2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Dün ben de uykusuzluktan çok kötü oldum 😔
Sinirlerim yıprandı eşimi tersleyip durdum
Bizimki de iki gün yazılı hazırlayacam diye odaya kapattı kendini, ama ne zaman bakmaya gitsem oyun oynuyordu 😬

Okula gitmediği günler güzel ilgileniyor ama çalışacağı günler de kendini gayet koruyor beyefendi
İle gideceği günler ayrı yatıyor, yanıma da annemi yatırıyor
Annem gidince ne yapacak merakla bekliyorum
Bunların hepsi ayni galiba.seninkide mi oyuncu cikti😯benimki en iyisi başka yerde yatayım demeye başladı.ins annen gittikten sonra söylemez seninkide

Kızlar ya Nazlı Hilalin pek tadı yok gibi 😔
Kafası vücudu biraz sıcak geldi
Ateşini ölçtüm kafası 36.6 vücudu 37.1 çıktı
Ateşi var diyebilir miyiz normal mi

Yavrum cansız cansız bakıyor gibi
Azıcık emiyor sonra uyuyor
Bir ara dışarı çıkmıştım, annem çok kustu dedi

Oo ben yazmaya başlasam hiç susmam
Bizim kv bizim verdiğimiz davetiyeyi bile geri çevirdi hatta bakmadı bile. Bırak yardım eli uzatmasını, çöp almasını. Herşeyi eşimle biz karşıladık. He şikayetçi değilim ama garip gibi ortada bıraktılar eşimi maddi değil manevi bile yanında olamadılar. Allah’a havale ediyorum

Zoru neymiş kaynananın 👊🏻
Maşallah güzel kızsın aklı başında mantıklı birisin de neyini beğenmemiş

Benim kaynanam da düğünde hiç yanında olmadı eşimin, adamcağız her işi kendi yaptı

Kaynanam da üstüne bir de kendine buzdolabı aldırdı biz nişanlıyken
Düğün yemeği için aldığımız etleri gizli gizli kendi dolabına koydu

Aynen senin gibi konuşsam bir sürü şey var 😤

Bunların hepsi ayni galiba.seninkide mi oyuncu cikti😯benimki en iyisi başka yerde yatayım demeye başladı.ins annen gittikten sonra söylemez seninkide

İşe gideceği günler ayrı yattı ama annem gidince nasıl olur hiç bilmiyorum 😬

Oyun oynuyor tabi
Eve gelir hemen koltuğa uzanır, oyuna başlar dünyayla bağlantısını keser 😬

Hediye konusuna hele hiç girme:)
Anneler gününde eşime ben derdim hadi hediye alalım diye. Eşim ne gerek var derdi. Neyse benim ısrarımla gider hediye alırdık. Ama annesi hiç benden bahsetmezdi. Oğlum aldı der dururdu. Hala da oğlumun aldıkları der onlara😅 hiç benden bahsetmez bi teşekkür etmez. Bende ardarda 3 anneler gününde aynı şeyi yaşayınca hediye almamaya başladım. Alsın oğlu. Oğluda almıyor ama.

Sizinki bizimkilerden betermiş 😡 gerçi benim babam ve eşimin ailesi ne maddi olarak ne manevi olarak yanımızda olmadılar. Herşeyi kendimiz yaptık. Bi bulaşık makinemizi üvey babamla annem aldı. Çamaşır makinesi falanda alacaklardı ama eşim istemedi. Sanırım kendi ailesi almadığı için kabul etmedi. Benim ailem il dışındaydı. Eşim ve ben çalışıyoruz bir işin ucundan tutmadılar. Hadi maddi açıdan para yoktu diyelim bari yanımızda olsalardı. Hiçbir şekilde yanımızda olmadılar. Şimdi de bi çorap bile almadan gelmişler. Karşı komşu bile eli boş gelmedi.

