2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Çok şanslısın canım bizim sitemiz biraz büyük çocuklar var birden benim bulunduğum dairede hiç arkadaş yok benimde yok hep yaşlı gibi birde işyeri katı var ilk kat inşallah bakalım olur istedigimiz

Ay arkadaşlar, haberlerde duyardım işte çocuk kendini kilitledi odaya itfaiye çıkardı vs.. hiç başıma geleceği aklıma gelmezdi. Bugün kızım yatak odasına girdi ve kapıyı kilitledi iyi mi

Eşimi çağırdım hemen tabi aklıma da hiçbir şey gelmiyor telefonum da bozuk kimseyi arayamıyorum eşime attığım msjı görmüş Allahtan pek msjlara bakmaz çünkü

Neyse önce kızımı sakinleştirdi babası sonra kilitlemeyi başardıysa açmayı da başarır mantığıyla yapabilirsin şöyle böyle hadi bakalım aslansın yaparsın gaza getire getire açtırdı kilidi :) açtı çıktı vallahi ben umutsuzdum kapıyı sökeriz diye düşünüyordum açıkçası

Bu da öyle bir macera oldu bugün ben tabi tüm anahtarları toplayıp kaldırdım:)

Ah bugün ayrıca evin kilitli kapısını da açıp çıktı kızım yemek yapıyordum hemen farkettim tabi, hemen yan komşunun kapısını çalmış komşu da hemen açmış bizimki içeri giriyor:) anahtarı kapının üzerinde bırakmışım 3 kere kilitlemiştim, açmış işte.. normalde altlı üstlü kilitlerim de işte.. aslında çok pimpirikliyim her daim gözüm üzerlerinde ama. Benim kuzum da bi fena yaw.

İnşallah cnm çok gelişme var. bir hafta tatildeydik. Uçağa bindik. dün akşam babası bizi havalimanına almaya geldiğinde babasına baba bem uçaa bimdim dedi :) kendi kendine otelde 30'a kadar bir anda saymaya başladı yerde zıplaya zıplaya. bu hafta çok gelişti. söyleyebildiği çok şey varmış. anne pilav anne pasta bunları hiç duymamıştık ağzından hep işaret parmağıyla ıhıh derdi ya da karnını ovalayıp eliyle ağzına yeme şekli yaparak acıktığını işaret ederdi. Arkadaşımız var 5 yaşında ama bizimkinden hemen sıkılıyor bu bebek diyo çok az oynuyo oğlumla komşunun oğlu :) bizimki de kızıp bana vuruyo sanki ben suçluyum.

beklemek o süreç çok zor geçiyor. İnşallah tez zamanda dili sökülür cnm benim gibi olmazsınız. bir hafta önce kuaförde bir anne vardı oğlu 10 yaşında yeter sus diyordu ben de dedimki siz sus ben konuş diye yalvarıyorum dedim. benim oğlum 5 yaşında konuştu dil terapisine gittik 9 ay dedi. zeka testi yapıldı ilk olarak üstün zekalı çıktı dedi. 10 yaşında şimdi 1. sınıfa geçtiğinde 1. dönem bitince 2. dönemde 2. sınıfa geçirdiler dedi. Siz de dil terapisine giderseniz eğer bi zeka testi isteyin muhakkak dedi bana. çok da yi bir şey değil böyle olması herşeyi öğrenip bitiriyor zamana yayarak öğrenmiyor yaşıtları 1e giderken biz direkt ikiye geçtik dedi. Bilmiyorum ne olcak bizimki de

çok geçmiş olsun ya. benim de en korktuğum şey ben balkonda çamaşır sererken beni balkona kitleyebilecek olması

Ee maşallah açılmış dili bundan sonra çorap söküğü gibi sökülür canım:)

çok geçmiş olsun ya. benim de en korktuğum şey ben balkonda çamaşır sererken beni balkona kitleyebilecek olması

Bunu yaşayan çok anne olmuş ya okudum da genelde balkonda çamaşır asarken yavrucuklar anneyi kilitliyor :) benim 1. kat cebime anahtar koyup çıkayım balkona bari balkondan atlar açarım evin kapısını girerim eve haha :)

ben de 1. kattayım merdiven üstü 1. kat yani. parmaklık var. benim biraz yüksek nasıl yaparım bilmiyorum. ama korkuyorum kitleyecek beni diye. kapı eşiğinde uzanarak asıyorum. eşyaları. İçeride tavana askılık bizim ki. biraz zor oluyor ama yapacak bişey yok. ya da kandırıp bana yardım et çamaşırları ver deyip yardım istiyorum yanımda oyalansın falan diye.

