2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar dün akşamüstü bi yere gidecektim 4 te mama verdim çıktım gideceğim yerde emzirme durumum olmayacaktı. Neyse metoş ta 5 de uyudu u arabada; 7 de eve geldik hala uyuyor yatağa yatırdım 8 oldu 9 oldu yok uyanmıyor gidip gelip kontrol ediyorum en son artık seslenmeye başladım normalde gece uyku saati geldi. 21.30 da hafif kıpırdadı uykusu bölünmesin dedim 150 cc verdim üsütnü değiştirdim Uyanırsa uyumaz diye sessizce koydum yatış o yatış 04.15 de uyandı emzirdim gülüyor öyle dön böyle dön yok uykusunu aldı nerdeyse 12 saat olacak . kızım da uyandı kıkırdamalara. 5.30 da iki bebe ile yürüyüşe gittim. 7 de geldim emzirdim banyosunı yaptırdım beşiğe koydum ben duşa girdim çıktığımda uyumuştu :)
Maşallah metoşa valla hiç annesini üzmüyor 🤗 Defne için sadece 1 kişi lazım başka iş yapmadan ona bakacak.

Kızlar sağmaktan bahsedilmiş geçen gün bende bir göğsümü sağıp buzluğa koydum ,bu ay kontrolüm var endokrınde,bebişi eşime bırakıyorum kendim gidiyorum 1saate fılan geri dönmüş oluyorum eve bazen hastane yoğun oluyo bazen sıstem çalışmıyo,gecikirsem biberonla verir babası diye düşündüm, ama o gün sağdığım için göğsüm çok yumuşadı ,hem ezimzirip hem sağmak zor,tekrar sütün toplanası için zaman gerek ve benim sol göğsüme süt daha az, Allah kolaylık versin sağım yapan arkadaşlara
Benimde sağ daha dolu oluyor hep. Ben sağarsam gece 1 kere sağıyorum gündüz mümkün değil Çok uyanık kalıyor çünkü. Aç olmasada meme istiyor boşsa kızıyor doluysa emip kusuyor mide dolu olduğu için.

Benimde sağ daha dolu oluyor hep. Ben sağarsam gece 1 kere sağıyorum gündüz mümkün değil Çok uyanık kalıyor çünkü. Aç olmasada meme istiyor boşsa kızıyor doluysa emip kusuyor mide dolu olduğu için.
Bizim ki uyusa da meme ağzında olsun istiyor :) kusuyor yine meme istiyor. Sbh 9 gibi kahvaltı yaptım. O da bir tabak bir bardak aslında ama kaldıramadım :) çünkü göğüste uyumak istiyor. :KK66:

Bizimki de öyle, uykuyu kandırıyor derler ya 15-20 dk uyuyor uykuyu alarak uyanıyor
Aynen cnm. Kısa kısa uyuduğu için de hiç bir şey yapamıyorum 🙄

Kıyamam sana içine ferah tut..hiç unutur mu Kuzum seni. Kokunu hissedince gör bak nasıl emecek. Olumlu düşün iyi olsun. Senin o kv var ya; yani hadi sen el kızısın düşünmez etmez. ya o masum Yavrucak o torunu ya rızkı için nasıl konuşur öyle.

İlk 20 dk çıkarmamalı dedi bize hemşire. Zaten bizim ki hemen uyudu sorun olmadı.

Bella ben de 2 gündür diyet ve spora başladım...günlerdir diz kapaklarım ağrıyor dayanamıyorum. Gece bir anda karar verdim yani nereye kadar erteleyeceğim...kilom anormal çünkü hayatımda bu rakamda olmadım.... Yürüyüşe başladım ve sağlıkşk beslenme. 2 gündür başım ağrıyor keyfim yok
Sanırım şeker beni mutlu ediyordu enerji veriyordu bi anda böyle enerjiö sömürüldü. Ama alışma süresi böyle vücut bi anda kaloriyi azalttı savaşıyor...sabeedersem inş iyi olacak. Karatay yapmıyorum ama 3 ana 2 ara yapıyorum. Bakalım 1 ay sonra belli olur.

