2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar doktorum kırkın çıktıktan sonra kontrole gel dikişlerine bakalım bir de smear alıcam dedi. Hepiniz smear testi yaptırdınız mı ya gerek var mı acaba ? Çok korkuyorum acıyacak diye

Ben baktırmadım hormona ama ilk çocuktan sütüm iyiydi ona güvendim sanırım süt için arz talep deniyor e bizimkiler doymadığına göre talep ediyor ama gelmiyor Zor iş

Artık mamaya bulaştım vazgeçmiyor her çektiğinde süt geliyor. Bir gün boyunca sadece mamayla besleyip sütümü sağıp girmek istiyorum aslında ama meme krizi tutuyor ve memeyi vermeden susmuyor.2.ayında 1480 kilo almıştı. Her beslenmeden sonra mama içiyor ama memeyi emip memede uyuyor doymayan insan uyur mu ac olsa çekmeye devam eder gelmeyince ağlar. Hiç bir yorum yapamıyorum kendime dahi .1 kutu 10 gün yetiyor zamanla kutu sayısı artacak tabi. Bazen 60 cc satılmış süt oluyor beni emip arkasından sutumu veriyorum bazen emiyor arkasından 120 cc veriyorum.Bazen de ortaligi yıkıyor 100 cc yapıyorum ağlayinca bi 40 daha içiyor da susuyor değişken o ne derse bazen de sadece mama yapıyorum 100 cc bitiremiyor içmiyor. Ek gıda ya geçeceğim günleri hasretle bekliyorum. Oğlum hastanede beni tutamadı emme refleksi yoktu pasifti sarılık olmasın diye 10 15 cc mama verdirdim i ben talep ettim ve arkası geldi. Ilk 2 hafta verdiği 100 gr aldi 3.hafta 50 gr ne almaktı doktor başlattı oğlum uyuşuktu uyudu yapışsaydı eminim sütüm gelirdi. Sondayla mama veriyoruz uyuyor mesela uyku ağır basıyor ona

Ben hala saat başı emziriyorum ve çok yıprandım , arayı açmaya çalışıyorum ama olmuyor ... sütümü sağıp akşam yatmadan eşim versin istiroum böylelikle bende dinlenmiş olurum ..

Kızlar nasılsınız tam maraton koştuğum gözler yaşıyorum
birsey soracaktım size doğum yapalı 53 gün oldu bugün tekrar kanama başladı taze kan ama doğum sonrası kahverengi olmultu onun gibi değil adet görmek için daha erken değil mi adet göreniniz var mı aranızda dr una adet ne zaman olurum diye sorduğumda süt veriyorsun daha olmazsın demişti sizlerde durum ne

Ben baktırmadım hormona ama ilk çocuktan sütüm iyiydi ona güvendim sanırım süt için arz talep deniyor e bizimkiler doymadığına göre talep ediyor ama gelmiyor Zor iş
Sormaa benim yok valal doymuyor cildiryir memede
Mecburen mama veriyorum
Annemde laf sokuor ben üçünuzede annesutu verdim diyor

Bende oldm ayin 1inde baya bildigin eski adetlerm gibi ve agridan oluyorum bana da erken geldi ama ne bilim anlamadm doktrm da dogum iznine cikms gidemiyorum da

Ben sadece geceleri mama veriyordum çünkü öyle emzirmediğimde akan bir süt dururmum yoktu canım mama miktarını da hiç artırmadım ama birden bire sütüm azalmaya başladı her yolu denedim yedim içtim bol bol uyudum iki saatte bir emzirmeye çalıştım ama olmadı
En başından beri öyle aman aman fazla bir sütüm yoktu canım ama yetiyordu birden bire kesilmesini anlamıyorum her şeyi yedim içtim ama olmadı çok uğraştığım için göğüs uçları yara oldu nerdeyse
Normalde de öyle göğüsten akacak kadar bir sütüm yoktu canım kendimi dpktorumun sözüyle avutuyorum bebeğin anne sütüne ihtiyacı olduğu kadar mutlu bir anneye de ihtiyacı var sen nasılsan bebekte öyle hisseder demişti bunu düşünerek kendimi bırakmamaya çalışıyorum ama geceleri dayanamayıp çok ağlıyorum

Yatarak daha rahat benim kız bazen gogusum üstüne yatırıp emziriyorum . Her şekilde boğazına kaçacak olan kaçıyor . Bazen süt bir anda çok geliyor onun harici sıkıntı yaşamadım. Benim Dr direk uyursa gazı yoktur dedi bilmem ne kadar doğru .zaten ağız gazını hemen çıkaramıyor bir iki saat sonra çıkarıyor

Sormaa benim yok valal doymuyor cildiryir memede
Mecburen mama veriyorum
Annemde laf sokuor ben üçünuzede annesutu verdim diyor
Valla Benim ki sütü olmadığı halde bana tuhaf tuhaf konusuyor. Bende anne sütü almamışım 1 hafta emmişim milupayla büyümüşüm
Şunu fark ettim genelleme yaomiyim da çoğu kadın sütüyle çok övünüyor ya arkadaş Allah verirse olur vermezse olmaz .Ben daha hamileyken hep beynime komut gönderiyordum sütüm olucak 2 yaşına kadar emziricem diyordum çünkü bizim ailede pek sütlü kadin yok annem benimle dalga geçiyordu görücez deyip gülüyordu aslında masum gelse de bu psikolojik baskı. Eve geldim kaşıkla mama yediriyorum zaten zor oluyor tak biberonu ağzına yesin diye sürekli bana söyleniyordu bende 1 damla olsa da ağzına anne sütü verme derdindeyim. Arayan her tanidigim sütünü anlatıyor bana mama deyince ay ben bilmem hoc verm3dim hiç bilmem emzirirdim yatardı 2 3 saat .Bi tanesi de sordu yok pek dedim bana diyor ki ben anne sütünden yoğurt yapardım Hasbinallahhhhh .Birini fena parcaliycam ama bakalım kim nasiplenecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…