2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Kızlar oyun hamuru tamamen başa bela benden söylemesi.ablasi çok seviyor diye aldık kaç defa.ama o da sürekli alıyor eline ama ağzına sokuyor.basinda otursan da bir şekilde eline geçiyor ufakta olsa bir parçası.kac defa ağzından çıkarttım.kendimde yaptım hamur.o da çok tuzlu oluyor zaten yine sakıncalı.

Senin için çok zor canım Allah sabır versin. Ama bak biberonu tutabilmiş buda bir takım şeylerin iyiye doğru gittiğini gösteriyor sanki.
Umarım dahada iyi olacak. Zor bir süreçten geçiyorsunuz ama Umudunu kaybetmemeye çalış.

canım çok geçmiş olsun bişey sorucam detaylı ultrasona girmişmiydin. Rabbim acil şifa versin inşallah sanada dayanma gücü kızına da çok geçmiş olsun

PembeLokum PembeLokum Allah'ım tez zamanda şifa versin. Kızın için de ayrı üzüldüm. Peki yardımcı kimse var mı acaba yanında canım? Zor bir süreçten geçiyorsunuz.

Oğlunun norolojik durumu bi belli olsun inşallah yarık damağın çözümü var tedavi olursunuz. Epilepsi benzeri nöbet bazen bebeklerde oluyor ve sonra kendiliğinden geçiyor. Canım şuan beyni o kadar hızlı gelişiyor ki senin gitmedigin bir gün bile kayıp. Bir an önce oğlunu doktora goturmen gerekiyor. Kızın büyüdü, birinin yanında olur artık. Bak ben bakıcıya bırakıyorum sabah 8 de akşam 5.30 da eve geliyorum...

PembeLokum PembeLokum canım daha önce çalıştığım işyerinde bir arkadaşımın eşi doğum yaptı sezeryanla esasında beyine kan pıhtısı atmış dr taburcu etti bir kaç gün içinde çocuk nöbet tarzı havale geçirmiş 3 hastane gezdiler anlamadılar enson Dr muayne ederken geçirmiş yine direk yatış yaptı 1 hafta burada yattilar cozemeyince Akdeniz tıpa sevk yapıldı orda da bisure yattilar profesör epilepsi ilacı yazmış vitamin felan vermiş yaklaşık 6 ay 1 sene aradı ilacı kullanıp bıraktılar şuan 3,5 yaşında kız çok şükür hiç bir problemi yok teşhis olarak nörolojik bir bulgu yoktu sana moral olsun diye anlatıyorum belki sizde de bir bulgu olmaz ama ilaçları bı sure kullanmanız gerekebilir hem ne güzel hortum salmaktansa biberona baslamissiniz bu da güzel bir başlangıç sen güçlü ve cesur bir annesin bebeğinde senin gibidir biraz zaman bol dua ve sabıra ihtiyaciniz var

Tşk ederşm Allah razı olsun tek tek cevaplayamıyorum detaylı ultrasona ayrı olarak gitmedim kendi doktorum bakıyordu detaylı

Kızımı bir tek dedesi oyalayabilir o da yoğun çalışıyor hasta da olduğu için kimseye bırakamıyorum benden de 1 saat ayrı durmuyor maalesef Ankara’ya gidip gelmek 8-10 saatimizi alır :KK43:

Senn oğlan fena:)) Varya resmen benim kızı anlatıyorsun o da aynı tarz yaramazlıklar pesinde.Elinden her iş geliyor maşallah.
Tokat atması, sac çekmek,ısırması.dikkat ettim ama bana pek yapmiyor babasina daha cok yapiyor ısırmayı.bu seninde dedign gibi heyecanlaninca tepkisel olarak yapoyor.Babası işten o gelince seviniyor ya atlıyor o üstüne o ve neresi gelirse ısırıyor.sinirlenince de daha cok tokat atiyo:) ben tokat vs öğrenecek sey yapmiyorum ama...kapı esiklerindeki süpürgelikler varyaonları sokuyor direk ağzına.peteklere tırmanmak,masaya çıkıp üstünden devamlı inip tekrar çıkmak,WC saldırıp saniyede talan etmek favorileri arasında.kendi yatağından benim yataga ordan direk yere ii nip şov başlıyor uyanır uyanmaz:) hiç bir örtü vs asla bırakmaz.vs vs daha bir sürü şey.bu dönemleri böyle bu bıdiklarin.
aynen bak süpürgelik olayını atlamışım nasıl keşfetti bilmiyorum bizim evde yok da annemlerde var. babam kızdı çok oğluma. bıraktı. daha da okunmadı. erkek kızması farklı oluyo. bazen eşim de koca sesiyle bağırmak istiyo sesine hakim ol diye uyarıyorum anlıyo ne demek istediğimi. o da kızarsa ilerde korkusu kalmayacak babadan. sen bari kızma bağırma di uyarıyorum kadın sesi cırtlak olduğu için tınlamıyo bizimki.

