2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bugun epey belim ağrıyor, sanki arada kasıklarımda da biseyler hissediyorum, sürekli yatiyorum niye böyle oluyo yaa inşallah yarın doktor kötü şeyler söylemez zaten diken üstündeyim 🙁
Yoktur canim bisey ya doğum kanalına girmiştir belkide benide zorluyor bazı gunler . Bazen iyiym bazen kotu doktor dedi dogum kanalina girmis iyuce ondan rahatsizlik veriuor

Belki onada verir. Kasılmalara falan da iyi geliyor. Sadece yan etki olarak bebekte tüy olabilir diye okumuştum ama recep iverik gibi bisey çıkmaz umarım 😆😆😊
Benim kasilmalar icin nidicard adında bi tansiyon hapı ve magnezyum verdi ama onu da versin yeterki ise yarasın benim oglumun hic kaçari yok zaten hem anne hem baba tarafı kıllı 😊

Sadece sancısı olmayan tek ben miyim yada hissettiklerimi sancı olarak görmuyorum 37. Haftadan itibaren bebek aşağıya iniyormuş o zaman olmadan zannımca ağır kasık ağrısı olmaz gibi birde bebek dönunce nstde o sancı çıkıyor çekiştirip ittiriyor daha önce yaşamıştım sancı yokken sancı sancı varken sıfır sancı çıkıyordu girince bebek dönuşlerinde bakınca sancı çıktığını gördum
Bende de sanci yok gibi haftaya bir daha nst’ye girecegim gercekten merak ediyorum var da ben mi hissetmiyorum diye. Arada bebek toparlaniyor karnim sertlesiyor bu yalanci kasilmaysa da anlamiyorum 😁

Kizlar selamm. Eylul annesiyim bende insallah ☺️ Benim 2.gebeligim bu arada. Oglum olacak hayirlisiyla.
32.hafta kontrolunde dr. Plesentada yaslanma var dedi. Aranizda bunu duyan var mi baska ? Yani kimle konustuysam erken dogum olur diyor. Tedirgin oldum. :bicak:
Erken doğum değilde plesanta görevini bitirmiş oluyor bebek içerde kalsada beslenemiyor doktorlar takip edip doğumu başlatıyor sezeryan yada suni sancı ile yada kendi başlatıyordur tam bilmiyorum belkide böyle bir durum olmaz bekleyip görurusun hayırlısı olsun

Çoğumuzun bebeği baş aşağı duruyor artık bu korkulcak bisey değil benimki cok uzun zamandir aynı şekilde. Yorma kendini bol bol uzanmaya çalış bide magnezyum oranı yüksek maden sularindan tüket, burda Kızılay erzincan önermişlerdi, ondan sonra en yüksek sırmada var sanırım magnezyum
Sırmanınki çok düşük canım. Beypazarı erzincandan sonraki. Kızılay erzincan 317 mg, Beypazarı 125 mg. Diğerleri hep 20-30 mg arası.

Bende de sanci yok gibi haftaya bir daha nst’ye girecegim gercekten merak ediyorum var da ben mi hissetmiyorum diye. Arada bebek toparlaniyor karnim sertlesiyor bu yalanci kasilmaysa da anlamiyorum 😁
Bebek tam nstde yapıyorsa o sancı oluyor ekrana bak hareket ettiği anda grafikteki sapmayı görursun

Aaa bunu gördüğüm iyi oldu, yarın sorayım solunumunun iyi olup olmadığını görebiliyomusunuz diye. Suyuna hareketlerine ölcümlerine ve rahim ağzına bakarak herseyin yolunda oldugunu söylüyor her seferinde, bide rahim ağzı kısalmasa..
BAkıpta görulen birşey ben bile göruyorum yani solunum hareketlerini gerçi benim erken dogum durumum olmadı doktor sadece ölçup gönderiyor😂 ama aslında olmayanada bakılması lazım kilodan ziyade solunum hareketleri yapıyor mu diye kilosu muhim birşey değil çunku

BAkıpta görulen birşey ben bile göruyorum yani solunum hareketlerini gerçi benim erken dogum durumum olmadı doktor sadece ölçup gönderiyor😂 ama aslında olmayanada bakılması lazım kilodan ziyade solunum hareketleri yapıyor mu diye kilosu muhim birşey değil çunku
Ya muhakkak yapiyodur solunum hareketi ama dogduktan sonra kuveze girmeyecek kadar gelişmiş mi falan ben onu sormak istiyorum zaten günde 3-4 kere hıçkırık seansimiz oluyo cok da güçlü hissediyorum ama işte gelismis mi tamam mi onu merak ediyorum ben usg de görünür mü diye

Yaaa sende de mi durum aynı . Acaba pozisyon mu değiştiler . Kahvaltı ettim uzandım şuan hareketini takip ediyorum hareket var ama çok naif şekilde 2 gün önce gümbür gümbürdü sol kısımdan uzuvları çıkıyodu tğmsek şeklinde tekme değilde hareket gibi şimdi ise tekme şekilde sağ kısımda arada bi atıyo hafif o da
Kado oluyo öyle yavrum tasalanma. Bizim minik de öyle yapardı. Bazen cok ince hissederdim bazen cikicak gibi oluyodu. Bugün az olur yarın yine çoğalır. Öyle öyle aylar geçiyor işte 😁 hafif hareketler sıkıntı değil, hiç hareket etmezse problem. Bazen de hiç oynamamış gibi gelirdi. O zaman da uğraşırdım. Yan yatardım dürterdim karnımı. Tepki verirdi rahatlardım 😊 şimdi dana gibi olduğundan gayet net her hareketi. Az daha sık dişini 😅

