2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Teşekkür ederim Canlar allah razı olsun oğlum için medela yarık damak biberonu kullanıyoruz onu bile zor tutuyor 50ml içmesi 1.5 saati buluyor o kadar yazığım geliyor ki yavruma bu beyninde de ne olduğu 2 yaşa kadar tam anlaşılmazmış korkuyorum ne çıkacak acaba hayatımızı nasıl etkileyecek oğlumda bazı refleksler yok ya da refleksleri zayıf mesela Moro refleksi işte emme refleksi de yoktu sonda ile besliyorduk hatta ben de yaptım onu çok içim acıdı midesine hortum indirdim :KK43: öğrenmek zorundaymışım Çünkğ:KK43: ama biberonu tuttu şükür kurtuldum oğlumun midesine hortum indirmekteno_O

Doğum yaptığımdan beri yaşadığım hayata inanamıyorum
Senin için çok zor canım Allah sabır versin. Ama bak biberonu tutabilmiş buda bir takım şeylerin iyiye doğru gittiğini gösteriyor sanki.
Umarım dahada iyi olacak. Zor bir süreçten geçiyorsunuz ama Umudunu kaybetmemeye çalış.

Merhaba arkadaşlar oğlum 21 gün yoğunbakımda kaldı ve çıktı sonunda şükür tabi burda bitmedi daha ameliyat olacak yarık damak için ve oğlum bir kaç kere yopunbakımda Nöbet geçirmiş epilepsi ya da başka bir beyinsel sıkıntı olabilirmiş o nedenle bir doktora gittik başka doktora da gideceğiz ama kızım çok hasta bağırsak enfeksiyonu geçiriyor o nedenle gidemiyoruz şimdilik epilepsi ilacı ile oğlumun nöbet geçirmesini engellemeye çalışıyorz
canım çok geçmiş olsun bişey sorucam detaylı ultrasona girmişmiydin. Rabbim acil şifa versin inşallah sanada dayanma gücü kızına da çok geçmiş olsun

PembeLokum PembeLokum Allah'ım tez zamanda şifa versin. Kızın için de ayrı üzüldüm. Peki yardımcı kimse var mı acaba yanında canım? Zor bir süreçten geçiyorsunuz.

Oğlunun norolojik durumu bi belli olsun inşallah yarık damağın çözümü var tedavi olursunuz. Epilepsi benzeri nöbet bazen bebeklerde oluyor ve sonra kendiliğinden geçiyor. Canım şuan beyni o kadar hızlı gelişiyor ki senin gitmedigin bir gün bile kayıp. Bir an önce oğlunu doktora goturmen gerekiyor. Kızın büyüdü, birinin yanında olur artık. Bak ben bakıcıya bırakıyorum sabah 8 de akşam 5.30 da eve geliyorum...

PembeLokum PembeLokum canım daha önce çalıştığım işyerinde bir arkadaşımın eşi doğum yaptı sezeryanla esasında beyine kan pıhtısı atmış dr taburcu etti bir kaç gün içinde çocuk nöbet tarzı havale geçirmiş 3 hastane gezdiler anlamadılar enson Dr muayne ederken geçirmiş yine direk yatış yaptı 1 hafta burada yattilar cozemeyince Akdeniz tıpa sevk yapıldı orda da bisure yattilar profesör epilepsi ilacı yazmış vitamin felan vermiş yaklaşık 6 ay 1 sene aradı ilacı kullanıp bıraktılar şuan 3,5 yaşında kız çok şükür hiç bir problemi yok teşhis olarak nörolojik bir bulgu yoktu sana moral olsun diye anlatıyorum belki sizde de bir bulgu olmaz ama ilaçları bı sure kullanmanız gerekebilir hem ne güzel hortum salmaktansa biberona baslamissiniz bu da güzel bir başlangıç sen güçlü ve cesur bir annesin bebeğinde senin gibidir biraz zaman bol dua ve sabıra ihtiyaciniz var

Kendim yapıyorum ben. Normal hamura ispanak kayinca yeşil, havuç katinca turuncu ....gibi renklendirebilirsin. Birazcık yağ da eklersen yapışmaz. İyi kıvamını alırsa yağa da gerek kalmaz.
babam yiğenime yapardı hep :) bak unutmuşum sen hatırlattın mantıklı. peki neler oynuyorsunuz

babam yiğenime yapardı hep :) bak unutmuşum sen hatırlattın mantıklı. peki neler oynuyorsunuz
Biz şuan legolarla ve kamyon la oynuyoruz onun dışında pek oyuncaklar işimiz olmuyor yastık anne baba at oluyor yada evin içinde koşturmaca felan oyuncak yeni ise ilk ilgisi geçene kadar sonra kitap yada kalemler çoğunluk oyunumuz