Aynı bizim durum canım
Oğlunun aklına bile gelmez hep ben söyledim annene şunu alalım bunu alalım diye

Ben nişanlıyken çeyizime ne aldıysam aynısından kendine de aldık
Ufak tefek aldıklarımız dışında neler aldık bak söyleyim, buzdolabı ketıl tost makinası ütü- ütü masası (tekzende satılan bir çeyrek altın parası olan ütü masasından) saç kurutma makinası
Marka çanta
Hiç biri için bana teşekkür etmedi
Eşim de seda düşündü aldı deyince ee o da kadın bilir tabi dedi 😬

Bunlar dışında her yaz gittiğimizde evde bir şey yok diye bir gün içinde 900 liralık market alışverişi yapardık ama yine beğenmezdi
Orkide yağ aldık diye en ucuzunu almışsınız dedi 🤦🏻‍♀️

Smear her yıl yapılmalı canım.
Her iki doğumdan sonra da kadın doğum kontrollerinde de demediler bana. Benim mi istemem söylemem lazım canım
Kızlar merhaba , aranızda bebeğini sünnet ettiren anneler var mı? Bizim 40 mız çıktı düşünüyoruz şuan da önce yaşayanlarınız varsa bi sormak istedim . Nasıl geçiyor süreç merak ediyorum
Ben bi mani olmazsa 6 aylıkken yaptıracağım. Sonrasında zor olur dediler. Hani büyüyor iyileşme açısından.
Millette ne babaanneler var. Bizimki de eli boş geldi 🤣 çorap dahi almadılar.
Gerçi bizimde teyzemiz var. Herkes istiyor vermiyoruz 🤣🤣🤣
Bizim de iyi ki teyzemizz var olmasa napardık.
İlaç vermiyorum canım bol bol emzirmeye çalışıyorum. Serum fizyolojiklede burnunu açıyorum ama demekki daha sık açmalıyım. İyi olmazsa Pazartesi götürücem doktora. Yada yarın özele götürürüm. Aklıma gelseydi bugüne sıra alırdım, zaten Gökçe’yi götürücektik bugün.
Bence de canım tıkandıkça aç böylece aksın iyice zararı yok zaten.

Gene eskiden de olsa ördüğü yeleği koymuş, bir çorap dahi almadan geldi 😱 birde il dışından geldiler görmeye. Bana zaten bugüne kadar bir iğne almadılar. Ben kendimi geçtim zaten 😅
Aynı bizim kayınvalide....gerçi erzak konusunda bonkör. o da dünürleri köyde yetiştiriyor ondan alıyor . ama yine de getirip yük ediyor sağolsun.

Canım geçmiş olsun 3-4 güne bir zeytinyağı içir, zararı olmaz faydası olur. Kendinde iç arada.
Biz kalça usg 61 günlükken çektirdik.
5 dakikalık bir işlem zaten, bir ara çektirin. Tamamen soymuyorlar beziyle çekiyorlar.
Bir sağlıkçı olarak da benim şahsi fikrim
Menenjit aşısını 1 yaşından sonra yaptır o zaman tek doz vuruluyor. Hem tek seferde hem yan etkisi daha az.
Ben öyle yapacağım.
Ben de gün aşırı 1_çk zeytinyağı koyuyorum mamasına iyi oluyor.
Menenjit ile ilgili sağlık ocağı bişi demedi. Belki onlar da senin gibi yaşıma girince önereceklerdir.
Bu konuda rekor bende, yarışırım valla. Bana bir peçete dahi gelmedi 😂
Kız yine bebeğine zıbın filan almış gelmiş onu bari düşünmüş. Şükret valla.
Çocuk 2.5 aylık oldu 2 kez gördüler sadece. Daha çocuğu sevme vakti değilmiş, üstelik ilk torunları ve tek gelinleriyim.
Dahasını söyleyim, kv etrafta sorana geline Doğum hediyesi bilezik taktım diyormuş. O bileziği nereme taktı ben niye göremedim acaba.:KK70:
Hay Allahımmm çok güldüm. görünmeyen bileziktir belki. Aynı şehirde misin peki? Şaşırıyorum ilk gelin ilk torun nasıl duyarsız kalına.biliniyor
O bahçe işleri beni de öldürdü canım.
Ne kadar önemliymiş ki herşeyin önünde.
Aynen ihtiyacımız yok çok şükür ama insan yine de üzülüyor. Bazen bakıyorum başka kv kp'ye maddi manevi gelini el üstünde tutuyorlar.
O zaman ister istemez imrenip üzülüyorum. :KK43:
Boşver yeter ki eşin seni el üstünde tutsun. Ben de başlarda üzülürdüm kızıma yaptıkları tek şey doğduğunda çeyrek. Yaşına girince de ismi yazılı künye ama onu da takamadan büyüdü...artık takmıyorum. Eşimle aram iyi olsun gerisi mühim değil.

