2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Hakkını helal et canım klasik türk insanı uzman birini bulunca hemen soru yağmuruna tuttuk eğitim için arastirmistim hazır olduğunu belli eder felan diyordu artık kış demeden yavaş yavaş baslayayim merak ettiği şeyleri göstereyim meneyide bırakacak galiba eve gidince mama derdi şimdi gece bir yada iki birde uyuyacağı zaman istiyor ben inanıyorum kızıma kendi isteği ile bırakacak
Hiç sorun değil. İstedigin zaman sorabilirsin. Sorun etme :)

Ay ne güzel. Bende sütten kesmeyi dert ediyorum öyle konuştuğuma bakma sen. Bakalım bizimki ne zaman bırakmak isteyecek...

Annesi bir bebek için en iyisini bilir. Hep bunu söylerim...

kizlar lutfen yardim edin 02.06.2016 dogumlu oglum kac kelime konusmasi gerekir allahim ben neden hep en kotusunu dusunuyorum :KK43:(
Konuşma seslerini (öpücük, dil şıklatma) taklit etmiyor, isteklerini elde etmek için ağlama dışında ses çıkartmıyor, baba/mama gibi en az bir sözcük söylemiyorsa, aile üyelerini tanıyıp gösteremiyorsa, güle güle yap/ al/ver gibi basit komutlara uymuyorsa gidin.

Yumuşak damak yarığı olan bebek göğüsten ememez mi? Bu konuda bilgi sahibi olan var mı ben oğlum için uğraşıyorum biraz oluyor sanki ama süt çekebiliyor mu onu bilemiyorum o_O
Biri bana bir doktor ismi yazmıştı ama kaybettim ya o msjı burdan biri mi yazmıştı ki

Canım ne prematüre bebekler yaşam mücadelesini kazanıyor senin oğluşun zamanında kilosunda doğdu inşallah bu günleri atlatacaksiniz. Yapabileceğimiz tek şey çokça dua etmek allah bebeğini sağlıkla sana getirsin. Bu süreçte hep tevekküllü ol biliyorum hiç kolay değil fakat miniginin gelince sana çok ihtiyacı olacak bol bol enerji topla. Emzirme konusunda başta sıkıntı çıksa bile hemen pes etme Doç. Dr guliz onat emzirme danışmanı kendisi damaksız doğan bebeklerde emzirme olayını çözebiliyor aklında bulunsun.

Aha buldum msjı ya emzirme başarısız oldu yarık damak biberonu ile besliyorum şu doktoru bir araştırayım ben

Biz 30.05.16 doğumluyuz bir çok kelime söyleyebiliyor bizden 02.04.16 doğumlu arkadaşım var anne baba başka kelime yok yine 28.02.16 doğumlu başka arkadaşın kızı var oda sadece baba diyormuş başka yok ve genel bakış açısı erkek çocukları kızlara göre geç konuşur derler annemin komşunun ikiz erkekleri var 3 yaşında yeni başladılar konuşmaya fikrimi söyleyeyim ilgisini çekecek kitaplar al resimlere bakarak hep seslerini çıkarın hep hikaye uyduruk ben kizimda öyle yapıyorum uzun uzun okumayı beklemiyor bende iki kelimelik üç arkadaş balık yuzuyormus biri mavi biri sarı biri kırmızıymis balıkçı amca gelmiş olta almış biri abi biri dede biri amcaymis gibi resim ve hikayeye göre uyduruyoruz bu şekilde öğrendi bazi seyleri
mesela ben soyle soyleyeyim bilgisi olanlar beni aydinlatirsa sevinirim inanin anlatsiniz anne olmak zor insanin ici icini yiyo ben otizm den bazen supheleniorm sebebi de bizde bi kanat cirpma hareketi var sevindiginde heycanlandiginda surekli yapar prmagiyla biseyi isaret etmio yani iki gundur yeni yeni basladi aslinda ama bi sey istediginde gostermek yerine su istiosa suuuu dio mama istiosa mama dio mesela beni tanimio anne demio ama babayi tanio ve bilincli baba dio mama at ac gitti bye bye baba miyav havhav cikcik araba bebek cicek mö ai ayi tavsan düstü cee oynuyo bunlari bilincli soyluo kitabi var bune annecim dedigim zaman kopekse havhav kediyse miyav falan yapio uyku duzeni yemesi yerinde komut alio arabani getir kitabini getir dedigimde ama iste parmagiyla gostermemesi ve o surekli bi kanat cirpma hareketi bide oyuncaklarla pek arasi olmaz oyuncaklarini sepetinden cikarit bana getirir al der hepsini tasir en faxla oyuncaklarla oynama suresi kendi kendine on dk fazlasi cok nadir bide tehlike oldugunu bilio mesela cısss bilio ama bile bile firina dokunuo korkusu yok en ufak bi suphe bile insani dusundurmeye yetio ben gercekten endiselenmelimiyim :KK43:

mesela ben soyle soyleyeyim bilgisi olanlar beni aydinlatirsa sevinirim inanin anlatsiniz anne olmak zor insanin ici icini yiyo ben otizm den bazen supheleniorm sebebi de bizde bi kanat cirpma hareketi var sevindiginde heycanlandiginda surekli yapar prmagiyla biseyi isaret etmio yani iki gundur yeni yeni basladi aslinda ama bi sey istediginde gostermek yerine su istiosa suuuu dio mama istiosa mama dio mesela beni tanimio anne demio ama babayi tanio ve bilincli baba dio mama at ac gitti bye bye baba miyav havhav cikcik araba bebek cicek mö ai ayi tavsan düstü cee oynuyo bunlari bilincli soyluo kitabi var bune annecim dedigim zaman kopekse havhav kediyse miyav falan yapio uyku duzeni yemesi yerinde komut alio arabani getir kitabini getir dedigimde ama iste parmagiyla gostermemesi ve o surekli bi kanat cirpma hareketi bide oyuncaklarla pek arasi olmaz oyuncaklarini sepetinden cikarit bana getirir al der hepsini tasir en faxla oyuncaklarla oynama suresi kendi kendine on dk fazlasi cok nadir bide tehlike oldugunu bilio mesela cısss bilio ama bile bile firina dokunuo korkusu yok en ufak bi suphe bile insani dusundurmeye yetio ben gercekten endiselenmelimiyim :KK43:
tatlım sen bu sebeplerden öyle düşünüyorsan bizimkinde de korku yok fırında eli yandı ağladı ama yine döner açıkken eller diğer arkadaşların fikri ne bilmem ama benim kızımda bu kelimelerden farklı babaanne seviyoyum dede geliyoyum gidiyoyum yatıyoyum bekle geldim gitti yok felan ama ben avantaj olarak eltimin çocuklarını görüyorum onlarla oynuyor onları taklit ediyor seviyorumu küçük kızdan öğrendi abisi abi demeyi öğretti her anne dediğin de anne değil babaanne dedim çocuklarda babaanne dieyince yeni babanne demeye başladı çok sık yapar tuhaf bi yürüyüşü var seker gibi tarif edemem şuan ama ben hiç garipsemedim komik geldi sadece güldüm geçtim bi dönem babayada banada anne dedi sonra her ikimizede baba şuan bana anne babaya anne baba karışık söylüyor eltimin kızıda dede diye söylerken bi ara nene dedi hep dedesi sonra kendiliğinden düzeldi ama içinde şüphe varsa bi dr la görüşmelisin bence anne olmak çok zor dediğin gibi bende kalçada aynıydım ilk dr bişey dedi artık çocucuğun gençliğini yaşlılığını kurmaya başladım 6 dr değiştirdim imdi tekrar bi kontrole gitmek istiyorum ama eşim ve çevre gayet güzel yürüyor bişey olsa bi aksaklık olur diyolar ama bizde durum farklı bilmiyorlar ilk fırsatta görütürücem ama tekrar

Annelik insanı şüpheci yapıyor tabi. Erkekti bebeğiniz yanlış hatırlamıyorsam. Bence gayet iyi hareketleri. Ama anne olan sizsiniz. Çocuk doktoruna gidiyorsunuzdur mutlaka o böyle bir durumdan şüphelendi mi hiç? Kanat çırpma hareketine gelince belki size birşey anlatmaya çalışıyordur. Bizimkinin de var öyle hareketleri. Ellerini peteğe dokunup sallıyor kanat çırpar gibi sıcak diyor yani. Ama için rahat etmiyorsa bir uzmana götür

