2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
15.hafta da ya da 17.hafta da falan olması lazım canım aşıları tam yaptırırsan diğer gebeliklerinde asi yapılmıyor ben hepsini yaptırdım bir tane kaldı sadece oda aralıkta. Bebek gelişimi için önemliymiş canım kızılayı öneriyorlar ben faydasını çok gördüm söyleyen olur mutlaka sana da

öğrendiğim iyi oldu canım teşekkür ederim ben bilmiyordum ama mineraller açısından yararlı olur belki diye arada içiyordum
muz , çiğ badem ,ceviz ,kuru kayısı ,süt , peynir , yoğurt , yumurta (iyi pişmiş), hurma ,pancar ın da çok faydası varmış mutlaka yemeliymişiz

Selam arkadaslar araniza yeni katildim. bende sanirim subat annesi adayiyim. Dun idrar testi yaptim silik cizgi cikti hemen gidip kan verdim beta hcg 45cikti. Adetim uc gugun gecti ama normalde 13. 14.gun ovulasyon olurdu bu sefer 16.17. gun oldu. Cok kafama taktim gec yumurtladigim icinmi deger dusuk cikti. Yardimci olursaniz cok sevinirim
geç döllenme olabilir belki..2-3 gün snra tekrar kan ver..aklına kötü şeyler getirme..

gebeliğin boyunca olman gereken aşılar varmış canım onlar için , tansiyon ve kilo takibi gibi şeylerde sanırım .
doğumdan sonrada aynı şekilde bebeğini de takip ediyorlar diye biliyorum
hımmm anladım...ben sağlık ocağının nerde olduğunu bile bilmiyorum :KK48: ay sonunda fln gideyim bari..ilerlesin hem biraz hamilelik..

Selam arkadaslar araniza yeni katildim. bende sanirim subat annesi adayiyim. Dun idrar testi yaptim silik cizgi cikti hemen gidip kan verdim beta hcg 45cikti. Adetim uc gugun gecti ama normalde 13. 14.gun ovulasyon olurdu bu sefer 16.17. gun oldu. Cok kafama taktim gec yumurtladigim icinmi deger dusuk cikti. Yardimci olursaniz cok sevinirim
hoşgeldin aramıza canım :KK54:

öğrendiğim iyi oldu canım teşekkür ederim ben bilmiyordum ama mineraller açısından yararlı olur belki diye arada içiyordum
muz , çiğ badem ,ceviz ,kuru kayısı ,süt , peynir , yoğurt , yumurta (iyi pişmiş), hurma ,pancar ın da çok faydası varmış mutlaka yemeliymişiz
ben de bunlardan yiyorum sürekli ama arada karbonhidrat krizim tutuyor :hamarat:

hurmayı hamileliğin sonlarına doğru fazla tüketmemek gerekiyomuş..doğumu hızlandırıyormuş..

çok haklısın gercekten. dün eşim sordu ıste soyledin mi diye yok dedim kimseye soylemedim annemler hariç. babama bile daha soylemedim yani o kadar :) sanki insanlar bakacak. elalem baskısı seni şimdiden ele gecirmiş diyince aaa hakikaten dogru soyluyor dedim içimden. bayramdan sonra herkese soylemeyi düşünüyorum bende. bir doktora gideyim de

batma tarzı agrılar bende de oluyor. bebek agrısı o. yerlesme mi deniliyor ne deniliyor pek bilmiyorum ama normal o batmalar. sol kasıkta değil mi?

Valla sol kasığın üstü biraz. Baya yukarılara kadar çıkıyor ağrı. Yatınca geçiyor. Bugün doktor tahlil istedi bakalım, sonu. ne olacak.

ben de bunlardan yiyorum sürekli ama arada karbonhidrat krizim tutuyor :hamarat:

hurmayı hamileliğin sonlarına doğru fazla tüketmemek gerekiyomuş..doğumu hızlandırıyormuş..
hamurişini azaltın hatta mümkün olduğunca yememeye çalışın diyorlar canım ama bizde insanız arada tutamıyoruz kendimizi :KK31:
3 saatte bir hafif bişeyler atıştırman gerekiyormuş

X