2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
O ağladığı zamanlarda baktım sütüm vardı ağzının içi süt doluydu ağlarken. Birkaç kez böyle yaptığında kaldırdım gaz çıkardı ama herzaman çıkarmıyor. Büyük ihtimalle gaz sancısından ememiyor sanırım san simplex kullanıyorduk değiştirdik doktor aguline verdi

Mamayı kac saatte bir veriyorsun canım

Canım bizde de konak yok şu an. Tamamen bahsettğğinn sivilcelerden vardı. Yüzü geçti şu an sadece boynu kaldı çok şükür. Varsa kullan bence. Ayrıca doktor bize de önemli değil dedi biz ısrar edince verdi bunu.
Bak atıcam aşağı bebeğimin önceki halini. Bu arada mama işini soracaktım ben de sana. Bizim de aynı, her an alıştırmamaya çalışıyorum ama emince doymuyor bence. Böyle bazı zamanlar derin uyuyor o zaman emip yatıyor anlamıyor açlığını sanırım ama gözü açıksa o mamayı istiyor ya da sağılmış fazla süt varsa vermezsem dalamıyor dediğin gibi. Ben de sütüm var dedim, mamaya hiç bulaşmim dedim, kabullenemedim bu durumu ama çocuk da doymuyorsa ne yapalım abartmadan veriyorum arada

Eklentiler

• 9F8324FE-F078-47C9-875E-E4CE051BDBB5.jpeg
    116 KB · Görüntüleme: 66
Kızlar oğlum 2 aylık olduktan sonra sütüm iyice azaldı artık hiç gelmiyor ne yaptıysam ne denediysem olmadı sütüm kesildi ve tamamen mamyla beslemek zorundayım artık
O kadar çok istemiştimki oğlumu uzun süre emzirmeyi ama olmadı
Psikolojik olarak çok kötü hissediyorum kendimi nasıl düzeleceğim bişmiyorum

1 ay once dr gittigimizde kilosu iyiydi.ama ozaman 2 saatte bir emiyordu.ustunden 1 ay gecti o arada emme aralari cok acildi 4 saat olmadan emmiyor 7dK falan.sagmadigim icinde sut azaliyor bence.dolu hissetmiyorum artik.2 aylik kontrolumuz ayin 13unde.emdikten sonra sagiyordum 150 cc cikiyordu.simdi 50 cc zor cikiyor.gece zaten uyanmiyor artik 1de zorla uykuya daliyor 5te 6d6dkalkiyor.işte gündüz sık emse en azindan 5te emdi 5dk.10da 4dk simdide yani 14.30da 8dk oda uyuya uyuya.ukykuya dalma problemimiz var 4 gundur.memeye aliyorum cıyak cıyak.4-5saat gecince anca acikiyor diyecem ama.arada biberon versem onu iciyor.emmeyi birakmasin diye biberon vermek istemiyorum.boylede zayiflicak.napcam bilmiyorum.dra gidince kilosunu ogrencez.bukadar ara normalmi onuda sorcam.3 saat neysede 4-5 saat cok uzun

neden kesildi mamayı mi gitgide coğalttın acaba? brn de korkuyorum sütüm azalır mı diye. 3 ay yetsin istiyorum sonrada 6 ay hedefi koydum ama ben mamayı tamamen kestim. 2 ay oldu doğum yapalı ilk hastanede başlatmışlardı ameliyat zor geçince sütüm olmayınca sonra evde kendim devam ettim bir süre çok değil ama en son günde iki kez veriyordum sabah aksam. sonra tek akşama düşürdüm sonra da tamamen kestim. ben azalttıkça sütüm çoğaldı. ama bilmiyorum hep böyle mi devam eder yoksa azalır mı