Geçmiş bayramınız kutlu olsun canlar kimler tatilci tayfaydı Biz de dönüş yolundayız iyi geçti şükür eğlendi çocuklar
senin de bayramın kutlu olsun cnm. biz tatile gitmedik. Evde zaman çok güzel geçti. Akrabaları gezdik falan :) oğlum bu hafta resmen dillendi. Baya baya bizimle konuşmaya başladı. anne bak cami dedi. cami diyebildiğini bilmiyorduk mesela. bu sabah ütünün su kabını buldu. anneeeee ütü bakdak budum (anne ütünün bardağını buldum demek istiyo) :) çok mutluyum. kendime bir şeyler almış gibi mutluyum :)

kızlar oğlum bir haftadır akşam uykuya geçişte babasını istiyor. (odasında tek başına uyuyor, uykuya dalana kadar yanında yatıyoruz) bu durum hoşuma gitti, ben de rahat rahat saat 10'dan sonra dizilerimi izlemeye başladım. Dün akşam yine babasını istedi, anne kipap oku baba yat dedi. onlar yattı ben kitap okudum. hikayede burda bitmiş diyorum her seferinde, sonra bana anne oda git anne kalk dedi. bu laf bana bir koydu. hayır benle uyu nolur dedim. hayır anne oda git baba ben yat dedi. tamam öyle olsun dedim ve kendi odama gittim. eşimde yarım saat sonra geldi. gece saat 3'te baba gel baba gel diye bağırdı ikimiz de gittik. anne nonono anne git baba ben yat dedi. ağladım yalvardım yok beni istemiyor. odama gittim. 10 dakika sonra oğlum anne gel anne gel diye ağladı ama ben yataktan kalkamadım. 10 dakikada inanmayacaksınız hastalandım ateşim çıktı 38,5 oldu. eşim bi benle bi oğlumla sabaha kadar uğraştı. çok ağrıma gitti, benden rol çaldın dedim ağzıma geleni söyledim eşime o da garibim kızamadı tamam sakin ol geçiçek oyun yapıyor bebeğe mi alındın dedi. eczaneden ateş düşürücü aldı, sabaha kadar hastaydım resmen eşim oğlumu odamıza getirdi sarılıp yattım o da beni öptü annem annem dedi. çok zoruma gitti. hep ağlayasım var. kıskançlık krizi mi geçirdim bilmiyorum. ama 10 dakika da hastalandığımı da öğrenmiş oldum. kalbimin üstü kremp giriyor gibi acıdı. niye öyle oldum bilmiyorum. ilk kez beni reddetmedi ama bu gece ki çok koydu bana parmağıyla anne git yaptı kapıya doğru.

Ahah ay çok tatlısın canım ya neden bu kadar alındın benim kızım öyle aşırı babaya düşkündür ki bana seni sevmiyorum babamı seviyorum sen git babam gelsin filan bunları sürekli söyler anneni mi babanı mı daha çok seviyorsun diye sorduklarında babamı der mesela oysa ki öyle emek veriyorum öyle saçımı süpürge ediyorum ki onun için :) ben daha sabırlıyımdır mesela babası hemen kızar oysa ki çoğu zaman :) seni zaten seviyor merak etme annesin sen, babasını da istesin böyle bu çok güzel bir şey sevin bence

Maşallah maşallah size.. benimde bebis ler biri 3 oldu haziranda kucugum ise kasımda 2 yaşina girecek.

evet benim de hoşuma gidiyor babasını istemek azıcık rahat etmek ama o geceki parmakla kapının gösterilmesi, bilmiyorum çok ama çok alındım dışlanmış gibi oldum. bana seni sevmiyorum derse heralde kahrolurum

İnsan annesini sevmez mi yaa sevmiyorum deseler bile işte çocuk değil mi:) derse de bir gün dert etme:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…