2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Hayırlı olsun cnm hosgeldın

son adet tarihin ne ben 4+5 teyım ama yanlıs hatırlıyırda olabılırım ya daha doktora hıc gıtmedım
Sağol canım hepimizin bebişleri hayırlı olsun
Son adet tarihim 15 temmuz. Doktora ne zaman gideceksin peki? İlk hamileliğin mi?

Hoşgeldin canım benim de oğluş 17 aylık araları tam 2 yaş olacak oyun arkadaşı olacaklar diye düşünüp seviniyorum artık başka şeyler düşünme bence sen de
Öyle düşünelim ya bir de kreşe umutluyum 2 yaşında olacaklar artık o zaman büyükler kreşe en azından öyle biraz daha rahat oluruz

I
iki gün var aramızda

Geçmiş olsun. Önemli birşeyi yoktur umarım

Yok canım babasıyla dondurma partisi yapmışlar ateşledi boğazları şişmiş ama iyi şimdi çok şükür.

Bu arada değerleriniz yumurtlama gününe oranla değişiyor olabilir. Normal değer aralığındaysa sorun etmeyin. Ultrasonda da bebeğin haftası anlaşılır zaten. Kızım da 2900 lerde çıktı değerim 4+4 de hemde. Sağlık ocağındaki ebe ikiz bence yada iri bebek olacak dedi ne ikiz oldu nede iri bebek :))

Tekrar geçmiş olsun.
Benim adetim 1 hafta geçtiğinde test yaptırmıştım kızımda 3000 küsürdü. Şimdi 1000 çıktı. Bir gün bile çok farkediyor gerçekten.

Öyle düşünelim ya bir de kreşe umutluyum 2 yaşında olacaklar artık o zaman büyükler kreşe en azından öyle biraz daha rahat oluruz
Bende yarım gün kreşe veririm diye düşündüm benimki de suan 17 aylık. Ama cevremdekiler erken oldugunu düşünüyor.

Bende yarım gün kreşe veririm diye düşündüm benimki de suan 17 aylık. Ama cevremdekiler erken oldugunu düşünüyor.
2 yaş kreş için hiç de erken değil çevredekiler zaten hep bizden daha doğru düşünür biz hep yanlış çocuğun sosyal bi birey olarak büyümesi için kreş çok önemli ben de yarım günle başkayacağım sonra tam gün

Ne yalan söylüyüm bence de 2 yaş erken. Hatta 3 yaş çalışan anneler için verilebilir bir yaş ama gene erken die düşünüyorum. Kii okul öncesi öğretmeni kuzenim de imkanım varsa 1 yıl daha bekle demişti. Sonuç olarak kızım şuan 4 yaşında ve eylülde başlıyor kreşe tam gün. Ev hanımı arkadaşlar hep 4 yaşında göndermeyi düşünüyor. Bilmiyorum 2. Çocuk olunca ilkini kreşe vermeyi ben doğru bulmuyorum. Hem kendini dışlanmış hissetmez mi ? Kardeşim oldu beni okula gönderdiler hemen diye üzülmez mi? Hatta daha çok kıskanır kardeşini. Bu benim fikrim tabiki.

Canım hoşgeldin
O titreme gece uyurken bana da gelmişti evlerden ırak töbe dedim yaz günü ne oluyor belirti olduğunu dahi burdan öğrendim jehehe daha neler görecuuuk
Hoşbulduk cnm.ilk gebeligimde ben de grip oluyorum diye gitmiştim saglik ocağına

Midesi gece bulanan var mı ya çok ilginç geliyor ama bi kaç gündür geceleri midem bulanıyor
Sabah ve akşam 10 dan sonra berbat oluyorum, yalnız değilsin şekerim

Ayy günlerdir üşümeme anlam vermiyordum ikinci gebeliğim ama ilkinde farketmemişim demekki :)
İlkinde ben de gebeliğe yormamistim canım :)

6.hafta ile 12. Hafta bulantı açısından sıkıntılı günler ben eşimin normal ten kokusundan bile tiksinmiştim Ama iyi tarafından bakarsan hiç kilo almıyorsun
Aaay ben de öyleyim ya, opunce bile tiksiniyorum.Cok kızıyorum kendime ama elimde değil.

Hosbuldum canım benim

Duyarsın canım kesin.6+3 ten itibaren duyulmaması bir normal değil zaten.İcin rahat olsun duyulur.

