2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
:KK54:
İnstagramda yorumlarda yemeyen bebekler bile yedi diyorlardı benimkide yiyince dayanılmaz bişey gibi geldi. İşte her bebeğin zevki ayrı :)
Senin verdiğin süzme peyniri yaptım tutu valla önce kendim denedim :KK48: tadıda çok güzel oldu valla sağolasın

Kızlar sade yumurta sarısıyla az yağda omlet yapıp versem sizce ağır gelir mi bebişe benim kız kendi yemek istiyor bugün yumurtayı parçaladı durdu yemeğe çalıştı
Yumurta sarısı 7. Aydan sonra daha uygun ağır olabilir benimki yedi kustu tabi lor ve pekmezde katmıştım

Benim kız tam blwci çıktı sorma yarın omlet yapıp verecem bakalım
Ay ne güzel ya benimki mıncıklayıp atıyo sadece. Muza dokunamadı bile elinden kayınca huylandı
Sorun benim bebegimde hiçbiseyi yemiyo ki :KK70:
İllaki sever bişeyler pes etmeden devam :)

:KK54:
Senin verdiğin süzme peyniri yaptım tutu valla önce kendim denedim :KK48: tadıda çok güzel oldu valla sağolasın
Afiyet olsun bende tarifi @neslim33 ten almıştım. Sayesinde bütğn süt ürünlerini yapmaya başladım :)))

Yumurta sarısı 7. Aydan sonra daha uygun ağır olabilir benimki yedi kustu tabi lor ve pekmezde katmıştım
Yumurta sarısı 6. ayda veriliyor esas beyazı ağır çok fazla protein içerdiğinden. Benim oğlanda sevemedi öğürüyor ama inatla vericem :)) birkaç gün arayla veriyorum yavaş yavaş alışacak :)

Kızlar makarnavitma sayfasından ek gıda setini şiddetle tavsiye ediyorum. Biraz önce ruşeymli kesme çorba yaptım suyuna 1 küp tavuk suyu koydum. Oğlan yalayıp yuttu resmen :)) Tavuk suyunuda geçen gün köy tavuğu alıp haşladım suyunu buz torbalarına koyup dondurucuya attım. Doktor çorbalarına koy demişti. Daha sonra et suyuna geçecekmişiz

Kızlar makarnavitma sayfasından ek gıda setini şiddetle tavsiye ediyorum. Biraz önce ruşeymli kesme çorba yaptım suyuna 1 küp tavuk suyu koydum. Oğlan yalayıp yuttu resmen :)) Tavuk suyunuda geçen gün köy tavuğu alıp haşladım suyunu buz torbalarına koyup dondurucuya attım. Doktor çorbalarına koy demişti. Daha sonra et suyuna geçecekmişiz
Bende alıp almamakta tereddüt ediyorum ama yorumlar çok olumlu.
Denemeye değer

T
Kızlar sade yumurta sarısıyla az yağda omlet yapıp versem sizce ağır gelir mi bebişe benim kız kendi yemek istiyor bugün yumurtayı parçaladı durdu yemeğe çalıştı
Tereyağı için erken ağır olabilir zeytinyağınıda ısıtmak iyi değil.ağır gelebilir omlet şimdilik.

Valla senide tebrik ediyorum azmin için.inşallah oğlunda hep hevesle yemeye devam eder.

Ben dün sayfadan baktım neler var anlamadım bir yazsan :)

Ben henüz yoğurt sebze püresi(patates +kabak) ve birde ablası yerken gördüğü için muz denedim.bugün havuç tattırıcam yarın kabak ve patatesin içine ekleyerek püre yapıcam.yoğurdu hiç sevmemişti.şoktan aldığım probiyotik maya ile yaptım daha tatlımsı bişey olduğu için bir haftadır yediremediğim yoğurdu baya güzel yedi.sebze püresinde hala öğürüyor ama pes etmek yok.muzuda çok sevdi.zaten aynı ablası gibi tatlıya düşkün sanırım.meyveler korkutmuyor pek beni.o yüzden meyvelere sebzeye biraz alışınca geçmeyi düşünüyorum.

Ben dün sayfadan baktım neler var anlamadım bir yazsan :)
2 tane +6 ay set var ben küçğk seti aldım kargoyla birlikte 65 tl verdim. İçinde buğday ruşeymi, ruşeymli irmik, yoğurtlu bebek tarhanası, bebek muhallebisi, keçiboynuzlu ve ruşeymli bebe bisküvi karışımı, tam pirinç unu, ruşeymli el yapımı kesme çorba, havuçlu bebek çorbası var.
Havuçlu bebek çorbasında kırmızı ve sarı mercimek var o yüzden verip vermemekte tereddütlüyüm belki onu kendimize yaparım :))

Ben henüz yoğurt sebze püresi(patates +kabak) ve birde ablası yerken gördüğü için muz denedim.bugün havuç tattırıcam yarın kabak ve patatesin içine ekleyerek püre yapıcam.yoğurdu hiç sevmemişti.şoktan aldığım probiyotik maya ile yaptım daha tatlımsı bişey olduğu için bir haftadır yediremediğim yoğurdu baya güzel yedi.sebze püresinde hala öğürüyor ama pes etmek yok.muzuda çok sevdi.zaten aynı ablası gibi tatlıya düşkün sanırım.meyveler korkutmuyor pek beni.o yüzden meyvelere sebzeye biraz alışınca geçmeyi düşünüyorum.
Benimki de sebzede öğürüyordu haşlama suyuna peyniraltı suyu koydum piştikten sonra üstüne de 1 çay kalığı zeytinyağı koydum öyle severek yedi.

Bu arada benşm smear testim temiz çıktı dün aradım öğrendim. Enfeksiyon varmış. Onun içşn gidip konuşcam doktorla bakalım nasıl tedavi edecek. Sekreterinden öğrendim kendisi yoktu dün

X