Erken doğum değilde plesanta görevini bitirmiş oluyor bebek içerde kalsada beslenemiyor doktorlar takip edip doğumu başlatıyor sezeryan yada suni sancı ile yada kendi başlatıyordur tam bilmiyorum belkide böyle bir durum olmaz bekleyip görurusun hayırlısı olsun
Ama daha cok kucuk. En son 32.haftada 2200 kiloydu. Beslenemezse nasil olacak ki 😔 insallah saglikla dogar 🙈

Kızlar bugün bende hiç iyi değilim, gerci bir süredir iyi değilim ama idare ediyordum. Dahiliye için dr gittim troid var neyse tahlil yarın olucam ama yürüyerek gittim dr iki çocukla, bebek arabası tasıdım biraz 4 kat vs. Ordan kızlar cami bahçesinde oynamak istedi bikaç saat orda oyalandık sıcakta, eve geldim ama bacaklarım benim değil sanki zor duruyorum agrıdan. Baskı var asagıyada, iki adımda böyle olacaksak yandık vallahi. Önceki kızda 40 hafta da at gibi kosuyordum, daha 34 te bunda yamuldum. Her gün gece agrılardan sifa dileyip ağlıyorum. Bakalım tahlil verincede daha belli olacak sanırım vitamin depoları benim sıfırlandı 😭

Yaaa sende de mi durum aynı . Acaba pozisyon mu değiştiler . Kahvaltı ettim uzandım şuan hareketini takip ediyorum hareket var ama çok naif şekilde 2 gün önce gümbür gümbürdü sol kısımdan uzuvları çıkıyodu tğmsek şeklinde tekme değilde hareket gibi şimdi ise tekme şekilde sağ kısımda arada bi atıyo hafif o da
Ay bende de 2 gundur durum bu. Demek ki herkesin ayni mi 🤭 kizim cok hareketliydi karnimda. Bu sekilde hareketi azaldiginda 2 3 gun sonra doguma gitmistik 😀 Bu bebek biraz erken hareketsizlesti diye tedirgin oldum acaba erken mi gelecek diye 🤭

Kızlar bugün bende hiç iyi değilim, gerci bir süredir iyi değilim ama idare ediyordum. Dahiliye için dr gittim troid var neyse tahlil yarın olucam ama yürüyerek gittim dr iki çocukla, bebek arabası tasıdım biraz 4 kat vs. Ordan kızlar cami bahçesinde oynamak istedi bikaç saat orda oyalandık sıcakta, eve geldim ama bacaklarım benim değil sanki zor duruyorum agrıdan. Baskı var asagıyada, iki adımda böyle olacaksak yandık vallahi. Önceki kızda 40 hafta da at gibi kosuyordum, daha 34 te bunda yamuldum. Her gün gece agrılardan sifa dileyip ağlıyorum. Bakalım tahlil verincede daha belli olacak sanırım vitamin depoları benim sıfırlandı 😭
Ayy Allah yardımcın olsun yaa çocukla hamilelik cok zordur eminim.. az bi zaman kaldı takviyeleri ihmal etme biraz pekmez süt yogurta ağırlık ver falan dinçlik verir inşallah

Iki cocukla kolay degildir Allah yardimcin olsun. Uzerine de sicaklar insanin gucunu cekiyor. bebek arabasi tasimak falan yorar insani, normal yani kendine cok da yuklenme ☺️ Insallah gececek az bir zamanimiz kaldi. Cocuklara arada goz kulak olacak kimseler yok mu bir nefes aldirsalar sana da 🤗

Geçen devlet hastanesine gittim ultrasondan muayene ederken senin ağrın mı var ağrı görünüyor dedi sadece açılmam var mı diye baktı. Daha haftama var ama psikolojik olarak zor süreç geçiriyorum 2 hafta önce kontrole gitmiştim ama özellikle alttan vuran ağrı beni çok rahatsız ediyor. Uzanıp dinlensem de geçmiyor
Alttan vuran ağrı,batma gibi benimde çok oluyor. Yürümekte bile zorlanıyorum. Baş aşağı olduğu için dedi doktor, normal demişti. Çok dinlenmek gerekiyor, ayakta durunca artıyor benim.

Ya muhakkak yapiyodur solunum hareketi ama dogduktan sonra kuveze girmeyecek kadar gelişmiş mi falan ben onu sormak istiyorum zaten günde 3-4 kere hıçkırık seansimiz oluyo cok da güçlü hissediyorum ama işte gelismis mi tamam mi onu merak ediyorum ben usg de görünür mü diye
Suyu az olan bebekler çin risk diye biliyorum çok azının gelişmemiş oluyor yani bence çok duşunme derim midesi ve ciğerleride su dolup boşalıyordur zaten ekranda görunuyor gölgeli olnlarda su dolu oluyor böbrek mesane ciger ama gögs kafesi inip kalkıyor mu belki doktorlar öncesinde bakıyorlardır ama ben benimkinde görmedim

Suyu az olan bebekler çin risk diye biliyorum çok azının gelişmemiş oluyor yani bence çok duşunme derim midesi ve ciğerleride su dolup boşalıyordur zaten ekranda görunuyor gölgeli olnlarda su dolu oluyor böbrek mesane ciger ama gögs kafesi inip kalkıyor mu belki doktorlar öncesinde bakıyorlardır ama ben benimkinde görmedim
Ben de ultrasondan bisey anlamiyorum dr gösteriyor ama pek anlamiyorum ben. Ciğer geliştirici igne de oldum ama insallah kuveze girmez erken gelirse de

X