2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
işte en önemli şey şu kızım beni görünce kimseyi istemiyor bana çok düşkün o düşkünlüğünü azaltamıyorum. Ve benim gebeliğim doğumum sıkıntılı diye ikinci de çocuk varken kızımdan ilgim düşer diye korkuyorum

Ya bide kizimin tam göz pınarında ihtihap var rahatsız etmiyordu galiba çünkü hiç ellemiyo ama silince geçiyo bi saat sonra gene doluyo akşam aynısıyla götürcem doktora ama göze mi götüriyim çocuk doktorunamı bilemedim

Geçmiş olsun canım ne dedi doktor

Çocuk dok. da ilaç verir tabi de. Bence göz doktoruna götürsen daha iyi olur. Benim kızımda da akıyor gözü bir türlü geçmedi. Bizimkinde gözyaşı kanalında tıkanıklık varmış. Sanırım o da ameliyatla çözülecek artık. Bir yaşında geçmiş olması gerekiyordu.

gününüz aydın neşeniz bol kuzucuklarınız hep yanınızda olsun inşallah hayırlı cumalar herkese
iki gündür kızımı çok özler oldum işi bile bırakmak istiyorum o derece kokusu gülüşü konuşması şaklabanlıkları sanki aylardır görmüyormuş gibi hissetmeye başladım abartıyormuyum acaba eşimle biraz sıkıntı yaşıyoruz yatağında yatmıyor çocuk alıyorsun yanına diyor (aman bilmesin ama ben kuzuma sarılıp kokusuyla uyumak istiyorum)

Valla oğlumla uyuduğum zaman ben de pamuklar gibi kalkıyorum sabah :) Genelde bizimkini sabaha karşı alıyorum yanıma, bütün gece kendi odasında uyuyor. Ben gece 70 sefer kameradan bakıp kontrol ediyorum.

Bir de beşiğini büyütüp yatak yaptık. Kendi inip çıkabiliyor artık. Yok gece indi mi, yok mutfağa mı gider, korkar mı, yanımıza mı gelir diye diye paranoyak oldum iyice :)

Hiç abartmıyorsun canım annelik böyle birşeymiş. Ben gün boyu yanında olduğum halde doyamıyorum çok normal.
Yanında yatma olayına gelince beşik artık küçük geliyor dönünce uyanıyor çarptığı için. Yer yatağı yaptım tabi bizim odada. Yinede gece uyanıp yanımıza almayınca uyumadı. Bende iki gündür oğlumla birlikte yatıyorum yer yatağında inan hiç uyanmıyor. İki gündür kesintisiz uyku.
Aman kaç yaşına kadar benimle yatacak ki önceden çok takıyordum kendi başına uyumayı öğrensin diye ama hiç takılmıyorum artık

Ben de öyleyim. İlla ki kendi kendine yatağında uyuyacak diye düşünüyorum ki bizimki çoğu gece kesintisiz uyumaya başladı.
Dün akşam bir kına gecesi vardı, oğlumu babasına bırakıp gittim. 9'da uyutmuş (normal saati) sabah 6 buçukta kalktı. Yanıma alıp emzirdim hemen geri uyudu, 8'e kadar yattık beraber.. Sıcacık, yumuşacık..misler gibi :)

Benimki hala 4-5 defa kalkıyor. 3 gündür uyumak istemiyor ve ben uykusuzum. Resmen 3 saat aralıksız uyumaya hasretim... Diğer taraftan asla kizamiyorum, o benim güzel gözlü meleğim...

İyiki hayatımda, iyiki var...

Kural olarak kendi yatağında yatması gerekir diye düşünüyorum gece iki kere felan kalkardı şimdi sürekli meme istiyor yarı uyur gibiyiz ama olsun koynumda dinleniyorum resmen

Kızlar ben memeden ayırmak istiyorum. Cok zor geliyor. O kadar bağlı ki nasıl yapicam bunu! İkilem içindeyim. Bir ay sonra ayirayim diyorum sonra da zaten sadece gece emiyor gündüz yokum diyorum. Anne sütü artık anlamsız büyüdü diyorum ee ruhsal ihtiyaç derken çıkmaza giriyorum!

