2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Ben bugun yaptirdim dunyam başıma yıkıldı ense kalinligı 3.4 çıktı:dua::KK42:

Canım öncelikle sakin ol, gönlünü ferah tut. Sınır 3'müş ama illa ki esneklik payı vardır. Baya bi araştırdım internetten, ense kalınlığı 4 küsürlerde çıkanlar sağlıklı bebekler dünyaya getirmiş. Tevekkül et iinşallah.

Aaaa olsun ii ya öğretmen olmak şartları ii oluyor. Şimdiki aklım olsa öğretmen olmaya zorlardım kendimi senin adına sevindim. Allah saglıcakla kucagına almayı nasip etsin miniğinide :emir_bebek::anneadayı:

Amiiiin amin inşallah canım, hepimize nasip etsin Rabbim. Çok şükür Allahım işten yana da eşten yana da yüzümü güldürdü. İnşallah evlat tan yana da güldürür. Uzun zaman bekledik onu, çok şükür Allahım tüp bebekle nasip etti. İnşallah sevinçlerimizi tamamına erdirir, hepimiz mutlu haberler veririz inşallah ♥️

Amin canım inşallah inşallah :)
10+4te gittiğinde bebiş hareketlimiydi :nazar:
Troite falan rutin hamilelik testlerinde bakıyolar canım şükür ki aramamışlar değerlerin iyi çıkmış.
6.haftada banada bakıldı doktor dahiliyeye yönlendirdi tsh 4 kusürdu
7.haftada dahiliyeye gittim 2civarı çıktı
Tüp doktoruda 3-4 haftada bir tsh baktır dedi.
Geçen hafta sağlık ocağında 3 kusürlu bi değer çıkmış sağlık ocağı doktoru normal dedi yarın kontrolüm var gidince onada göstercem.
Bu arada 56 kiloyum canım kiloluda değilim :)
Canım dun doktoruma sordum tsh 2,5 geçmesin dedı.bence ıyı bı dahiliyeye gıt yüksek çıkmış sankı

Ay evet ya, gerçi bazı doktorlar kesin görmeden söylemiyorlar zaten, özellikle devlette olanlar.
Bir tanıdığımın bebişine önce kız sonra erkek dediler, sonra tekrar kız %100 dediler. 7. ayda erkeğe döndü doktoru şaka gibiydi:KK11: Şükür ki erkek doğdu:KK53:
Gercekten Saka gibi:KK48:

Maşallah canım zayıfmışsın :) Son kontrolde hareketli değildi, secde pozisyonunda yatıyordu. Doktor "Deri biraz kalın olduğu için görmekte zorlanıyoruz" dedi. Şişmansın demeye dili varmadı :)) sen kaçıncı haftadasın canım?
Uykulu anına denk geldiniz desene canım :)
10+6 olduk canım gece itibariyle :nazar:

Canım dun doktoruma sordum tsh 2,5 geçmesin dedı.bence ıyı bı dahiliyeye gıt yüksek çıkmış sankı
Canım 6.haftada kadın doğumcu baktı 4 kusürlu bi değer çıktı dahiliyeye gönderdi
7.haftada dahiliyeye gittim 2 civarında çıktı
Sonuçlar için normal dedi kadın doğum doktoruda dahiliyecide.
Tüp bebek yapan doktora gösterdim sonucu oda normal 3-4haftada bir testi yenile dedi.
10.haftada sağlık ocağı bakmış 3 kusürlu çıktı doktorun kendisine gidince göstercem.
Hamilelikte 2.5 altında olması gerek diye biliyorum bende bi yükseliyo bi düşüyo

Cok cok zor kizlar cevrem yaptirma diye cok soyledi ama dr istedi keske yaptirmasaydm:KK12:
Insallah yalnis cikmistir hem daha kan tahlili sonucunu almamissin dogruluk payi nedir bilmiyorum bu testin canim moralini bozma ama bi akrabamiz yapmisti yuzde yuz down sendromu demisti doktor kadin baya uzuldu agladi cocuk dogdu gayet normal oyle bisi yok bir yasinda simdi :110:bu arada ozel hastanede bi doktora gittim son sati sordu eminmisin yalnis soyluyor Kimi Anne sonra bu yapilan testler yalnis cikiyor dedi farkli seylerden yalnis cikabilir testler

Kizlar benim arkadaslarimda dahil cogu tanidigima cocugun down sendromlu olacak dediler onlar da hamileliklerini kara kara dusunerek gecirdi. Hepsi dogum yapti bebekleri sapasaglam.

Bir arkadasim ikiz dogum yapti doktor ikisi de engelli olcak down sendromlu olabilir dedi. Arkadasim yeni dogum yapti iki bebegi de sapasaglam ve o kadar tatli ki.