Tşk ederşm Allah razı olsun tek tek cevaplayamıyorum detaylı ultrasona ayrı olarak gitmedim kendi doktorum bakıyordu detaylı

Kızımı bir tek dedesi oyalayabilir o da yoğun çalışıyor hasta da olduğu için kimseye bırakamıyorum benden de 1 saat ayrı durmuyor maalesef Ankara’ya gidip gelmek 8-10 saatimizi alır :KK43:
çok geçmiş olsun. bebekler güçlü oluyo. inşallah atlatacaktır. söylemesi kolay da anne için çok zor tabi.

Sanırım bebeğine birden fazla kişi bakan herkes bu durumu gözlemliyordur bebeğinde. Bizde de durum aynı. Bana ayrı davranıyor, bakıcısına ayrı. Benden ayrı talepleri var, bakıcısından ayrı. Benimleyken farklı sınırları var bakıcısıyla farklı. Ve bu durumu çok güzel idare ediyorlar :)
Selam kızlar :) kesinlikle katılıyorum. Bizimki bana farklı babaya farklı davranıyor. Ben evde yalnız baktığım için bugüne kadar hep wc ye giderken mecburen onu da banyoya götürdüm. Babası ise banyoya girerken onu kesinlikle almaz burda beni bekle der o da oturur bekler. Şimdi artık büyüdü ben de almayayım dedim. Sonuç kapıyı yumruklayan sinir krizi geçiren bir bebe. Anaya saygı kalmamış :)

Çok teşekkürler..pedagoğa götürürüm olmadı..sizce devlet mi özel mi daha iyi olur..devlet uzun zaman sonra gün veriyo..
2 hafta kısa bir süre 2 hafta daha gözlem yapın eğer devam ederse devlet özel fark etmez çocukla çalışan bir psikolog iyi olur. Cocuk alanında uzman psikologa pedagog deniliyor zaten.

Başka belirti var mı iyi gözleyin...

Selam kızlar :) kesinlikle katılıyorum. Bizimki bana farklı babaya farklı davranıyor. Ben evde yalnız baktığım için bugüne kadar hep wc ye giderken mecburen onu da banyoya götürdüm. Babası ise banyoya girerken onu kesinlikle almaz burda beni bekle der o da oturur bekler. Şimdi artık büyüdü ben de almayayım dedim. Sonuç kapıyı yumruklayan sinir krizi geçiren bir bebe. Anaya saygı kalmamış :)
bizimki banyo hastası. ışığı açma sesinden banyoya mı yoksa başka bir odaya mı gidiyoruz anlıyo koşa koşa geliyo. ışığı çok yavaş açmaya çalışıyorum banyoya girerken duymasın diye. ya sesinden tanıyo adam. yatak odasına giderken ışığını açıyorum sesi duyuyo ama gelmiyo :)

bizimki banyo hastası. ışığı açma sesinden banyoya mı yoksa başka bir odaya mı gidiyoruz anlıyo koşa koşa geliyo. ışığı çok yavaş açmaya çalışıyorum banyoya girerken duymasın diye. ya sesinden tanıyo adam. yatak odasına giderken ışığını açıyorum sesi duyuyo ama gelmiyo :)
Ay maşallah yaa... Cok tatlı. Benim kız yikanmaktan nefret ediyor. Dışarıdan sesini duyan başka şey anlar, o derece feryat figan...

Detaylı ultrasonda çıkardı eğer detaylı bakılsaydı ya neyse allah inşallah şifasını verir kuzunun

değişiklik iyi olur ama oyun hamuru renkli gelip tadını merak edebilir dikkatli ol yapmaz diye düşündüğümüz herşeyi yapabilme kapasitesindeler
dün lets in aldım pembe ve mavi bide oyun hamur kalıbı aldım çok sevdi şekilleri tanıdığı için yaptı hemen :) ağzına atmadı hiç

pcfl pcfl canım dediğin gibi sanırım eğitim için kendim ilgilenmem gerekiyor günicerisinde hiç tuvalet dememiş ben gittim yemekten sonra tuvaletun kapına gitti gel dedi bende hadi bezini çıkaralım dedim hiç inat etmeden yatti tuvalette suyu açtık dediğin gibi tanıtım merak ediyormus dün sordu bende anlattım sonra suyla önce ben taharettlenmeyi gösterdim.onda.sonrraaa kendi yaptı sonrada kuruladik ama zor olacak izin şansım sıfır yasal izin sürem dolması

