2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Tam tuvalet eğitiminin zamanı ama evde beze yapan kardeş varken zor olur:/
Dün ayran istedi kızım, yaptım ve anında döktü 😕 su istedi onuda döktü. Sinir krizi geçirecektim. Pasta verdim dökme dedim, tamam derken döküyordu az daha. Dün acayip sakardı 😅
Hic sorma ccanim. oncesinde de kurabiyeyi parcalayip sacmisti heryere. Yani evin isinden muzdarpken boyle extralar kriz gecirtcek cinsten. Ama kizamiyorsun bile. Bebek kategorisnde cunki halen :işsiz:

Ay canim sorma. Dun bende zaten yorgunum evden isten usanmis bir halde. Meyve suyu verdim kanepedeydi. Kizim dokme ocaga bakip gelcem dedim. Bosaltmis hepsini. Agalamak istedim ya. Napicagmi sasirdim. Hic yapmazdi.
Bi de tuvaleti ogretmeye calisyorum. Cok zorluyor. Yapmak istemiyor. Beze yapcam diyor. Kardesi de beze yapiyor cunki :olamaz:
Hic sorma ccanim. oncesinde de kurabiyeyi parcalayip sacmisti heryere. Yani evin isinden muzdarpken boyle extralar kriz gecirtcek cinsten. Ama kizamiyorsun bile. Bebek kategorisnde cunki halen :işsiz:
Dediğin gibi halen bir bebek.... Tek fark konuşup yürüyor şu an. Senin için yorucu canım. Mesela bugün pazar. Eşin çalışıyor mu bilmiyorum ama en azından kızını alıp dışarı çıksa sen de bir nefes alsan... Bak ben de acayip bunaldım öyle böyle değil...senin ki 2,5 bendeki 7,5 olacak nerdeyse hala anne anne anne...bi de arkadaşın dediği gibi tam bez bırakma zamanına denk gelmiş. Bilmiyorum bırakma için var mı bi çabaası ama zorlamayın derim ters tepebilir zamana bırakın kendi hazır hissedince bırakır. Sen şimdi ilgileniyorsun kıskanıyordur dikkat çekmek için dökmüştür meyve suyunu
Kızım da kıskançlık yok ama sürekli yanımda
Kuyruk gibiler ya peşimizdeler. Elin çocuğu anasının yanına gitmiyor sitedeki çocuklar hepsi böyle bi bizimkiler dibimizde... o da bunaltıyor beni.
Dün dedim ki eşime; beni tatile gönder tek başıma gidecem kafamı dinleyecem dedim.

Dediğin gibi halen bir bebek.... Tek fark konuşup yürüyor şu an. Senin için yorucu canım. Mesela bugün pazar. Eşin çalışıyor mu bilmiyorum ama en azından kızını alıp dışarı çıksa sen de bir nefes alsan... Bak ben de acayip bunaldım öyle böyle değil...senin ki 2,5 bendeki 7,5 olacak nerdeyse hala anne anne anne...bi de arkadaşın dediği gibi tam bez bırakma zamanına denk gelmiş. Bilmiyorum bırakma için var mı bi çabaası ama zorlamayın derim ters tepebilir zamana bırakın kendi hazır hissedince bırakır. Sen şimdi ilgileniyorsun kıskanıyordur dikkat çekmek için dökmüştür meyve suyunu
Kızım da kıskançlık yok ama sürekli yanımda
Kuyruk gibiler ya peşimizdeler. Elin çocuğu anasının yanına gitmiyor sitedeki çocuklar hepsi böyle bi bizimkiler dibimizde... o da bunaltıyor beni.
Dün dedim ki eşime; beni tatile gönder tek başıma gidecem kafamı dinleyecem dedim.
Ayni seyleri yasiyoruz canim. Esim gorevlendirmeyle mudr yard. Yapiyor yaza da uzatti. Bu hafta full onun disinda haftada 2-3 gun gidecek. Ama bahceleri var koyde. Tek erkek. Normalde ilgilenmezdi ama bu sene para kazanmak icin extra bahceyle ilgilenmeye karar verdi cunki ben 6 ay ucretsiz izin aldim canim. Bizim ev kredimiz var gecen sene ev aldik. Sabah erken saatte cikti bahceye gitti aksam gec gelir. Onun icin de yorucu surec. Ben de hamileligimin 3. Ayindan beri rapor filan ise gitmedim. Calistigim icin cocuk daha duskun daha bi ustumdeydi. Simdi alisti ama dedigin gibi kuyruk. Wc ye bile gelir benle. O kadar. Simdi babasina sarmis durumda zaten. Esim gelince hep o ilgilenir bi alt degistiririm ben. Ama o calisinca benim uzerimde. Annem de gecen hafta yaylaya cikti. Yoksa hergun yanimdaydi rahattim. Esim beni ve cocuklari birakmaz ayri kalamayiz. Yani anneme yaylaya gitsem bile 1 gece 2 gun kalirm. Dahasina dayanamaz cok duskun ozellikle cocuklara. Ben de gidemem isin acigi yoruyor ama ayri kalamam aklim kalir