Bende ayni durumdayim

Kızlar süt olayı herkeste değişken ama ilk zamanlar sütünüzün fazla olması bebek çok emmediği için olabilir. Şimdi ihtiyacı gereği faZla emiyordur. Ama maşallah sizin sütler çokmuş benim hiçbir zaman bu kadar sütüm çıkmadı bende sütüm var. sanıyorum 6 saat sağmayıp sağdığımda 200 cc filan çıkıyordu 2 memeden oo süper diyordum demek ki çok da yokmuş bana doktorum 4.5 saati geçirmeyin bebek kendi belirlesin emme saatini dedi. Yoksa siz dinlenemezsiniz öyle hayat geçmez demişti. Ben 2 saatte bir emzirince kendimi şaşıyorum ne oğlumla ne evle ilgilenemiyorum yardım edenim de yok. Oğlumun da ödevi okulu var onun da ilgiye ihtiyacı var. Zaten sütüm de ortalama yeter diyordum son zamanlarda yetmiyor görüyorum çocuk ağlıyor tam doyup 3-4 saat uyumak istiyor. 2 saatte bire döndüm ben de ama yok o zaman da istemiyor fazla meme ve sütüm de artmadı bu şekilde. Bence süt de bireysel diyorum artık. Kendinizi üzmeyin elinizden geleni yaptıktan sonra gerisi nasip. Benim annem bana hep şekerli çay vermiş mama olmadığı için sütü yetmemiş. Şimdi binbir mama var. Seçenek ve çare çok. İlk çocuguma ben de sırf anne sütü verdim bunda nasip olmadı ama kendimi hırpalamayı bıraktım.

Bende ayni durumdayim
Valla benim de benzer canım, hayırlısı olsun. tek memede doyuyor diyor arkadaşlar bizim imkansız. Bir hafta öyle denedim kilo verdi zaten. ben hani sütüm var bebek emmiyor sanıyordum ama geçen emzirip sağdım 10 cc çıkmadı demek ki emiyor çocuk sütüm az

Aynen benimki artık ağlıyor memede sinirleniyor sut gelmiyor ya
Doktorda bir ara emdir dedin en son kontrolde birsey çıkmadı
Poff
Ben anlamıyorum süt neye bagli
Prolaktin hormonum da iyidi benim
Neden olmuyor
Bir arkadaşım erken doğum yapti
Konusyorum onla mama veemdim hic diyor doyuyor enaz ucsaat uyuyor diyor

Kuzum benimde bebis 2 ayi gecti onceki msjimi oku bende ayni sorunu yasiyorum benimki kesilmedi azaldi burda cogu kişi ayni durumu yasiyor insallah seninkide gelir bol su ic lactamili bi arastir bende bi cok sey yapmaya basladim biraz duzeldi bende bebegimi ilk 6 ay sarece anne sutuyle beslemek istiyorum fakat zor gibi gorunuyor bir hafta sonra tekrar kontrol var bakacagiz kilosunda yol kattedemezsek bizde emzirme sonrasi ek olarak mamaya baslayacagiz gercekten psikoloji bozuluyor sende moralini bozma sende istemezsin boyle olmasini ama elinde degil

Canim benim hiç sıkma canını, nasibi o kadarmış, vardır rabbimin bi bildiği. Elbet can sıkıcı bi durum Ama napalim elimizden gelen bi durum değil ki,değiştirelim. Şükür ki mamalar var, onlar da anne sütüne yakın vitaminleri var.. Normalde nasıldı sütün, mama ne kadar alıyordu?

Benimki biberona alismadi memeyide iyi aliyor bastan bu yana ilk dogdugunda mastit olacaktim o trlasla biberon vermek zorunda kalmistik biberona alisti sonra tekrar memeye donduk hic biberon vermedim bu kilodan dolayı son zamanlarda gece benimkide 5 max 7 dk uyuyarak emiyordu simdi gece uykuda biberona tekrar basladim gunduzleri memede geçiyor bizdede ara acilmisti simdi tekrar sık emziriyorum

Kızlar konak nedir . Kızımın kafasında sarı birseyler oluşuyor küçük küçük
Emdikten sonra benim 30 CC bile çıkmıyor bence üzülme sütun iyi .bırak kendi uyanıp alsın . Bazen bizimki 7 saat uyuyor deliksiz ellemiyorum .dk kilosu güzel dedi 29 günde 48 gram almış günlük iyi mi bilmiyorum. Bide yanına yatır memeyi öyle ver uykuya dalma proplemimizi ben öyle çözdüm oda alıştı yanıma alınca otomatik buluyor memeyi 6 dk sonra uyuyor 15 dk tamamen uyuyor

Yatarak emzirmeye ben bir türlü cesaret edemiyorum. Beşik pozisyonunda emerken bile genzine süt kaçıyor aklım çıkıyor. Yatarak emerse sanki daha çok genzine kaçar gibi geliyor öyle olmuyor mu? Bir de emdikten sonra direk uyuyor mu gazını çıkartmıyor musun?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…