pcfl pcfl canım dediğin gibi sanırım eğitim için kendim ilgilenmem gerekiyor günicerisinde hiç tuvalet dememiş ben gittim yemekten sonra tuvaletun kapına gitti gel dedi bende hadi bezini çıkaralım dedim hiç inat etmeden yatti tuvalette suyu açtık dediğin gibi tanıtım merak ediyormus dün sordu bende anlattım sonra suyla önce ben taharettlenmeyi gösterdim.onda.sonrraaa kendi yaptı sonrada kuruladik ama zor olacak izin şansım sıfır yasal izin sürem dolması
Hayırlısi canım bi şekilde halledersin artık. Maşallah bebeğin cok akıllı. Detaylı ne varsa tanıtmak gerek. İnanılmaz kolaylaşacaktır o zaman. Yapması gereken şeyleri sarkı haline getirirsen daha kolay öğrenir.

Peki rehabilitasyon merkezi pedagoğu olur mu
Konuşma seslerini (öpücük, dil şıklatma) taklit etmiyor, isteklerini elde etmek için ağlama dışında ses çıkartmıyor, baba/mama gibi en az bir sözcük söylemiyorsa, aile üyelerini tanıyıp gösteremiyorsa, güle güle yap/ al/ver gibi basit komutlara uymuyorsa gidin.

merhaba bizde ilk hastaneye yatisimizi yaptik zatten cok degildi biraz zayifladi kizim istahsiz bu durumda olan anneler var mi daha ilk kopek disini cikariyor 8 disten sonra napicami sasirdim vitasure fantomalt protifar vs kullanan oldu mu istah acici bir seyler verdiniz mi bagisikligida dusuk cikti

Hayırlısi canım bi şekilde halledersin artık. Maşallah bebeğin cok akıllı. Detaylı ne varsa tanıtmak gerek. İnanılmaz kolaylaşacaktır o zaman. Yapması gereken şeyleri sarkı haline getirirsen daha kolay öğrenir.
Hakkını helal et canım klasik türk insanı uzman birini bulunca hemen soru yağmuruna tuttuk eğitim için arastirmistim hazır olduğunu belli eder felan diyordu artık kış demeden yavaş yavaş baslayayim merak ettiği şeyleri göstereyim meneyide bırakacak galiba eve gidince mama derdi şimdi gece bir yada iki birde uyuyacağı zaman istiyor ben inanıyorum kızıma kendi isteği ile bırakacak

merhaba bizde ilk hastaneye yatisimizi yaptik zatten cok degildi biraz zayifladi kizim istahsiz bu durumda olan anneler var mi daha ilk kopek disini cikariyor 8 disten sonra napicami sasirdim vitasure fantomalt protifar vs kullanan oldu mu istah acici bir seyler verdiniz mi bagisikligida dusuk cikti
Dişleri kasindigi için huysuzluğu ben dentinox diş jeli kullandım rahatlatıyor su iştah içinde zorlamiyorum bazen hiç yemiyor emdiği içinde açılınca ister diyorum oda meme yatmezsa mam diye tutturuyor bı ara bizde ateş iştah kaybıyla yarım kilo verdik hiç bişey yemedi ama dediğim gibi emzirdigim için sıkıntı yapmadım çocuk Dr takviye amaçlı supravit benzeri bir vitamin vermişti ismini hatırlayamadım şuanda d vitamini kan şurubu ve b 12 iğnesi kullanıyoruz tahlil değerlerimiz düşük çıktı

kizlar lutfen yardim edin 02.06.2016 dogumlu oglum kac kelime konusmasi gerekir allahim ben neden hep en kotusunu dusunuyorum :KK43:(
Biz 30.05.16 doğumluyuz bir çok kelime söyleyebiliyor bizden 02.04.16 doğumlu arkadaşım var anne baba başka kelime yok yine 28.02.16 doğumlu başka arkadaşın kızı var oda sadece baba diyormuş başka yok ve genel bakış açısı erkek çocukları kızlara göre geç konuşur derler annemin komşunun ikiz erkekleri var 3 yaşında yeni başladılar konuşmaya fikrimi söyleyeyim ilgisini çekecek kitaplar al resimlere bakarak hep seslerini çıkarın hep hikaye uyduruk ben kizimda öyle yapıyorum uzun uzun okumayı beklemiyor bende iki kelimelik üç arkadaş balık yuzuyormus biri mavi biri sarı biri kırmızıymis balıkçı amca gelmiş olta almış biri abi biri dede biri amcaymis gibi resim ve hikayeye göre uyduruyoruz bu şekilde öğrendi bazi seyleri

X