2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Teşekkür ederim canım tanıtım aşamasını geçtik diye tahmin ediyorum bı süredir kapıda bekliyor temizlik aşamasını felan gördü anlatıyorum da çıkınca elimizi yikayalim felan diye dunde çişini yapmadan çıkaramadım çısıni yapınca mutlu olup çıktı kendisi babasıyla bizde aferin kızıma dedik öptük birde izin alma şansım yok maalesef o yüzden akşamları yapabilirim ancak

Yemekleri ağzında tutuyor..zaten eline alıp ısırma hiç olmadı bizde..demir ilacından ön dişleri dökülmeler var..kraker falan yiyor..
İsmin dışında bir şey diyor mu? Birazcık oğlunu tanitman gerekiyor. Ayrıca hangi gün konuşmamaya başladı ise o gün ne oldu ya da önceki gün bir düşün.
Tuvaletini yapıyor mu? Psikolojik ise başka. Belirtilerde vardır mutlaka. 2 hafta tvv izleme ile otizm olmaz ama etkiler tabii ki. Dönen nesneleri izleme, arabaların tekerlekleri ile oynama, göz teması kurmama, öfke patlamaları vs...var mı?

Yemekleri ağzında tutuyor..zaten eline alıp ısırma hiç olmadı bizde..demir ilacından ön dişleri dökülmeler var..kraker falan yiyor..
Bu arada benim burdan konuşmam etik değil aslında. Açık bir şekilde yazdiniz diye yazdım. Ayrica görmeden söylediklerim böyle bir durumda doğru olmayabilir. Örnek vereyim, bi çocuğu babasının anlatması ile yan odadaki meslektaşım özel eğitime yolluyordu. Ben çocuğu degerlendirdim zehir gibi. Nerdeyse psikiyatrik raporlu olacaktı yavrucak. Bizim alanda kime gittiğin bile önemli. Eğitimlerine, lisans eğitimine vs mutlaka bakın araştırın. Sahtekâr dolu. Meslek yasası yok o yüzden.

Dün çamaşır makinesini çalıştırdım korkmuş ağladı..gel deyince kucak açınca geliyor..cee oynuyoruz..yüzüne bakıyo gülünce gülüyor..bazen arada kızdığı oluyor..mesela su demiyo suluğunu getiriyor aç diye..söylesin diye geri uzatiyorun ona kızıp atıyo bana ellerini yumruk yapıyo kızıyor..alkış var by by canı isterse yapıyor..25 ekimdi sanırım o gün fincan kırdı ama kızmadım ona kırıkları toplamak için aldım ama bişey oldu ona diye panik oldum diğer odadan eline ayağına batacak diye hışımla aldım..o sabah kahvaltı etmiyo diye sadece kızmıştım..yaa annemlerde yazdan beri formasyona gidiyorum haftasonu orda oğlum ve tv hep açık..5 aydır diyeyim size..bide o dönem annem takla attırmış oğlum alnını yere hızlı koydu o gece..

Konuşmayi yöneten bölge on tarafta değil. Merak etmeyin. Dönem dönem oluyor böyle. Sadece ismine bakmaması evet bi şey ifade etmez. Söylediğiniz talimatları anlıyor ve yapıyorsa sorun yok. Göz teması da varmış. Rahat olun...

babam yiğenime yapardı hep :) bak unutmuşum sen hatırlattın mantıklı. peki neler oynuyorsunuz
Canım biz genelde lego oynuyoruz bir süredir. Kule yapıyor bo bo bo diyor bozuyoruz tekrar yapıyoruz
Defter karalıyoruz çok seviyor kalemi,
Ahşap puzzle var onları yapıyoruz hayvanlar ve araçlar hem isimlerini yada seslerinisöylüyor hem yerleştirmeye çalışıyor
Şu an ona ayırdığım iri küp şekerlerle kule yapmaya çabalıyor.
Benimki böyle söktak oyunları seviyor yani
Hamur hiç denemedim ağzına atma olasılığı yüksek diye. Kendin yaparsan sıkıntı olmaz ama

hiç sorma. akla gelmeyecek şeyler yapıyor. kombinin sıcak su borularına dokunuyo çekmeye çalışıyo inşallah o kdr gücü yoktur ya. yatağının koruma çubuklarını söktü. tahtadandı. şimdi arasından geçip yere iniyo. hafta sonu monte edicek tekrar eşim. ama yine sökecek eminim içinden geçebilmek için.

