2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
kızlar merhaba, dün akşam oğlum misafirlerle aynı sofrada yemek yerken, babamlar da var bu arada sofrada. bir anda eşimin afedersiniz pipisine saldırım hiiiiii baba kocaman pipi buldum dedi. babam ağzındaki çorbası püskürttü herkes gülmeye başladı eşim morardı, kızdı. ben ne yapacağımı şaşırdım oğlum çok ayıp bir daha bu hareketi yapma dedim. ee herkes gülünce bu efer kalktı gitti babamın yanına dede bakcam bakcam herkes şaşırdı ne yapacağını, rezil bir yemek geçirdik. eve gelince oğluma anlattı yanığının yanlış olduğunu şimdi sandalyeye oturup yaptığımız hatayı düşünelim sandalyeye otur hadi dedim başladı ağlamaya öz öz anne (söz anne) dedi. çiş kaka nasıl saklı yapıyoruz bunu da saklı gizli yapmalıyız oğlum çok ayıp bir daha babanın pipisine başkasının kine dokunmak yok sadece kendi pipine dokunmalısın dedim bana cevabı annenin pipisi? dedi. hayır annede pipi yok anne kız sen erkek baba erkek erkeklerde pipi var tamam mı bir daha dokunmuyoruz dedim söz verdi. ağladı çok anne pipi var anne pipi var yok kabul ettiremedim bende olduğunu. okulumuzdaki psikoloğa yazdım durumu, elleme derseniz daha çok ilgisini çeker sadece bu işi gizli yapması gerektiğini öğretin anneye babaya dokunulmayacağını söyleyin. Tabi şu anda meraklı olduğu dönemler babasının ya da yetişkin bir erkekteki cinsel organın daha büyük olması fark ettiği zaman dikkatini çekecek yine yapacaktır dedi ne yapacağımı şaşırdım. eşim daha önce avmde de yaptığını söylemişti. eşime dokunmuş. ne yapacağız bilmiyorum. söz verdi okulda kimseye dokunmayacak bakalım

Tam dönemleri gerçekten.. Benim oğlumdan da kızımın altını değiştirirken o muhteşem soru geldi dün: Anne, kardeşimin pipisi nerde?

Kardeşin kız annecim, kızların pipisi olmaz dedim. Hayret ve dehşetle baktı yüzüme :)))) Gülmemek için zor tuttum kendimi. Erkeklerin pipisi olur dedim bütün ciddiyetimle. Babanın pipisi var, senin pipin var. Siz erkeksiniz. Ama kardeşinle benim pipimiz yok, tamam mı dedim, tamam dedi. Şimdilik soru yok ama ilk fırsatta yeni sorularla gelecek, biliyorum :)

her çocukta aynı seviye mi bilmiorum ama benim oğlum bu cinsel organa ayrı bir düşkün. çok küçükken başlamıştı. daha 6 aylıktı çok iyi hatırlıyorum oturmaya yeni başladığı dönemlerde pipisini keşfetti, eliyle pastırıp kaldırıyordu sertleştiriyordu. öyle de gidiyor. çok hoşuna gidiyor pipisiyle oynaması. öteki odada oynuyor, koşarak geliyo anne pipi kaktı diye. görüyorum masaya vs çarpınca ya da koltuğa deydiğinde hemen kalkıyor ve değişik el yüz hareketi yapıyor. geçer dediler geçmedi. psikolog bazı çocuklar çok hisli oluyor kız erkek fark etmez bu olabilecek bir durum dedi.

Sonucta psikologla isbirligi icindesiniz canim bence endiselenme. Henuz sosyal alanlarda nasil davranacaklarini bilmiyorlar. Benim oglanin da eli hep pipisinde. Kaldirdigi zaman anne bak komik pipi diye gulerek gosteriyor. Evet annecim ama pipinin yeri kulodun ici, kapat bakalim diye gecistiriyorum. Elbet ogrenecek.

Oğlan çocukları böyle herhalde bizim oğlan da babasına yapıyor bazen öyle biz de pek üzerinde durmuyoruz

Kardeşlerin cinsiyeti farklı olunca bir türlü bitmiyor muhabbetler o neden öyle, ben neden böyleyim, onun saçı neden kısa, o neden onu giyiyor, ben neden bunu giyiyorum.. vs vs ay:) kızım erkek kardeşine etek giydiriyor, saçına toka takıyor, kolye takıyor, bileklik takıyor ben de sürekli erkekler giymez, erkekler takmaz sonra kızım sürekli neden, neden, neden..

Ben de geçenlerde çocukları hazırladım dışarı çıkacağız, oğlan tutturdu ben de toka takacağım diye Hem de gitmiş en pembe fiyonklulardan seçmiş getirmiş..Baktım kriz çıkacak tutturdum kafasına ne yapayım :))) 5dk sonra sıkılıp çıkardı zaten..

Canım sen bu mesajı yazalı epey olmuş ama şu an bu dönemden ben geçiyorum. Kızım 16 aylık oldu ancak kaşla göz arasında oğlum kızımı hırpalayıveriyor. Bu genelde itme, el ele koşarken düşürme ya da boğuşmaya çalışırken ezme şeklinde oluyor. Aslında onunla oynamak istiyor ama nasıl oynayacağını bilmiyor ve zarar veriyor. bazen de bilerek itip düşürüyor. Kardeşinin oyuncak olmadığını ve daha nazik olması gerektiğini bir türlü kabul ettiremedim. Sizde durumlar nasıl?

