2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
canım geçmiş olsun alerjik duruumnuz ne

Ben oğlumu kendi odasında uyumaya alıştırdım, kızım gelince de park yatakta bizim odamızda yatıracağım. Ya gitgide heyecanlanıyorum, endişeleniyorum nasıl olacak diye..

AA iyi yapmışsın canım ben Hale’n daha kızım ile aynı yatakta yatıyorum 6 aylık olduğundan beri böyleyiz onu memeden kesince ayrı odaya alayım diyorum çünkü gece defalarca uyanıyor emmek için, onun odasını ayırınca da oğlumla yatmaya başlarız herhalde :)
Nasıl olacak söyleyeyim günler o kadar hızlı geçecek ki şaşıracaksın bir bakıyorsun akşam olmuş her gün yoğunluktan ölüp bitip gece oldu mu kuzular uyudu mu bir huzur dolacak içine :) bakacaksın mutfak ayrı bir dağınık daha sabah kahvaltı döküntüleri duruyor, oturma odası desen sağda solda çöpe atılamamış bebek bezleri, her yerde emzik, kirli sepetine atılamamış kusmuklu kıyafetler, oyuncaklar vs :) bir gidip birini koklayacaksın sonra dönüp diğerini :) sürekli şaşıracaksın ne ara iki çocuğum oldu benim, o bitmek bilmeyen 9 ay nasıl bitmiş nasıl katlanmışım diyeceksin :) gün boyu gördüğün yetmiyormuş gibi bir de gece gece fotoğraflarına bakacaksın sonra uykuya dalmışken birinin ağlama sesiyle uyanacaksın ve maraton tekrar başlayacak

Son düzenleme:
İmrendim canım valla. Haklısın zor ama tuhaf derecede mutlu ediyor insanı.

İmrendim canım valla. Haklısın zor ama tuhaf derecede mutlu ediyor insanı.

Zor canım çok zor hani iki dk oturayım yok mutlaka her boşlukta ya süt sağmalıyım ya sağma malzemelerini temizlemeliyim ya kızıma yiyecek bir şey hazırlamalıyım ya kendime süt arttırıcı çay hazırlamalıyım ya çamaşır ya bulaşık makinesi ama iki küçük bebek tatlılığı bir başka öpmelere doyamıyorum

Eğer süt hazır olmazsa oğlum uyandığında ya da acıktığında evde kıyamet kopuyor çünkü kızım oğlanın ağlamasına sinir oluyor

cnm bizimde o kadar komik oluyor ki bu ölçüler anlatamam. geçen ay doktorda 87 cm çıkan boy, sağlık ocağında 80 cm çıktı. kilo 12.
evde ölçtüğümüzde boyu 86-87 arasında çıktı :) doktorun ölçüsüne göre hiç uzamamış aynı kalmış bu ay boyu. sağlık ocağının ölçüsüne göre de boyu kısalmış oğlan büyüyeceğine ufalıyor:)

Allah kolaylık versin canım. Süt sağma yok mu zaten benim yaramaz emmedi iki aydan sonra hep sağarak verdim kaldı ki sen birde iki çocuk için uğraşıyorsun aynı şekilde ama biraz büyüsünler hepsi eğlenceli gelecektir. Rabbim sağlık versin inşallah

İNşallah canım sağarak ne kadar verebildin? Kızımı Hale’n daha emziriyor olup oğlumu emziremiyor olmak biraz zoruma gidiyor aslında

İNşallah canım sağarak ne kadar verebildin? Kızımı Hale’n daha emziriyor olup oğlumu emziremiyor olmak biraz zoruma gidiyor aslında
Canım emerek alması tabiki daha hijyenik ve kolay ama önemli olan anne sütünden yararlanıyor olması üzülme. Bi güçlensin paşa geldiği kadar içer nasibi ne kadarsa. Ben 7buçuk ay süt verebilir canım sonra kesildi.