Komsumuzun gelinine cocugunun elleri ve ayaklari kisa olacak demis doktor hatta birde cayci ismaile benziyor demis ! Kiz kahroldu ama bebegi dogdu masallah boyu kilosu da yerinde hicbir saglik sorunu yok

Kuzenimin bebegine de engelli olacak bakamazsin alalim demis doktor. Kuzebim aldirmadi. Simdi akil kupu guzel mi guzel bir kizi var

Bu testlerde yanilma payi o kadar yuksek ki ! Caninizi sikmayin nolur bu verdigim ornekler bire bir hercek ornekler

Kizlar benim arkadaslarimda dahil cogu tanidigima cocugun down sendromlu olacak dediler onlar da hamileliklerini kara kara dusunerek gecirdi. Hepsi dogum yapti bebekleri sapasaglam.

Bir arkadasim ikiz dogum yapti doktor ikisi de engelli olcak down sendromlu olabilir dedi. Arkadasim yeni dogum yapti iki bebegi de sapasaglam ve o kadar tatli ki.

Komsumuzun gelinine cocugunun elleri ve ayaklari kisa olacak demis doktor hatta birde cayci ismaile benziyor demis ! Kiz kahroldu ama bebegi dogdu masallah boyu kilosu da yerinde hicbir saglik sorunu yok

Kuzenimin bebegine de engelli olacak bakamazsin alalim demis doktor. Kuzebim aldirmadi. Simdi akil kupu guzel mi guzel bir kizi var

Bu testlerde yanilma payi o kadar yuksek ki ! Caninizi sikmayin nolur bu verdigim ornekler bire bir hercek ornekler
"Komsumuzun gelinine cocugunun elleri ve ayaklari kisa olacak demis doktor hatta birde cayci ismaile benziyor demis !"
Bunu söyleyen nasıl bı doktor ya, yeminle onu orda parçalardım. Kendime tahammül ediyorumda karnımdaki meleğe asla!!!
Ya doktorlar maalesef böyleler bana da sürekli kalp krizi, inme, böbreklerin bitebilir, her hangi bir organın iflas edebilir tedavisi yok sadece bunları kullan, açlık diyetini yap diyip duruyorlar. Allah bana öyle bı sabır verdi ki bu dönemde ya sabır çekip duruyorum.
Her seferinde beni maf etmek için ellerinden geleni konuşmaları ile çabalıyorlar resmen.
Normal doğum yapmam zor benim farklı sorunlarım da var, tutturmuşlar ne yap et normal doğur.
Bu konu sonraki konumuz olsun daha bişey yok ki diyorum susuyorlar.
Sonuçlarıma bakıp bakıp garip bı yüz ifadesi bu ne böyle.
Bende siz Allah degilsiniz o ne emrettiyse o diyorum, hemen bı dikkat kesiliyorlar.

Insallah yalnis cikmistir hem daha kan tahlili sonucunu almamissin dogruluk payi nedir bilmiyorum bu testin canim moralini bozma ama bi akrabamiz yapmisti yuzde yuz down sendromu demisti doktor kadin baya uzuldu agladi cocuk dogdu gayet normal oyle bisi yok bir yasinda simdi :110:bu arada ozel hastanede bi doktora gittim son sati sordu eminmisin yalnis soyluyor Kimi Anne sonra bu yapilan testler yalnis cikiyor dedi farkli seylerden yalnis cikabilir testler
Ya bu doktorlar anne adaylarını bu dawn sendromu konusunda bitiriyor senin dediğin gibi benimde bı arkadaşıma download sendromlu dedi kız dogurana kadar ağladı maşallah çocuk maviş yuvarlak yüzlü çok güzel bı bebek dünyaya getirdi.bebegin duruş şekli bile sonuçlari yanıltıyor.doktor çok önemli cokkkk seni rahatlatacak olan doktorun.

Chickennova Chickennova Evet cnm malesef bazilari cok acimasiz. O yuzden yanina unlem isareti koydum ya. Dusmez kalkmaz bir Allah unutuyorlar. Bende eger Allah nasip ederse sezeryanla olmak zorundayim kalbimde problem var. Birde icerideki kanama alanindan dolayi normal dogum onermiyorlar.
Bir paylasim sitesinde bir down bebek annesi var. Mesela ona doguma kadar bebek saglikli demisler ama +1 dogdu. Yani hersey takdiri ilahi. Allahim yardimcimiz olsun

