2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Cnm ne kaçması kaçarmıyım. Ben çok hastalandım.
Hematoloji doktoruna gitmem gerekiyor daha gidemedim.
Çok kötü oluyorum. Yığılıyorum bebeğime bakamıyorum. Annemdeyim, annem abimler eşim bakıyor bebeğime. Özellikle geceleri geçen yığıldım salonda beni hemen yatak odasına götürdü annem öyle bı uyumuşum ki uyumakta değil, odaya gelip gitmişler bebeğimi getirmişler hiç birini hatirlamadim.
B12 hapı az geliyor galiba iğnesini aldım vuruluyorum. Kür olarak olucam B12 iğnesini, folbiol aldim 5 mg ya oda toplar beni.
Zaten folbiol içmem gerekiyordu fazla folik asit bebeğe zararlı diye riskleri göze olarak hamilelikte normal gebelerin içtiği miktarı içtim.
Sol tarafıma yatamıyorum, yattığımda nefes problemi yaşıyorum.
Demir serumu taktırmam gerek kendim alayım ilacı taktirayim dedim, 380 TL ymiş. Hematoloji doktoru yazarsa hemen serumu taktiricam.
Birde yürüyemiyorum hamilelikte hiç yuruyemedim yamuk yumuk eşim ve annemin kolumda çok kısa mesafeler yürüdüm ya.
Sol bacağım çekiyor. Yürümem çok bozuk onu düzeltmem lazım bacaklar, belim sırtım, leğen kemiklerim, uyluk kemiklerim ağrıyor.
Sen nasılsın cnm moralin keyfim nasıl ? Hep aklımdasın unuttum sanma sakın.
Yaa Ne desem bilemedim canım devamlı kullanacağını biliyorum ama bu şikayetlerin geçecek mi acaba? Tekrar çok çok geçmiş olsun canım, bende yuvarlanıp gidiyorum canım bazen iyi bazen kötüyüm işte ama şükürler olsun yinede bu günlerimize diyorum💛

Yaa Ne desem bilemedim canım devamlı kullanacağını biliyorum ama bu şikayetlerin geçecek mi acaba? Tekrar çok çok geçmiş olsun canım, bende yuvarlanıp gidiyorum canım bazen iyi bazen kötüyüm işte ama şükürler olsun yinede bu günlerimize diyorum💛
Cnm ben hiç bir sağlık sorunum yoktu. Gebe kalmadan önce bı kanıma da baktirayim dedim, öyle ortaya çıktı. Kan verdikten 3 gün sonra gebe kaldım. Düşün Allah bana nasıl yardım etti.
Gebelikle birlikte vücudum alt üst oldu. Sağlığım gitti. Geri gelir mi bilmiyorum.
Evladım sağlıklı olsun da bana olanlar oldu. Rabbim inşallah bana şifa verir.
Doktor zaten başıma gelecekleri söyledi, hatta bu güne kadar sorunsuz yaşadığımı hiç bir sağlık sorunu yaşamadığımı 15 yıldan fazla grip dahi olmadığımı söylediğimde yüzüme garip garip bakmıştı.
Kan problemim, damar problemim için bayramdan sonra gideyim hematoloji doktoruna bakalım ne dicek.
Sana teselli verecek hiç bir cumle içinde kullanacak kelime bulunmaz canım.
Senin o temiz kalbine Rabbim tez vakitte cennet kokulunu aldırsın inşallah.

