2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Rahim ağzı kısalığı ne oluyor acaba tehlikeli mi alttan muayeneye bakınca mı belli oluyor
Rahim ağzı kısalığı bebege giden yolun kısalmış olmasi demek sanırım yani kisala kisala açılmayı baslatabilir ben öyle anladım. 35 mm ve üzeri normal sayılıyor 25 mm ve alti cok riskli erken dogum sebebi, karından da ölçülüyor ama alttan yapılan ölçüm daha doğru, benim mesela rahim agzi kapali ama kısalma var, 1 haftada 32mmden 28e düştü, dr sürekli yat veya otur dedi bide ilac verdi yarın tekrar bakicaz insallah kisalmamistir

Ben de bu aralar sıcaktan yağ falan sürmüyorum valla ya her an çatlarım diye bekliyorum. Daha hiç bir belirti yok ama bir sabah uyandığımda çatlamış olursam şaşırmam
Kaşıntı falan yoksa iyi ama ihmal etme.. gerci ben ihmal etmedim de noldu iki gün kasindi üçüncü gün çatır çatır çatladı

Merak ettim de sancısı olmayan var mı ? Yada hissettiklerini rutin gebelik ağrısı sayan doğum daha var diyen
Benim sancım oluyor ara ara ama yalancı sancı. Yaşadıklarım normal rutin ağrı kasılmalar ekstra bir şey yaşamadım henüz. Haftamda erken bence doğuma vardır daha gibi geliyor ama bebislere belli olmuyor tabi

Kaşıntı falan yoksa iyi ama ihmal etme.. gerci ben ihmal etmedim de noldu iki gün kasindi üçüncü gün çatır çatır çatladı
Kaşıntı yok şuan için bazen soyulur gibi oluyor ama henüz bir şey yok. Evet ya bu durum çok değişik bazı insanlar hiçbir şey sürmediği halde çatlamıyor kimisi de dünyanın en pahalı kremlerini de sürse çatlıyor işte

Kizlar selamm. Eylul annesiyim bende insallah Benim 2.gebeligim bu arada. Oglum olacak hayirlisiyla.
32.hafta kontrolunde dr. Plesentada yaslanma var dedi. Aranizda bunu duyan var mi baska ? Yani kimle konustuysam erken dogum olur diyor. Tedirgin oldum.

Merak ettim de sancısı olmayan var mı ? Yada hissettiklerini rutin gebelik ağrısı sayan doğum daha var diyen
Ben de bunu merak ediyorum. Bence benim sancım yok ama nstde 80i bulmuştu ne doktorum önemsedi ne de ben. Herhalde insan kendi gibi doktor buluyor ben çok rahatım o da rahat. Bir de herkesin ağrı eşiği değişik. Yani sancı var diyenlerin belki bana göre yok. Burda yazılanlar okuyanları tetikliyor diye düşünmeye başladım.

Ben ilk hamileliğimde neler neler sürdüm. Hemde çok düzenli sürdüm ama dünya haritası gibiyim

Benim bugün hafif bi bel ağrım var, dikkate almamaya çalışıyorum yarin kontrolüm var zaten diye ama kafamı kurcalıyor. 36yı bi görseydik hayırlısıyla
Görursun inş kaan kocatepenin bir videosu var
ordan solunum hareketlerine bakıyordu guzel anlatmış belki kendi doktorunuzda bakıyordur yani solunum gelişmiş ise zamanın çokta önemi yok

doktorum da son trimesterda riskin daha arttigindan bahsettiginden aşı oldum ben, ama sinovac'i tercih ettim (doktor biontech de olabilirsin demisti), yine elimden geldigince dikkatliyim. bu hamilelikte tamamen kişisel bir karar, artilarini eksilerini doktorunuzla beraber degerlendirmeniz en doğrusu olur. saglikla kucaginiza almanizi dilerim

İnşallah kısalmamıştır zaten sezaryen olacağım ama bu haftalarda sezaryen olsam bile Allah korusun küvöze koyarlar bebeğimi. Hareketlerini takip ediyorum sürekli inşallah sorunsuz atlatırız. Ağrıları da strese bağlıyorum inşallah geçecektir

Görursun inş kaan kocatepenin bir videosu var
ordan solunum hareketlerine bakıyordu guzel anlatmış belki kendi doktorunuzda bakıyordur yani solunum gelişmiş ise zamanın çokta önemi yok
Aaa bunu gördüğüm iyi oldu, yarın sorayım solunumunun iyi olup olmadığını görebiliyomusunuz diye. Suyuna hareketlerine ölcümlerine ve rahim ağzına bakarak herseyin yolunda oldugunu söylüyor her seferinde, bide rahim ağzı kısalmasa..

Benim de tek düşündüğüm o iste kuveze girmesini hic istemiyorum, bu kötü bisey değil ama hastaneden eli boş dönmek çok üzücü olur illaki. Kilosu ciğer gelişimi ve emme refleksi önemliymiş bunda kriter olarak bakalim..

Ben canım
sancım vardır mutlaka
ağrım oluyor ama onları düşünmeye fırsatım yok hatta gerçekten sancı mi ondan da emin değilim 34 bitiyor bugün sanırım azar azar başlayacak artık belirtiler varsa da bile dedim Ya farkında değilim. Yarış atı gibi koşmaktan kendimi dinlemeye zaman bulamadım
Ve şu 2-3 gündür hayatımda görmediğim bir şeyle sınanıyorum. Duanıza talibim Allah yardımcımız olsun İnşallah zor günler Allah en büyük emanetçimiz

Sadece sancısı olmayan tek ben miyim yada hissettiklerimi sancı olarak görmuyorum 37. Haftadan itibaren bebek aşağıya iniyormuş o zaman olmadan zannımca ağır kasık ağrısı olmaz gibi birde bebek dönunce nstde o sancı çıkıyor çekiştirip ittiriyor daha önce yaşamıştım sancı yokken sancı sancı varken sıfır sancı çıkıyordu girince bebek dönuşlerinde bakınca sancı çıktığını gördum

İnş Rabbim yardımcın olsun

BAnada öyle geliyor 40 felan ama doktor diğer kızımdan bir hafta erken grlebilir dedi 38 . Hafta yani ondan birşey gördu öyle dedi diye duşunmuyor değilim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…