2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Ne güzel canım bir ay öncesine kadar anlaşıyorduk son bir haftadır yapma dediğim herşeyin aksini yapıyor güzelde anlatsam kötü de anlatsam sanirim 2 yaş sendromu yerine 4 yaş sendromu yaşıyoruz
hiç bitmiyor bu sendromlar. resmen küçükken annemlerin bize kızdığı her şeyi oğlum da yapıyor ve hiç böyle anneme benzeyeceğim aklıma gelmezdi. çocukken sana kızıldığında nasıl üzülürdün dimi. insanın kızdıkça kızası vurdukça vurası geliyor. büyüdükçe anlıyormuş insan

Seni anlıyorum çünkü benim oğlumda da var o ağlama hatta çığlık 2yaş gibi değil ama bu 3yaş kısa süreli arada birkaç gün süren gerginlikler oluyor. Hatta farkettim ki benim gergin olduğum dönemlerde (regl dönemi, eşimle tartışırsam ya da küçük oğlumun huzursuz günleri vs) oluyor genelde. Ben nekadar sakinsem oda daha sakin oluyor. Ama dediğin gibi başka birisi eğer ağlayınca istediğini yapıyorsa çocuk haklı ağlarsam olur bu iş diyor işte. Maalesef kendin büyütmüyorsun çocuğu diğerleri de müdahale ediyor. Benimde yazlıkta kv yakında sakız vermiyorum en basiti ama onlar veriyor devamlı yada markette benle gidince her defasında birşey almıyor ama babasıyla gidince aldırıyor. O zamanda kötü anne iyi baba oluyor çocuğun gözünde kızıyorum. Azönce hatta kendim yaptım evde dondurma buzluğa attım

O psikoloji söz dinletme baskın olma durumu galiba. Dediğini yapmadımı 3yaşındasın ben senin annenim dediğimi yapmak zorundasın mantığına bürünüyor insan. Bir kere baş kaldırdımı kızıyorsun. Kızdıkça yenisi geliyor gerçekten. Artık onlarda farkında isteklerinin ve daha bilinçliler o yüzden oğlum istediğinin arkasında durunca vazgeçmeyince aslında hoşuma gidiyor

L llally _peri_ kızlar sakince düşününce aslında bu kadar büyüyecek ne var gibi geliyor ama o an hiç bişey görmüyor insan öfkesine öfke katıyor kızım aslında takdire şayan bir çocuk oyuncak dukkanina anne bı bakalım diye girer bakar gezer aglamadan çıkar markete aklında biseyle girdiyse başka hiç birşey almaz bazen tutuyor iste elektrikle oynuyor prize lamba taktı yapma dedim patladı şalter attı allahtan Bir iki gündür normale döndük gibi yalnızız kimse yok kıskançlık ar içten içe bende hastalanıp kucukle ilginen oldu kızımla zorunlu ihtuyac dışında ilginen olmayınca yaptı galiba

Kızlar bu arada bizim oğlan az az konuşmaya başladı, anne gel anne otur, anne bu ne gibi basit cümleleri var, renkleri ingilizce ve türkçe söylüyor rakamları aynı şekilde, arkadaşlarının isimlerini söylüyor. cisimlerin isimlerini söylüyor, bir sürü şeyi söyleyebiliyor. kullanıyor da. Ama örneğin anne parka gidelim, oyuncağım anneannemde kaldı gibi diyalog cümleleri yok. şöyle anlatıyor derdini ( anne deyip ayaklarıyla durduğu yerde yürüme şekli yapıp kolunu sallıyo - anne parka gidelim demek. Anneanne deyip oyuncağını anlatıyor bir şekilde flütü kaldıysa elleriyle çalma şekli yapıyor üflüyor. ) bizde durumlar böyle. okul psikologu 3,5 yaşını beklememizi söylüyor dil terapisi için. Bekliyoruz şimdilik ama kelime dağarcığı çok arttı 10 kelimesi varken şimdi 70'e yakın şey söylüyor. geçmiş ve gelecek kavramlarını biliyor. neden sorusuna konuşamasa da el kol hareketiyle vücuduyla cevap veriyor.

Maşallah canım terapiye gerek kalmadan kendiliğinde tam anlamıyla konuşur inşallah benim oğlumda 10 aylık şimdi sanırım bizde tembel olucaz biraz burada okuduğum ve sizlerin tecrübelerine dayanarak(gelişim problemimiz yok Dr ihtiyacı görmedim simdilik) beklicem bende

Canım büyük geçmiş olsun bu üç yaş dönemi de zorlayacak biraz belli oldu sabır diliyorum bol bol çok sinirlendiğinde başka odaya geç istersen ben aşırı sinirlendiğimde kızımı alıp odasına yatağına götürüyorum lütfen annecim biraz burada dinlen Ben de diğer odada oturayım sakinleşelim olur mu diyorum tabi ilk başlarda böyle bir şeyi kabul etmiyor ama oyuna çevirdik mola diyorum annecim lütfen mola verelim biraz diye işe yarıyor gibi öyle 5 dk ayrılıyoruz sonra odaya giriyorum hadi sarılalım diyorum :)

Selam Peri allah bağışlasın benim de küçük 20 aylık, 2 yaş gününe az kaldı beni de WC eğitimi ve memeden ayırma zamanı geldi diye stres aldı :))

Anlatış tarzına bayıldım kıyamam:) 3.5 yaşa da ne kaldı şurda 5 ay. Bence 5 ayda daha da açılır gibi geldi üç dört kelimelik cümlelere geçer gibi geldi bana.