Oo canım 7.5 ay çok iyi maşallaj ben de gerekirse kızımı sütten kesmeyeceğim 2 yaşında, sütüm kesilmesin diye yani. Verebildiğim kadar anne sütü vereceğim inşallah oğluma çünkü Zaten ameliyata kadar anne sütü alması gerek dedi doktor en az 9 ay yani

bacaklarind dokuntuler var canim .. anlayamadik cikip cikip gidiyor doktor disten dedi inek sutude iciyor seviyor agir mi geliyor ondan supheleniyorum ama dogdugundan beri mama aldi yani
bizimde yanak ve kollarda var yazın başladı atopik dermatit dediler cildi çok kuru nemlendirici kullanıyoruz en ağır kortizonlu krem kullandık inek sütünü kestik geçmedi

Selam kizlar
Beni hatirladinizmi bilmiyorum bayadır pek yazmadim buraya. Maşallah ikinci bebekleri olanlar Allah saglik sıhhat versin hayırlı evlat olsunlar insallah. Bende 2.bebegimi bekliyorum. Planlı isteyerek oldu ve buda erkek olacak nasipse aralarında da tam 24ay olacak. Bu günler gecmicek gibi daha çok var sanki
PembeLokum iki çocuklu hayatı yazınca korkmadim degil gercekten ama eğlenceli kısmı daha çoktur :))
vorones normal doğum icimde kaldı benimde. Oğlum ters olduğu için mecburen sezaryen oldum ama ssvd aklimdaydi hep. Küçük yerde olduğum için pek sansim yok ama senin adına cok sevindim gercekten. Allah saglik versin yavrularina

Saglikla gelsin paşan. Canımm . Ne güzel 2. Bebek candir !! Hele ki normal doğum olursa

Hayırlı olsun canım 24 ay bakalım nasıl olacak sizde :) bizde ikisi de bezli ikisi de süt kuzusu ve oğlum yarık damaklı olduğu için zor oluyor başka insanların bu kadar zorlanacağını düşünmüyorum :) kıskançlık yok çünkü kızım kıskanmayı zarar vermeyi bilmiyor

Tebrikler M miumao kızını sağlıkla kucağına alırsin inşallah, ben hala 33çocuğumla yatıyorum desem abartmış olmam. Ayrı yatsam bile sabah heosi yanımda uyanıyorum

vorones hayırlı olsun bebeğin ve helal olsun ssvd denedigin başardığın için

PembeLokum hep aklıma geliyorsun, herşey güzel olacak zaten güzel, kolaylıklar diliyorum, sen güçlü bi kadınsın seninle gurur duymalı ailen

_peri_ seni de tebrik edeyim :)))

Teşekkürler süper selmam. Dediğin gibi bu bir başarı öyküsü idi ve ben bsardim. Şükürler olsun bu güne. Sen nasılsın ..3 beben vardı dimi. Hala öyle tempolü mu hayatın

Çok teşekkür ederim canım.. eski üyeleri burada görmek ne güzel daha sık gelin _peri_ superselma

Merhabalar, bayadir yazamadım. Biz henüz aşı olmadık. 15 inde olacak kızım.

Kızlar benim kızım artık konuşuyor ❤ o kadar tatlı ki. İki kelimeli cümle kuruyor. Soruları tek kelime ile cevaplıyor. Bir haftadır atak yaptı maşallah.

Beslenme konusunda inanılmaz duskunlesti memeye. Yapışık geziyoruz evde iken. Yemek konusu aynı devam.

Alt bakımını zorla yapıyoruz. Kakasi altında kalsın hiç rahatsız olmuyor. Bu aşamadan sonra rahatsız olup söylemesi gerekiyor ki o aşamada tuvalet alışkanlığı baslicak inşallah. Ama önce sütten kesmem lazım.

Uykulari ise gündüz bir buçuk saat uyuyor. Sabah 7 de kalkıyor akşam 9-10 uyku. Bu şekilde düzenledik. Gece sürekli uyanıyor. Sütten ne zaman keserim o zaman uyur herhalde.

Odasını ayırmadim. 2 yaşını beklicem. Bağlanma sürecini tamamlamış olur. Aslında yürümeye başlayınca ayiracaktim olmadi, 2 yaş daha uygun sanki... Durumlar böyle :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…