2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Belkide o an lohusa psikolojisi olduğundan sana canavar gelmiştir bende de oldu bazı kv durumları ama ben o anki psikoloji ile cevabını verdim kirildiysada artık esimde kızdı hep Ramazan'a gelmesi benim için iyi bir fırsattır uykusuzduk 1 ay iftar sonrası gibi kız uyurken yardım 1 12 doğru kalkardı 2 de doğru uyuturdum sonrada annemle eşime sağırlık hazırladım onlarla yerdim kız kalkardı sabah ezanından sonra yatardik annem yine kalkardı kız acikip aglayana kadar uyurdum 1 2 saat sonra gün içi hep ben ilgilendirdiği annem uyurdum iftarı hazırladım sofrayı kurardim bulaşık işini ann halledersin zor olmadı az az uyusamda kolaydı öyle kolik felaan yaşamadık tek sıkıntımız gün içinde. Birisi sıkıştırarak yada hafifte olsa vurarak sevdiyse sabaha kadar ağlardi

merhaba kızlar uzun süredir girmiyordum doğumdan sonra tiroid kanseri atlattım, iyiyim şuan. 18 aylık sayılır kızım, gece uykularınız nasıl gece beslenmeye kalkan varmı biz 2 veya 3kez mama içiyoruz
çok geçmiş olsun cnm. Allah dermanı olmayan dert vermesin İnşallah.
Biz 10 aylık gece beslenmelerini bıraktık. mama içiyordu. Gece 2 kez kalkıyordu. bu gece vermim bakim napacak dedim ve bıraktık 7,5 aydır içmiyor. akşam en son saat 6,5 - 7 de yemek yiyor. 9 da bir kaç ceviz ve saat 10 da da süt içip uyumaya yatıyor. kıpırdadığı zaman yat annem yat oğlum diyorum kıpırdaması duruyor. aslında daha küçükten nasıl alıştırırsan öyle gider cnm. amcamın kzının oğlu 3 yaşında gece hala kalkıyo süt içmek için. sayısını azaltarak bıraktırabilirsin. bu gece 2 kez ver yarın 1 kez ver bakalım ne tepki verecek.

bende artık yavaş yavaş bırakacağım alerji kontrolümüz ve 1,5 yaş aşısı vardı bugün 80 cm ve 13 kg olmuşuz alerji drmuz izinliymiş muayene olamadık aşımızı yaptırdık yavaş yavaş önce emerek uyumaktan vazgeçiricem sonrada memeyi bıraktırıcam dün bişeyler yedirip yatırdım yine kalktı 2-3 kere

Canım bizde de bir haftadır enteresan bir durum var. Uykuya geçene kadar canımızı çıkarıyor. 10 dan önce uyutamıyoruz neredeyse. Her akşam 1-1 buçuk saat uyutmaya çalışıyoruz. Uyuduktan sonra sorun yok. Gece boyu bir kere kalkıyor, ezirerek geri uyutuyorum (en fazla 10dk sürüyor), sabaha 7ye kadar deliksiz uyuyor. Ama neden uykuya geçmiyor anlamıyorum. Sanırım bizi özlüyor, uyumak istemiyor o yüzden..

İki gündür gündüz kendisi yatıp uyuyormus k.v öyle söylüyor akşamda saat koymuyorum birlikte oynuyoruz uykusu gelince yastık ve battaniyesi bı alır gelir yat mam der ama illa emerek yoksa canına tak etsede uyumuyor bende emerek uyumasindan vaz gecirmem lazım şuan sonrada yavaş yavaş memeyi birakicam artık karar verdim ama yavaş yavaş sırayla ikinciyi düşünmem için düzenli beslenmem ve vitamin almam gerekiyor kızıma dokunur diye et süt yemekten çekiniyorum

bizimki de 3 akşamdır kendi uyumak istiyomuş gibi hareketler yapıyo. ayağımda sallıyorum uykuya dalması için kalkıp kalkıp bana bakıyo yat annem diyorum ağlamaklı içini çekiyo kaldırıp sarılıyoruz ne oldu niye ağlıyosun diyorum. kucağımdan atlayıp sırtını dönüp bacaklarıma sokuluyo. dün gece de aynısı oldu. aynı hareketler bıraktım uzandım sırt üstü bacaklarımın yanında yüz üstü yattı uyudun mu oğlum diye seslendim ses kıpırtı yok bi baktım uyumuş. yatağına yatırdım gece 4 te gözler kapalı uyandı oturdu. yat kuzum dedim yattı yine kalktı yanıma aldım uyumaya devam etti. sallanmak istemiyo. gündüzleri de kayınvalideme öyle yapmış. sarılıp uyuyoruz diyor.

OMRUMMMM L llally turlu turlu huy ediniyorlar valla ben huy degistirme hizlarina yetisemiyorum.. bakalim bu aksam nasil bir mucadele bekliyor bizi uyku icin :)
Yastikta sallanmayi bizimki de sevmiyor, memede de uyumuyor.. bulacagim baska bir yontem artik, illa ki uyumayi sevecegi bir alternetif vardir.

