2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Çok iyi o zaman, sonuçta sağlık problemi yok. İşte koç burcu inadı, ne zaman isterse o zaman yürüyecek. Muhtemelen yürüyebiliyordur da tercih etmiyordur :)

Doktor 2 hafta erken aldı.Almasaydı benim ve kızım gibi boğa burcu olacaktı
Ama oldu Koç 🐏
Koç ki ne Koç....
Sabır sabır ya sabır bellide yürüyecek😃
Çok korkak çok.Elini tutup yürütüyorum.Ödü kopuyor elimi bırakacak diye

Ya 5 6 adım atıyorsa yürüyebiliyor iste ama keyfi gelmemiş yavrunun daha demek ki. Sabır sanki burdan sonrası ama anlıyorum seni. Bizimki de konuşmuyor mesela, yazdan beri uç kelime aba, baba, dede başka yok. Dün sabah patatese benzer bisi çıktı ağzından da sevinçten bogzlayacaktim çocuğumu az kalsın🤗

4 gün önce attı o adımları
Şimdi ayağa kaldırmaya çalışıyorum basmıyor bile ayaklarını.
Çok korkuyor düşeceğim diye
Her gün sabrımı tazeliyorum işte
İşte gelişimsel farklılıklar birimizde yürüme birimizde dil gelişimi farklı
En kısa zamanda yüzümüzü güldürsün inş şu bebeler😊

2 yaş sendromunun ayak sesleri der kenara çekilirim :)

Mümkün mertebe sakin kalmak, çocuğu sakinleştirebilmek adına çok önemli. O zaten istediği olmadığında hissettiği öfkeyle nasıl baş edeceğini bilediği için böyle yapıyor. Şefkat göstermek, sakin kalmak ve dikkatini dağıtmak en iyi çözüm yolları. Bir de anlamadıklarını düşünsek bile konuşmak.

Bu ara benim kız da geceleri uyanıp beni istiyor. Yenidoğan gibi, kucağımdan yatağa bıraktığım an başlıyor mızıldanmaya. Artık ayrılık kaygıları, korkuları iyice oluştu. Her uyandığında orada olacağımızdan emin olana dek bu uyanmalar devam edecek. Şanslıysak, 2 yaş civarı geçer. Değilsek.. :))
Valla gecenin 3 ünde bir yere kadar sakin kalabiliyorum:)
Akşam yemek yerken komple yemeği avuçlayıp yüzüme fırlattı ,sakinleştirmeye çalışıyorum ,görmezden geliyorum ama sanırım oğlum baktım ben ölmğyorum ,en son füze atacak :)))
Gece uyanma olayı iyice beni benden aldı artık ;uykusuz insan ölmğyormhs bunu test ediyorum üzerimde resmen

Valla gecenin 3 ünde bir yere kadar sakin kalabiliyorum:)
Akşam yemek yerken komple yemeği avuçlayıp yüzüme fırlattı ,sakinleştirmeye çalışıyorum ,görmezden geliyorum ama sanırım oğlum baktım ben ölmğyorum ,en son füze atacak :)))
Gece uyanma olayı iyice beni benden aldı artık ;uykusuz insan ölmğyormhs bunu test ediyorum üzerimde resmen
Tabi ki devamli sakin kalabilmek mumkun degil.cok iyi anliyorum seni :) bende bir tane 3 yas ergeni, bir tane de iste 2 yas sendromuna hazirlanan bir insan yavrusu var.. insan zivanadan oyle kolay cikiyor ki :)
Seni sinamak icin yapabilecekleri icin birsey diyemem ama gece uyanlamar eninde sonunda bitecek. En azindan belki teselli olur :)

Oglum simdi 3bucuk yasinda, daha dogrusu aralik sonunda 3bucuk olacak, cok sukur gece yatar sabah kalkar. Bir de biz cise kaldiririz gecede bir defa. Ama kizim ilk dogdugunda onun sesine uyanirdi gece yarisi, evde bir senlik sorma gitsin :))))

Kizim icin de diyorum ki az kaldi.. bir gun o da uyuyacak :)

Tabi ki devamli sakin kalabilmek mumkun degil.cok iyi anliyorum seni :) bende bir tane 3 yas ergeni, bir tane de iste 2 yas sendromuna hazirlanan bir insan yavrusu var.. insan zivanadan oyle kolay cikiyor ki :)
Seni sinamak icin yapabilecekleri icin birsey diyemem ama gece uyanlamar eninde sonunda bitecek. En azindan belki teselli olur :)

Oglum simdi 3bucuk yasinda, daha dogrusu aralik sonunda 3bucuk olacak, cok sukur gece yatar sabah kalkar. Bir de biz cise kaldiririz gecede bir defa. Ama kizim ilk dogdugunda onun sesine uyanirdi gece yarisi, evde bir senlik sorma gitsin :))))

Kizim icin de diyorum ki az kaldi.. bir gun o da uyuyacak :)
Ay Allah sabır ,güç ,kuvvet versin canım .
Ben de diyorum ki elbet bitecek ama o gün hiç gelmiyor sanki :) artık işe başlamam lazım ve 3 /4 saatlik uyku ile nasıl yapacağım bilmiyorum .
Bir de bir aydır bir öksürük başımızda gitmiyor bir türlü .Doktora götürdük ama yok geçmiyor .şu son bir haftadır tereyağ pekmez karışımı veriyorum ,başka bir öneriniz olur mu ?malum tecrübeniz benden fazla :)

Ben de diyorum ki elbet bitecek ama o gün hiç gelmiyor sanki :) artık işe başlamam lazım ve 3 /4 saatlik uyku ile nasıl yapacağım bilmiyorum .
Bir de bir aydır bir öksürük başımızda gitmiyor bir türlü .Doktora götürdük ama yok geçmiyor .şu son bir haftadır tereyağ pekmez karışımı veriyorum ,başka bir öneriniz olur mu ?malum tecrübeniz benden fazla :)
Uykusuz calismaya da alisiyor insan merak etme :)

Oksuruk konusunda kelin ilaci olsa diyecegim:)) benim oglan yuvadan envai cesit hastalik getirip hepimizi kirip geciriyor. Su an benim kizimda da var o oksurukten. Cok inatci, gecmiyor.

