2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Hayırlı olsun canım 24 ay bakalım nasıl olacak sizde :) bizde ikisi de bezli ikisi de süt kuzusu ve oğlum yarık damaklı olduğu için zor oluyor başka insanların bu kadar zorlanacağını düşünmüyorum :) kıskançlık yok çünkü kızım kıskanmayı zarar vermeyi bilmiyor
Sağol canım bakalım nasıl olcak insallah kolay olur :) sizede çok geçmiş olsun Allah kolaylık versin :)

30 Aydan önce bıraktıramam gibi geliyor bana. Oğlana da süt sağıyorum ya sağarak uzun süreli yürümüyormuş sağarak süt çok gelmiyor göğsüm taş gibi olsa da çıkmyor mesela süt emzirmeye devam etmem gerek diye düşünüyorum süt devamlılığı için
Sen ne zorluklarla emzirmeye devam ettin. Demek ki o zorlukların bir anlamı varmış! Annelik ne yüce değer!

Merhaba canım, hayırlı olsun bebişin :) Senden çok da önde sayılmam ama geçiyor inan :) Benimkilerin de arası 22 ay olacak kısmet olursa.
Sağol canım senin bebeginde hayırlı olsun saglikla kucagimiza alalım insallah :)
Sen doğum yapınca dahada heyecan sarcak beni. Tecrübelerin yeni olcak mutlaka yaz buraya vakit buldukça :)

Sağol canım senin bebeginde hayırlı olsun saglikla kucagimiza alalım insallah :)
Sen doğum yapınca dahada heyecan sarcak beni. Tecrübelerin yeni olcak mutlaka yaz buraya vakit buldukça :)
Sağlıkla gelsinler de, fırsat oldukça yazmaya çalışırım buraya :) Ben de şu an iki çocuklu tempo konusunda PembeLokum PembeLokum u takip ediyorum :)

30 Aydan önce bıraktıramam gibi geliyor bana. Oğlana da süt sağıyorum ya sağarak uzun süreli yürümüyormuş sağarak süt çok gelmiyor göğsüm taş gibi olsa da çıkmyor mesela süt emzirmeye devam etmem gerek diye düşünüyorum süt devamlılığı için
Canım, çok da doğru düşünüyorsun. Ben oğlum 6 aylık olduktan sonra iş yerinde sağım sıklığını da azaltmıştım, öyle olunca 9.aydan sonra sütüm yetmedi, azaldı. Mama takviyesi yaptık. Ek gıda+mama+anne sütü gitti 3-4 ay. Sonra biberonu kesince mamayı da kesmiş olduk. Şimdi sadece normal yemek yiyor gündüz, akşamları da beni emiyor. Ama süt kesildi artık.

11 aylıkken kesinleşti bizimde ama doğduğundan beri sinek isirmis gibi kasasında bişeyler çıkıp batardi ayda bir belki iki bende herhalde sivri derdim sonra kolunda minik bı beyazlık oldu bebe yağı aldım cildi kurudu diye Dr beyaz vazelin tavsiye etti takı altı yaanik gibi pişip kolaarin pul pul olup dökülene kadar yediridikllerimi denemeye başladım çocuk 4 5 ay grip gibi 1hafta duzeliyorsa 1 hafta grip gibiydi sebebi alerrjiymis illaki gözden kaçırdığın aman bu alerjimiz yapar dediğin böyle olabilir
hatırlamıyorum hiç ya ama resimlere videolara bakıyorum hiç bi sorun gözükmüyor cildinde ne zaman yaşı geçti sıkıntı başladı ilk ormana gititğmizde oldu vüducu kabardı hemen

Merhabalar, bayadir yazamadım. Biz henüz aşı olmadık. 15 inde olacak kızım.

Kızlar benim kızım artık konuşuyor ❤ o kadar tatlı ki. İki kelimeli cümle kuruyor. Soruları tek kelime ile cevaplıyor. Bir haftadır atak yaptı maşallah.

Beslenme konusunda inanılmaz duskunlesti memeye. Yapışık geziyoruz evde iken. Yemek konusu aynı devam.

Alt bakımını zorla yapıyoruz. Kakasi altında kalsın hiç rahatsız olmuyor. Bu aşamadan sonra rahatsız olup söylemesi gerekiyor ki o aşamada tuvalet alışkanlığı baslicak inşallah. Ama önce sütten kesmem lazım.

