2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kitap okur gibi her gün eski sayfaları okuyorum tek tek...
İlk kalp atışları, cinsiyetlerin öğrenilmesi, hareketlerini ilk hissedişler.
Nasıl heyecanlı günlermiş, her gün sayfalarca sohbetler olmuş
Şimdi herkes kendi telaşında 😊

Eskileri okudukça duygusallığım daha da artıyor

Kitap okur gibi her gün eski sayfaları okuyorum tek tek...
İlk kalp atışları, cinsiyetlerin öğrenilmesi, hareketlerini ilk hissedişler.
Nasıl heyecanlı günlermiş, her gün sayfalarca sohbetler olmuş
Şimdi herkes kendi telaşında 😊

Eskileri okudukça duygusallığım daha da artıyor
Ah ahh o kadar çok özlüyorum ki hamileliğimi o heyecanları. Bende arada geriye dönüp okuyorum dediğin gibi kitap misali :)
Bir sonraki bebişleri yine hep birlikte yapsak Ne güzel olur diye düşünüyorum hatta (biliyorum imkansız) 🤭💛

Bugün buralar pek sessiz 🙄
Nazlı Hilal bugün bir aylık oldu teyzeleri 😍
Ben dün geceden beri çok duygusalım
Doğumum, bebeğin ilk çıktığı an, sesini ilk duymam kucağıma vermeleri falan hepsi tek tek gözümün önünden geçti bugün 😢

Zaman çok çabuk geçiyor, bir ay nasıl geçti anlamadım
Hamileliğimi de özlemiyor değilim

Allah isteyen herkese bu güzel duyguları nasip etsin inşallah 🙏🏻
Haftasonu ya gezmelerde sanırım canım herkes ya da bebelerden istifade yatışta 😁
Maşallah nazlı hilalede kırkımızada bişey kalmadı bizimde çarşamba bir ayımız doluyor 🧡
Zaman gerçekten çok çabuk geçiyor benim biraz sıkıntılı olduğu için hamilelik 9 ay nasıl geçicek diyodum geçti gitti şükürler olsun kızıma kavuştumda 1 aylık olduk neredeyse

Hava yağacak gibi evin işlerini anca hallettim canım geç kalktım😊 Dışarı çıkacaktım yürüyüşe vazgeçtim bu yüzden.
Dinleniyorum şimdi de ☺ Sen nasılsın Ne yapıyorsun canım?
Buralar günlük güneşlik...pinekliyorum hiçbişi yapmadan mükemmel bir duyguymuş yaa...boş boş oturup TV izlemeyi özlemişim.

Mama veriyomusun? Ben veriyorum hatta şöyle sölüyim öğünleri yüzde 60 mama, yüzde 40 anne sütü.(sütüm az) ve bu bizimkinde de kabızlık yaptı. Günde 1 cıkıyor ama aşırı fazla hepsini birden yapıyor. Ve yapana kadar aşırı ıkınıyor. KUsmaya gelince ben cok vermiyorum 40ccanne sütü 60cc mama yiyor genelde 1 öğünde.
Bende sırf mama veriyorum gibi bişey 50-90 ve arası yiyor her seferinde aynı yemiyo maalesef

Normal canım kusması, karnıda şiş olunca fazlasını çıkarıyordur.
Bebeğin kabız mı gün içinde mi zor yapıyor?
Bir kaşık saf zeytinyağı verebilirsin. Anne sütü alıyorsa; sen kendin de iç kuzum. Sendende alır.
Zararı yok faydası var. O zaman rahat yapıyorlar. Birde masaj yap kuzum.
[/QUOT
Günde 1 kez ya da 1.5 günde 1 kez ancak yapıyor masaj yapıyorumn ama nedense kakadan sonra yediği mamayı çıkarıyor

Normal canım kusması, karnıda şiş olunca fazlasını çıkarıyordur.
Bebeğin kabız mı gün içinde mi zor yapıyor?
Bir kaşık saf zeytinyağı verebilirsin. Anne sütü alıyorsa; sen kendin de iç kuzum. Sendende alır.
Zararı yok faydası var. O zaman rahat yapıyorlar. Birde masaj yap kuzum.
Zeytinyağı doktor vermeyin dedi 1-2 damla damlatıyordum ama bizim doktorumuz herseye karşı gaz damlası vb barsak kendi sürecini tamamlasın istiyor

Merhaba kizlar kahverengi akintim ve acik pembe akintim oldu ve adetim 2 gun gecti hic bir adet belirtim yok sizce bu yasadiklarim hamilelik belirtisimi ? Yasayan anneler hamisler ne olur bi cevap yazin 😑

Merhaba kizlar kahverengi akintim ve acik pembe akintim oldu ve adetim 2 gun gecti hic bir adet belirtim yok sizce bu yasadiklarim hamilelik belirtisimi ? Yasayan anneler hamisler ne olur bi cevap yazin 😑
Adetiniz geciktiyse test yapabilirsiniz geç döllenme falan yoksa çıkar testte

Olabilir cnm,benimde adet günüm 2 gün geçmişti sonra kahverengi leke geldi adet oluyorum zannettim ,12 haftaya kadar devam ettı lekelenme, ama en iyisi bi test yap sen varsa çıkar

Hangi mamayı kullanıyorsunuz canım
Aptamil kullanıyoruz. Ama bu ara böyle kabızlık başladı. Bir de biogaia verdi doktor. Öncesinde 10 gün ishaldi ve ben sadece anne sütüyle beslemeye calısırken kilo alamamıstı. Mamaya gec ve biogaia kullan dedi

Benim tam test yaptıgım gün pozitifi gördüğümde (adet günümden 1 gün sonra idi) böyle peçeteye gelen açık pembe akıntım oldu. Hatta sanırım tutunmadı düşüyor dedim ama yerleşme lekelenmesiymiş

Maşallah kuzum gitsin kilolar, ben 3600 adım atmışım.
1 saate tekrar çıkıp yürüyüş yapıcam 🥰
Inş canm. Her gün 10.000 adım atinca 1 haftada yarim kilo gidiomus. Tabi tempolu. Bi çıktım dinlene dinlene tempolu bi şekilde bitirdim ama ben de bittim çok yoruldum hala bacaklarım sizlio ama o yarim kilo ayda eder 2 kilo hayali bile Yetiyo :KK66:

Aptamil kullanıyoruz. Ama bu ara böyle kabızlık başladı. Bir de biogaia verdi doktor. Öncesinde 10 gün ishaldi ve ben sadece anne sütüyle beslemeye calısırken kilo alamamıstı. Mamaya gec ve biogaia kullan dedi
Doğru hatırladım ishaldi...bizde en başından beri aptamil pronutra kullanıyoruz kabızlık yapmadı ama ben emziriyorum da. Biogai kullanan vardı burada gaz damlsı değil mi? Acaba o yapmış olabilir mi?
Kızlar bugün 10.000 adım attım yürüyüş yaptım:KK66:
MaşaAllah canım çok güzel. Ama tavsiyem yavaş yavaş arttır bi anda kaslara yüklenme. Ben de uzun yürüyüşler yaptığım için bilirim o kas ağrılarını

X