"Komsumuzun gelinine cocugunun elleri ve ayaklari kisa olacak demis doktor hatta birde cayci ismaile benziyor demis !"
Bunu söyleyen nasıl bı doktor ya, yeminle onu orda parçalardım. Kendime tahammül ediyorumda karnımdaki meleğe asla!!!
Ya doktorlar maalesef böyleler bana da sürekli kalp krizi, inme, böbreklerin bitebilir, her hangi bir organın iflas edebilir tedavisi yok sadece bunları kullan, açlık diyetini yap diyip duruyorlar. Allah bana öyle bı sabır verdi ki bu dönemde ya sabır çekip duruyorum.
Her seferinde beni maf etmek için ellerinden geleni konuşmaları ile çabalıyorlar resmen.
Normal doğum yapmam zor benim farklı sorunlarım da var, tutturmuşlar ne yap et normal doğur.
Bu konu sonraki konumuz olsun daha bişey yok ki diyorum susuyorlar.
Sonuçlarıma bakıp bakıp garip bı yüz ifadesi bu ne böyle.
Bende siz Allah degilsiniz o ne emrettiyse o diyorum, hemen bı dikkat kesiliyorlar.
Maalesef böyle doktorlar ilk çocuğumda iyiydi doktorum inşallah bundan iyi bı doktor bulabilirim daha gitmedim çünkü.hic takma dediğin gibi onlar Allah'mi.benimde ablamı mahfettiler üçüncü çocuğunda şekeri vardı iğne vuruluyordu inada dediler sezeryan olman lazım doğuramazsin diye ameliyata inerken sedyede ikinmis .Çocuğun kafası çıkmış doğuramazsin imkansız dedikleri çocuğu 5 dakikada doğurdu.normal doğumla Allah'ım onu bize verdiyse öyle yada böyle doğacak gelecek dünyaya

Kızlar aynı örnek bendede var 2'li test sonucum yaşıma(24) göre yüksek çıkmıştı. Ayrıntılı ultrason için bi profesöre gittim. Bu bebek çok yüksek ihtimalle down sendromlu hemen amniyo sentez yapalım yasal sürenin dolmasına az kaldı vakit kaybetmeden alalım dedi. Ben istemediğimi ne olursa olsun doğuracağımı söyledim. bak bu çocuk diğer çocuklar gibi olmayacak,normal bir eğitim göremeyecek, her bakıcı kabul etmeyecek, peki sen ölünce ne olacak hiç düşündün mü dedi...
Oradan çıktım ve bir daha hiç uğramadım. Hep dua ettim ve bebeğimin sağlıklı olduğuna inandım. Şükürler olsun şimdi sapasağlam 4 yaşında akıllı mı akıllı hatta çok bilmiş bir kızım var:anne:

Bu arada 10:20 de doktor randevum var Zekai Tahire gidecegim insallah guzel seyler soyler. Bugun gogus hassasiyetim ve bulantim da yok birde dun aksam belim ve sirtim o kadar agridi ki korkuyorum kalbi mi durdu diye. Allahim korktuklarimizla sinamasin bizi insallah dua edin bana kizlar

Bu arada 10:20 de doktor randevum var Zekai Tahire gidecegim insallah guzel seyler soyler. Bugun gogus hassasiyetim ve bulantim da yok birde dun aksam belim ve sirtim o kadar agridi ki korkuyorum kalbi mi durdu diye. Allahim korktuklarimizla sinamasin bizi insallah dua edin bana kizlar
iyi haberlerini bekliyoruz canım iyi olacak Allahın izniyle

Ya bu doktorlar anne adaylarını bu dawn sendromu konusunda bitiriyor senin dediğin gibi benimde bı arkadaşıma download sendromlu dedi kız dogurana kadar ağladı maşallah çocuk maviş yuvarlak yüzlü çok güzel bı bebek dünyaya getirdi.bebegin duruş şekli bile sonuçlari yanıltıyor.doktor çok önemli cokkkk seni rahatlatacak olan doktorun.
Aslinda bu testleri yapmamak en iyisi ben kizimda sadece ayrintili ultrasyon a girdim boyle stresler yasamadim

Günaydın arkadaşlar:KK200: sağlıklı huzurlu ve doktora gidecek olanlar için, güzel haberlerle döneceğiniz bir gün diliyorum size :anneadayı:

İkili testle ilgili yazdıklarınızı okudum ve keşke böyle bir test hiç olmasaymış down sendromlu dedikleri bebeklerin sonradan sağlıklı doğduklarını da sisteme işliyorlar mı acaba? İnsan psikolojisi bozmaktan başka bir işe yaramıyor sanırım Avrupa da nasıl acaba bu işler? Yaptırsak bi dert yaptırmasak ayrı...

Allah hepimizin yavrularını sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah...

Bebeklerini kaybeden annelerimiz de oldu sizler de benim dualarımdasınız allah en kısa sürede tekrardan nasip etsin inşallah. Amin :anneadayı:

Bende hala ikili test konusunda kararsızım. Allah korusun riskli falan çıksa ben yine aldıramam:KK43:
Bu seferde yaptırmadığım için meraklı olup stres yapar mıyım diye düşünüyorum sadece
aynen öyle ya.Risk ciksa bile Allah vermesin elden ne gelir ne yapicaz.Göz göre göre canli bir varlıgin olmesini mi istiycez.Tuylerim diken diken oluyor. Evlat bu sonucta.Saglikli dogup sonradan da olabilir. o zaman kiyabiliyor muyuz?enteresan testler cikardilar millet yuregi agzinda yaptirmak zorunda kaliyor.seker yuklemesi falan da zararli bence.

X