2020 Şubat Anneleri

Sokağa çıkma yasağı da beni vurdu eşim pazartesi akşam gelebilecek 😡 bütün birliklerdeki askerler bu gece evlerinde bizimkilerin amiri gıcık bıraktı onları orada. Gündüz 2saat geliyordu şimdi gelemeyecek adam atar topar geldi yiyecek birşeyler aldı. İnsanlar kendilerini sokaklara atmış fırınlarda kuyruk olmuş. virüs bu gece iyi yayıldı diyor

Sokağa çıkma yasağı da beni vurdu eşim pazartesi akşam gelebilecek 😡 bütün birliklerdeki askerler bu gece evlerinde bizimkilerin amiri gıcık bıraktı onları orada. Gündüz 2saat geliyordu şimdi gelemeyecek adam atar topar geldi yiyecek birşeyler aldı. İnsanlar kendilerini sokaklara atmış fırınlarda kuyruk olmuş. virüs bu gece iyi yayıldı diyor
Cidden bazen insanları anlamakta zorluk çekiyorum.
2 gün sadece yani

Bu arada bebekleriniz eliyle oyuncak vb tutmaya ne zaman başladı acaba?

ben şimdi bileklik gibi minik toplarıolan amigurumi bi oyuncak veriyorum tesbih gibi bi tek onu tutuyor diğerleri büyük geliyor eline henüz. Onunla tutmayı öğretiyorum şimdilik

mochiyi ever yazıcam ama henüz düzenli deneyemiyorum ya. Birinin süreki yıkayıp steril etmesi lazım. Çünkü ağladımı durmuyor emmek istiyor. emmeye başlayınca takılıyor o. Çok ama çom faydası var kanallar açılıyor. 20 cc sağmama rağmen hemen ardından emmeye başlıyor süt halen geliyor

Sizin bebekler ne zaman gülmeye, agulamaya başladı kızlar? Benimki 2 ay 10 günlük halen sadece uykuda veya uykulu halde gülüyor. Normal uyanıken gülmüyor. :KK43: erken doğdu yaklaşık 1 ay. Etkisi var mı bilmiyorum. Bazısı günü dolunca güler diyor ama.

Evet muhtemelen edeceğim. Dediğin gibi gelşimleri herşeyden önemli😉

Az da gelse 15-20 dk dan önce bırakmıyorum makineyi, ama sağdıkça çoğalır diyenler var, bir süre az da gelse devam edeceğim😉
Bende sağarken çok az geliyordu bi akşam hafif loş bi odada bebeğim yanımdayken sağdım 50 cc zor çıkarken 100cc çıktı sağmaya devam etsem daha da gelecekti bırakmak zorunda kaldım o an ama kaç cc çıkacak stresi olmadan ne çıktığını görmeden ve bence en önemlisi bebiğimi izlerken fazla çıktığını düşünüyorum sende dene istersen

Sizin bebekler ne zaman gülmeye, agulamaya başladı kızlar? Benimki 2 ay 10 günlük halen sadece uykuda veya uykulu halde gülüyor. Normal uyanıken gülmüyor. :KK43: erken doğdu yaklaşık 1 ay. Etkisi var mı bilmiyorum. Bazısı günü dolunca güler diyor ama.
Benim kızım 2.5 aylıkken ona gülündüğünde gülerek tepki vermeye başlamıştı. Bir hafta kadar sonra beni görünce de gülmeye ve sesler çıkarmaya başladı. Şuan her cümleme seslerle karşılık veriyor.
Ama 4aylık olup bunları yapmayan da var. Bazı bebekler erkenden tutmaya, dönmeye başlar bizde de o yok. Kızım daha çok sosyal açıdan gelişiyor :)
Şimdi yeni ellerini keşfediyor. Yumruk yapıp iyice gözüne yaklaştırıyor uzun uzun bakıyor, gözler de şaşı oluyor :)
Buna da bikaç gündür başladı yani. 3 ay 8 günlük.
Her bebek farklı yönden gelişiyor. Bariz bi gerilik olmadıkça bunlara çok kafa yorup kendini de bebeği de germemek lazım.

Son düzenleme:
Benim kızım 2.5 aylıkken ona gülündüğünde gülerek tepki vermeye başlamıştı. Bir hafta kadar sonra beni görünce de gülmeye ve sesler çıkarmaya başladı. Şuan her cümleme seslerle karşılık veriyor.
Ama 4aylık olup bunları yapmayan da var. Bazı bebekler erkenden tutmaya, dönmeye başlar bizde de o yok. Kızım daha çok sosyal açıdan gelişiyor :)
Şimdi yeni ellerini keşfediyor. Yumruk yapıp iyice gözüne yaklaştırıyor uzun uzun bakıyor, gözler de şaşı oluyor :)
Her bebek farklı yönden gelişiyor. Bariz bi gerilik olmadıkça bunlara çok kafa yorup kendini de bebeği de germemek lazım.
Ayy yerim ben onun ellerini yaa 😍 benimki de yeni ellerini kesfetti sapur supur yalio ama uzun zamandir gülüyor son 2 haftadir artik konusunca oda konusmaya sesler cikarmaya basladi devamli takip ediyor ayaktaysam kardesinide ole onun etrafnda hoplayip ziplamasi ilgisini cekio 😂