İşte ben o yüzden tamamen akışına bıraktım, canı ne zaman isterse o zaman bıraksın diyorum.. Bir de şimdi bıraktırsam kardeşi gelince yine isteyecek, o kadar çaba boşuna gidecek.. Bir eve gittiğim zaman, bir de sabaha karşı emziriyorum zaten. Sütüm filan da kesildi gebelik hormonlarından, neyi emiyor onu da bilmiyorum ya.. Tamamen duygusal ihtiyaç diyorum işte. Oynaşıyoruz, gıdıklıyorum filan emerken oyun gibi oluyor ona. Kıyamıyorum..

Canım birden kesmezdim tabi beslemiyor ama duygusal ihtiyacını gideriyor.
Yerine birşey koymalısın bence süt yada devam maması. Belki o zaman iyice tok olduğu için emmez

Canım birden kesmezdim tabi beslemiyor ama duygusal ihtiyacını gideriyor.
Yerine birşey koymalısın bence süt yada devam maması. Belki o zaman iyice tok olduğu için emmez
Ben akşam gidiyorum 6.30 gibi evde oluyorum ben varmadan k.valide karnını doyuruyor bazen yemek yerken varıyorum yemeği yiyor üstüne illaki emiyor emerken oynuyoruz masaj yapıyoruz felan tamamen duygusal dediklerinden bence çocuklar hazır olsada anneler hazır değiliz gibi geliyor

Kesintisiz Uyumak mı dediniz iki bebekle gece hayatı çok eğlenceli ama Kızım (büyük olan) oğlumdan daha çok kalkıyor geceleri Hale’n daha emiyor gece 6-7 defa uyanıyor kuzum beni daha çok yoruyor erkek kardeşine göre

Hayatım aşırı yoğun geçiyor sürekli bez değiştir, kıyafet değiştir, birine sürekli süt sağ ve malzemelri her seferinde temizle (oğlum memeden ememiyor yarık damak biberonu kullanıyorum), diğerini sürekli emzir ve bir şeyler yemesi için uğraş (kızım emmeyi abarttı sürekli ama sürekli istiyor), iki bebeğin aynı anda girdiği ağlama krizleriyle baş etmeye çalış Bebeklerden biri uyuyorken diğerinin onu uyandırmaması için uğraş. Vallahi daha öğlen olduğunda benim belim kırılıyor Bir de banyo günleri var hele iki bebeğin banyosu, tırnakları kesmesi, Kızımın saçlarını kurutması filan

Anne ile babayı çağır ve ya banyo yap ya da 45 dk kendini ödüllendirip uyu

İki çocuklu (daha doğrusu ikisi de süt kuzusu olan iki bebekli) hayat çok eğlenceli Eşim çok yoğun çalışıyor annem de dedemin vefatı nedeniyle şehşrdışında

Son düzenleme:
Allah kolaylık versin canım maşallah maşallah oğlun icin için bir Dr daha gidicez diyordun kızın hasta olduğu için gidememiştiniz sanırım şuan nasıl

Maşallah size canım Allah kolaylık versin.
Yoğun ama mutluluk dolu ne güzel.
Oğluşun nasıl oldu? ameliyat ne zaman?

Allah kolaylık versin canım maşallah maşallah oğlun icin için bir Dr daha gidicez diyordun kızın hasta olduğu için gidememiştiniz sanırım şuan nasıl

Maşallah size canım Allah kolaylık versin.
Yoğun ama mutluluk dolu ne güzel.
Oğluşun nasıl oldu? ameliyat ne zaman?

Nöroloji ve plastik cerrahiye gittik nörolojik olarak bir sıkıntı görmedi doktor ama tekrar çağırdı tekrar eeg çektirip bakacak, plastik cerrahide de 8 ocakta yarık damak dudak konseyi görecek oğlumu durumunu değerlendirecekler ama genel olarak 9 aylık olmadan olmaz dedi ameliyat, 9 ay çok geç bence ya ben hemen 2-3 aylıkken olursa emzirebilirşm belki diye umuyordum 9 Aydan sonra emmez herhalde ya emmez yani o kadar Aydan sonra niye emmeye başlasın çocuk Hale’n daha anne sütü veriyorum Allah’a şükür mamaya az başvuruyorum. Sünnet işi de Kaldı doktor 6 yaştan sonrasına kalsın diyor

Bir de süt alerjisi çıktı oğlumda ben şimdi süt ve süt ürünleri tüketmeyi kestim umarım geçici olur ya oğlum Zaten ek gıda sürecinde zorlanacak damağından dolayı bir de alerjiyle uğraşmak

Öyle işte bizden haberler hem iyi hem kötü gene de Bun’a da şükür diyorum

Allahım yardımcın olsun canım. Yavru insalalh sağlıklı olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…