2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Ya bende birdaha olcam diye çok korkuyorm bebek biraz çok uyusun panikliyorm göğüslerim dolunca sağsam bu seferde ya uyanırsa süt kalmazsa diyorum bilemedim ya
Ya benimde goguslerim onceden oyleydi bebegim gece kalkip emince iyiydi bosaliyordu.emmeyince sisiyordu sagiyordum.simdi gece 5 saat uyuyor kalkinca 5-6 dk emiyor birakiyor.ama goguslerim şismiyor artik sütümmü azaliyor acaba napsamki.5 saat gecmesine ragmen goguslerim siskin olmayinca sütüm kesilecek diye korkuyorum.emerken süt geliyor ama onceden bu kadar ara oldugunda dolardi.simdi öyle rahatsiz edecek bir sişkinlik olmuyor.sutummu azaliyor benim ya.bebegimde hep 5-6 dk anca emer.ama 2 emzirme arasi 3-4 saat arayla.geceleride uyanmiyor artik

Bence sütün azalmıyor memelerin terbiye oluyormuş öyle bir şey okumuştum hiçbirimizin ilk doğum zamanlarındaki gibi taş değil memeleri makbul olan da yumuşak memeymiş bütün emzirme danışmanlarında aynı şeyi okuyorum ben o yüzden umursamıyorum bebeğin sağlıklıysa kilosu iyiyse daha ne olsun böyle düşüncelere dalıp sütünü sen keseceksin asıl canım

Ya bende şöyle okudum sağdıkca yada emdikce süt cogalır.meme ona göre sut üretiyor.ama ara cok açilırsa sut bosaltimi olmadigi icin üretimde olmaz bu şekilde yavaş yavaş azalır ve zamanlada tamamen kesilir.bebek nekadar cok emerse okadar süt uretimi olur.bizimde ara acilinca göguslerde dolmayinca ister istemez panik oldum.önceden emziridim pesine sagardim simdi sagacak bir doluluk olmuyor.inşallah senin dedigin gibidir

Bu arada bende birkere mastit olmustum cok kötüydu hatta virus kaptim sandım.vucudum dokuluyordu resmen heryerim agriyordu atesim yoktu ama.nasil gecirdim.birgunde 3 kez goguslerimi sagdim.sonrasinda adacayi icip tere yattim.üzerime yorganlari atip ter attim yani.ama bunu ateşi olan yapmasin tabi.sonrasinda hemen duşa girdim.sonra parol ictim.tabi gün boyu dinlendim uyudum.bebegi esime birakip.emzirmek icin kalktim sadece halim yoktu cunku.ertesi gün aksamina vucudum toparlamıştı kendime gelmistim.enerji versin diye kaşik kaşik pekmez yemiştim birde

Canım keten sling bile var bence bi sorun olmaz , Kullanılabilir yine de gibi . bağlama açısından mı cesaret edemiyorsun peki

Çok geçmiş olsun canım çok zor bebekle sorunlarla baş etmek

56.gunumuzdeyiz ben yeni birsey kesfettim bebegimi hep sirtustu yatirirdim hemen uyanir miziklardi.2 gundur yuzustu yatiriyorum.daha huzurlu uyuyor.yüzustu yatirmamda bi sıkıntı risk yoktur insallah
Yüz üstü biraz riskli Allah korusun bisey olursa kendini kurtaramayabilirler. Oğlumda yüzüstü yatmayı çok seviyor ama ben o şekil bırakmıyorum kafasını çevirirken ağzını burnunu kapatır nefes alamaz diye.Yuz üstü yatırıp poposuna pis pis vuruyorum uyuduktan sonra yan veya sırt üstü yatırıyorum sırt üstüne de yeni geçtik bi kaç kez kusma vakası oldu boğuluyordu

Süt sağdım kuzuma iki memeyi emdi 140 mama içti kalan 2 memeden süt 30 cc .Bu çocuk sütü içtiyse neden o kadar mama yiyor yok içmediyse bu kadarcık mı süt. Şifa niyetine veriyorum artık ama beni hem üzüp hemde yoruyor.

Evet canım biz de aynen öyleyiz ,sütün geliyor değil mi baktın mı? Bizim kızda içerken çekip ağlamaya başlıyor çarşamba doktora gittik bu sorunu da söyledik usg ile tüm batın baktı sindirim sisteminde sorun yok dedi herşeyi normalmiş ama sonradan fark ettim ki içerken hava da yutuyor ve ardından içerken ağlamaya başlıyor biraz sırtını pış pışlayıp çıkarmaya çalışıyorum veya bi memeden alıp diğerine koyuyorum her ağladığında meme değiştiriyorum öyle devam ediyor

Geçmiş olsun canım ya insan korku içinde yatırıyor bebeğini yan yatırmaktan veya sırt üstü yatarken canım dikkat ette sürekli aynı pozisyonda kafa düzleşmedi ya da şekil bozukluğu olmasın

