2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

bir sorun çıkmazsa 5 hafta daha çalışıp izne ayrılcaz..
ayyyy zaman geçiyor yaaa
dogum yaklaştıkca korku gelmeye başladı...
5 hafta sonra iş yerindeki gibi pek nete giremeyiz belki..

Bebeğimi kaybettim ama sizi takip ediyorum hala, sanki hiçbir şey olmamış gibi davranmak istiyorum, bilmiyorum çok zor. Bana dua edin, sizin dualarınız kabul olur.

Canım çok geçmiş olsun,üzüldüm.Allah sana en uygun zamanda hayırlı,sağlıklı ve çok güzel bir bebek nasip etsin inş.

Insallah dedigin gibi onemli bi durum yoktur cnm. Ama tedbirli olmak lazim.bugun gidiyorum dr a.bakalm ne diyecekler.saolasin cvbin ve uyarin icin.

hamileyken benim 2 ablamda da preeklemsi oldu.Bebekleri 8.haftada acilen almak zorunda kaldılar.Şimdi çok sağlıklı yaşıyorlar çok şükür ama ablamın hali berbattı yüksek tansiyon ciddiye alınacak bir durum lütfen ihmal etmeyin ablam da görme kaybı oldu uzun bir süre etrafını göremiyordu.Ben hamile olduğumu öğrendiğimde doktoruma hemen ablalarımın yaşadığı bu tansiyon olayını anlattım ve bende de olabileceğini söyledim.Oyüzden onu engellemek için bana corasprin verdi hala içiyorum

Kızlar ben 2013 mayıs annesiyim forumu epeydir takip etmiyordur sizin yazınızı görünce cevap vermek istedim. SGK da çalışıyorum fazla detaylı bilmem ama şöyle söyleyim 32. haftayı doldurduğunuzda çalışmaya devam etsenizde etmesenizde doktorunuza gidin çalışmayacaksanız doğum öncesi raporunuzu alırsınız çalışmaya devam edecekseniz doktor 5 hafta daha çalışması uygundur yönünde rapor verecek bu aldığınız raporları işyerlerinize vereceksiniz.

bilginiz olsunda benim kuzen rapor alınması gerektiğini bilmeden 32.haftadan sonra çalışmaya devam etmiş bende uyardım rapor alman gerekiyor diye doktor haliyle vermek istemedi yalvar yakar bilmiyorduk unuttuk diyerek aldılar.

kızlar günaydın.Dün akşam doğum yapan komşumu ziyarete gittim.Bebiş çok tatlıydı maşallah.O ilk bebeğini epidural sezeryanla olmuştu.Bunu spinal yapmış doktorlar ve kesinlikle tavsiye etmediğini söylüyor spinali.Çünkü epiduralde omuzdan kuyruk sokumuna doğru bişey takıyolarmış serum ucu gibi ağrın olduğunda düğmesine basınca ağrı kesici veriyormuş.Ama spinal de o yokmuş kesinlikle ağrı kesici falan vermiyorlarmış dün çok sancısı vardı korktum yazık ya ben spinalden vazgeçtim epidurale devam arkidişlerr duyurulur

günaydın cnm.benim geçen c.tesi kntrlm vardı 28+3 tüm oğluşum 1 hafta önden gidiyomuş o yüzden 1 hafta erken vercek raporu.yani temmuzun ilk haftası almam gerikirken 28 haziranda vercek.sen git muayene ol artık kesin verir çünkü gününüde kaçırmaman lazım.

kızlar trendyolda sebamed,mustela,vs.indirimde ilgilenenler ve hala almayanlar varsa bakabilir

