2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
Cnm ya seni telasa verdiysem kusura bakma.... insallah seninkinde.bisey yoktur normaldir. Benim kiz onceden de bikere mikrop kapmisti ve kakasi mukuslu idi. Ordan tahmin etmistim. Yoksa oyle uc beskere yapti da goturdum degil. Sadece bikere yapti ve mukusluydu. Ben hemen esimi de aldm yanima bezini goturduk. Tahlil yaptk rota cikti...
Bi arada dizanteri olmuştu. Ben doktora sasrdim yani icme suyunu kaynatıyorum diye. Doktor da banyo suyunu icer bebekler ordan kapmıştır dedi. Gercektende hic banyo suyunu kaynatmak aklima gelmemsti. O günden sonra hep kaynattık.

Seninki kac kere mukuslu yapti. Ve ber kakada varmı

Bende banyo suyunu kaynatmiyorum canım ondan mi acaba,sun iki kere mukuslu yaptı biri sarı biri yeşil mukustu ondan sonra hiç kaka yapmadı yani nerdeyse 20 saattr kaka yapmasını bekliyorum yine olursa doktora gotrcem ama dün çok rahatti kakadan sonra mışıl mışıl yattı önceki iki gün çok huzursuzdu.bilemedim ya o uyuyunca gece bende rahatladım çok panik yapmadım huzursuz olmayınca

kizlar yirmi günlüğüz mukuslu kaksyi nasil anlicam ben her bezinde azcik bi sey pirtlatmus oluyo benim kiz kakada yapiyo bu zamanlae kaka yapmasi normal degil mi kakasinin rengide sari hardal rengi ve kakasinin kivamida civik bacim afedersin(bizimkilerdeki cayci derdi haturladiniz mi:)

sampuan olarak mustela kullanıyorum gozunun her iki altinda da kirmizi kucuk puturcukler cikti sampuan mi yaptı acaba
Şampuanı mümkün olduğunca yüze sürme ben duş aldirirken hiç surmiuyorum sadece suyla temizliyorum. Bı defa şampuan sürdüm. Yüzü kızardi. Bende mustela kullanıyorum.

Şampuanı mümkün olduğunca yüze sürme ben duş aldirirken hiç surmiuyorum sadece suyla temizliyorum. Bı defa şampuan sürdüm. Yüzü kızardi. Bende mustela kullanıyorum.
sacina suruyorsun ama demi canım ben yıkamiyorum kvdem.yikiyor yuzune girdugum kadarıyla surmuyo ama havlu getr kıyafet su dok derken kacirmusta olablrim dikkat edicem canım

Görsen anlarsın zaten cnm simdi.tarif etmek.gerekirse biraz mide bulandirici olcak ama balgamsi bisey kakanin içinde oluyor. Hemen anlasiliyor yani.

sacina suruyorsun ama demi canım ben yıkamiyorum kvdem.yikiyor yuzune girdugum kadarıyla surmuyo ama havlu getr kıyafet su dok derken kacirmusta olablrim dikkat edicem canım
Evet canım saçına sürüyorum. Neden kendin yikamiyorsun. Yıka ki alış canım. Korkma.ha bide bebeği duşa koymadan havlusunu falan hazır et yanında dursun. Ben öyle yapıyorum. En azından kosturmassın.

Evet canım saçına sürüyorum. Neden kendin yikamiyorsun. Yıka ki alış canım. Korkma.ha bide bebeği duşa koymadan havlusunu falan hazır et yanında dursun. Ben öyle yapıyorum. En azından kosturmassın.
legen biraz kucuk canım bende tecrubesizim o yuzden ilk banyolarini kvdem yaptırdı sknti degil benim icin bakio ogreniyorum allah razinolsun onlarda yardimci oluyolar kuvet mi alsam ama acaba kendim kalinca havluyu falan hasr etmk.lazim evet

aksam 8 ile 11 arasi sizinde bebeklerinizde hzursuzluk oluyo mu bi makalede okumus esim oyle yazıyormus bizimki de uc dort gundur gerçekten o saatlerde çok huzursuz zor sakinlesiyo

legen biraz kucuk canım bende tecrubesizim o yuzden ilk banyolarini kvdem yaptırdı sknti degil benim icin bakio ogreniyorum allah razinolsun onlarda yardimci oluyolar kuvet mi alsam ama acaba kendim kalinca havluyu falan hasr etmk.lazim evet
Anladım canım. Bebek küveti al canım. Bende o var. Çok iyi oluyor. Ne güzel yardım ediyorlarsa. İnsan 1 2 defa yapınca alışıyor zaten

Kızlar zaman zaman herkes yazıyor bebeğim şu kadar saattir uyumuyor diye. Güzel bir yazı paylaşmak gerek...