Uykulari ise gündüz bir buçuk saat uyuyor. Sabah 7 de kalkıyor akşam 9-10 uyku. Bu şekilde düzenledik. Gece sürekli uyanıyor. Sütten ne zaman keserim o zaman uyur herhalde.

Odasını ayırmadim. 2 yaşını beklicem. Bağlanma sürecini tamamlamış olur. Aslında yürümeye başlayınca ayiracaktim olmadi, 2 yaş daha uygun sanki... Durumlar böyle :)

maşallah bebeğine cnm. oğlumun konuşmayla pek derdi yok. nanne dede kokko al ne dışında hiç birşey söylemiyor. bir de kokain diyor sürekli :) çince konuşuyor genelde.
uykusu akşam 22.00 sabah 07.10. Sonra sabah 10.0 gibi bayılıyor kendi kendine çok uykusu oluyor dayanamıyor. öğlen de 14.30 -16.00 arası uyuyor. çöp kovası gibi herşey yiyor maşallah. yemeklerin içinde ekşi birşey ve salça varsa yemiyor. nasıl anlıyosa artık.
verilen tüm komutları yerine getiriyor. su içip bardağı odada bıraktığında, tekrar sürahiyi gösterdiğinde, bardağını nereye bıraktıysan getir koyalım diyorum. bardağını bulup alal diyor.
alt değiştirme derdimiz yok eskilerde kaldı :) annenin çişi var gel gidelim dediğimde direkt banyonun kapısını açmaya gidiyo ben içeriye gireyim diye. belki öğretsem öğrenecek. sünnetten önce lazımlığa yapıyordu. sabahları bir saat oturuyordu üstünde. Artık daha uzaktan görünce lazımlığı çığlık atıp kaçıyo. çişini yaptıktan sonra çiş mi yaptın dediğimizde bacağını havaya kaldırım pipisini elliyo. kaka yaparkende deli gibi koşuyo kimsenin olmadığı odaya gidip. yanımızda yapmıyor.
Aynen biz de aynı odada uyuyoruz. gece yarısına kadar kendi yatağında. sabah bi uyanıyorum yanıma almışım. neden aldım ağladı mı diye kendi kendime düşünüyorum. geceleri hiç uyanmıyo. bıraksam uyuyacak belki de. ama sanki ben otomatik yanıma alıyorum onu.

Bugun 18 ay muayenemiz vardi kizlar. Asilarimizi da olduk geldik. 12.700gr olmus oglum, boy 86 cm. 3 ayda 700gr almis ve 3cm uzamis. Doktor gayet guzel buldu sonuclari. Yaramazliga devam dedi :)

Onumuzdeki ay krese baslatacagiz oglumu, aslinda erken ama kardesi gelmeden baslasin ki duzeninde degisiklik olmasin istiyorum. Bir kac yuva muduruyle gorustum onlar da ayni fikirdeler. Aklimda bir okul var, onumuzdeki hafta onlarla gorusmeye gidecegim.

Bu okul isi cok gerdi beni, oglum icin en iyisine karar vermeye calisiyorum.. zormus yani.

Bugun 18 ay muayenemiz vardi kizlar. Asilarimizi da olduk geldik. 12.700gr olmus oglum, boy 86 cm. 3 ayda 700gr almis ve 3cm uzamis. Doktor gayet guzel buldu sonuclari. Yaramazliga devam dedi :)

Onumuzdeki ay krese baslatacagiz oglumu, aslinda erken ama kardesi gelmeden baslasin ki duzeninde degisiklik olmasin istiyorum. Bir kac yuva muduruyle gorustum onlar da ayni fikirdeler. Aklimda bir okul var, onumuzdeki hafta onlarla gorusmeye gidecegim.