Canm cok teşekkür ederim. Zombi gibi yaşıyorum işte. Kulagimda sürekli bir bebek çığlığı sesi...

Hep mi ağlıyor ya kıyamam
Çok gazı mı var niye ağlıyor
Kendi evine geçtin mi canım

43 tl aldi galiba eşim.nurse harvey.bitkisel. bize cok iyi geldi. Tavsiye ederim. biodiga miydi neydi o cok pahalı ya. 70 lirayi duyunca soka girdim. bu biraz daha ucuz diye bunu aldirdim

Biz yeni doğduğunda biogaia aldık o bitti ama çok pahalı bir daha almadık
Şimdi senin dediğini aldık bakalım iyi gelecek mi
Eczacı da ilk üç ay gazı olur dedi

Sen damlayı nasıl kullanıyorsun canım
Bize kilosuna göre kullanılıyor dedi
4 kilo bizim kız, eczacı sabah 4 akşam 4 damla dedi

K klivya
Bize doktor 2 doz rota yeterli dedi...eczane 268 TL dedi 260 a bıraktı.
Sağlık ocağı 2.ay aşısı ile beraber yapacak rotayı.
Kalça USG için de 45 gün erken dedi doktor. 2.ayı doldurdum hatta 3.ay içinde de olabilir dedi. Ama sağlık ocağı 45 günlükken yapılabilir dedi. Çelişkiler çelişkileri. Dün gittik kalça için yaptıramadam döndük

Bu konuda rekor bende, yarışırım valla. Bana bir peçete dahi gelmedi 😂
Kız yine bebeğine zıbın filan almış gelmiş onu bari düşünmüş. Şükret valla.
Çocuk 2.5 aylık oldu 2 kez gördüler sadece. Daha çocuğu sevme vakti değilmiş, üstelik ilk torunları ve tek gelinleriyim.
Dahasını söyleyim, kv etrafta sorana geline Doğum hediyesi bilezik taktım diyormuş. O bileziği nereme taktı ben niye göremedim acaba.:KK70:

Takmadığı bileziği nasıl taktım diyor ya 🤦🏻‍♀️
Bizimki de güya kıza küpe yaptıracakmış bakalım ne zaman yaptıracak
Henüz bana veya bebeğe altın hediye gelmedi

Kızlar ya Nazlı Hilalin pek tadı yok gibi 😔
Kafası vücudu biraz sıcak geldi
Ateşini ölçtüm kafası 36.6 vücudu 37.1 çıktı
Ateşi var diyebilir miyiz normal mi

Yavrum cansız cansız bakıyor gibi
Azıcık emiyor sonra uyuyor
Bir ara dışarı çıkmıştım, annem çok kustu dedi
Aslında normal ama takip et. Yükselir gibi olursa eklem yerlerine ılık su ile bez ıslatıp koy canım

