2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben de aynı durumdayım canım. Bacağının üstüne basamıyorum. Afedersin makatımda ve kasığımda baskı arttı ıyicene. Bazen ağlayasım geliyor inan ağrıdan.

Yakın kımsemız yok, komsum bile yok. Büyük kız yardımcı olmasa ölürüm herhalde. Oda 11 yasında onada yüklenemiyorum kardesını tasıyor vs doğum için annem gelicek yada ben memlekete gidip doğum yapıcam henüz belli değil. Evde yalnız bırakıp cıkamıyorum bişey olur diye 2 ve 11 yas küçük hala. Rabbim hayırlısıyla güzelce nasip etsin hepimize inşallah. Normal de şikayet etmem alışıgım yalnızlıga ama yetemeyip üstüne bir de ağrılar yüzünden çocukları mağdur edince iyice moralim de bozuluyor. Aksam oldu hala yemek hazırlamadım mesela çocuklara, vicdan azabı çekiyorum ay içimi döktüm umarım kimseyi üzmedim hakkınızı helal edin

Ah kuzum allah yardimcin olsun
Cok zor tabi hem hamilesin hem sicak hem iki cocuk bi de baya buyuduk
Iyi olmus tahlil verdigin sonucta sorun cikmaz insallah da vitaminler falan baya iyi gelir sana

Hepimiz ayniyiz yavrucum bhnda vicdan azabi cekecek bir sey yok ki ne anne babalar var dogar dogmaz ćöpe atan cocuguna eziyet eden
Sabir az daha

32 hafta raporu için gittiğim doktor bana da bunu söyledi. Plasenta yaşlanması yazıp Kağan Kocatepe'nin videosunu izlemeni tavsiye ediyorum. Erken doğum ihtimali var evet ama yüksek bir ihtimal değil. Dinleyince anlayacaksın. Ayrıca 32 haftalık 2200 gram bebeğe küçük deme çarpılırsın yarım kilo fark var aramızda 1700dü benim. Maşallah. Endişelenme.

Oyle sey olur mu ben tek cocuga nasil bakarim diye dusunuyorum iki cocuk kolay mi. Esimle ikimiziz yemek yapmayi da cok severim ama bazen kolumu kaldirasim gelmiyor. Ya da surekli evdeki erzaklar bitiyor, ne pisirecegime karar vermek de cabasi. Insaniz yani yoruluyoruz o gunler ya disaridan soyluyoruz ya da esimi de alistirdim patatesli omlet yapiyorum en azindan temiz temiz evden yemis oluyoruz bugun siz de peynirli makarna yapiverin mesela nolmus yani 11 yasindaki kiziniz bence cok destek olacaktir bebek dogunca da bebegin kucuk annesi olacaktir kendimden biliyorum. Bugun bir duygusallik gelmis ama yarina gecmis olacak bence

Olur mu dua etmis oluyoruz sana bu vesileyle.. Allah yardımcın olsun canim kolaylastirsin insallah

Ya benim doktorum nst’ye göndermiyor, bir anlamı olduğunu düşünmüyorum diyor. Herkes giriyor mu nst’ye? Merak ettim

Yorgunluktan öyle oldu galiba ay annem, canım annem varya yanımda değil ama eli hep üstümdedir konserve yemek yapıp koymustu onu pişiriyorum şimdi. Dısarıdan mecbur olmadıkca söylemiyorum ben İstanbul Fatihteyim burası hala hastalık kaynıyor. Maskeli bulmak bile zor. Son zamanlarımız dikkati bırakmıyoruz.

Annelerimizin yeri apayri valla sagolsunlar disaridan yemek yemeyi ben de sevmiyorum hep abur cubur zaten

Ama daha cok kucuk. En son 32.haftada 2200 kiloydu. Beslenemezse nasil olacak ki insallah saglikla dogar
Yeteri kadar besleyemiyor bebekte kilo alımı olmuyor ama gerçekten öyle bir durum mu var takip edilmesi lazım dışarda olması içerde olmasından daha iyi olduğu için zaten öyle bebekleri doğurtuyorlar birde plesenta doğumu başlatıyormuş diye olumuştum bilmiyorum tabi ama doktorlar en iyisini bilir 2200 zayıf bebek değil zaten bu haftada bunun çok altında olanlar için bu teşhis koyulur zannımca erken söylenmişte olabilir bence şimdiden endişelenme derim

Ay bilmiyorum. Aslinda 2.dogumum ama niye boyle oldum bilmiyorum. Sanirim 10 tane de dogursak annelik hep tedirgin olmak insallah saglikla dogar bebegim. İzleyecegim dedigin videoyu

Maşallah bacım sende rahat durmamışsın allah korusun tehlikeli haftalar canına kastın mı var ben bile kızım 10 aylık kucağıma aldığımda annem kıyameti koparıyor doğurtmak mı istiyorsun kendini diye biraz dikkat et

Kızlar birşey sorucaktım , süt sağma makinesi alan var mı aranızda varsa hangisini tavsiye edersiniz benim kızımda sütüm 3-5 damla anca geliyordu yetmedi sonra kesildi 3 gün eme bildi yavrum şimdi yine aynı şey olsun istemiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…