Tam bir canavar desene tukurme olayina bayıldım sağlıklı olsun da uslanip akillanacaklari zaman gelicek ve biz geriye dönüp bu günleri hasret ve özlemle anacagiz

kremleri dışında ağzına sokmak istediği bişey yok hepimiz genelde aynı oyunları oynuyomuşuz artık sıkıldım evcilik oynayıp yapboz yapmaktan dedi mdoktor çantası alıyım bari değişiklik olsun bide oyun hamuru alıyım yere bi muşamba sererim kurabiye kalıbıyla oynatırım.

Tam bir canavar desene tukurme olayina bayıldım sağlıklı olsun da uslanip akillanacaklari zaman gelicek ve biz geriye dönüp bu günleri hasret ve özlemle anacagiz

herhalde en yaramaz bebek benimki burda. akşam ona dikkat çevirmedim ade ade seslendi dizi izliyodum normalde dalıp gitmem boş anıma denk geldi seslendiğini duyuyorum ama bakamadım işte. saç çekmenin ötesine geçti kafatasımı yüzdü. eşime seslendim yetiş çabuk diye çığlık atıyo niye ona bakmadım diye kafama saldırdı. resmen etim kanadı. tırnakları ile tutmuş. koltukta hasta gibi yattığım için o da yere oturup kafasını koltuğa koydu. bende de inat var 2 aylık bebeğe küsen insanım :) senle bütün gece konuşmıcam dedim ve konuşmadım. hiç gıkı çıkmadan oturuyo halının üstünde. kıyamadım aldım sarıldım ama konuşmadım hiç o da hiç ses yapmadan kucağımda oturuyo kıpırdama falan yok. kafayı kaldırıp yüzüme bakıyo bakışımı görünce kafayı aşağı eğiyo tekrar kaldırıp bakıyo tekrar kafa aşağı. eşim uzatma o da sana küserse biliyosun kesinlikle sana gitmez dedi. yatarken barıştık. barışmamızla yüzüme tokatı indirdi. bu vurma işini ya bilerek yapıyo ya da çok heyecanlanıyo tepkisini heyecanını vurarak gösteriyo.

değişiklik iyi olur ama oyun hamuru renkli gelip tadını merak edebilir dikkatli ol yapmaz diye düşündüğümüz herşeyi yapabilme kapasitesindeler

erkek çocuk daha farklı sanırım benimki de yaramaz kırma dökme şeklinde o vurma bizde de var bazen sebepsiz bakıyorum bi tokat yemişim ama sadece tokat başka bişey yok

Senn oğlan fena:)) Varya resmen benim kızı anlatıyorsun o da aynı tarz yaramazlıklar pesinde.Elinden her iş geliyor maşallah.
Tokat atması, sac çekmek,ısırması.dikkat ettim ama bana pek yapmiyor babasina daha cok yapiyor ısırmayı.bu seninde dedign gibi heyecanlaninca tepkisel olarak yapoyor.Babası işten o gelince seviniyor ya atlıyor o üstüne o ve neresi gelirse ısırıyor.sinirlenince de daha cok tokat atiyo:) ben tokat vs öğrenecek sey yapmiyorum ama...kapı esiklerindeki süpürgelikler varyaonları sokuyor direk ağzına.peteklere tırmanmak,masaya çıkıp üstünden devamlı inip tekrar çıkmak,WC saldırıp saniyede talan etmek favorileri arasında.kendi yatağından benim yataga ordan direk yere ii nip şov başlıyor uyanır uyanmaz:) hiç bir örtü vs asla bırakmaz.vs vs daha bir sürü şey.bu dönemleri böyle bu bıdiklarin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…