2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar selam
Kindyroo maceramız başlamadan bitti :)
Deneyim hep bunlar :) dikkat edilecek hususlar vs ders oldu bizede...
Hayal kırıklığı yaşadık bugün...
Halbuki görüşmede çok güzel anlatılmıştı bende bir süredir takip ediyordum çok beğenmiştim ama deneme dersinde beklediğim gibi olmadığını gördüm, asıl sorun diğer çocukların bizden büyük olmasıydı,
2,5 - 3 yaş , onlar farkındalar herşeyin birde geçmişi olan bir gruptu yapacakları herşeyi biliyorlardı, rüzgarın o ortama uyum sağlamasını beklemek baya beyni evde bırak git modu olurdu yani.
Israrla alışacak dediler ama birde işin ezber yönü var çocuklar öğrenmemiş ezberlemişler yapacaklarını, sıralama belli ...
Ve gördümki evde ordakindenden çok daha fazlasını veriyoruz biz şu anda rüzgara, birde bizim şansımız oturduğumuz site bol çocuklu müstakil bir site ve güzel havada rüzgar sürekli bahçede,,,,
Birde ortamı sevmedik ebeveynler sosyal değildi kimse kimseyle selamlaşmadı, çocuğu sosyalleşsin diye getirdiğin ortamda öyle davranılmasıda ilginçti, birde ortam çok kalabalık ve curcunaydı, anne-baba girildi derse bize bu bilgi verilmemişti,
Özetle bundan sonraki arayışımızda dikkat edeceklerimiz;
-aynı veya yakın yaş grubu,
-kesinlikle yeni başlayacak bir grup,
-rutine bağlanmış ezber odaklı oyunlar değil değişkenliği olan oyunlar,
-kesinlikle deneme dersi ile ortamı görüp öyle karar vermek,
Ne yazıkki tamamen ticari bir yaklaşım olduğu kanısına vardık sonuç olarak ve çocuk odaklı bir işletmede bunu görmek üzücü ve endişe verici oldu.
Araştırmalarım devam edecek :)
Sevgiler

Kızlar selam
Halbuki görüşmede çok güzel anlatılmıştı bende bir süredir takip ediyordum çok beğenmiştim ama deneme dersinde beklediğim gibi olmadığını gördüm, asıl sorun diğer çocukların bizden büyük olmasıydı,
2,5 - 3 yaş , onlar farkındalar herşeyin birde geçmişi olan bir gruptu yapacakları herşeyi biliyorlardı, rüzgarın o ortama uyum sağlamasını beklemek baya beyni evde bırak git modu olurdu yani.
Israrla alışacak dediler ama birde işin ezber yönü var çocuklar öğrenmemiş ezberlemişler yapacaklarını, sıralama belli ...
Ve gördümki evde ordakindenden çok daha fazlasını veriyoruz biz şu anda rüzgara, birde bizim şansımız oturduğumuz site bol çocuklu müstakil bir site ve güzel havada rüzgar sürekli bahçede,,,,
Birde ortamı sevmedik ebeveynler sosyal değildi kimse kimseyle selamlaşmadı, çocuğu sosyalleşsin diye getirdiğin ortamda öyle davranılmasıda ilginçti, birde ortam çok kalabalık ve curcunaydı, anne-baba girildi derse bize bu bilgi verilmemişti,
Ne yazıkki tamamen ticari bir yaklaşım olduğu kanısına vardık sonuç olarak ve çocuk odaklı bir işletmede bunu görmek üzücü ve endişe verici oldu.
Sevgiler
Anladm canım bu anlattıklarına göre fiyat pek bi fazla hayaller hayatlar oldu brz keşke hayallerimizde ki gibi olsa deneyimleyerek bebeklerimiz için en iyisini bulacağız inşallah

Kızlar selam
Sevgiler
Şaşırdım. Bu tip hataların olması çok üzücü gerçekten. Ticari mantığın getirisi evet. Yaşgrubu çok önemli, ve ezber değil eğitici öğretici bişeyler beklerdim bende. Üzüldüm ben gerçekten, beklentilerim çok yüksekti okuduklarım kadarıyla. İyi bi alternatif olacaktı. Neyse yinede bi deneme dersine gidicem haftaiçi

Şaşırdım. Bu tip hataların olması çok üzücü gerçekten. Ticari mantığın getirisi evet. Yaşgrubu çok önemli, ve ezber değil eğitici öğretici bişeyler beklerdim bende. Üzüldüm ben gerçekten, beklentilerim çok yüksekti okuduklarım kadarıyla. İyi bi alternatif olacaktı. Neyse yinede bi deneme dersine gidicem haftaiçi

Yorumlarını bekliyorum merakla canım...