Kızlar kendi doktoruma gittim az önce beni görünce direk sordu zaten😔
Tutamadım kendimi gözyaşları süzüldü😔
Öyle işte bana baktı Durum iyiymiş herşeyin iyi dedi. Usg ile iç dikişlere baktı güzel kaynamış dedi.
Özeldeki doktor 6 ay duruma göre bakarız demişti buradaki 1 sene bekle en az dedi.
Ağrıyı sordum yumurtlamadan olabilir dedi öncesinde de oluyor diyince. Yumurtalıklarım iyi durumdaymış. Yani sorun yok kızlar iyi haberlerle geldim💛
@Cuttingcorners bu Arada sağol kuzum geçti çok hafif sızı kaldı😘
Sıkıntı olmadığuna sevindim cnm,

Hep mi ağlıyor ya kıyamam
Çok gazı mı var niye ağlıyor
Kendi evine geçtin mi canım

Biz yeni doğduğunda biogaia aldık o bitti ama çok pahalı bir daha almadık
Şimdi senin dediğini aldık bakalım iyi gelecek mi
Eczacı da ilk üç ay gazı olur dedi

Sen damlayı nasıl kullanıyorsun canım
Bize kilosuna göre kullanılıyor dedi
4 kilo bizim kız, eczacı sabah 4 akşam 4 damla dedi
Bizim kız uyku düşmanı canim .Aciyor gözleri fıldır fıldır etrafi seyrediyor. ilgilenmezsek basiyor çığlığı. Konuşalım gezdirelim istiyor. Hamileyken omegasini fazla kacirdik galiba,enerjiden uyuyamiyor 😂
damlayi gunde bir kez 5 6 damla seklinde veriyorum canim. ama hemen etki ediyor bence. Ben baya memnun kaldim

Kızlar kendi doktoruma gittim az önce beni görünce direk sordu zaten😔
Tutamadım kendimi gözyaşları süzüldü😔
Öyle işte bana baktı Durum iyiymiş herşeyin iyi dedi. Usg ile iç dikişlere baktı güzel kaynamış dedi.
Özeldeki doktor 6 ay duruma göre bakarız demişti buradaki 1 sene bekle en az dedi.
Ağrıyı sordum yumurtlamadan olabilir dedi öncesinde de oluyor diyince. Yumurtalıklarım iyi durumdaymış. Yani sorun yok kızlar iyi haberlerle geldim💛
@Cuttingcorners bu Arada sağol kuzum geçti çok hafif sızı kaldı😘
Bn mesajını alıntılanınca Yeni gördüm canım. Ne güzel dikişler kaynamış. Sorun yokmuş
İyi şeyler duymaya ihtiyacımız var sevindim canım. ❤️
Sen kendini 6 ay içinde hem psikolojik hem biyolojik olarak hazır hissedersen tekrar doktora danışırsın kuzum.

Bn mesajını alıntılanınca Yeni gördüm canım. Ne güzel dikişler kaynamış. Sorun yokmuş
İyi şeyler duymaya ihtiyacımız var sevindim canım. ❤
Sen kendini 6 ay içinde hem psikolojik hem biyolojik olarak hazır hissedersen tekrar doktora danışırsın kuzum.
Sağol kuzum💛

Zoru neymiş kaynananın 👊🏻
Maşallah güzel kızsın aklı başında mantıklı birisin de neyini beğenmemiş

Benim kaynanam da düğünde hiç yanında olmadı eşimin, adamcağız her işi kendi yaptı

Kaynanam da üstüne bir de kendine buzdolabı aldırdı biz nişanlıyken
Düğün yemeği için aldığımız etleri gizli gizli kendi dolabına koydu

Aynen senin gibi konuşsam bir sürü şey var 😤
Kızz senle ne kv dedikodusu yaparız var yaaa 😂 Görüşebilsek keşke.(hepinizle)😂

Aynı bizim durum canım
Oğlunun aklına bile gelmez hep ben söyledim annene şunu alalım bunu alalım diye