Benim de küçüğüm için işte oğlum için yumuşak damağı yoktu ya konuşamaz dendi ama terapiye gerek kalmayacak herhalde 2.5 yaşında terapi başlayacaktı şu anda 20 aylık mesela üç kelimelik cümlelere geçti o da ablasının faydası oldu çok iyi oldu bi ablası olması. Sen de kreşe gönderiyorsun ya daha da faydası olur inş. Oğluşum peltek konuşuyor ama şimdi çok şeker de ilerde sıkıntılı:)

Kreşte hep oyun oynanıyor etkinlik yapılıyor ya, şöyle akranı ya da bir iki yaş büyük bi arkadaş edinseniz akıcı konuşan onunla da düzenli olarak oynasa, ikili diyalog daha iyi olmaz mı? Bizdeki abla kardeş diyalogu gibi işte

Güzel yöntem miş bide biraz oyuna çevirince daha iyi geliyor kulağa. Denemek lazım :)

Selam Peri allah bağışlasın benim de küçük 20 aylık, 2 yaş gününe az kaldı beni de WC eğitimi ve memeden ayırma zamanı geldi diye stres aldı :))
Ay tuvalet hiç deme bana daha 1yılımız var en az düşünmek istemiyorum memeyi bırakma bizim tam 1ayda kolay olmuştu büyük oğlumda ama 18aylıktı belkide oyüzden çokta aramadı 1ayın sonunda tamamen bitti. Sadece şimdi kardeşini görünce nadiren bende emcem diyor ama ne istediğinin farkında değil aslında :)

Benim kızım da halen daha emeceğim diyor :) evet ya 1.5 yaşa kadar gene emme işi kolay bıraktırılıyor ama 2 yaşından sonraki çocuğa bıraktırmak çok zor

Erkek çocukların tuvalet eğitimi biraz geç mi oluyor kızım 2 yaş 2 aylıkken bırakmıştı oğlum 21 aylık nerdeyse hiiiç o taraklarda bezi yok :) bu yaz olmazsa diğer yaza kalacak

Teşekkür ederim canım her yolu denedim işkence gibi bı haftaydi sanirim ilgilenemedim ben ilgilenemeyince oğlumla daha çok ilgilendiler o yüzden yapti galiba şimdi daha iyiyiz birkaç gündür kistemedigim bişey yaptığı zaman (kulağımın dibinde begirma derdi) bağırmak istemiyorum sana diyorum birazda ağlayarak yaptırmaya alışmış bi karar aldım sabredicem biraz ama vazgaz gecicek yavaş yavaş ağlamaya uuyundan oluyor o da sabır bitip gidecek çocuk o her çocuk tan daha az yaramaz biraz inatci o kadar

Böyle akşamları oturduğunda kuzunun güzel yanlarını düşün:) aslında hepsi çok tatlı hepsi birer inci tanesi, bize bol bol sabretmek, Güleryüzlü olmak, adaletli olmaya çalışmak düşüyor

Hiç acele etme hazır olunca denersiniz. Benim büyük oğlum 27aylıktı ama daha tam hazır değildi bence uzun sürdü baya kaçırmalar çünkü.
Emzirmeyi mecburen bıraktırmıştım 3aylık hamileydim küçüğe. Zor geçiyor çok halsiz kalıyordum. Bakalım ufaklık kendisi nekadar emecek. 22ay civarı benim düşüncem

Böyle akşamları oturduğunda kuzunun güzel yanlarını düşün:) aslında hepsi çok tatlı hepsi birer inci tanesi, bize bol bol sabretmek, Güleryüzlü olmak, adaletli olmaya çalışmak düşüyor
Hep aklımda canım çevremde bakıyorum çocuklarına bakıyorum çocuğum onlara nazaran yaramaz bı çocuk değil ama insan sinirlendiği zaman gormuyorki hiç bişey oğlum nasıl oldu damaktan tekrar ameliyat olma ihtimali vardi

Anladım bende de bir acele var sütten keseyim hemen bezden kurtarayım odasını ayırayım bi rahata ereyim filan diye neyse diğer yaza da kalabilir :)

Nasıl durumlar şimdi ya bu çocuklar bi dönem iyi bş dönem fena oluyor işte öyle böyle geçiyor canım..

Evet canım maalesef tekrar ameliyat olacak lakin 7 yaşında. O zaman sünnet de ettireceğiz henüz sünnet olmadı. Bir de güzel bir düğün yaparız inş daha 5 yıl var ama gel bana sor, hiç aklımdan çıkmıyor çok üzülüyorum hayırlısı böyleymiş

Valla canım nasıl durumlar bende bilmiyorum desem tuhaf olacak evde iyiyiz babaanneye gelince başlıyor mız miz ağlamaya iş buldum ise baslicam kreş bakıyorum bakalım nasıl olacak oyun oynamak istiyor arkadaş istiyor kreş iyi olacak gibi

Gönlünüze göre güzel bi kreş bulursunuz inş umarım canım. Aynen artık sürekli arkadaş istiyorlar benim şansım oturduğumuz site butik site iki apartmanlı ve bol bol küçük çocuk var. Güzel bir ortamımız var birbirimize gidip geliyoruz kreş ihtiyacımı şimdilik böyle görüyorum hehe

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…