2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
pcfl
Demir ilaci kullaniyor mu ?
Belki o sarartmistir bilemedim ki
Ben 1 yasindan beri dis fircasi ve mecunu ile fircaliyirum once o yapiyor macunu yemek icin :) sonra ben devam ediyorum iste cok keyif aliyir macunu buzdolabinda duruyor soguk soguk iyi geliyor dislerine

D vitamini kullandı şimdiye kadar. Bir yaşında bıraktık kan ilacını.

Ne güzel. Bende doktora soylicem, önerdiği bir macunu kullanmaya baslicam. Ağız temizliği önemli, her şeyi yiyor artık. Cok sağol cevap için.

Biz hem demir hem b12 hemde D vitamini kullanıyoruz şuan ilaçlardan önce bı sararma görmüştüm ama geçti şuan da bı sarariklik yok ama biz fırçalarken taklit ediyor bende bir macun almak istiyordum siz ne marka kullanıyorsunuz yada hangi markayı önerirsiniz

merhaba kızlar uzun süredir girmiyordum doğumdan sonra tiroid kanseri atlattım, iyiyim şuan. 18 aylık sayılır kızım, gece uykularınız nasıl gece beslenmeye kalkan varmı biz 2 veya 3kez mama içiyoruz

Rocs onermisti doktorum onu kullaniyoruz.
Ama acildiktan sonra buzdolabinda saklanmasi gerektigi yaziyor uzerinde.

merhaba kızlar uzun süredir girmiyordum doğumdan sonra tiroid kanseri atlattım, iyiyim şuan. 18 aylık sayılır kızım, gece uykularınız nasıl gece beslenmeye kalkan varmı biz 2 veya 3kez mama içiyoruz
Çok geçmiş olsun geçmiş gitmiş şükür ki rabbim tekrarını yaşatmasın biz kalkıyoruz bir iki üç bazende memede uyuyor sabaha kadar akşam karnını güzel doyurursa 1 yada iki eğer bişey yemezse baha kadar sefer yapıyoruz doğduğu günden beri standart 2 kere kalkıyor bizde 18 aylık olduk yarın 1,5 yaş aşısı var

çok teşekkür ederim canım. geçti şükür ki.doyurup yatırıyorum ama malesef genede kalkıyoruz. ben 9 aylıkken kesmek zorunda kaldım memeden ameliyat sebebiyle o yüzden devam sütü kullanıyoruz. 31 mayıs doğumluyuz

Çok geçmiş olsun. Zor bir süreç ama geçmiş neyseki. Karnını doyurup yatıyorsan alışkanlıktan kalkıyordu.
Bende devam sütü ile besliyorum. Gece iki kere bekliyordum. Yavaş yavaş kestim. Şimdi akşam içtiği mama ile sabaha çıkıyor. Uyanıyor tabiki bir iki kere ama yanımıza alıyorum uyumaya devam ediyor.
Sende kesmek istiyorsan miktarı azaltarak başla. Önce birini tamamen bitir biraz alışsın ikinciyi azaltarak kes. İnan daha rahat uyuyor. Çok daha fazla uyanıyordu gece beslerken çünkü gaz yapıyordu ağlayarak kalkıyordu gaz sıkıştırdım için şimdi uyanıp anne diye sesleniyor yanıma alınca uyumaya devam ediyor

Canım biz Rocs diş fırçası vemacunu kullanıyoruz onu deneyebilirsin

mama gelene kadar sinirden katılarak ağlıyor dediğini deniycem umarım işimize yarar zor çalışırken bide gece kalkmak,büyük anne yanı beşik yaptırdım orda yatıyor sürekli
temas halindeyiz ama çok rahat ettim ayırmayı da düşünemiyorum nasıl olacak bilmiyorum

kızlar 18 ay önce neler konuşuyorduk şimdi derdimiz neler :) yok silik çift çizgi çıktı yok yumurtam çatladı doğumu nasıl yapacağız derken şükür hepimiz kucağımıza aldık şimdi dertleriyle savaşıyoruz nemutlu. Allah isteyen herkese evlat nasipetsin çokk güzel bir duyguymuş. benim yaşama sebebim oldu..