tatlım sen bu sebeplerden öyle düşünüyorsan bizimkinde de korku yok fırında eli yandı ağladı ama yine döner açıkken eller diğer arkadaşların fikri ne bilmem ama benim kızımda bu kelimelerden farklı babaanne seviyoyum dede geliyoyum gidiyoyum yatıyoyum bekle geldim gitti yok felan ama ben avantaj olarak eltimin çocuklarını görüyorum onlarla oynuyor onları taklit ediyor seviyorumu küçük kızdan öğrendi abisi abi demeyi öğretti her anne dediğin de anne değil babaanne dedim çocuklarda babaanne dieyince yeni babanne demeye başladı çok sık yapar tuhaf bi yürüyüşü var seker gibi tarif edemem şuan ama ben hiç garipsemedim komik geldi sadece güldüm geçtim bi dönem babayada banada anne dedi sonra her ikimizede baba şuan bana anne babaya anne baba karışık söylüyor eltimin kızıda dede diye söylerken bi ara nene dedi hep dedesi sonra kendiliğinden düzeldi ama içinde şüphe varsa bi dr la görüşmelisin bence anne olmak çok zor dediğin gibi bende kalçada aynıydım ilk dr bişey dedi artık çocucuğun gençliğini yaşlılığını kurmaya başladım 6 dr değiştirdim imdi tekrar bi kontrole gitmek istiyorum ama eşim ve çevre gayet güzel yürüyor bişey olsa bi aksaklık olur diyolar ama bizde durum farklı bilmiyorlar ilk fırsatta görütürücem ama tekrar
gecmis olsun cnm benimdesaymadigim unurtugum bazi kelimeler geldi aklima top
Annelik insanı şüpheci yapıyor tabi. Erkekti bebeğiniz yanlış hatırlamıyorsam. Bence gayet iyi hareketleri. Ama anne olan sizsiniz. Çocuk doktoruna gidiyorsunuzdur mutlaka o böyle bir durumdan şüphelendi mi hiç? Kanat çırpma hareketine gelince belki size birşey anlatmaya çalışıyordur. Bizimkinin de var öyle hareketleri. Ellerini peteğe dokunup sallıyor kanat çırpar gibi sıcak diyor yani. Ama için rahat etmiyorsa bir uzmana götür
cocuk doktoru anlarmi yoksa piskolog yada pedegog ami goturmem lazim beni endisenlendiren dedigim gibi el hareketleri ve beni tanimayip parmagiyla bise gostermemesi yani gosteio ama uc parmagiyla genelde iatediklerini soyleyerek alio mesela dütdut istio araba mama adda suu goz temasi var ismini cagirdiginda bakio ama bi ortama girerken once kafasini yere egio hemen alisamio aradan on dk falan gceince alisio kalabalik bi ailem yok ailem tr de uc kisiyiz iste babasi ben o gerci hergun cikariorim disari parka alisverise kuzenlerim var onlara goturuorm ama sonuc olarak yinede skliomudur bu utangacligi falan ondan olabilirmi bilmiyorm

cocuk doktoru anlarmi yoksa piskolog yada pedegog ami goturmem lazim beni endisenlendiren dedigim gibi el hareketleri ve beni tanimayip parmagiyla bise gostermemesi yani gosteio ama uc parmagiyla genelde iatediklerini soyleyerek alio mesela dütdut istio araba mama adda suu goz temasi var ismini cagirdiginda bakio ama bi ortama girerken once kafasini yere egio hemen alisamio aradan on dk falan gceince alisio kalabalik bi ailem yok ailem tr de uc kisiyiz iste babasi ben o gerci hergun cikariorim disari parka alisverise kuzenlerim var onlara goturuorm ama sonuc olarak yinede skliomudur bu utangacligi falan ondan olabilirmi bilmiyorm
Çocuk Dr söylediklerinden yola çıkarak bır yönlendirme yapabilir int araştırdım biraz sen söyleyince ama insan okuduklarını çocuk üzerinde izleyince acaba mı diyor seninki 10 dk alisiyorsa ortama ne güzel biz yarım saat sürüyor hiç tanımadığı yerde yada eve birisi gelsin yine öyle biraz çekiliyor utanıyor utangaçlık asılacak konular ama bende içine dert Edip strese girmektense bı Dr götür derim

Pedagog daha iyi olur. Bence sorun yoktur ama için rahat etsin.
Benim oğlumda öyle bunlar etrafında hep büyükler olduğu için oluyor bence.
Eve biri gelince yada gittiğimiz yerde sık görmediği biri olursa kucağımdan inmez alışana kadar, dışarıda yürürken kalabalık görürse kucak ister, parkta çocuklarla oynamaz kendisi oynar.
Hiç şüphe etmedim böyle birşeyden Allah korusun