Cnm ne kaçması kaçarmıyım. Ben çok hastalandım.
Hematoloji doktoruna gitmem gerekiyor daha gidemedim.
Çok kötü oluyorum. Yığılıyorum bebeğime bakamıyorum. Annemdeyim, annem abimler eşim bakıyor bebeğime. Özellikle geceleri geçen yığıldım salonda beni hemen yatak odasına götürdü annem öyle bı uyumuşum ki uyumakta değil, odaya gelip gitmişler bebeğimi getirmişler hiç birini hatirlamadim.
B12 hapı az geliyor galiba iğnesini aldım vuruluyorum. Kür olarak olucam B12 iğnesini, folbiol aldim 5 mg ya oda toplar beni.
Zaten folbiol içmem gerekiyordu fazla folik asit bebeğe zararlı diye riskleri göze olarak hamilelikte normal gebelerin içtiği miktarı içtim.
Sol tarafıma yatamıyorum, yattığımda nefes problemi yaşıyorum.
Demir serumu taktırmam gerek kendim alayım ilacı taktirayim dedim, 380 TL ymiş. Hematoloji doktoru yazarsa hemen serumu taktiricam.
Birde yürüyemiyorum hamilelikte hiç yuruyemedim yamuk yumuk eşim ve annemin kolumda çok kısa mesafeler yürüdüm ya.
Sol bacağım çekiyor. Yürümem çok bozuk onu düzeltmem lazım bacaklar, belim sırtım, leğen kemiklerim, uyluk kemiklerim ağrıyor.
Sen nasılsın cnm moralin keyfim nasıl ? Hep aklımdasın unuttum sanma sakın.
Canım geçmiş olsun. Koyverme kendini, ben seni moral olarak da hep kötü görüyorum.
Zor bir hamilelik ve doğum geçirdin biliyorum ama dinleme kendini. Vücuduna kulak verdikçe, hastalıklar çoğalır halsiz düşersin moralin bozulur. Allah'a şükür tedavisi zor bir rahatsızlığın yok. Güzelce beslen, yürüyüş yap, güneşe çık ve olumlu düşün. Toparlanmaya çalış biran önce.

Cnm ben hiç bir sağlık sorunum yoktu. Gebe kalmadan önce bı kanıma da baktirayim dedim, öyle ortaya çıktı. Kan verdikten 3 gün sonra gebe kaldım. Düşün Allah bana nasıl yardım etti.
Gebelikle birlikte vücudum alt üst oldu. Sağlığım gitti. Geri gelir mi bilmiyorum.
Evladım sağlıklı olsun da bana olanlar oldu. Rabbim inşallah bana şifa verir.
Doktor zaten başıma gelecekleri söyledi, hatta bu güne kadar sorunsuz yaşadığımı hiç bir sağlık sorunu yaşamadığımı 15 yıldan fazla grip dahi olmadığımı söylediğimde yüzüme garip garip bakmıştı.
Kan problemim, damar problemim için bayramdan sonra gideyim hematoloji doktoruna bakalım ne dicek.
Sana teselli verecek hiç bir cumle içinde kullanacak kelime bulunmaz canım.
Senin o temiz kalbine Rabbim tez vakitte cennet kokulunu aldırsın inşallah.
Raabim derdi verdiği gibi dermanını da verir kuzum bebişe odaklan, kendini yıpratmamaya çalış. İnşallah daha iyi olduğun günler gelecek💙
Güzel dileklerin içinde teşekkür ederim canım inşallah, amin🤲

Canım geçmiş olsun. Koyverme kendini, ben seni moral olarak da hep kötü görüyorum.
Zor bir hamilelik ve doğum geçirdin biliyorum ama dinleme kendini. Vücuduna kulak verdikçe, hastalıklar çoğalır halsiz düşersin moralin bozulur. Allah'a şükür tedavisi zor bir rahatsızlığın yok. Güzelce beslen, yürüyüş yap, güneşe çık ve olumlu düşün. Toparlanmaya çalış biran önce.
Cnm moralim inan ki iyi ama sağlığım hiç iyi değil.
Ya maalesef bı gen çok önemli ve o gen beni mahvediyor.
Perinatoloji doktoru beni çok yanlış yönlendirdi doğumdan sonra birazda o etkiledi.
Ya bebeğime bakamıyorum düşünsene beni, yığıldım.
İnşallah beni zıpkın gibi yaparlar :)

Ay kuzum teşekkür ederim gözümden kaçmış cevap vermemiş gibi olmuşum.
Şükür ciddi birşey değilmiş yumurtlama ağrısıymış tahmin ettiğim gibi💛
Sorun degil canim onemli bisi olmasin da. Iyi bari canim senin yumurtalar olusuyor demek ki. Ay esim de ne zaman olcak o is die soruyo :olamaz::oops: bende daha dur 40im ciksn bekle dedim. Hic aklma bile gelmio benim :KK47:

Sorun degil canim onemli bisi olmasin da. Iyi bari canim senin yumurtalar olusuyor demek ki. Ay esim de ne zaman olcak o is die soruyo :olamaz::oops: bende daha dur 40im ciksn bekle dedim. Hic aklma bile gelmio benim :KK47:
Aynen canım..
Hepimiz aynı dertteyiz canım valla bi 9 ay daha görmesem adamı neden diye sormam 😀

Kızlar bebeğim kakasını çok zor yapıyo zor yaptığı zamanlarda da kusuyor sizde oldu mu böyle bişey
Benim kızım normalde de kusuyor çok emdiği için ama dediğin gibi kakasını yapmak için zorlandığında çıkaramadı mı üstten çıkartıyor. Ama dediğim gibi benim kızım uyanık kaldığında çok emiyor doktorumuz o yüzden fazlasını çıkartıyodur diyor.