Ben nişanlıyken çeyizime ne aldıysam aynısından kendine de aldık
Ufak tefek aldıklarımız dışında neler aldık bak söyleyim, buzdolabı ketıl tost makinası ütü- ütü masası (tekzende satılan bir çeyrek altın parası olan ütü masasından) saç kurutma makinası
Marka çanta
Hiç biri için bana teşekkür etmedi
Eşim de seda düşündü aldı deyince ee o da kadın bilir tabi dedi 😬

Bunlar dışında her yaz gittiğimizde evde bir şey yok diye bir gün içinde 900 liralık market alışverişi yapardık ama yine beğenmezdi
Orkide yağ aldık diye en ucuzunu almışsınız dedi 🤦🏻‍♀️
Hepimizin ne değişik kv leri varmış 😅
Her iki doğumdan sonra da kadın doğum kontrollerinde de demediler bana. Benim mi istemem söylemem lazım canım

Bizim de iyi ki teyzemizz var olmasa napardık.

Bence de canım tıkandıkça aç böylece aksın iyice zararı yok zaten.

Aynı bizim kayınvalide....gerçi erzak konusunda bonkör. o da dünürleri köyde yetiştiriyor ondan alıyor . ama yine de getirip yük ediyor sağolsun.

Boşver yeter ki eşin seni el üstünde tutsun. Ben de başlarda üzülürdüm kızıma yaptıkları tek şey doğduğunda çeyrek. Yaşına girince de ismi yazılı künye ama onu da takamadan büyüdü...artık takmıyorum. Eşimle aram iyi olsun gerisi mühim değil.
İlk doğumumdan sonra Tarık bey bana bişey dememişti smear testiyle alakalı. 3 aylık falandı Gökçe, başka bi sebeple gidince söylemişti. Gerçi o demese ben soracaktım. Çünkü Haziran annelerinin çoğu yaptırmıştı. O zamandan buyana heryıl yaptırıyorum. Bir hafta sonra Tarık bey hastaneden ayrılıyormuş, bu yıl keteme gidip yaptırıcam Bayram sonrası.

Chickennova Chickennova
@Tuana-ahmet
@kumeyl-yaren
Şimdilik aklıma gelen kaçaklar :) Nasılsınız?Ufaktan sitem etsem kaçtınız gittiniz diye. Doğru söyleyeni 9 köyden kovar mısınız ki🥰
Cnm ne kaçması kaçarmıyım. Ben çok hastalandım.
Hematoloji doktoruna gitmem gerekiyor daha gidemedim.
Çok kötü oluyorum. Yığılıyorum bebeğime bakamıyorum. Annemdeyim, annem abimler eşim bakıyor bebeğime. Özellikle geceleri geçen yığıldım salonda beni hemen yatak odasına götürdü annem öyle bı uyumuşum ki uyumakta değil, odaya gelip gitmişler bebeğimi getirmişler hiç birini hatirlamadim.
B12 hapı az geliyor galiba iğnesini aldım vuruluyorum. Kür olarak olucam B12 iğnesini, folbiol aldim 5 mg ya oda toplar beni.
Zaten folbiol içmem gerekiyordu fazla folik asit bebeğe zararlı diye riskleri göze olarak hamilelikte normal gebelerin içtiği miktarı içtim.
Sol tarafıma yatamıyorum, yattığımda nefes problemi yaşıyorum.
Demir serumu taktırmam gerek kendim alayım ilacı taktirayim dedim, 380 TL ymiş. Hematoloji doktoru yazarsa hemen serumu taktiricam.
Birde yürüyemiyorum hamilelikte hiç yuruyemedim yamuk yumuk eşim ve annemin kolumda çok kısa mesafeler yürüdüm ya.
Sol bacağım çekiyor. Yürümem çok bozuk onu düzeltmem lazım bacaklar, belim sırtım, leğen kemiklerim, uyluk kemiklerim ağrıyor.
Sen nasılsın cnm moralin keyfim nasıl ? Hep aklımdasın unuttum sanma sakın.

X