Merhaba hoşgeldin aramıza.İlk gebeliği olanlar çok endişeli ve aceleciler.Ama sen ben ve birkaç anne ilk olmadığı için daha rahatız. Bende adete 4 gün kaladan itibaren anlamıştım ama 1-2 hafta daha bekledim kese gözükmeyecek diye.rahat olmak daha iyi, sık ultrason ve muayene olumsuz etkiliyor.Anneyi de strese sokuyor.

Onun geleceği varmış annesikan sonucundan ziyade ultrason görüntüsündeki çıkan hafta daha doğru tarih verir canım.arada en fazla 3-4 gün oynar ilk haftalarda.o yüzden S.A.T bilmiyor olman bı sorun yapmaz merak etme.

Bugün kanamam oldu.Ama kanama demek pek doğru değil çünkü kahverengi ve çok azdı .İmplantasyon tarzindaydi.Doktorum 200 mg progesteron al sabah akşam ve yat dedi.O benden çok panikledi .Ama ben ilacı almadım ve almayacağım.Progesteron bir dusuk önleyici değil.Annede hormonun az salgılanıyor olmasına bağlı bebeğin tutunamadıgi ihtimaliyle veriyorlar.Sayet öyleyse düşük olmuyor.Ama ben sürekli uyuyorum ve asiri yorgunluk hissediyorum.Bu da demek oluyor ki bhcg ve progesteron yeteri kadar çok salgılanıyor. İlaç yada farklı bir müdahalede bulunmak istemiyorum.Evet progesteron un hiçbir zararı yok.Ama eğer tutunamayacak kadar güçsüzse buna engel olmayı doğru bulmuyorum.Oglumda hep engelledik, haftalarca hastahanede yattım.Dusecek çocuğu zorla tuttuk sonuç= şuan %97 engelli.O yüzden akışına bırakacağım.Tabikide modumuz düştü üzüldüm.Ama bunu sorun haline getirmiyorum ve tek dileğim saglikliysa benle kalması, gönderene sonsuz inanıyorum ki öyle de zaten ve o benim bu dünyadaki mükâfatım olacak insallai

Kreş konusu açılmış.Ben bir okulöncesi ogretmeniyim arkadaşlar.3 yıl devlette görev yapıp ayrıldım oğlumdan dolayı.Eger çocukların yaş arası kısa olacaksa büyük çocuk 2 yaş civarındayken hatta mümkünse 3 ten önce yeni bebek gelmeli.Cunku kıskançlığı, yeni kardeşin sevgiyi bolecegini 2 yaştan sonra anlamaya başlıyorlar.Eger bu yaşta kardeşi olduysa kreş doğru bir karar degil.Kardesim geldi artık beni istemiyorlar düşüncesi olabilir.Ama tam tersi "ben büyüdüm abi-ablayim" düşüncesi asilanirsa kreş basamağı kolay atlatılır. Yaş aralığı biraz olacaksa da ilk çocuk 1. sınıfı bitirmiş olmalı.hem anne az yorulur hem de ilk çocuk okula alışmış olur ve okula gittiği için kardeşine ofke duymaz.

Benimkilerin arası 5 yaş olacak. Kızım kardeşi doğmadan 7 ay önce başlamış olacak kreşe. Zaten hamile kalmadan önce kayıt işlemleri yapılmıştı. Çok istiyor okula gitmeyi ama bakıcısından ve bakıcının küçük kızından ayrılacağı içinde ayrı üzülüyor. Hamile olduğumu henüz söylemedik kızıma ama o şimdiden söylüyor. Ben okula gidicem kardeşim olacak ona da bakıcı annem bakacak diye :)))

cnm inş hakkında hayırlısı olur saglıklı bır sekılde ıkıncı bebegınede kavusursun
Rabbım hepımızın yardımcısı olsun zor hamilelik süreci ama kusmetimizde ne varsa yazıldı bır kere yaşıycaz .
banada arkadaslarım dıkkatlı ol agır kadırma sunu yapma bunu yapma dıyorlar
eşimde neyı cok sakınırsan olmaz dıyor

rahat ol diyor ilk hamileliğim sürprz oldu beklemıyorduk

neyapacagımı bılmıyorum Rabbıme emanet ettım artık kısmetımse dogacak bebegım

eşim okadar rahatki bnde rahatladım daha doktora bıle gorunmedım daha

Sen gene de ağır kaldırma :)
Benimde ilk gebeliğim sürpriz olmuştu. Ve hamile olduğumu bilmeden ağaç tepelerinden falan atlamıştım. Çok şükür bişey olmadı ama siz gene de dikkatli olun :))) 5. Hafta da mutlaka doktora gidin kese için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…