Hepimizin ne değişik kv leri varmış 😅

İlk doğumumdan sonra Tarık bey bana bişey dememişti smear testiyle alakalı. 3 aylık falandı Gökçe, başka bi sebeple gidince söylemişti. Gerçi o demese ben soracaktım. Çünkü Haziran annelerinin çoğu yaptırmıştı. O zamandan buyana heryıl yaptırıyorum. Bir hafta sonra Tarık bey hastaneden ayrılıyormuş, bu yıl keteme gidip yaptırıcam Bayram sonrası.
Evet bi arkadaşım da Tarık Beye gidecekti ama ayrılıyormuş. Devlete mi geçecek biliyor musun?

Kızlar bebeğim kakasını çok zor yapıyo zor yaptığı zamanlarda da kusuyor sizde oldu mu böyle bişey
Bazen oluyor yani ıkınma esnasında ağzından çıkarıyor Ama öyle çok kusar gibi değil

Evet bi arkadaşım da Tarık Beye gidecekti ama ayrılıyormuş. Devlete mi geçecek biliyor musun?

Bazen oluyor yani ıkınma esnasında ağzından çıkarıyor Ama öyle çok kusar gibi değil
Özel muayenehane açıyor canım. Benim arkadaşımda ona gidiyordu. Murat özdile gidecekmiş artık.

Benim kızım normalde de kusuyor çok emdiği için ama dediğin gibi kakasını yapmak için zorlandığında çıkaramadı mı üstten çıkartıyor. Ama dediğim gibi benim kızım uyanık kaldığında çok emiyor doktorumuz o yüzden fazlasını çıkartıyodur diyor.
Umay’da bazen kaka yapmaya çalışırken emdiğini çıkarıyor.

Mama veriyomusun? Ben veriyorum hatta şöyle sölüyim öğünleri yüzde 60 mama, yüzde 40 anne sütü.(sütüm az) ve bu bizimkinde de kabızlık yaptı. Günde 1 cıkıyor ama aşırı fazla hepsini birden yapıyor. Ve yapana kadar aşırı ıkınıyor. KUsmaya gelince ben cok vermiyorum 40ccanne sütü 60cc mama yiyor genelde 1 öğünde.

Normal canım kusması, karnıda şiş olunca fazlasını çıkarıyordur.
Bebeğin kabız mı gün içinde mi zor yapıyor?
Bir kaşık saf zeytinyağı verebilirsin. Anne sütü alıyorsa; sen kendin de iç kuzum. Sendende alır.
Zararı yok faydası var. O zaman rahat yapıyorlar. Birde masaj yap kuzum.

Mama veriyomusun? Ben veriyorum hatta şöyle sölüyim öğünleri yüzde 60 mama, yüzde 40 anne sütü.(sütüm az) ve bu bizimkinde de kabızlık yaptı. Günde 1 cıkıyor ama aşırı fazla hepsini birden yapıyor. Ve yapana kadar aşırı ıkınıyor. KUsmaya gelince ben cok vermiyorum 40ccanne sütü 60cc mama yiyor genelde 1 öğünde.
Hangi mamayı kullanıyorsunuz canım

Kızlar nerelerdesiniz ?
Hava güzel gezmelere çıkın ohh mis gibi açık havada uyur bebişler.
Hava yağacak gibi evin işlerini anca hallettim canım geç kalktım😊 Dışarı çıkacaktım yürüyüşe vazgeçtim bu yüzden.
Dinleniyorum şimdi de ☺️ Sen nasılsın Ne yapıyorsun canım?

Bugün buralar pek sessiz 🙄
Nazlı Hilal bugün bir aylık oldu teyzeleri 😍
Ben dün geceden beri çok duygusalım
Doğumum, bebeğin ilk çıktığı an, sesini ilk duymam kucağıma vermeleri falan hepsi tek tek gözümün önünden geçti bugün 😢

Zaman çok çabuk geçiyor, bir ay nasıl geçti anlamadım
Hamileliğimi de özlemiyor değilim

Allah isteyen herkese bu güzel duyguları nasip etsin inşallah 🙏🏻

X