2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
Şu mukuslu kaka diye bahsedilen normal kaka renginde mi oluyo yoksa yeşil yada farklı bi renk mi? Bizimki de arada gaz çıkarırken biraz sıvımsı yapıyo ama rengi normal diye ben önemsemiyodum acaba bizimkisi de mukus mu???

Aynen ya.. Sümüksü kaka yaptı bugün ama rengi hardal diye ben de önemsemedim. Bizden gelen akıntı olur ya kıvamı onun gibi. Ama rengi hardal.. Bi de ben kabızlık için ilaç kullandm onun da etkisi olabilir dedim

Benim anlatmak istediğimde aynen öyle, oğlum huzurlu ağrısı sızısı yok o yüzden rahatım açıkçası mukus o değildir herhalde. Önsütü çok içince de öyle olabilirmiş diyolar

canim mukus sadece renkle alakali degil afedersin kakasinda balgamli sümüksü birsey oluyor zaten olursa direk farkedersin ve bebegin durumuda onemli onemli bebegin rahatsa sıkıntı yoksa onemli bir durum degildir.
bize iyi gelmedi o ilac cok huzursuz ediyordu ve cok ıkınıyordu ama gazını çıkartamiyordu bende degistirdim ilaci suan cok daha iyiyiz

Kızlar kundak için müslin örtü-kumaş öneriyorlar. Var mı kullanan? Hava geçirgenliği nedeniyle daha sağlıklıymş battaniyelere göre
Ben ilk bir ay kullandım bir de annem kumascidan yumuşak poplin pamuk kumaş alıp kundak yaptırmıştı o da güzel oluyor ikisi de kullanışlı şimdi izin vermiyor kundakta ellerini çıkarmak istiyor yapamiyorum

Canım muk
Canım az bi mukus gibi bisey önemli değil benim bahsettiğim bildiğin 2 yemek kaşığı kadar pelte jöle kivaminfa anlamamkicin kör olmak lazım o kadar net yani siz de bisey yoktur bunu sorduğuna gore için rahat olsun
İş

Evet biz kullanıyoruz. Bize iyi geldi canım. Rahat çıkarıyor gazını.

Veya henüz başlamadı şiddetlenmedi sancılarımız 27 günlük şuan.
Bizede bi tek bu iyi grldi fakat bana uyku yapiyo gibi geldi sizdede varmi boyle bisey yoksa rahatladgndan mi uyuyo acaba canm anlayamadm

Ya sizinde bebekler uyurken birden aglama midirdama sonra yine dalma oluormu bu gecelerce suruo bend ekorkuom hic uyumuom öle bakiom bide girk girk ses cikartio sanki boyulcak yaaa nefes alamio givi

Ya sizinde bebekler uyurken birden aglama midirdama sonra yine dalma oluormu bu gecelerce suruo bend ekorkuom hic uyumuom öle bakiom bide girk girk ses cikartio sanki boyulcak yaaa nefes alamio givi

Gaz gaz gaz Bebeğin erkekse daha fazla oluyr tabi. ani ağlama kızımda bile arada oluo 17 aylık sadece gazdan oluyr. Bebeklrde de öyle. Gıcırdama garanti gazdan çıkarmaya uğraşıo. Yani ilk 3-4 ay böyle geçeck. Gaz için damla vermeyi çok sevmyrm ama yeni bi damla aldk iyi geldiğini hissedyrm. Bitkisel değil galiba ondan çok içime sinmio ama eczacı tanıdğmzn tavsiyesyle aldık ve biçok Damla’ya karşın bu iyi geldi. Pırt pırt çıkarıo çok şükür. O rahat olunca bende rahat oluyrm. Allah muhafaza etsin bebeklrmzi

Kuzum onun gazi başlamış bunlar gaz belirtisi

Hangisini kullanıyosun canım?
İnşallah hep öyle iyi gelir de rahat olur bebişin.

Doğuştan gazlı bi kızım var nurse harveys damla önerdi doktorumuz kullanıyoruz tuvaketini yapıyor ama hala sürekli ıkınma modunda yavrum. Pek etki mi etmiyor yoksa kullanmasak daha mı zorluk çekecek anlamadım. Ne zormuş bu gaz olayı :/

Ayy uyumayanlar kampı burdaymış. Oyy ne olacak bu halimiz. Benim kız gazdan değil nazdan uyumuyor. Saat 8h30 'tan Berlin başlamış hanımefendi. Hala uyumamış mırıldanip duruyor. Gazi çıktı altı temiz krnida doydu. Benle beraber TV izliyor resmen. Saat 1 olana kadarda yatmaz. Burda daha saat 23h50 yani. Varın gorun siz düşünün. Gözlerimden uyku akıyor. Eşim çalıştığı için pert oluyor. Kıyamıyorum ona. Mecbur ben bakıyorum .Ama sağolsun yardım ediyor çok şükür.

Kızlar biz hastanede yatıyoruz ablalarından grip septi Sadece burnunda hafif tıkanıklık vardı başka sıkıntı yoktu. Cuma günü öğleden sonra aniden huzursuzlandı sürekli ağlamaya başladı ve elleri çok soğuktu (ateşi çıkacakmış ondan dolayı) akşam acile geldik ateşi 38 e çıkmıştı hemen bütün tahliller yapıldı röntgen çekildi. Hafif enfeksiyon çıktı ama odak noktasını bulamadılar akciğerler temiz idrar yolları temiz menenjit olup olmadığını test ettiler o da temiz çıktı şükür. Doktor kan sonucu çok hafif yüksek biraz büyük olsa ilaç bile başlamayız ama daha bebek oldugu için ateşi yükseldiği için çok ciddiye alırız sanki tüm vücudu enfeksiyon sarmış gibi değerlendirir tedavi ederiz dedi. Dediğim gibi ablaları gripti onlardan septi ilerlemeden tedaviye başlamış olduk. Gaz sancımız çok fazlaydı biogaia başladık hergün beş damla kullanıyoruz ayrıca her bez değiştirmede gaz çıkarma hareketleri yaptırıyorum bacaklarla ters yöne bisiklet sürme karna doğru ittirme gibi vs çok fena gaz çıkarıyor ve rahatlıyo tavsiye ederim.
Mukuslu kakayı doktorlar kusması vs olursa tahlil istiyorlar bizim kusmamız vardı dün tahlil verdik o da temiz çıktı. Tüm tahlillerimiz temiz ama hastanedeyiz enfeksiyon 3-4 değer yüksek çıktı diye. Hayırlısı olsun yavrularım iyi olsun da ben katlanırım. Hastanede olmak zor diğer iki çocuguma baba bakıyo. İnşallah çabuk çıkarız.dua bekliyoruz teyzeleri.

Saat 19 da banyo yaptırdım ki rahat uyusun ben de dinlemeyi diye saat olmuş 5 biz hala ayaktayız ikinip duruyor gazını çıkardım kakasini yaptı karnı tok ama hala ikiniyor anlamadım bende kaka testi yaptiricam çünkü hem kakasi mukuslu hem kusuyo bir de idrarını yaparken de zorlanıyor galiba bezini açarken denk geldim yaptıktan sonra biraz susuyo sonra yine iki saat sonrada oğlum uyanır ooh

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…