Bu okul isi cok gerdi beni, oglum icin en iyisine karar vermeye calisiyorum.. zormus yani.
Dediğin gibi çok erken değil mi bende düşünüyorum arada etrafımdaki çocuklarda erken gidenler var gelişime etkisi çok güzel ama güven sorunum var benim sanırım yada annelik iç güdüsü kimseye emanet edemiyorum

Dediğin gibi çok erken değil mi bende düşünüyorum arada etrafımdaki çocuklarda erken gidenler var gelişime etkisi çok güzel ama güven sorunum var benim sanırım yada annelik iç güdüsü kimseye emanet edemiyorum
Kesinlikle erken bence. Dedigin gibi gelisimleri cok guzel ilerliyor dogru ama malum bizim kardes nisan sonu gibi gelecek. Gorustugum herkes kardes gelmeden en az 2 ay once yuvaya baslamasi gerektigi, bunun onun icin en iyisi olacagini soyledi. Zaten eylul de baslatmayi dusunuyordum ama kardes planlarimizi bozdu iste.

Gebelik planli olmayinca boyle oluyor iste..

Bu okul da yegenimin gittigi okul. Referansi saglam yani. Yine de icim cok buruk, sanki cocugumu evden atiyormusum gibi.. dusundukce agliyorum yani.. belki de gebelik hormonlarindan bu kadar hassasim bilemiyorum..

Fikrimi söylemek istiyorum canım. İyi bir bakicin var neden onunla devam etmiyorsun? Bağlanma dediğimiz bir olay var 2 yaşına kadar tamamlanıyor. Ve senin bakicin bu anlamda şuanda önemli bir figür. Krestekiler kayıt için pahalı sözler hep ederler. Bence evde devam et.

Maşallah size canım. Hepböyle sağlıklı güzel gelişim göstersin inşallah.
Kreş konusuna gelince karar senin tabi ama bence erken gibi. İkisininde evde bakılması daha doğru geliyor bana. Yani kendisini evden gönderiliyormuş gibi hissedip içine kapanmasın bebişin. Bilmiyorum üç dört yaşında olsa hoşuna giderdi belki ama şimdi çok erken geldi bana

Fikrimi söylemek istiyorum canım. İyi bir bakicin var neden onunla devam etmiyorsun? Bağlanma dediğimiz bir olay var 2 yaşına kadar tamamlanıyor. Ve senin bakicin bu anlamda şuanda önemli bir figür. Krestekiler kayıt için pahalı sözler hep ederler. Bence evde devam et.
Bakicimizla zaten devam edecegiz, onunla ilgili bir problem yok. Ben de kardes gelmeden baslarsa okula o zaman evden uzaklatirilmis gibi hissetmez diye dusundum. Zaten bir duzeni olacak ayni sekilde devam eder, daha rahat sindirir kardesinin gelisini. Yani tabi bebekler bu sekilde mi algiliyor olaylari bilmiyorum ama sanki boylesi daha iyi olacakmis gibi geliyor.

Maşallah size canım. Hepböyle sağlıklı güzel gelişim göstersin inşallah.
Kreş konusuna gelince karar senin tabi ama bence erken gibi. İkisininde evde bakılması daha doğru geliyor bana. Yani kendisini evden gönderiliyormuş gibi hissedip içine kapanmasın bebişin. Bilmiyorum üç dört yaşında olsa hoşuna giderdi belki ama şimdi çok erken geldi bana
Iste icinw kapanmasin diye kardes gelmeden yeni duzenine gecmesi daha saglikli olur sanki gibi geliyor bana da. Evde aslinda sıkıldıgını da farkediyorum. Ayni oyunlar, oyuncaklar, insanlar.. tabi ki rutin bebekler icin cok onemli, ama evde ona yetmiyormusuz gibi hissediyorum.

Iste icinw kapanmasin diye kardes gelmeden yeni duzenine gecmesi daha saglikli olur sanki gibi geliyor bana da. Evde aslinda sıkıldıgını da farkediyorum. Ayni oyunlar, oyuncaklar, insanlar.. tabi ki rutin bebekler icin cok onemli, ama evde ona yetmiyormusuz gibi hissediyorum.
O konuda hiç birimiz yetmiyoruz canım ben bütüngün yanındayım böyle hissediyorum sen çalışıyorsun birde. tam gezmekten parktan anlayacakları zaman kışa denk geldi malesef. Yaz bebeği olunca böyle oluyor.
Ben kendi adıma dört yaşından önce göndermeyi düşünmüyorum tabi sizde kardeş faktörü var annelik içgüdülerinle kararı sen vrreceksin

X