2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Şükürler olsun hamile falan değilmişim. Adet gecıktıkce stres yaptım bence ondan dahada gecikti. Yani üçüncü cocuk istermıyım ilerde bilmiyorum ama yanı en azından planladığım vakitte olmasını isterim:) kan testi negatf cıktı diğer gün adet gördm

Şükürler olsun hamile falan değilmişim. Adet gecıktıkce stres yaptım bence ondan dahada gecikti. Yani üçüncü cocuk istermıyım ilerde bilmiyorum ama yanı en azından planladığım vakitte olmasını isterim:) kan testi negatf cıktı diğer gün adet gördm
Çok şükür :) sevindim dilediğin gibi olmasına.

Ben şimdi kızıma bakıyorum, mini mini dolanıyor ortada.. Oğlum onun kadarken ben 7-8 aylık hamileydim.. Düşününce bile gözüm seğiriyor :)))

Çocuk cok isteyip de hamile kalamadığı zamanlarda bi ay adetim bir hafta gecikmişti, umutlanmayacağım dedikçe içim kıpır kıpır olmustu. Eczaneden aldığım negatif çıktı ama ikna olmadım o zaman neden gecikti diye. Kan verdim, negatif çıktı birkaç saat sonra adet oldum. Her şey beyinde bitiyor. Hatırlayınca nasıl buruldum şimdi😔

Çocuk cok isteyip de hamile kalamadığı zamanlarda bi ay adetim bir hafta gecikmişti, umutlanmayacağım dedikçe içim kıpır kıpır olmustu. Eczaneden aldığım negatif çıktı ama ikna olmadım o zaman neden gecikti diye. Kan verdim, negatif çıktı birkaç saat sonra adet oldum. Her şey beyinde bitiyor. Hatırlayınca nasıl buruldum şimdi😔
Hakkaten insan nasıl üzülüyor öyle olunca.. Benim de oğlumdan önce bir kimyasal gebeliğim olmuştu. 4,80 filan çıkmıştı beta.. Cumartesi günüydü.. Doktor, çarşambaya kadar adet olmazsan gel o zaman bir daha kanda bakalım, boşuna delik deşik olma demişti. Ve ben çarşamba sabahı adet olmuştum.. Ne ağlamıştım ama.. Kısmet, ertesi ay oğluma hamile kaldım işte..

Yani bak, cenin bile değildi ama bazen geçiyor aklımdan.. sağlıklı bir cenin olsaydı, tutunsaydı acaba kız mı olurdu, erkek mi olurdu.. Kızımın da oğlumun da gözleri mavi, acaba onun da gözleri mavi mi olacaktı.. Nasıl biri olacaktı, huyu suyu? Kime benzeyecekti..

Neyse..

Hayat işte, şimdi de hamile kalmamak için elimden geleni yapıyorum :)

Gecen hafta ikisi de a pozitifti :))))) siz de tanistiniz galiba??
Cmt günü Dr influenza pozitif dedi ama soktan a sını b sini idrak edemedim. Domuz gribi mi yani dedim evet dedi. Kuzum enfluvirle iki gün süründü üçüncü gün masallah hiç hasta olmamış gibi🧿
Ben perisanim, bitigim, geberiyorum en son uni deyken bi böyle hasta olmustum 🤧

Cok uzun zamandir gruptan bildirim almıyordur bugun gorunce sasirdim yada ben dikkat edememistim ,nasilsiniz bebekler nasil hastaliklar disinda :) benim malum 2.bebis geliyor 2 yil once bebisleri konuşuyorduk simdi 2 ay sonrasi icin kizimin hazirliklarina basladim😍

Biz de azı dişlerinin sıkıntısı var .bütün düzenimiz Hersey alt üst oldu .yemek düzeni de bozuldu ,napacagımızı şaşırdık resmen .
Tabi bir de araya Hastalıklar giriyor .doktorumuz grip aşısı önerdi ama emin değilim buna da .

Cok uzun zamandir gruptan bildirim almıyordur bugun gorunce sasirdim yada ben dikkat edememistim ,nasilsiniz bebekler nasil hastaliklar disinda :) benim malum 2.bebis geliyor 2 yil once bebisleri konuşuyorduk simdi 2 ay sonrasi icin kizimin hazirliklarina basladim😍
Nasıl cesaret ediyorsunuz vallahi hayret ediyorum. Benim hayatım hala kaos halinde. Kızım inanılmaz hareketli ve inanılmaz sıkılgan bir çocuk. 2 ay sonra doğum yapacak olsam, annemi kayınvalidemi çağır, kapıyı üstlerine kilitler, eve hapsederim :KK70: Ancak öyle başederiz kızım ve yeni bebekle. Şimdi sizi düşününce bile bir içim ürperdi, istemdışı Allah yardım etsin dedim :)

Nasıl cesaret ediyorsunuz vallahi hayret ediyorum. Benim hayatım hala kaos halinde. Kızım inanılmaz hareketli ve inanılmaz sıkılgan bir çocuk. 2 ay sonra doğum yapacak olsam, annemi kayınvalidemi çağır, kapıyı üstlerine kilitler, eve hapsederim :KK70: Ancak öyle başederiz kızım ve yeni bebekle. Şimdi sizi düşününce bile bir içim ürperdi, istemdışı Allah yardım etsin dedim :)