Hahaha çok hoş :) benim oğlan küçük olunca ablasına özeniyor o nedenle bazen oje süreceğim ruj süreceğim diye tutturuyor kızım saklasam da makyaj malzemelerimi buluyor çünkü bazen ikisine de ruj sürüyorum filan çok komik oluyor her seferinde erkekler sürmez diyorum ama

Hatırlamaz olur muyum geçenlerde rumuzunu hatırlamaya çalışıyordum hatta ya iki kızı vardı ne yapıyor acaba diye ne yapıyorsunuz
Sağol canım hatırladığım icin :) ben de bayadir girmedim buraya.seni okurken üçüncü varmı acaba diye baktım açıkçası:)
Evet iki kızım vardi.buyugum anaokuluna başladı geçen gün.onun hazirliklariyla uğraşıyorum.kucukte beni okula almadılar:) modunda.ben de ablamin okulana gitcemm diyip duruyor:)
Seninkileri okudum.ayy oğlan anneleri pipi problemleriniz okurken güldüm:) kızlarda da
Sürekli birbirleriyle kavga etme hali,kiyafetler hiç dolapta durmuyor . Özellikle elbise,taçlar ,ayakkabılar .Büyük kuaför oluyor küçüğü baştan aşağı giydiriyor:)) öyle öyle buyuyolar işte...

Özletme kendini ya gel arada sırada:) anaokula mı başladı maşallah hayırlı olsun darısı küçüğün de başına:)

İki yaşı yakın kız kardeşin kavgasını tahmin edebiliyorum canım çünkü ilgi alanları ortak.. bizimkiler de oyuncak vs için fena kapışıyor hani ilgi alanları ve oyuncak tercihleri (biri araba, Lego diğeri barbie bebek, ayıcıklar) olmasına rağmen oyuncak kavgası sırasında dünya savaşı çıkıyor evde bir de iki kızı düşünemiyorum :)

Bu aralar herkesin içine doğdu herhalde benim üçüncü:) evet üçüncüm yola koyulmuş geliyor inşallaj sağlıcakla gelir henüz doktora gitme fırsatım olmadı:)

Takvimin ilgimi çekti şaştım bianda üçüncü mu yolda canim

bizim ki de makyaj yapmak istiyor. bir türlü ikna edemiyorum beni makyaj yaparken görünce anne bana da sür diyor. ben de sen erkek baba erkek anne kız erkekler sürmez dediğimde hayır ben kız baba kız anne erkek baba ben sürcem diyo. çok ağlıyo tamam bir kez sürcem sonra istemek yok diyorum tamam diyo. ben de fırçada boya varmış gibi allık fırçasnı suratına gezdiyorum gidip aynada kendine bakıyor. çok zor öğretmek bu farkı

maşallah canım sağlıkla kucağına alırsın inşallah. ben de ikinciyi planlarken olmadı gitti sen 3.yü yapmışsın bile. eşim istemiyor bir iki sene beklesin daha diyor :)

Aslında ikinciler için ideal zaman gelmedi mi:)

Oooo hadi bakalimmmm saglikla al kucagina insallah :)) asla cesaret edemeyecegim sey, aklim cikiyor ya hamile kalirsam diye :))))) allah anali babali buyutsun, saglikla bereketle huzurla gelsin minigin

Teşekkür ederim canım. Aman dikkat o zaman

Evet anasınıfına başladık.basladik diyorum:) çünkü hep birlikte siniftayiz.beni asla bırakmıyor.kicuk kızında mecbur yanımda.alistirma surecindeyim anlayacağın

Hiç şaşırmadım hamileliğinde.senden bu performansi bekliyordum lakin her zaman ustuste bir kaç çocuk isteğin olduğunu söylüyordun ya:) maşallah Allah sağlıkla hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin canım.gecen bir uzman anlatıyordu.bir çocuk kesinlikle tek kalmasin çok çok zordur.iki çocuk da çok zordur.en ideali 3 müş.sen ideal sayıya doğru gidiyorsun :) bu aralar sanki üç fikri benimde aklıma geliyor gibi ama sadece o kadar.cesaretim hiç yok,cok küçükler.diger taraftanda üç olacaksa acilen olmalı diyorum cunku yaşım 35.bilmiyorum sizler ne dusunursunuz...

Üç ideal miymiş:) umarım öyledir çünkü bana da hep ortanca çocuğa yazık oluyor madem öyle dördüncüyü de yap diyorlar ben de olacaksa peş peşe olsun dedim Ya.. bakalım Allah utandırmasın daha dört haftalık kalp atışı duyma vs sonra cinsiyet sonra Doğum derken güzel günler bizi bekliyor tam da rahata ermiştim :)

Ben kendi adima 3u kesinlikle istemiyorum. Kucugum 16 aylik oldu. Bi kac ay sonra daha da rahat edecegim. 2 yas civari memeden keserim diyorum, memelerimi kurtaracagim, bez almayi birakacagim, cocuklarimla beraber rahatca gezecegim gunleri bekliyorum. Benim de yasim 34. Bu saatten sonra kendime ve cocuklarima odaklanmak istiyorum :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…