2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar ben son zamanlarda hiç sağım yapmıyorum iyi mi yapıyorum kötü mü bilemedim tekrar başlayım diyorum çok üşeniyorum. Hep göğsümü veriyorum biberonla hiç vermiyorum

Canım benim de hala aynı endişeler tek değilsin inan. Kilo çok almıyor öyle sınırda alıyor 25 gram filan günlük bunu görünce aşırı moralim bozuluyor. Haftalık tartıyorum bir ara günlük tartıyordum öyle de kafayı yerim. Ben şeyi ayırt etmeye çalışıyorum artık emziği açlığını bastırmak için mi alıyor yoksa uykuya dalmak için mi. Bu önemli emzik kullanıyorsan şayet. Mesela ben anladım ki 1 hafta full çocuk emzikle doyurmuş karnını sütüm aşırı azaldı. Şimdi iyice doyduğundan emin olup veriyorum ancak emziği ya da oyalamak için bilinçli bir şekilde. Mamayı ben de gece veriyordum 60 şimdi gün içinde doymazsa veriyorum vallahi. Mesela dün emzirrdim uyudu tamam dedim doydu. Ben de sağdım kalanı. Pek çıkmadı az emdiği memeden 30 çıktı. Yarım saat geçmedi bizimki bir çığlık feryat, cocuk aç e memeler boş. Ne yapim mama yaptım. Bazen açsa da veriyorum. Mama vermeyeceğim diye çocugu aç bırakmak da olmaz ya vicdqn azabından ölürüm şükür bu halimize de

Benim annem bana diyor hep emzir verme mama faln ben hic emmemisim mesela yara olmus anamin gogusler cahilmis birakmis emzirmeyi milupayla buyumusum bende ama gayette saglikliyim hic uzulme cnm tek degiksin

Kızlar ben son zamanlarda hiç sağım yapmıyorum iyi mi yapıyorum kötü mü bilemedim tekrar başlayım diyorum çok üşeniyorum. Hep göğsümü veriyorum biberonla hiç vermiyorum
işe falan başlayacakmısın? ben mesela işe başlayacağım için 1 paket atıyorum hergün. bazen anneme bırakıp dışarı çıkıyorum o sütlerden kullanıyoruz.

Ben doguralj 3 ay olacak 2 kez adet oldum cnm emziriyorumda ustelik benim kardesimde ayni sekilde ama 1sene olmayanda olabiliyor her ikiside normal canim hic stres yapma buna

Kızlar bebekleriniz ortalama kaç saatte bir kaç cc anne sütü ya da ne kadar mama içiyor? Şu anda her öğünde ne kadar beslenmesi gerekiyor onu merak ediyorum tabiki bebeğe göre de değişir biraz ama
Benimki 3 saatte 120cc falan iciyor cnm geceleri 80 zor iciyor emdiginde ne iciyor kendi biliyor valla

Ben bir yerde okumuştum her ağlamasi bebek aç anlamına gelmez diye. Ben mamayı bıraktım tamamen, günde bir kez akşam veriyordum 60cc. Eğer kilo alıyorsa yetiyordur. Anne sutuyle çok aşırı kilo almaz diyor doktorlar ama zaten önemli olan aşırı kilo alması değil, sağlıklı alması ve düzgün alması. Ben de sagdigim zaman en çok 60cc gordum, hatta emzirdikten sonra sagdigimda çok daha az. İki meme birden toplam 40 falan oluyor. Emzirmeden iki memeyi birden sagmadim hiç, dolu dolu ne kadar çıkıyor bilmiyorum ama öyle sütüm taşmadi hiç.

Ne guzel iste canim keske benimki de hep emse de sagmaya ugrasmasan gerci gece uykulari uzadi emsede tamamini bitiremiyorlar en azindan o uzun surede sagsan iyi olabilir ama cok zor oluyir ben her gece sagiyorum bezdim yani ama nekadar sagsam kardir diye sagiyorum valla

Kilo alımını bende çok merak ediyorum 2 aylık kontrolünde öğreneceğim artık o zaman belli olur iyi beslenip beslenmediği. Sürekli tartmak bencede insanı psikolojik olarak yıpratır. Emzik ben çok vermiyorum gece yatarken falan sadece senin dediğin gibi bizim kızda emzik emerse açlığını hiç anlayamam çünkü. Canım bende mamaya biberona alışır beni emmezse sütümde iyice azalırsa diye çok vermiyorum ama gün içinde dediğin gibi aç olduğunu hissedersem veriyorum mecbur ben de dayanamam yavruma zaten sürekli aç mı acaba diye düşünüp duruyorum ama her bezinde çiş oluyor heralde besleniyor diye düşünüyorum

Ben ilk once tartiya cikiyorum bakiyorum kac kiloyum sonra bebegi alip tartiliyorum ordan cikiyo kilosu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…