Geçmiş olsun canım ya insan korku içinde yatırıyor bebeğini yan yatırmaktan veya sırt üstü yatarken canım dikkat ette sürekli aynı pozisyonda kafa düzleşmedi ya da şekil bozukluğu olmasın
Bi sağ bi sol yatırıyorum eğer beslenmesinden zaman geçmişse sırt üstü yatırıyorum kafa şekli çok güzel yuvarlak

Bu canjm krem, bize bayağı fayda etti
Bizde konak yada yara yok. Ama suratı sonuk sivilce. Bu krem den var bende. Kızıma kullanıyordum. Tavuk derisi diye cildiye verdi belki gecırıır dıye aynı zamanda atopık dermotıttı kızım. Bu sonuk sivilceleri ne sursem mı ogluma acaba onu dusunuyorum. Bizde de kafada konak degıl de beyaz sivilce gıbı pul seklinde bısey var. Dr gecer demıstı. Ama gecmuyor dogdugundqn beri var. Sivilceye ve kafasına bundan sursem mı acaba ya
Canım benım ben de senin gibiyim. Her emzirmede 2 memeyi de sırayla veriyorum. Hatta tekrar basa donuyorum. Ve ardından o mama sanki kurtarıcı gıbı hala emmek istiyor. Misal sabah emzirdim doluydu gogus lerim. Cok guzel emdi bana gore doydu da. Ama uykuya gecemıyordu aranıyordu. 15 cc mama yaptım verdım ıctı uyudu. Artık soyle dusunuyorum finali mamayla bitirmek istiyor. Alıskanlık gıbı bısey. Sütünün biraz fazla oldugunu dusunuyorsan mama miktarını azalt bence meme arkasından gelen. Bır de ayda kac kg alıyor? 120 ccden sonra mesela kac kere kusuyor? Ben hep azar azar mamayı veriyorum. Oglum son bir ayda 1 ayda 1.100 gr aldı. 1.5 aylık ilk 15 gun kotuydu kilosu. Cok mama vermıyordum. Sımdı gunluk ortalama 250 cc mama içiyor ve devamlı da memede. Sen gunde kac cc veriyorsun? Ben aylık 600 700 gr da alacak olsa dert etmeyecrgım mamayı cogaltmayacagım oyle karar verdim cok verdıkce mideleri daha hızlı buyuyor cunku yasadım bunu. Sonra azaltmaya basladım. 1 kutu mama kac gun gidiyor sızde mesela?

Nefes aliyormu diye bakiyorum surekli ama o sekilde cok huzurlu uyuyor.daldiktan sonra cevirebilirim onu deniyim birde

Ayin 1inde adet oldm o kdr sancim kanamam var ki oncedn de boyledi. Hep kandırdılar yok evlenince gecer yok dogurunca gecer bu sanci gecmio arkadas ilacda icemiyorum cildircm agridan valla.

Hic ozlememisim adet olmayi hiiccc

Yazini gordum ayni durumu ben yasiyorum son bir haftadir boyle normalde benim bebegim gunduz cok sık emerdi nerdeyse saat başi gece 2 defa emerdi sonra burda ben en fazla 2 saatte bir emziriyorum diyenleri okudum bende dedim onlar gibi yapayim gecede arayi actim yapmaz olaydim sagdigim sık emdirdigim halde goguslerimden çeşme gibi akan sutum birden azaldi benim sagdigim zaman her 2 saatte bir tek mememden 120 cc sagiyordum en azi 60 cc ydi sonra sagdigim iki gogusten zorla 90 cc cikardim göğüslerim yumusak tamam sıkinca fişkiriyor ama artik ped bile ıslanmıyor moralim bozuldu doktora gittik tahmin ettigim gibi kilosu onde giden bebegimin kilo alimi sinirda cikti doktorda ek mama tavsiye etti bende mama aldim ama icime sinmedi kendime dur dedim hemen mama verme yine sık emzirmeye basladim geceleri uykuda az emdigi icin sutumu sagip veriyorum bir hafta sonra tekrar cagirdi umarim mamaya simdilik gerek kalmaz en azindan bi 4 ay gitse annemle ablam 6 ay sadece anne sutu vermisler ki yegenimde kilolu bir bebekti sutler iyi yagli ama gel gelelim bana birde kizimla ilgilenirken su içmeyi azalttigimi farkettim suyu arttirdim esim lactamil anne sutunun kalitesini arttiran sut aldi maltana iciyorum humana iciyorum onceden bunlarin hic birini yapmiyordum sadece su ve arada humana rezene içiyordum o kadar suan sadece emdiriyorum bi denedim biberonu verdim yuzunu burusturdu almadi yada emzigi doyunca oyle yapiyor anliyorum insallah boyle devam eder seninki kizmi erkekmi kac aylik kilosu kac canim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…