Pedagog daha iyi olur. Bence sorun yoktur ama için rahat etsin.
Benim oğlumda öyle bunlar etrafında hep büyükler olduğu için oluyor bence.
Eve biri gelince yada gittiğimiz yerde sık görmediği biri olursa kucağımdan inmez alışana kadar, dışarıda yürürken kalabalık görürse kucak ister, parkta çocuklarla oynamaz kendisi oynar.
Hiç şüphe etmedim böyle birşeyden Allah korusun
inanin bende komsuma soyledigim zaman bana cok kizdi millet yakistirmaz senin soyledigin seye bak die bu int zaten adami olduruo bi bakiosun hemen en kotu seyler cikio karsina insan ister istemez acaba mi dio en yakin zamanda bi doktora goturcem

kizlar lutfen yardim edin 02.06.2016 dogumlu oglum kac kelime konusmasi gerekir allahim ben neden hep en kotusunu dusunuyorum :KK43:(
cnm benim oğlum 22.06.2016 doğumlu, dede, mama, ade(anne), baba (babasına baba diye seslenmiyor baba diyebiliyor :) ), hav ve al al dışında hiç konuşmuyor. makak maymunları gibi uuuu diye anlaşıyoruz. verdiğin komutları yapıyor ise korkma. doktorlar bu şekilde söylüyor. erkek çocuğu için 3 yaşı beklemek gerekiyormuş. kesinlikle televizyon izlemeyi onaylamıyorum ama, oğlum pepee dişlerini fırçalarken bir anda banyoya gidip diş fırçasını uuu yaparak gösterdi. günde az bir miktarda renkleri veya rakamları vs. gösteren programlar izleyebilir. haberin olsun programına bayılıyor. ne anlıyor bilmiyorum ama telefon bağlantısı yapan çocukları dinliyor. biz anneler en kötüsünü düşüyor ve gözümüzde hemen canlanıveriyor olaylar. ben de konuşmamasını çok takıyorum herşeye uuuu diyo söyle ne istiyosun diyorum al al demeye başlıyo üzerine gidince. doktorumuz 9,5 - 10 aylık yürüdüğü için özgür kaldı istediği herşeye size söylemeden kendi ulaştığı için beyni emir vermiyor.(Allah'ın izni olmadıktan sonra) şu anda özgürlük üzerine işlerini hallediyo kendi. size ihtiyacı yok dedi doktor. yoğunluk yürüme üzerineymiş bizde.

kızlar bu sabah işe giderken beni rahat bıraksın diye pepeyi açtım annesi ninni söylüyordu uyusun diye, bir anda çığlık atarak içini çeke çeke ağladı. boynumu sıkarak sarıldı. ona ne hissettirdi ne anladı bilmiyorum ama sanırım öldüm falan sandı zor ayrıldık sabah. arkamdan 1,5 saat ağlamış. telefon bağlantısı yaptık yolda beni görünce daha çok bağırarak ağladı. normalde 3 aylık olduğundan beri çalışıyorum hiç arkamdan ağladığı olmadı. bir veya iki sefer ağlamıştır. ilk kez bu kadar kötü ayrıldık. baybay yapardı arkamdan bu sabah çok kötüydü.

Kizlar kızımın dişleri sarardi. Diş temizliği yapıyor musunuz? Anne sütü de alıyor ama bilemedim neden! 7 yaşına kadar bu dişleri kullanacak, çürür mu ki ya?..

Kizlar kızımın dişleri sarardi. Diş temizliği yapıyor musunuz? Anne sütü de alıyor ama bilemedim neden! 7 yaşına kadar bu dişleri kullanacak, çürür mu ki ya?..
Canım ben uzun bir süre gazlı bez ve çok az karbonatlı su ile sildim yinede sarardı hafif hafif. Bir iki aydır fırçalıyoruz ama kendisi yapmak istiyor ne kadar fırçalayabilirse işte. Dişlerini birleştirip yapmıyor ağzını açıp fırçalamaya çalışıyor. Hiç yoktan iyidir diyorum bende. Yinede tam geçmedi sarılıklar

Canım ben uzun bir süre gazlı bez ve çok az karbonatlı su ile sildim yinede sarardı hafif hafif. Bir iki aydır fırçalıyoruz ama kendisi yapmak istiyor ne kadar fırçalayabilirse işte. Dişlerini birleştirip yapmıyor ağzını açıp fırçalamaya çalışıyor. Hiç yoktan iyidir diyorum bende. Yinede tam geçmedi sarılıklar
Cevap için teşekkürler. Bir çözüm gerek o vakit. Bebeğin dişi mi sararmış! İlginç bir cagdayiz.

X