Oluyor tatlım eli altta kalınca ya da emzirirken sıkışıyor bazen.

tabii canım %100 koruyucu değil diyorlar yine olma durumu var ama hafif atlayabilir dediler

Tutuyor canım 1 haftadır baya sabit duruyor

Aynı metoş....ilk gelene lık lık içiyor sonra çekiyor. Sıkıyorum hala var ve kıvamlı hani tövbe ağzına almıyor bekliyorum 5-10 dk sonra tekrar veriyorum az daha emip bırakıyor. Bi dahaki emzirme de oradan yine veriyorum tabii isterse paşa hazretleri :)
Nazarım değmesin de bizim uyku geri geldi 1 hafta bezdirdi ama hani uyumamakta direndi

Çok iyi canım 🙏🏼Başta şekersizlik zor ama sonra vücut alışıyor daha kolay oluyor. Pes etmezsen çok güzel sonuçlar elde edersin ❤️

Maşallah Metoş’a nazar değmesin 🧿 uykuyu seviyor demekki 😄
Biraz öyle :) babası kılıklı. Yeter ki gözünü kapasın anında uyuyor eşim. 1 saatlik öğle arasında eve gelip uyuyan bir adam :))
Maşallah kuzuma 🧿 darısı bizim başımıza ne diyeyim. Bizim ki de uykuyu çok seviyor ama delikaiz en fazla 3.5 gördük sanırım.
Amin canım o günler de gelecek merak etme...Allah izin verirse seneye bugünler de artık herşey rayına oturmuş yatmadan önceki besleyip sabaha kadar uyuyacaklar
Maşallah metoşa valla hiç annesini üzmüyor 🤗 Defne için sadece 1 kişi lazım başka iş yapmadan ona bakacak.
Üzmez oğlum...kızım daha çok yoruyor hele o ağlaması yok mu..siz siz olun kızınıza yağmur damla nehir ırmak ismi koymayın bildiğin şakıyor benim kız doğduğundan beri yoksa bir tanedir kuzum ama o ağlamalar yok mu çıldırıyorum bazen
Emzik alıyor muydu? Tam emziklik çünkü hem sütün boşa gitmez hem dinlenirdin. Dışarı falan çıkın a napıyprsunuz kızlar eemzirenler saat başı zor değil mi ?
Çok iyi canım 🙏🏼Başta şekersizlik zor ama sonra vücut alışıyor daha kolay oluyor. Pes etmezsen çok güzel sonuçlar elde edersin ❤
İnş canım mecburum başka yolu yok. 40 kg vermem lazım. Ay yazarken bile fena oldum

Biraz öyle :) babası kılıklı. Yeter ki gözünü kapasın anında uyuyor eşim. 1 saatlik öğle arasında eve gelip uyuyan bir adam :))

Amin canım o günler de gelecek merak etme...Allah izin verirse seneye bugünler de artık herşey rayına oturmuş yatmadan önceki besleyip sabaha kadar uyuyacaklar

Üzmez oğlum...kızım daha çok yoruyor hele o ağlaması yok mu..siz siz olun kızınıza yağmur damla nehir ırmak ismi koymayın bildiğin şakıyor benim kız doğduğundan beri yoksa bir tanedir kuzum ama o ağlamalar yok mu çıldırıyorum bazen

Emzik alıyor muydu? Tam emziklik çünkü hem sütün boşa gitmez hem dinlenirdin. Dışarı falan çıkın a napıyprsunuz kızlar eemzirenler saat başı zor değil mi ?

İnş canım mecburum başka yolu yok. 40 kg vermem lazım. Ay yazarken bile fena oldum
Eşim de bende az uyuruz Beste de bize çekmiş demek :KK48:

Kilon şu an ne kadar ? Hedefin ne kadar?

Kilon şu an ne kadar ? Hedefin ne kadar?
96 :KK43::mad:
İnebildiğim bugüne kadar en düşük 62 oldu... 65 şu an bana yeter yani 40 kg vermem lazım. Bunu da 1 yılsa vermek zor gibi ama imkânsız değil. Dönünce diyetisyene gideceğim zaten.

Anladım kuzum fazla takılmamak gerekiyor demek 🤔 Sağarken bende de öyle oluyordu 😊

İlk başta onu söylediler pişman oldum yapmadığıma 😔
Karbonatı suyla karıştırıp krem kıvamına getirdik bütün saçına sürdük. Normalde 10 dk falan bekletiliyormuş ama cildi reaksiyon gösterir belki diye 4-5 dk beklettik biz kuzum. 10 dk bekletsek 2 günde geçerdi bizimki de 4 günde geçmiş oldu 😊

Bende mastit olduğumda sağım yaptım. Denemek için mastit olmayan göğsümü de sağdım o kadar az geldi ki moralim bozulmuştu 🙄
İnsan bir tereddüt ediyor canım.
Nede olsa ilaç falan değil doğal yöntem ya korkuyor.
Ters etki falan yapar diye
Şükür sizde yapmamış kurtulmuşsunuz 🤗

Emzik alıyor kuzum yoksa hepten yanmıştım 😥 ama meme istiyorsa onu da almıyor ağlıyor kucağıma emme pozisyonuna yatırınca susuyor meme vericem diye o da işini biliyor 😉 ağladığınında aslı yok yani üüüüü üüüü diyor bi taraftanda gözümün içine bakıyor 🤗
Emmek istediğinde huzurlanmaya başlıyor anlıyorum zaten ilk bulduğumuz yere atıyoruz kendimizi.