Her bebek bir olmaz canim benim oglum da gec gulmeye baslamisdi ama kiz fenaligini ortaya sergiledi :KK70: erkenden basladi annem bile şaşkın😂 bu nasil cocuk diyor

Yaa o sasilik bizde de var acayip komik oluyolar yaa 😂😂
Bizimkisi dusecek diye odum kopuyor cunku yan tarafina donmeye basladi 2.5 aylikken falan, odadan cikacaksam yanina yastik koymadan cikamiyorum.
Elleri kollari zaten hic durmuyo bazen altini degistirdikten sonra beziyle birakiyorum cok mutlu oluyo oyle bacaklarina battaniye ortuyorum usumesin diye bacaklariyla tepinirken onu bi guzel aciyo ayaklarini cikarana kadar sonra zafer gulucukleri atiyo 😀

Yaa o sasilik bizde de var acayip komik oluyolar yaa 😂😂
Bizimkisi dusecek diye odum kopuyor cunku yan tarafina donmeye basladi 2.5 aylikken falan, odadan cikacaksam yanina yastik koymadan cikamiyorum.
Elleri kollari zaten hic durmuyo bazen altini degistirdikten sonra beziyle birakiyorum cok mutlu oluyo oyle bacaklarina battaniye ortuyorum usumesin diye bacaklariyla tepinirken onu bi guzel aciyo ayaklarini cikarana kadar sonra zafer gulucukleri atiyo 😀
Hareketli olması çok güzel gaz sorunu hareletlendikçe bitecek. Sen de daha çok hareketlenmeye teşvik et.
Bizde dönme yok . Yüz üstü bırakınca da gövdesni kaldırıp bakınıyo :)

Hareketli olması çok güzel gaz sorunu hareletlendikçe bitecek. Sen de daha çok hareketlenmeye teşvik et.
Bizde dönme yok . Yüz üstü bırakınca da gövdesni kaldırıp bakınıyo :)
Aslinda el kol hareketleri yeni degil hep haraketli bir bebekti ama o gaz nasil icinde birikiyosa hic anlam veremiyorum.
2 gundur gaz damlasini vermiyorum kendisi bir guzel yapiyo hatta bazen o kadar ses cikariyo ki esime diyorum ki dogru soyle o ses senden mi geldi :KK70:kucucuk poposuyla daglari deviriyo oglum 🤠
Bizimkisi yuz ustu yatmayi hic sevmiyo ama gunde 1 kere yarim saatte olsa yatmasi gerekiyormus omurilik gelisimi ve boyun kaslari icin.

Benim kizim 2 aylik gülüyor ve beni nereye gitsem yüzünü oraya cevirip takip ediyo

Kizlar kizimin kulagında böyle bi sey cikiyor ne oldugunu bilen var mi
Ve napsam gecer?
Nemlendirici krem sürdüm gecmedi

Eklentiler

• 20200411_113555.jpg
    20200411_113555.jpg
    75,5 KB · Görüntüleme: 42
  • 20200411_113754.jpg
    20200411_113754.jpg
    70 KB · Görüntüleme: 44
Oğlum öyle çok gülmezdi ama kızım 1.-1.5 aylıkken gülmeye başladı siz sorunca fotoğraflarına baktım. Ama anlamlı ve biz seslendikçe gülmesi 2aydan sonra oldu. Oğluma kıyasla çok gülüyor, hareketli, acıkınca huysuz sabırsız, kusmuklu 🤣, başını kaldırıyordu şimdi omuzlarını da kaldırıyor ayakları da kalkıyor yakında döneceğini düşünüyorum. Oğlumda dönsün diye ellerine ayaklarına oyuncaklı çorap takmıştık ve işe yaramıştı. Her çocuk çok farklı o yüzden hiç kıyaslamayıp endişe etmeyin. Bir şekilde gelişimlerini tamamlıyorlar.

Kızlar bebeklerinizi hala sağ sol olarak mi yatırıyorsunuz? Bide yastık kullanıyor musunuz?

Her bebek bir olmaz canim benim oglum da gec gulmeye baslamisdi ama kiz fenaligini ortaya sergiledi :KK70: erkenden basladi annem bile şaşkın😂 bu nasil cocuk diyor
Kızlar çok fena bana kök söktürüyor dün gece 2.5 saat uyumuşum. Sabah anneme verdim oğlumun yanına yattım. Deniz gece uyur sabahta uyanıp yatakta beklerdi. Bu hem uyumuyor Hemde uyanır uyanmaz bir çığlık bir bağırış hemen kendini aldırıyor. 😂

Kızlar bebeklerinizi hala sağ sol olarak mi yatırıyorsunuz? Bide yastık kullanıyor musunuz?
Aynen sağ-sol yatırıyorum. Kustuğu için ince bir bebek yastığı kullanıyorum iki gündür. Normalde 1yaştan önce tavsiye etmezler. Ama yastıkta işe yaramadı yastığı kusmuğa boğdu🤣

X