2020 Şubat Anneleri

yok emziriyorum ama aynı zamanda sağıyorum kilo alması için ektra takviye yapıyorum EDS ile besliyorum ben gögüsten.
Aslında sütün yeterliyse doyması ve kilo alması gerekir.
Sütün fazla ama o belki o az emiyor?
Mama vermektense sütünü sağıp vermek daha iyi olmaz mıydı?
Sen yine desteklemek istiyosan günde iki öğün mama verebilirsin doktor da söylemiş ama madem sütün çok , daha çok anne sütü verebilirsin.

Aslında sütün yeterliyse doyması ve kilo alması gerekir.
Sütün fazla ama o belki o az emiyor?
Mama vermektense sütünü sağıp vermek daha iyi olmaz mıydı?
Sen yine desteklemek istiyosan günde iki öğün mama verebilirsin doktor da söylemiş ama madem sütün çok , daha çok anne sütü verebilirsin.

sütüm çok diyemem. Çümlü sağdığımda çıkmıyor az çıkıyor. ama bebek emiyor Çabuk yoruluyor sadece. GeçTiğimiz ay emerek kilo almıştı az mama ile ama 1 haftadır iyi değil kilo alımı, mamada mutlaka veriyorum ama kusması var snaırım ondan alamıyor. Böyle bi çıkmaz içindeyim.

Emin ol en iyi anne sütü kilo aldırır. Bak A Alisdendef in bebeği de 2700 küsur doğdu sadece anne sütüyle 6 kilo oldu maşallah.

maşaAllah ya güzel emiyordur, sağabiliyordur. Ben hem sağamıyorum hem güzel ememiyor. Ee bu ikiside olmadıkca azalıyor süt. Stres üzüntüde cabası 😕

Kilolar konuşulmuş kızım 2490 doğdu 1. Ayda 3440 2. Ayda 4440 tı 1 er kilo alıyo tabiki normal biliyorum ☺ anne sütü ile besleniyo sadece ama artık sanki doymuyo gibi 6 gün sonra 3. Ay biticek ve kontrole götürmek istemiyorum rota aşısınıda kendim yapıcam, sanki bu ay 1 kilo almamış gibi geliyo bana nedense 5500 olamadık sanki 🙄 tartımda evde ve ben annemdeyim 22 gündür çocuk burda büyüdü 3. Ayın 2 ayı burdaydık zaten 🤣
Sütüm var aslında sık beslemeye başladım yinede büyüdü doymaz diye dün sağıyım bakıyım ne durumda dedim gelmedi süt ama öncesinde emzirmiştim elimle sıktığımda fışkırıyo ben mi yanlış tuttum makinayı acaba 🙄
Kakasıda günde 2 kez yapıyo şişli bezide var şimdi bu söylenenler 3 aylıkken geçerli oluyomu sonuçta büyüdü 🙄
Makineye göre değişiyormu bilmiyorum ama nen de elimle sıktığımda süt gelirken makine de sağım yaptığımda 1 tatlı kaşığı anca geliyor😞
maşaAllah ya güzel emiyordur, sağabiliyordur. Ben hem sağamıyorum hem güzel ememiyor. Ee bu ikiside olmadıkca azalıyor süt. Stres üzüntüde cabası 😕
Ben de dünden beri doktor tavsiyesiyle mamayı baya azalttım kuzu isyanlarda🙈 üstelik sabah bezine baktığımda hem az hem de koyu renkli çiş yapmıştı ve kanlı geldi yine😞 ilk doğduğunda kilo kaybı yaşadığında da böyle olmuştu, yeterli sıvı alamadığından oluyormuş bebeklerde

Makineye göre değişiyormu bilmiyorum ama nen de elimle sıktığımda süt gelirken makine de sağım yaptığımda 1 tatlı kaşığı anca geliyor😞

Ben de dünden beri doktor tavsiyesiyle mamayı baya azalttım kuzu isyanlarda🙈 üstelik sabah bezine baktığımda hem az hem de koyu renkli çiş yapmıştı ve kanlı geldi yine😞 ilk doğduğunda kilo kaybı yaşadığında da böyle olmuştu, yeterli sıvı alamadığından oluyormuş bebeklerde
Aa olur mu öyle ya yazık aç kaldı belli ki. Bu durumda neden azalttı? Tekrar görüş derim.

