2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
mecbur muyuz kayıt yaptırmaya acaba?ya da kayıt yaptırınca ne oluyor?
Tabi ki mecburuz mutlaka bildir gebeliğin boyunca devamlı ilgilenecekler asi olacaksın ihmal etme canım sağlık bakanlığına bildiriyorlar çünkü devlet ücretsiz bazı ilaçları da veriyor bebek doğunca da devamlı irtibat halinde olacaksın orayla

evet mecburmuyuz bende anlamadım..yaptırmyınca ne oluyor
Mecbur canım gebeliğin boyunca ilgilenecekler asi akvimi çıkaracaklar sana da arada tahlil yaptırıyorlar doğuma yakın kitapçık veriyorlar herseyde bilgilendiriyorlar aile hekimligi önemli bana ilk gebeligimde çok faydaları oldu ayrıca kızlar aklınızda bulunsun hergun maden suyu için

Tabi ki mecburuz mutlaka bildir gebeliğin boyunca devamlı ilgilenecekler asi olacaksın ihmal etme canım sağlık bakanlığına bildiriyorlar çünkü devlet ücretsiz bazı ilaçları da veriyor bebek doğunca da devamlı irtibat halinde olacaksın orayla

Mecbur canım gebeliğin boyunca ilgilenecekler asi akvimi çıkaracaklar sana da arada tahlil yaptırıyorlar doğuma yakın kitapçık veriyorlar herseyde bilgilendiriyorlar aile hekimligi önemli bana ilk gebeligimde çok faydaları oldu ayrıca kızlar aklınızda bulunsun hergun maden suyu için

evet canım biz yaptırdık her ay kontrole çağırdılar

zaten dışarda kendi doktorumuzun yaptığı testleri yeniden mi istiyolar?
ya da bu aşıları kendi doktorumuz yapamıyor mu?

zaten dışarda kendi doktorumuzun yaptığı testleri yeniden mi istiyolar?
ya da bu aşıları kendi doktorumuz yapamıyor mu?
Benim.bildiğim yapamıyor o onların sorumluluğunda çünkü bebek doğunca asi içinde irtibatta olacaksın bu aralar her yerde o konu var bebeklere asi yaptırmayan aile sayısı artmış mahkemeye veriliyormuş yaptırmayan aileler

ne zaman başlanıyor acaba aşılar canım biliyor musun?
bir de maden suyunu kalsiyum için mi içmeliyiz?
15.hafta da ya da 17.hafta da falan olması lazım canım aşıları tam yaptırırsan diğer gebeliklerinde asi yapılmıyor ben hepsini yaptırdım bir tane kaldı sadece oda aralıkta. Bebek gelişimi için önemliymiş canım kızılayı öneriyorlar ben faydasını çok gördüm söyleyen olur mutlaka sana da

Benim.bildiğim yapamıyor o onların sorumluluğunda çünkü bebek doğunca asi içinde irtibatta olacaksın bu aralar her yerde o konu var bebeklere asi yaptırmayan aile sayısı artmış mahkemeye veriliyormuş yaptırmayan aileler
devletin sorumluluğunda olan bir şey demek ki..
ne zaman bildirmek gerekiyormuş?

ne aşısı yapcaklarmış?
ben niyeyse güvenemiyorum oralara ya..
kayıt yaptırmayınca bi yaptırımı var mı?eğer yoksa yaptırmam kayıt..
gebeliğin boyunca olman gereken aşılar varmış canım onlar için , tansiyon ve kilo takibi gibi şeylerde sanırım .
doğumdan sonrada aynı şekilde bebeğini de takip ediyorlar diye biliyorum

Selam arkadaslar araniza yeni katildim. bende sanirim subat annesi adayiyim. Dun idrar testi yaptim silik cizgi cikti hemen gidip kan verdim beta hcg 45cikti. Adetim uc gugun gecti ama normalde 13. 14.gun ovulasyon olurdu bu sefer 16.17. gun oldu. Cok kafama taktim gec yumurtladigim icinmi deger dusuk cikti. Yardimci olursaniz cok sevinirim

X