Bide kızlar yarın akşam 1 yaşına girecek oğlum 22:36 da yumurta beyazı vermeye başladım çok beğendi severek yiyor 3 gündür deniyorum bşy olmadı tam bir yumurta yer versem ama ağır gelir mi
Ben bayadir veriyorum canim. Haslayip onune koyuyorum kendisi yiyor armut gibi

Kızlar antalya da olan ya da antalya ya tatile giden var mı aranızda. Hafta içi gitmeyi planlıyoruz nasıp se oğlumu havuza sokmak istiyorum. Ama bilemedim hava nasıl girilir mi açık havuzlar a
Cvp yazmakta geciktim sanirim yazan olmustur insallah sayfalari daha okuyamadim. Antalyada dis havuzlar genelde soguk canim. Kapali havuza girersiniz. Cocuklari tisortle gezdirmeye bile yeni basladik

Haftada 1 gün zaten, ben çalışıyorum canım, oğluma kendim bakıyorum evden çalışıyorum ,
Biz cumartesi günleri 1 saat gideceğiz,
Hafta içi 1 günde istersen serbest alanı var oraya gidebiliyorsun,
Ağırlıklı ebeveyn eğitiliyor aslında çocukla nasıl kaliteli vakit geçirirsin vs..
Oyun odaları var, gelişimini destekleyen materyaller var, mesela renk detaylı tırmanma parkuru var, uyarıyorsun çocuğu sürekli olarak...
13 haftalık bir programa kayıt alıyorlar başlangıçta, deneme dersinin olduğu gün kaydını yaptırırsan 1.350.-TL toplamda, bonus özellikli kartlara 3 tk yapıyor ...
Canim com ozek degilse ne is yapiyorsun merak ettim
Kızlar selam
Sevgiler
Benim oglum da tam tersi yasitlari ile oynamak istemiyor. Oymarsa da onun gibi aktif olsun istiyor. En guzeli park canim. Parka gidip kuma diger cocuklarin yanina gisiyorum. Onlarla muhabbet edip oglumla tanistiriyorum. Cok seviyor ve nasil oynayacagini ogretiyorlar. Bazilarinin anneleri basinda oluyor onlarla sohbet ediyoruz. Etrafimdaki insanlar ne kadar sosyal bir cocuk diyorlar. Herkesle mutlaka kontak kurmaya calisiyor zibidi

Merhaba arkadaslar. Calisan anneler sgk dan bakici parasi alabilitormusunuz? Bir de antalyadaki bakici ucretlerini bilen varmi aranizda?

IMG_9934.PNG

Canim com ozek degilse ne is yapiyorsun merak ettim

Benim oglum da tam tersi yasitlari ile oynamak istemiyor. Oymarsa da onun gibi aktif olsun istiyor. En guzeli park canim. Parka gidip kuma diger cocuklarin yanina gisiyorum. Onlarla muhabbet edip oglumla tanistiriyorum. Cok seviyor ve nasil oynayacagini ogretiyorlar. Bazilarinin anneleri basinda oluyor onlarla sohbet ediyoruz. Etrafimdaki insanlar ne kadar sosyal bir cocuk diyorlar. Herkesle mutlaka kontak kurmaya calisiyor zibidi

fildisisahili fildisisahili
Canım ben malimüşavirim
4 senedir de sigorta sektöründeyim kendi sigorta acentemiz var,

Beni geri adım attıran birçok etken vardı ama gruptakiler önceden başlamışlar ve ne yapmaları gerektiğini biliyorlar artı deşiğim gibi ezber detayına takıldım, sosyal ortamında tabiki değişik yaşlarla etkileşim kurması güzel,

agresifportakal agresifportakal canısı inşallah problemler halolmusttur minik meleği öp yerime allah analı babalı büyütsün