Tavsiyem, odasi nemli degilse buhar makinesi alin. Burnunu bol bol serum fizyolojik ile temizleyin. Cekmek zorunda degilsin, icine siksan yeter. Bol su..

Doktoru izin veriyorsa ve bal alerjisi yoksa ari sutu, bal, polen karisimi.. bagisiklik icin birebir. Ankarada mert aricilik var, yillardir kullanirim urunlerini. Ucundan hayvancilik sektorunde calisiyorum, arici cok sevdigim bir abim tavsiye etmisti onlari. Cok da memnunum. Aklinda olsun :)

Uykusuz calismaya da alisiyor insan merak etme :)

Oksuruk konusunda kelin ilaci olsa diyecegim:)) benim oglan yuvadan envai cesit hastalik getirip hepimizi kirip geciriyor. Su an benim kizimda da var o oksurukten. Cok inatci, gecmiyor.

Tavsiyem, odasi nemli degilse buhar makinesi alin. Burnunu bol bol serum fizyolojik ile temizleyin. Cekmek zorunda degilsin, icine siksan yeter. Bol su..

Doktoru izin veriyorsa ve bal alerjisi yoksa ari sutu, bal, polen karisimi.. bagisiklik icin birebir. Ankarada mert aricilik var, yillardir kullanirim urunlerini. Ucundan hayvancilik sektorunde calisiyorum, arici cok sevdigim bir abim tavsiye etmisti onlari. Cok da memnunum. Aklinda olsun :)
Şimdi propolis kullanmaya başladık ama tadı bir kötüüü bir kötüüüüü:))
Onun yanında da pekmez veriyorum ;kullanmadığımız ilaç kalmadı ,1 aydan fazladır her hafta doktordayız yok yok geçmiyor .
Serum fizyolojik sıkıyorum ama pek işe yaramıyor sanki ya

Ben öksürük için ıhlamur kullandım geçen hafta. Ihlamuru kaynamaya başladıktan sonra altını kısıp 15 dakika kaynatıyorsun. Rengi değişiyor zaten. Sonra balla karıştırıp içiriyorsun. Yarım saate kesti kızımın öksürüğünü. Günde iki kere yaptım. Banada 7,5 ve 3 yaşında 3 bebesi olan kuzenim söylemişti, hiç öksürük şurubu verip uyuşturma, böyle yap diye

Ben öksürük için ıhlamur kullandım geçen hafta. Ihlamuru kaynamaya başladıktan sonra altını kısıp 15 dakika kaynatıyorsun. Rengi değişiyor zaten. Sonra balla karıştırıp içiriyorsun. Yarım saate kesti kızımın öksürüğünü. Günde iki kere yaptım. Banada 7,5 ve 3 yaşında 3 bebesi olan kuzenim söylemişti, hiç öksürük şurubu verip uyuşturma, böyle yap diye
Ihlamuru çok denedim canım ama içmiyor bir türlü :KK43:

Aranızda hamile olan varmı adetim 6 gün geçti emzirmiyorumda çıldıracam cok sıkı korundum ve idrar testi negatif bi haftadır bulantıdan ölcem :KK43: hiç düşünmedim düşünmüyorum da ikisi de küçük biri 4 yaş biri 18 aylık ve problemli hamılelklerrrrr

Aranızda hamile olan varmı adetim 6 gün geçti emzirmiyorumda çıldıracam cok sıkı korundum ve idrar testi negatif bi haftadır bulantıdan ölcem :KK43: hiç düşünmedim düşünmüyorum da ikisi de küçük biri 4 yaş biri 18 aylık ve problemli hamılelklerrrrr
Aile hekimliğine yada hastaneye gidip kan verseniz kesin olur. Normalde beta hcg düşük bile olsa silik olarak çıkar testte.

Heh, dünyama hoşgeldin.. Gebelik olsa çıkardı idrar testinde ama için rahat etsin diye bi kan ver istersen.

Benim adet günüm daha geçmedi, yarın olmam lazım ama hafif baş dönmesi başladı iki gündür. İlk hamileliğimde olmuştu böyle. Bir de ben spiralle korunuyorum, her ay ağrıdan kıvranırdım ama hiç bir adet belirtim yok. Ne şişkinlik ne karın ağrısı.. Huzursuzum yani.. Acaba test yapsam mı diye bile düşünüyorum..

Haklısınız illaki idrarda silik de olsa çıkardı. Ama 6 gün fazla birde bi haftadır bulamtım var sabah akşam sinir bozucu bişey ya aksam ya yarın kana baktrcam

Heh, dünyama hoşgeldin.. Gebelik olsa çıkardı idrar testinde ama için rahat etsin diye bi kan ver istersen.

Benim adet günüm daha geçmedi, yarın olmam lazım ama hafif baş dönmesi başladı iki gündür. İlk hamileliğimde olmuştu böyle. Bir de ben spiralle korunuyorum, her ay ağrıdan kıvranırdım ama hiç bir adet belirtim yok. Ne şişkinlik ne karın ağrısı.. Huzursuzum yani.. Acaba test yapsam mı diye bile düşünüyorum..
Seninki daha gecıkme de yok inş hersey istedğimiz gibi olur

X