96 :KK43::mad:
İnebildiğim bugüne kadar en düşük 62 oldu... 65 şu an bana yeter yani 40 kg vermem lazım. Bunu da 1 yılsa vermek zor gibi ama imkânsız değil. Dönünce diyetisyene gideceğim zaten.

Kendine küçük hedefler koy mesela 10-10 ilerle daha kolay olur canım 🙏🏼

Emzik alıyor kuzum yoksa hepten yanmıştım 😥 ama meme istiyorsa onu da almıyor ağlıyor kucağıma emme pozisyonuna yatırınca susuyor meme vericem diye o da işini biliyor 😉 ağladığınında aslı yok yani üüüüü üüüü diyor bi taraftanda gözümün içine bakıyor 🤗
Emmek istediğinde huzurlanmaya başlıyor anlıyorum zaten ilk bulduğumuz yere atıyoruz kendimizi.
O yalancık ağlama bizde de var5 sn sürüyor. Ben de kanmıyorum tabii :) aşkım tatlım diyorum gülüyor unutuyor memeyi :)) :KK70:
Kendine küçük hedefler koy mesela 10-10 ilerle daha kolay olur canım 🙏🏼
Tabii tatlım öyle tabii mesela şu eylül ekadar 10 kg gitmeli kilom fazla olduğu için çok dikkat edersem ilk zamanlar hızlı gidier o dabeni motive eder

O yalancık ağlama bizde de var5 sn sürüyor. Ben de kanmıyorum tabii :) aşkım tatlım diyorum gülüyor unutuyor memeyi :)) :KK70:

Tabii tatlım öyle tabii mesela şu eylül ekadar 10 kg gitmeli kilom fazla olduğu için çok dikkat edersem ilk zamanlar hızlı gidier o dabeni motive eder

İlk kilolar çok hızlı gidiyor. Eylüle kadar 2 ayın var 1 ayda 5 kilo yani 1,25 haftalik vermen lazım. Çok sıkı diyet gerektiriyor. Ama yaparsın inanıyorum. Sende kendine inanırsan bu iş oldu say bile 😍🙏🏼❤️

Merhaba Nisan anneleri,
2,5 aylık kızımın alt iç dudağında küçük bir et parcası fark ettim aslında baloncuk gibi de...yeni doğduğu zamanlarda birden fazla vardı ama emmeden kaynaklı olduğunu düşünmüştüm. çünkü gitmişlerdi..bügün tekrar farkettim sizin bebişlerde olıyor mu bu iç dudak kabartıları...

Merhaba Nisan anneleri,
2,5 aylık kızımın alt iç dudağında küçük bir et parcası fark ettim aslında baloncuk gibi de...yeni doğduğu zamanlarda birden fazla vardı ama emmeden kaynaklı olduğunu düşünmüştüm. çünkü gitmişlerdi..bügün tekrar farkettim sizin bebişlerde olıyor mu bu iç dudak kabartıları...
Merhaba canım.
Ben bunu nette görmüştüm bir doktor yazısında.
Bu tür beyaz kabartılar için emmeden kaynaklı normal geçici bir durum diye yazıyordu.
İlk haftalar bir kaç defa benim kızdada oldu geçti kendiliğinden

Kizlar leslie mile 1 e basladim. 3 gundur yapiyorum. Ilk gun cok kolay geldi cunki dinlenmis vucutla yaptim 2 kere yapsam yapardi. 2 gundur sonunu zor getiriyorum. 2.5 yasindaki kizmla beraber yapiorz tv de acip cok zevk de aldm. Sorum su ne kadar yani kac gun yapicaz mile 1 i. Ne zaman 2 ye gecmeliyim sizce. Ben diyet yapmiyorum baya zor diyet yapmak benim icin. Cunki cok geziyorum ya da surekli bende birileri oluyor. Bari egzersizle eriyim dedim.

X