Kızlar ya dün kayınbabam deli etti beni kötü niyetinden degil kaynanam olsa kötü niyetinden derdim de :))) gerçi o da bi çeşit şu şunu yapmıs bak dogum gününe diye mızıldıyor neyse k babam bu çocuk geç kaldı yürümeye deyip deyip duruyor daha 12,5 aylıgız ve yürütece koy çabuk yürür diyolar tabi eşimde uymaca yürütece koyucan diyor da yürütec asıl sakıncalı degilmi kalkıyor sıralıyor tutunup yürüyor tamam sarhos gibi yürüyor bazen psikolojimi bozdular

agresifportakal agresifportakal canısı inşallah problemler halolmusttur minik meleği öp yerime allah analı babalı büyütsün

Kızlar ya dün kayınbabam deli etti beni kötü niyetinden degil kaynanam olsa kötü niyetinden derdim de :))) gerçi o da bi çeşit şu şunu yapmıs bak dogum gününe diye mızıldıyor neyse k babam bu çocuk geç kaldı yürümeye deyip deyip duruyor daha 12,5 aylıgız ve yürütece koy çabuk yürür diyolar tabi eşimde uymaca yürütece koyucan diyor da yürütec asıl sakıncalı degilmi kalkıyor sıralıyor tutunup yürüyor tamam sarhos gibi yürüyor bazen psikolojimi bozdular
:))) kaynanan olsa kötü niyetinden:)))

Çocuk yürüdü yürüycek işte. Yürüteç zararlıymış evet, heryerde yazıyo, bşzim doktorda önermedi kesinlikle, bende o yüzden almadım. Yürüme zamanının çok ilgili olduğunu sanmıyorum ama zarar riski var kesin. Ama hepsinden öte yürütecin zamanı geçti, 8-9 aylık olmadan koyuyolar ona, hem çocuğa alıştırma oluyo hem anne rahat ediyo biraz çocuk onun içindeyken. Şimdi zaten çocuğun tek başına yürüme uğraşıları zamanı, şimdi ona koyarsan daha da tembelliğe alışacak, kendi başına yürümek üzereler. Dedeside bunun farkında demekki yürüteç yardımcı olsun düşüncesinde adam, yoksa ciddi bi sorun olarak algılasa doktora götürelim derdi.. takma annesi onları, büyükler hep öyle, idare edicez işte..

Ya bu arada ben çocuğun tırnaklarını kesemiyorum hala düzgün. Tırnak makasıyla 2 aylıkken kanatmıştım elini, sonrasında o makas şeklindekiyle kolay geldi, onunla kesiyorum hep. Ama bi tuhaf oluyo artık, büyüdü elleri.. bu makaslarla kesen var mu? Nasıl yapıyosunuz, törpü mü geçsem üstünden? Oval durmuyo tırnak uçları, bide sanki köşeleri batık oldu gibi

Kulaklarını tıkaaaaa yürüteç kullanma 1 aya kadar yürür cesaretlendir alkışla adım attığında bişeyler koy dikkatini çekecek ona gitmesini sağla vs vs sıralayan çocuğu yürüteçle köreltmeyin ayrıca çokkkkl zararlı yürüteç

Bakici arayisindayim kizlar bilginiz olsun. Yonlendirebileceginiz birisi olursa haber vermenizi rica ederim

4 adet bakıcı denemiş birisi olarak :))))
En son çare yiğenim Kastamonu'da okuyordu İstanbul'a yatay geçiş yaptırdık yanımda kalıyor , bakıcı derdinden kurtulduk,
Anne baba abla idare ediyoruz :))
Zor iş Allah kolaylık verdin bu süreçte...

4 adet bakıcı denemiş birisi olarak :))))
En son çare yiğenim Kastamonu'da okuyordu İstanbul'a yatay geçiş yaptırdık yanımda kalıyor , bakıcı derdinden kurtulduk,
Anne baba abla idare ediyoruz :))
Zor iş Allah kolaylık verdin bu süreçte...
Kuzenim edirnede okuyor benimde, arada haftasonları geliyor, bayılıyor bizim kuzu ona. En ideal yardımcılar, cıvıl cıvıllar, tam ideal bakıcı:KK66: o burdayken içimiz rahat dışarı atıyoruz eşimle kendimizi:KK66:

X