Ayni seyleri yasiyoruz canim. Esim gorevlendirmeyle mudr yard. Yapiyor yaza da uzatti. Bu hafta full onun disinda haftada 2-3 gun gidecek. Ama bahceleri var koyde. Tek erkek. Normalde ilgilenmezdi ama bu sene para kazanmak icin extra bahceyle ilgilenmeye karar verdi cunki ben 6 ay ucretsiz izin aldim canim. Bizim ev kredimiz var gecen sene ev aldik. Sabah erken saatte cikti bahceye gitti aksam gec gelir. Onun icin de yorucu surec. Ben de hamileligimin 3. Ayindan beri rapor filan ise gitmedim. Calistigim icin cocuk daha duskun daha bi ustumdeydi. Simdi alisti ama dedigin gibi kuyruk. Wc ye bile gelir benle. O kadar. Simdi babasina sarmis durumda zaten. Esim gelince hep o ilgilenir bi alt degistiririm ben. Ama o calisinca benim uzerimde. Annem de gecen hafta yaylaya cikti. Yoksa hergun yanimdaydi rahattim. Esim beni ve cocuklari birakmaz ayri kalamayiz. Yani anneme yaylaya gitsem bile 1 gece 2 gun kalirm. Dahasina dayanamaz cok duskun ozellikle cocuklara. Ben de gidemem isin acigi yoruyor ama ayri kalamam aklim kalir
Ne kadar güzel düşkün olması
Ne yalan diyeyim babalar daha çok sevsin çocuklarını öpsünler sarılsınlar bağları kuvvetli olsun isterim
Anne zaten koşulsuz herşeyi yaptığı için o bağlılık bambaşka. Bu arada ben çalıştığını bilmiyordum... Ben de alacam ücretsiz izin ama eylül ekim gibi... Yarın bitiyor doğum iznim önce heyet sonra yıllık izin sonra da ücretsiz. Sen erken almışsın ücretsizi.
Benm avantajım kızım okul gidiyor rahatlarım diye düşünüyorum inş.

Ne kadar güzel düşkün olması
Ne yalan diyeyim babalar daha çok sevsin çocuklarını öpsünler sarılsınlar bağları kuvvetli olsun isterim
Anne zaten koşulsuz herşeyi yaptığı için o bağlılık bambaşka. Bu arada ben çalıştığını bilmiyordum... Ben de alacam ücretsiz izin ama eylül ekim gibi... Yarın bitiyor doğum iznim önce heyet sonra yıllık izin sonra da ücretsiz. Sen erken almışsın ücretsizi.
Benm avantajım kızım okul gidiyor rahatlarım diye düşünüyorum inş.
Canim esim kendi ailesIne de siki bagli. Ve duygusal bi adam sukur. Gorumcelerim o yuzden iyidir sagolsnlar. Ben ozel sektordeyim canim. Sen meb de mi calisiyodn. Biz de kres dusunduk ama cok erken seneye vercem. Annem bakiyor ama 2 siyle nasil bas eder bilmiyorum. O yuzden part mi devam etsem dedim ama isyeri kabul eder mi bilmiyorum. Yani etmek zorundalar yasa geregi de tazmnatli iscikisi yapabilirler. Kafam karisik bu konuda

Kızlar bu göz muayenesi için 3. Ayını doldurması şart mı ? 2,5 aylık olduk da haftaya burada değiliz bu hafta içi götürsem erken mi olur sizler ne zaman yaptırdınız 🤔

Tam hatırlamamakla birlikte 40 çıktıktan sonra bize gelin demişti, gitmedik ama,6 aya kadar yapılıyo dıye biliyorum
Bizim de dün kontrolümüz vardı göz doktoru çok yoğun yoksa yönlendirirdim şimdi haftaya ya da hafta içi gelirseniz yaptıralım dedi de tereddüt ettim canım sağol ❤️