Bence asil bu dusunce yuzunden cesaret edemiyorsunuz . Ben burda yalnizim annem turkiyede kayinvalimde uzak dunyada tek ikinci cocugu olanda ben olmadigimi dusunuyorum ilk bebegimedede hastanedede evdede hep kendim baktim cunku o benim cocugum bana ihtiyaci var,cok hareketli hic durmuyor sureklide ilgi ister ama onunla ben ilgilenemezsem onu bnden baska kimsede anlayamaz kardesi olucak diye ikinci planada atamam en guzel en iyi arkadasi kardesi olucak 😉

Cmt günü Dr influenza pozitif dedi ama soktan a sını b sini idrak edemedim. Domuz gribi mi yani dedim evet dedi. Kuzum enfluvirle iki gün süründü üçüncü gün masallah hiç hasta olmamış gibi🧿
Ben perisanim, bitigim, geberiyorum en son uni deyken bi böyle hasta olmustum 🤧
Genelde a pozitif çıkıyor, b yi ben de pek bilmiyorum :) Benim kız 5 gün enfluvir kullandı, 2 günde ayağa kalktı dediğin gibi. Ama oğlan da boğaz enf ile birleşti hastalık, 5 gün süründük yüksek ateşle. Enteresan bi şekilde bana bulaşmadı :)

Genelde a pozitif çıkıyor, b yi ben de pek bilmiyorum :) Benim kız 5 gün enfluvir kullandı, 2 günde ayağa kalktı dediğin gibi. Ama oğlan da boğaz enf ile birleşti hastalık, 5 gün süründük yüksek ateşle. Enteresan bi şekilde bana bulaşmadı :)
B tipi a dan da beter canım ;daha yüksek ve inatçı bir ateş oluyormus ve İstanbul’da b tipi de görünmeye başlamış .ben grip aşısı yaptırmayı düşünüyorum

B tipi a dan da beter canım ;daha yüksek ve inatçı bir ateş oluyormus ve İstanbul’da b tipi de görünmeye başlamış .ben grip aşısı yaptırmayı düşünüyorum
Ben benim oğlana yaptırdım. Kıza yaşı küçük diye yapmadı doktoru. Ona rağmen virüsü aldı. Ama olmasaydı daha ağır geçirebilirdi diye düşünüyorum. Yine de yaptırmakta fayda var.

Çocuk denen şey başlı başına bir kaos zaten :) Benim oğluma kızımın arası 22 ay.

Kızım şu an tam 21 aylık :) Oğlum onun kadarken ben 8 aylık hamileydim.. Bana bile deli işi gibi geliyor.. Ama benim oğlum çok sakin ve rahat bir bebekti. Uykusu, yemeği sorunsuz oldu hep. Herhalde bana oradan cesaret geldi ikinci için :) 3 yaşından sonra cozuttu bizimki, koltuk tepesinden inmeyen, serseri bir oğlan çocuğu oldu :))

Gecmis olsun hepinize arkadaslar ins. Tekrarlamz gordugum kadaryla herkes hasta bu ara turkiyede kista sert geciyor çocuklara yazik oluyor hastalikla 😓

Çocuk denen şey başlı başına bir kaos zaten :) Benim oğluma kızımın arası 22 ay.

Kızım şu an tam 21 aylık :) Oğlum onun kadarken ben 8 aylık hamileydim.. Bana bile deli işi gibi geliyor.. Ama benim oğlum çok sakin ve rahat bir bebekti. Uykusu, yemeği sorunsuz oldu hep. Herhalde bana oradan cesaret geldi ikinci için :) 3 yaşından sonra cozuttu bizimki, koltuk tepesinden inmeyen, serseri bir oğlan çocuğu oldu :))

Oglunun alisma sureci nasil gecti peki canim bebegi gorunce tavri hareketleri değişti mi ,bizimki bazen cok sakin oluyor bazende birden bire sinirli henuz bebek dogamdi ama dogunca nasil devam eder bilemiyorum simdilik bebek gelcek bebek bebek diye gelip karnimi opuyor sarılıyor da tabi o zamanki halini kestiremiyorum

Bencede sakinlik cesaret getirmiştir :) Benim kızım asla yatmayan ve durmayan bir bebekti. Emeklemedi fazla, direk yürüdü ve o zamandan beri kök söktürüyor. 21 ay 4 gün işte bugün, bir yerde oturma süresi 3 saniye. Yeni oyuncakla maksimum 5 dakika oynar, Montessori falan mümkün değil zaten. Koşacak sürekli. Evde 65755595785 tur atıyoruz. Sitenin parkı var. Ben bankta oturuyorum, 1 -1.5 saat hiç durmadan koşup oynuyorda öyle rahatlıyor. Uyurken bile kımıl kımıl, dönüp duruyor sürekli. Doktorumuza sorduk, daha küçük belli olmaz ama bence sadece yapısı dedi :) Bununla bir de doğum yapıp, yenidoğan baktığımı hayal edince titreme geliyor bana :KK70:

X