2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar bebegımın Persembe gunu atesi vardı 1 gun surdu 38.5 e kadar çıktı ertesı gün gectı sonra döküntü basladı sırtında ve göbeğinde. Hayır dısarı da cıkmıyoruz kımseyle de görüşmüyoruz sadece tenha yerlere gıdıyrouz nasıl bulastı ve ne gecırıyor merak ettım. Ama sukur ruh hali iyi iştahı iyi bugun döküntüden sonra rahatladı. 6. Hastalık gecırmıstı 5 aylıkken. El ayak olsa elinde ayagında cıkardı. Su cicegı olsa üzeri sivilce gıbı olur. Bu kucuk benek seklinde.

Nasıl oldu canım doktora gittiniz mi? Geçmiş olsun

BEBEĞİN NASIL? bizim 1 yaş aşısından sonra buna benzer şeyler oldu, yalnız bizim ateş 3 güne yakın sürdü, döküntüler göbeğinde ve sırtında bir de bacak içlerinde olmuştu, bizimki 20 günde falan kendiliğinden geçmişti, yazmakta tereddüt ettim, hani sizinki aşı bağlantılı olmayabilir diye, bizde doğuştan böbrek sorunu olduğundan aşıların yan etkilerini çok şiddetli yaşıyoruz, bu yaşadığımız en hafif etki olduğundan yazmamıştım, kimse yazmayınca yazayım dedim

Gecmıs olsun cnm bebeğinin böbreğinde ne sorun var.

Gecmıs olsun cnm bebeğinin böbreğinde ne sorun var.
pelvikalisiyel ektazi grade 2, her iki böbrekte de, düzenli ultrasıana giriyor, asla idrar enfeksiyonu olmaması lazım, Allahtan şu ana kadar olmadı. Bir de pipisi garip bir şekilde yapışık doğdu. İdrarını yapamıyordu, 22 günlükken ameliyatla ucundaki derin yapışıklığı açtılar, sünnet de edildi.

Son düzenleme:
Cok gecmiş olsun canım

Gecmıs olsun canım. Zamanla gecıcek mi? Ne diyor doktorlar? inşallah kuzucukların hepsine şifa versin Allahım

Gecmıs olsun canım. Zamanla gecıcek mi? Ne diyor doktorlar? inşallah kuzucukların hepsine şifa versin Allahım
%99 u 1 yaşına geçer denmişti, bizde neredeyse iki yaş olacağız bir değişiklik yok, biz de bilmiyoruz, henüz sıkıntılı düzeyde değil, saat başı bazen daha sık bez değiştirerek koruyoruz oğlumu, bir tek Allahtan geceleri çiş yapmıyor, geceleri uyanana kadar değiştirmiyoruz. karmaşık içeri boya verilen bir ultrason var, onunla bakacaklar ama yaşını bekliyoruz

Bizimde alerjı 1 yasında gecer dedıler gecmedı 2 yası beklıyorum artık. İnş sizinde 2 yaşta gecer.

Slm kızlar herkes nerelerde kimse ugramıyor artık ya akıl verecek yol gösterecek biri var mı bana cocuk gece 1 saatte kucakta sallanarak anca uyuyor kendı kendıne ne zaman uyumayı ogrenecek valla bittik biz gece de kalkıyor meme veriyorum ama gene sallanmaj istıyor

kelin ilacı olsa kendine sürermiş, benimki gece uyanmıyor ama çok geç yatıyor, benden az uyuyor, inşallah geçicidir, 3 haftadır bu durumdayız, gece 1,30-2,30 a kadar oynamak istiyor, sabah da en geç 9,30 da kalkıyor

Yaa sende de aynı dertbenimki de gece 2 de uyusa gece kalkmaz. Gündüz kaç saat uyuyor? Valla bilmiyorum herkes memeden kes düzene girer diyor ama bu sürecte kesmek istemıyorum sen ne zaman memeden keseceksin canım?

arkadaşlar nasılsınız?
ya oğlum kendine inanılmaz vuruyor başına yumruk atıyor kendine Tokat atıyor. Kaldı ki bize de vuruyor. Bize vurması birşey değil ama kendisine inanılmaz vuruyor acıyor biliyorum ama tepki vermiyor. Sinirlendiğinde de yapıyor şaka için de.
sizde de aynı durumlar var mı? İki yaş sendromunun etkileri mi bunlar?