Kızlar bu göz muayenesi için 3. Ayını doldurması şart mı ? 2,5 aylık olduk da haftaya burada değiliz bu hafta içi götürsem erken mi olur sizler ne zaman yaptırdınız 🤔
Canim ben goturdugumde 68 gunluktu. Renk farkliligi var die biran once goturmek istemistim. Dr 3. Ay kontrolunde sikinti yok 1 yasina kadar getirmenize gerek yok dedi

QUOTE="LoveAndMarriage, post: 60469505, member: 852892"]
Sağol canım biz 75 günlük olduk bende götürebilirim o zaman ❤️
[/QUOTE]
Rica eserim. Bence bir sikintiniz yoksa acele etmeyip 3 ayi doldurmasini bekleyebilirsin canim.

QUOTE="LoveAndMarriage, post: 60469505, member: 852892"]
Sağol canım biz 75 günlük olduk bende götürebilirim o zaman ❤
Rica eserim. Bence bir sikintiniz yoksa acele etmeyip 3 ayi doldurmasini bekleyebilirsin canim.
[/QUOTE]
Öyle mi yapsam acaba ya 🙄 geç olmaz herhalde dimi ? Olmazsa 2 hafta sonraya alıym randevu

Madem burdan mesaj geliyor size danışayım kızlar
Ben Cuma günü taburcu oldum
Çıkarken 48 saat daha emzirmen yasak dedi doktor
Ben de “tamam Pazartesi başlarım” dedim
Doktor da “48 saat yeterli” dedi

Bana en son ilaç Cuma günü öğleden sonra 5te verildi, saat 18de bitmişti ilacım
Tam 48 saat geçti

Eşim yine de yarın sabahı bekle diyor
Ben de bir an önce emzirmeye başlamak istiyorum
Memeyi tutacak mı çok merak ediyorum

Hastaneden çıktıktan sonra da düzenli olarak 3 saatte bir sütümü sağıp attım

Sizce artık emzirmeye başlayayım mı
Eşimi dinleyip yarın sabahı mı bekleyeyim

Madem burdan mesaj geliyor size danışayım kızlar
Ben Cuma günü taburcu oldum
Çıkarken 48 saat daha emzirmen yasak dedi doktor
Ben de “tamam Pazartesi başlarım” dedim
Doktor da “48 saat yeterli” dedi

Bana en son ilaç Cuma günü öğleden sonra 5te verildi, saat 18de bitmişti ilacım
Tam 48 saat geçti

Eşim yine de yarın sabahı bekle diyor
Ben de bir an önce emzirmeye başlamak istiyorum
Memeyi tutacak mı çok merak ediyorum

Hastaneden çıktıktan sonra da düzenli olarak 3 saatte bir sütümü sağıp attım

Sizce artık emzirmeye başlayayım mı
Eşimi dinleyip yarın sabahı mı bekleyeyim
Üstüne basa basa 48 saat dediyse emzirebilirsin diye düşündüm ama aklın kalacaksa bekle istersen canım 🤔
Onlar o süreyi bile biraz uzatarak veriyordur herhalde ucu ucuna değildir. Mesela ilacın etkisi 36 saatte bitiyorsa 48 diyorlardır. Ama kesinlikle bi bilgim yok bu konu üzerinde tamamen varsayım 😄

Üstüne basa basa 48 saat dediyse emzirebilirsin diye düşündüm ama aklın kalacaksa bekle istersen canım 🤔
Onlar o süreyi bile biraz uzatarak veriyordur herhalde ucu ucuna değildir. Mesela ilacın etkisi 36 saatte bitiyorsa 48 diyorlardır. Ama kesinlikle bi bilgim yok bu konu üzerinde tamamen varsayım 😄

Aslında ben de öyle düşündüm
48 saat genel bir söylem bence daha erken bile etkisi geçmiş olabilir
Tabi ben de varsayım üzerine konuşuyorum 😀
Şimdi mama yiyor
Üç saat sonra acıkır
Ben de süt sağıp atarım, acıkınca da emziririm diye düşündüm

Aslında ben de öyle düşündüm
48 saat genel bir söylem bence daha erken bile etkisi geçmiş olabilir
Tabi ben de varsayım üzerine konuşuyorum 😀
Şimdi mama yiyor
Üç saat sonra acıkır
Ben de süt sağıp atarım, acıkınca da emziririm diye düşündüm
Sen bilirsin kuzum doktor söylemiş sonuçta yanlış bir şey söyleyeceğini sanmıyorum 😊

X