Ayyyyyyy dün akşam çok heyecanlandım ben tuvalete girdim çıktım kızım da ısrarla girmek istedi bende kırmadım bezini çıkardım terligini koyudum girdi oturdu kalktı iki kere tamam bitti çıkalım dedim üçüncüye oturdu çiş çiş dedi ve çişini yaptı sonra çıktı acaba eğitimin vakti gelmismidir pcfl pcfl bu konudaki fikrini alabilirmiyim yoksa her istediğinde bu şekilde bezini açip oturtup çıkınca tekrar bez bağlamak mı

Biz şuan legolarla ve kamyon la oynuyoruz onun dışında pek oyuncaklar işimiz olmuyor yastık anne baba at oluyor yada evin içinde koşturmaca felan oyuncak yeni ise ilk ilgisi geçene kadar sonra kitap yada kalemler çoğunluk oyunumuz

akşama kadar bütün oyuncakları kitapları fethediyo artık ben eve gittiğimde farklı bişey arıyo 2 defter bitirdik çiz boya vs derken oyun hamuru alıyım dedim bide doktor çantası bi ayda onunla idare edelim :)

Ayyyyyyy dün akşam çok heyecanlandım ben tuvalete girdim çıktım kızım da ısrarla girmek istedi bende kırmadım bezini çıkardım terligini koyudum girdi oturdu kalktı iki kere tamam bitti çıkalım dedim üçüncüye oturdu çiş çiş dedi ve çişini yaptı sonra çıktı acaba eğitimin vakti gelmismidir pcfl pcfl bu konudaki fikrini alabilirmiyim yoksa her istediğinde bu şekilde bezini açip oturtup çıkınca tekrar bez bağlamak mı

benim kızımda bazen söylüyo ama ben hiç götürmedim kış diye işime gelmiyo :) vakti gelmiş olabilir sen devam et bence

Canım zaten şu sıralar minciklamak istiyor. Sonra minik minik koparıyor. Ben hamur ile ilgili bi şey yapacaksam yanına oturtuyorum o da yapıyor. Genelde beni taklit ediyor :) hem de işimi rahat yapıyorum.

Bal kızım konuşunca gene ozledim onu bak...

benim kızımda bazen söylüyo ama ben hiç götürmedim kış diye işime gelmiyo :) vakti gelmiş olabilir sen devam et bence
Bende kış çıksın diye bekliyordum da öncede bahsetmistim evde yalnızken tuvalette girdiğimde kapıyi açık bırakırdim o da kardinna oturur çiş derdi düğün ben döndürüp çıkarmak istedim ve. O ısrar etti bende yaptım bitince bezini tekrar bağladım acaba tekrar bez baglamasamiydimbirde eğitim için sadece akşamları devam edebilirim

Önce bir tanıtım yap canım. Tuvalet nedir oradaki araç gereçleri ne yaparız vs gibi. Sonra cisi anlat ki ilk yaptığında korkmasın. Hiç görmedi ya bazıları korkuyor bazıları da bir parçası gitti diye üzülüyor. Hatta hiç unutmam biri çocuğunu içine kapandı diye getirdi, meğer çocuk kaka için üzülüp depresyona girmiş. Tuvalet alışkanlığı cok önemli.
Gelişimi önemli. Mesela şöyle kasları yeterli olgunlukta değil ise bilişsel olarak hazır olsa bile bu beceriyi edilemeyebilir. Bu da cocuukkta basaramiyorum hissini olusturur. Özgüven bi giderse sonrası zor...

Yani şuanda tanıtım sonra geldiğinde haber verme ve sonra uygulama aşaması. Uygulamaya geçtiğinizde gece gündüz bağlamadan prensipli olman gerekecek, tutarlı olmazsan cok uzun sürer bu iş. O zaman ikinizde yipranirsiiniz.

Herkes tuvalet işini cok abartiyor. Endişe etme eğer bebeğin hazır olsun iki haftada kapar. Ayrıca kendini temizlemesini de ona bırak. 13 yaşında hala annesi temizleyen anormal anneler gördüm. Haa bir de kesin başladığında sadece sen ol, ben bu yüzden Nisan gibi izne ayrılmayı düşünüyorum mesela :)

X