Yaa sende de aynı dertbenimki de gece 2 de uyusa gece kalkmaz. Gündüz kaç saat uyuyor? Valla bilmiyorum herkes memeden kes düzene girer diyor ama bu sürecte kesmek istemıyorum sen ne zaman memeden keseceksin canım?
ilk doğduğunda 1 yıl emse yeter demiştim, sonra 2 yaşına kadar emzireceğim dedim. Bağışıklığı oldukça yüksek biriyim bu nedenle covid dönemi geçene kadar emzirmeyi düşünmeye başladım, 2 yaşından sonra gündüzleri kesebilirim, gece yine memeyle uyur bir süre daha. Memeye o kadar düşkün ki imkansız gibi görünüyor şu an. İştahsızlık sorunu nedeniyle meme kes önerisi bana aylardır yapılıyor, asla ciddiye almıyorum, anne sütüyle bizim bağışıklığımız onlara geçiyor, 2 yaşına kadar alabildiği kadar alsın, çoğu bebek zaten algıları açıldıkça kendisi bırakıyormuş, bir kadın bana şöyle anlatmıştı. Bebeği aynı benimki gibiymiş, 2 yaşına 10 gün kala bebeği olan birisine gitmişler, çocuğa abi muabbeti yapmışlar, sonra bak bebekler emer, o bebek sen abisin demişler, başka da birşey dememişler, çocuk o gece emmiş, ertesi gün "ben bebek değilim" diye emmeyi bırakmmış. Yani çok kolay da olabilir, belki bu kadar kolay olmaz ama baya dillendiler, iyi kötü iletişim kuruyorlar artık, konuşarak ikna ederim gibi geliyor

Ay ins bende eger kendı bırakmazsa Nisan gibi düşünüyorum kesmeyi. Benım bagısıklıgım nasıl hıc bılmıyorum ama iyi besleniyorum takvıye alıyorum arada. Belkıde anne sütü almasa alerjisi daha da cok olacaktı. Ondan da 2 yasına kadar emsin bakalım sonrası da yavas yavas konusarak azaltırım. Covid19 da anne sütünün önemi çok vurgulandı ondan da kesmedim corona en cok oglusuma yaradı

bağışıklığın zayıf olmasını doktorlar yılda birkaç kez antibiyotik kullanımı, 4-5 kez zatürre tarzı enfeksiyonlar geçirme vs gibi maddelerle sayıyor, benim kast ettiğim griplerden kurtulma hızım, bir gün burnum akar, maske takarım, ertesi gün burnum tıkanır, ondan sonraki gün tamamen geçer, c vitamini dışında takviye almam. Oram buram hiç ağrımaz, yılda veya iki yılda bir grip olurum. Herkes öyle söylediği için ben de inandım, bir de mucize doğumum var tabii, 43 yaş ilk çocuk o dönem doktorlar da hep aynı şeyi söylemişti, kendi iyileşme hızına bakarak sen de aşağı yukarı bilirsin, ya da kesik yaraların iyileşme hızı vs

Bende dogum dısında antibiyotik kullanmadım hiç ama her yerim agrır ayaklarım basım kollarım grip olmam ya farenjit olurum o da meslek hastalıgı. Maşallah canım sana çok iyiymiş. Zaten 40 kusur yaslarda doguran genclesırmıs. Bilmem vardır bilimsel verisi belkı. Ömrüne ömür katar derler

kesinlikle 40 yaş sonrası doğum gençleştiriyor, metabolizma hızımın arttığını çok net görüyorum, bazı açılardan sanki 10 yıl öncesine dönmüş gibiyim, algılarım açıldı, hamile kaldığım kilonun 11 kilo eksisindeyim. Tavsiye ederim yani. Senin oğluş baya uzundu, şu anda kaç cm, kaç kilo oldu? Benimki 84 cm ve minyon olacak diye üzülüyoruz bazen, ilk 9 ayında çok iyi gidiyordu, boyu seninkiyle birdi, sonra bizim persentil diplere düştü, hiç kilo almayınca da boyu uzamadı diye düşünüyoruz ama genetik de olabilir bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…