Ay maşallah ne güzel. Korkarım benimki boyuma gelene kadar sallatacak kendisini :) alıp yatıyorum, masal anlatıyorum, ninni söylüyorum yokkk
Ne kadar uykusuz olsada en fazla beş dakika yatıyor sonra hoppa ayağa kalkıyor

Evlat sahibi olmaktan daha güzel bir şey varsa o da iki evlat sahibi olmak

Hele ikisi de bebek ya daha yeminle tadından yenmiyor sevmelere doyamıyorum (büyük olan, yanı kızım beni çok yoruyor oğlumu çok çok da sevme fırsatı bulamıyorum ama duygu olarak sevmeyi kastettim)

Ama zor mu tabi ki aşırı zor ikisi de süt kuzusu olunca sanırım bu kadar zor, kızım çok emmezdi artık sürekli meme istiyor oğlana da sürekli süt sağmam gerekiyor zorlanıyorum biraz

Geceleri de sırayla ya da aynı anda uyanıyorlar sürekli mesela oğlana süt sağıyorum ya da dolaptan çıkarıp ılıtıyorum, içiriyorum, uyutuyorum, malzemeleri yıkıyorum başımı yastığa koyuyorum saat 5 diyelim sonra kızım uyanıyor emmek için saate bir bakıyorum 5.10 böyle böyle işte geçiyor günler

Aynı anda uyandılar mı süt sağarken kızımı emziriyoeum ve emzirmeye devam ederken oğluma biberon veriyorum filan

Eşim yoğun çalışıyor annem bizimle, o da yemekti bulaşıktı çamaşırdı derken Zaten kızım da bana yapışık başkasına gitmiyor çocuklarla daha çok ben ilgileniyorum

Ama büyük olan kızımla ilgilenmekten oğlumla öyle aşırı ilgilenemiyorum o garibim de küvözde kendi kendine durmaya alışmış galiba öyle bakıyor yattığı yerden hiç kucak istemiyor içim acıyor yavruma

Son düzenleme:
Allah kolaylık versin canım bebeğin kendini toplamaya çalışıyordu kolay değilki annenin sıcacık koynunda olmak varken kuvözde vakit geçirdi şimdi de ortama ve sana alışmaya çalışıyordur kızının sağlık durumu nasıl oğlun içinde dr gidecektiniz var mı bir gelişme

Maşallah size. En büyük dertleri bu olsun inşallah canım. Zor bir süreç geçirdiniz tabi. Eve uyum sağlaması zaman alacaktır.
Kızının tepkileri nasıl kardeşine karşı merak ettim
Birde oğluşunun durumu nasıl Doktora gidecektiniz

Teşekkür ederim Canlar nörolojiye gittik ciddi bir sıkıntı görmedi luminaletten ilacı kullanıyorduk ona devam edeceğiz 1 ay sonra tekrar bakacak eeg çekilecek tekrar pazartesi de Hacettepe plastik cerrahiye ameliyatla ilgili görüşmek üzere gideceğiz

Kızım ilk başta umursamıyor gibi davrandı sanki bebek yokmuş gibi davrandı sonra biraz hırçınlaştı her kucağıma aldığımda tepki gösteriyordu bebeği itmeye çalışıyordu sonra da alıştı Bebişi sevmeye başladı bu süreç çok hızlı oldu 10 gün kadar:)

Ben hiç sakınmadım ama hep sevmesi için dokunması için teşvik ettim bir de hırçınlaştığı zaman tepki vermedim hiç kızmadım

Çok sevindim canım inşallah ilerleyen zamanlardada nörolojik muayenesi iyi sonuçlanır.
Çabuk alışmış neyse ki. O da daha bebek sonuçta. Anlamlandıramıyordur kafasında.
İki bebekten fırsat buldukça durumu yaz bize canım ameliyat fln merakta bırakma

Maşallah, her şey yoluna giriyor inşallah :)

Maşallah canım Allah'ın izniyle düzelir herşey yoluna girer tez zamanda inşallah

Günaydın kızlar su aralar salgın mi var yine benim kız önceki gece sabaha kadar küstü öğürdü dunde aynı ishal gibi yapıyor ama bir kokuyor anlatamam 1,5 yaşında ilk defa böyle korkuyor birde ishal dediğim dün iki kere yapmış su gibi üstü batmış sabah yaptı yine aynı yeşil yeşil su gibi kusmasida dolu dolu bir kere kustu yeşil gibi sarı onun dışında öğüruyor ve kusuyor ve hiç birşey yemiyor dün akşamdan beride 4 kere emdi Dr gotursemmi beklesemmi

Hiç bekleme canım, götür hemen. İshal kusmadan korkarım ben.

Canım ishalle birlikte kusma varsa götür mutlaka bekleme hiç.
Aşı oldunuz sanırım belki o dokunmuştur, yada yediği birşey, mideyi üşümüş olabilir belli olmaz ihmal etme hiç

Canım ishalle birlikte kusma varsa götür mutlaka bekleme hiç.
Aşı oldunuz sanırım belki o dokunmuştur, yada yediği birşey, mideyi üşümüş olabilir belli olmaz ihmal etme hiç
Götürdüm kızlar ilaç verdi kan tahlilleri yeni olduğu ve kusma ishal çok yoğun olmadığı için tekrar caanini yakmayalim bugün kullanın yarına düzelecektir duzelmezse serum yakalık yaşayış yapıp dedi asi ya da yediği bişey olabilir dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…