[/QUOTEbenim de öyle olmuştu aç kalmis doktor öyle demişti.ben verdim mama doysun diye sonra düzeldi çocuk doktorum da mama vermemi söylemişti. Çok ağlıyordu. Şimdi düzeldi çok şükür anne sütü ile devam ediyorum mamayı 1 öğün veriyorum artik Ama başta mama ağırlıklı besliyordum çocuğu üzmek istemedim doktoruna söylesen bu durumu cisinden kan geldi diye olmazsa eskisi gibi verirsin mamayı

Hiç sağmadı emiyor çünkü. Maşallah hepsine.
Sen ne ile sağıyorsun?
Emmebilmesi sağmaktan daha iyi ne güzel. MaşaAllah yine. Millet birinden emerken diğeri dolar taşardı akardı yok sütyenim ıslanırdı vs vs diyorlar bende öyle bi çokluk yok mesela

bende Baby&plus elektirikli pompası ile sağıyordum ama şuara bileklere kuvellet elle sağıyorum 🤚🏼

evet yaa o kan değilde üre fazlalığı oluyor. Turuncu gibi dimi idrarda? Yok elle daha çok çıkıyor. Şu ara mochi pompa öneriyorlar. Lansinohunda var aynısıdnan süt toplayıcısı diye geçiyor ondan aldım. Arkadaşın sütü komple kesilmişti bununla şuan akıyor resmen. Hemen gittim aldım deneyip yorumlarımı yazıcam

Burada eş kişisine görev düşüyor. Ben gece vardiyasını kendisine yazdım, bi güzel uyuyorum :)
eşim izinde ve ev işlerinde çok yardımcı. Mete’yi de gündüz oyalıyor bayağı. gece uykusu çok derin hayatta kalkamaz ayılamaz, güvenemem. gündüz çıkarıyorum acısını 😀 zaten sorunum gece değil ya, 11-12 gibi dalıyo gece derin uykuya, emmeye kalkıyo sadece ama sabah çok erken kalkıyo, gün içinde de uyumuyo. göz altlarım mosmor oldu uykusuzluk ve yorgunluktan 😳

Bende aynı ruh halindeyim
bitecek inşallah 😳

Ne kadar süre ile sağıyosun da bir tatlı kaşığı kadar geliyor.

evet yaa o kan değilde üre fazlalığı oluyor. Turuncu gibi dimi idrarda? Yok elle daha çok çıkıyor. Şu ara mochi pompa öneriyorlar. Lansinohunda var aynısıdnan süt toplayıcısı diye geçiyor ondan aldım. Arkadaşın sütü komple kesilmişti bununla şuan akıyor resmen. Hemen gittim aldım deneyip yorumlarımı yazıcam

Eklentiler

• Screenshot_20200410-155622157_1.jpg
    Screenshot_20200410-155622157_1.jpg
    135,5 KB · Görüntüleme: 21
Elinde eldiveni olmayan bebislerinizin el isisi ne durumda kizlar ?
soguk canim buz gibi kundak yapnca isiniyo sonra tekrar soğuyor
Selam kızlar ❤

hayat dursa ve ben saatlerce derin bir uykuya dalsam, tek isteğim bu 😳 benden bu kadar. siz iyisinizdir umarım ❤
Ayni ruh halindeyim tek deilsin😀😀

Kızlar nasılsınız 🥰 benim bebişimde çok kusuyor ya 😒 ya direk sıvı halde çıkıyor yada peynir gibi 🙈 hangisi gazdan hangisi emme fazlalığıydı unuttum 😊 genelde emzirmeden önce altını değiştiriyorum sonraya kalırsa direk çıkartıyo çünkü 😊

Birde bebişlerin kontrollerine neden gitmiyorsunuz. Biz düşürdük diye bebeği 4 hastane gezdik üzerine çarşmba günü tekrar gittik hastaneye ve kimsecikler yoktu hastaneler en boş dönemlerini geçiriyor bence. En az temasla en hızlı şekilde işimizi halledip evde de bütün kıyafetleri değişerek riski azaltmaya çalıştım. Düştüğü için hiç gitmemekte daha riskli geldi bana kilo takibi içinde gidicem yine ay sonu 😊

X