Bebeklerini susturamayan anneler çoğu şeyi yanlış yapıyor.
Birtakım mitler var. Bunları aileler kadar doktorlar da kabul ediyor. Mesela birincisi "Bebek ağlarsa gazı vardır" miti. Oysa bebekler sadece gazı olduğu için ağlamaz, ilgi istedikleri için de ağlar. Uykuda oldukları sürenin dışında sürekli kucaklanmak, sevilmek ister. Bazen istediklerini yapsanız da, gazları olmasa da ağlarlar.
Bir diğer mit "Bebeğin ağlaması ciğerlerine iyi gelir" Ağlaması bebeği ancak yorar. Bebek açsa, zayıfsa, güçsüz düşmüşse ve yorgunsa ciğerleri de güçlü olamaz.
Bir de hemen her toplumda olan bir mit, "Bebek sessizliği sever" miti. Tam aksine gürültüyü sever. Çünkü bebek anne rahmindeyken 24 saat boyunca adeta bir elektrik süpürgesinin çalışmasına benzeyen gürültülerle yaşar. Durum böyleyken bebek doğunca siz onu sessiz bir odaya koyarsanız, bebek yalnızlık duygusu hisseder. Bunun sonucunda da ağlamaya başlar. Bazı bebeklerin saç kurutma makinesinin sesini duyup susması, bebeklerin aslında gürültüyü sevdiklerinin bir örneği.

Peki ne yapacağız?

*Swaddling: Kundak yapmak: Ancak siz Türklerin eskiden yaptığı şekilde, kollarını bacaklarını sıkı sıkı saracak şekilde değil. Bebeğinizi önce büyükçe ve tülbente benzeyen yumuşak dokulu, bebeği sıkıntıya sokmayacak bir kundağa sarın. Kolları vücudunun iki yanında sabitlenmeli. Ancak ayaklar gevşek sarılacak. 5 aylık olana kadar bu şekilde uyutun. Ayrıca mutlaka uyuduğu odada 'beyaz gürültü' dediğimiz ses olsun.

*Side/Stomach position: Bebeği yana çevirmek: Bebeğinizi kucağınızda sağa doğru yatırarak yüzü aşağıya bakacak şekilde tutun.

*Shushing: ‘Şşşşşşşşşşt’ demek: Kulağına yüksek sesle ‘şşşşşşşşşşt’ deyin. Bu ses, ona anne karnındaki gürültülü ortamını hatırlatır.

*Swinging (and jiggling): Hafifçe sallamak:Başını jöle gibi elinizin altında hafifçe, çok sarsmadan sallayın. Bu eylem ona anne karnındaki hareketli ortamı hatırlatır.

*Sucking: Emmesini sağlamak: Emzik kullanın.

Ay evet benim bebeğim acayip huzursuz o saatlerde .neden oluyormus ?

08:30dan 2yr kadr huzursuzlandğı zamanlar oldu. Gerçekten genelde o saatten sonra huysuz oluyor. Nedenmiş ki
bilmiyorum kızlar ama meriii bulmuş sanirim:)ya bu arada sin yazdgni okudum beyaz gürültü haric hepsini yapıyorum çokdden emme pozisyonundayken emzik verince cok iyi oluyor
Anladım canım. Bebek küveti al canım. Bende o var. Çok iyi oluyor. Ne güzel yardım ediyorlarsa. İnsan 1 2 defa yapınca alışıyor zaten
evet canım alışıcam inşallah

Kızlar kundak için müslin örtü-kumaş öneriyorlar. Var mı kullanan? Hava geçirgenliği nedeniyle daha sağlıklıymş battaniyelere göre

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…