Allah sağlıklarını eksik etmesin

Kizlar kızımın dişleri sarardi. Diş temizliği yapıyor musunuz? Anne sütü de alıyor ama bilemedim neden! 7 yaşına kadar bu dişleri kullanacak, çürür mu ki ya?..
bizimkininde üst sütleri sarı ama önemsemedim hiçte temizlemedim diş fırçası kullanıyo bizi teklit ediyo hoşuna gidiyo colgate in almıştım 2+ yaş için 3 liraydı ultra yumuşak yazıyordu.

Emzirirken kolaydı tut memeye emerken uyurdu zaten. Süt bitince aynı şeyler oldu. Geri uyumasıda zor oluyordu uykusu açıldığı için. Bir ara dört beş saatte bir alarm kurup o uyanmadan kalkıyordum mama için. Öyle biraz rahat ettim.
Ama gecebeslenmesi bitince daha iyi oldu herşey.
Mutlaka dene gece son mamayı 150 ml veriyorsan 100 yap. birkaç gün mızmızlanıyor ama alışıyor ona alışınca 50 sonrada kes.
Bir süre böyle gidince diğerini azalt
Biraz huysuzlanır annesi ama kararlı olmalısın o yüzden zamanı iyi seç. Bir iki gece vermeyip sonra tekrar verirsen olmuyor

deneyeceğim canım inşallah vesile olursun. çok sağol

haklısın canım neler geçti gitti 18 ayda ve daha neler yaşayacağız ne olursa olsun Rabbim sağlık versin onlara ve isteyen hiç bir kadının kucağı boş kalmasın şimdi teyzemin gelini doğum yaptı yarım saat önce oradaydım ikinciyi düşünsem mi moduna giriyorum çok başka bir duygu gözlerim doldu resmen ağlamamak için kendimi tuttum

Cok geçmiş olsun. Benimki daha fazla uyanıyor. Anne sütü ile besleniyor ve su istiyor gece.

Bazen iki yaşına girince bende istiyorum. Yaş geçmeden olsun diye
Ama oğlum çok sıkıntı çıkartır diye korkuyorum. Hiç tahammülü yok kıskanıyor beni psikolojisini etkiler diye cesaret edemiyorum şimdilik.
Tabi kendi psikolojimide düşünüyorum. Kv kp kendi bildiğine gidiyor hep o lohusa zamanını hayal edemiyorum tekrar. Dursun biraz daha diyip vazgeçiyorum. Tabi önce kendimi sonra eşimi ikna etmek gerekiyor. Anlayacağın zor

Allah'ıma çok şükür lohusalık yaşamadım desem yeridir k.v. annem eşim hepsi yanımdaydı o yüzden ikinciye ben sıcak bakıyorum Şubat Mart gibi denemeyi düşünüyorum hoş korunmuyorum ama folik asit ve coraspirine başlıcam

İnşallah Allah gönlüne göre versin canım.
Lohusalık bende yaşamadım fazla ama yaşatmaya uğraştılar sağolsunlar.
Oğlum kolikti ağlar durur bir yandan, kv yanımda kaldı destek yerine köstek. Çok sayıda myom vardı bende ve büyüttüler. Doktorum normali deneyelim olmazsa ben sezaryene çeviririm o esnada dedi korktum sezaryen tercih ettim. Ameliyattan sonra Dr iyiki korkup normal doğum kabul etmemiş ameliyatta korkuttu beni zorlandık çok myomlardan dolayı demiş. Ki çok başarılı bir Dr kendisi. Buna rağmen kv oğlumun sancılarını benim normal doğum yapmadığıma bağladı. O anda yeni anneye söylemeyecek laflar anlayacağın. Bende ters anlarım tabi o psikolojiyle. Neyseki eşim yanımdadır her zaman. Anlattım el koydu olaya geriye sadece oğlumun kolik nöbetiyle uğraşmak kaldı. aslında iyidir kv ama o anda içinden canavar çıktı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…