Merhaba arkadaşlar.Dün gece sırtüstü döner dönmez göbek deliğimin çevresinde müthiş acıtıcı sancılar hissettim.Hatta kendimi sıkmama rağmen çığlık bile attım.Yana dönünce geçti.Sizce ne olabilir.Cereyanda kaldığım için olabilir mi acaba?
Bu arada eşim de çok korktu.eli ayağına dolandı.İçimden dedim ki gerçek sancıda benden önce bayılır da beni öyle ortada bırakır mı acaba :)))

yok kız
illa bişey takılmasına gerek yok
ben genel sezeryan oldum 1.de
serumdan verdiler ağrı kesiciyi koldan
hiçte öyle ağrım falan olmadı ertesi gün
3 saat sonra kalktım ayağa
ağrı kesiciyi her türlü alabilirsin

bir sorun çıkmazsa 5 hafta daha çalışıp izne ayrılcaz..
ayyyy zaman geçiyor yaaa
dogum yaklaştıkca korku gelmeye başladı...
5 hafta sonra iş yerindeki gibi pek nete giremeyiz belki..

aynen zaman cok hızlı geçiyor...yüzdük yüzdük kuyrguna geldik Allah sonumuzu hayr ede

canım cok teşekkür ederim bilgiler için.. gebeliğinin sonlanmasına cok üzüldüm..kendini nasıl rahat hisediyorsan öyle davran..Allah bu üzüntüyü birdaha yaşatmasın inşallah.. daha önünde güzel günler var Allah herşeyin hayırlısını nasip etsin sana...

kızlar günaydınlar herkese birşey sorucam dün rahmimde iğne batması gibi sancılar oldu sizde de oluyor mu.. arı sokuyor sanki öyle acıyordu.. doğum sancısı öyle birşey değildir umarım

Son düzenleme:

canım bu spinalde serumdan ağrı kesici falan vermemişler işte oyüzden çok sancısı vardı dün öyle söyledi yani bilmiyorum oyüzden ben epidural olmayı düşünüyorum

bende yootda bile baktim nirmal doguma ama ilk kez sezeryan dogumu izledim gercekden cok zor birsey kesdikleri ani izledim iki gun kendime gelemmedim Rabbim herkese normal dogum nasib etsin sezeryan olanlarada yardimci olsun guc versin. Amin

Canim ben ebe oldugum icin hastanede hep normal dogum sezeryan goruyordum korkmam falan diyorum amaaaaa sadece diyorum sanirimaklima bir suru sey geliyo sonra durup hayir diyorum yok canim ne olacak falanameliyathane de gercekten usunuluyo.genel olduktan sonra ayilana kadar ailenin tum sirlari ortaya cikabiliyosayiklamalar kocasına neler neler demeler ve tum bu soylenenler karsisinda saskin kocalarhaaaa tabi guzel seyler de söyleyenler varrrr'askimmmm seni cook seviyorum'diyenler, ameliyat lambalari icin beyaz isik gordumm diyenler yesil ameliyat ortuleri icin bi yesillik vardi ustumde diyenler sanirim gittim geldim deyip eslerini telaslandiranlar daha neler neler tabi ki hepsi genel aneztesinin etkisinden

sınavlarım berbat geçti canım koca senem boşa gidecek diye üzülüyorum. hiç çalışamadım. derslerimi yetiştiremedim. son anlarda bile kayınvalide dişim ağrıyo diye diye hastaneye götürttürdü kendini. çıldırdım resmen. seninki nasıldı canım? inşallah bu yılı tekrar etmeyiz sonra bebekle daha zor oacak..
canım hış geldin.Sağlıklı olmana sevindim ama kusura bakma kayınvalidene kızdım biraz o ne öyle yaa hnagi devirde yaşıyoruz?
sağol kuzum... canım valla bende böyle yapacağını hiç beklemiyordum. normalde kendi evinde sen yapma ben yaparım der durur. ama bu sefer kayınvalidelik yapmaya gelmiş meğerse haberim yokmuş. şu an bile ellerim titriyo sinirden. kuzum karnımda kaç takla akşama kadar bilmem. aynı dakika içinde her yerden vurur mu bi bebek? inanamadım
yapamıyorum ben canım. eşim çok iyi bi insan. zaten eşimin yanında iş yapıyo. eşim yokken mıhlanıyo koltuğa. eşimin bi kaç kere uyardığını duydum. yardım et diyordu yazık. onun hatrı var. normalde kimseye katlanacak bi yapıda değilim
canım hayırdır tayinmi çıktı uzun süredir girmiyorum bende haberim yok valla :26: kız kaynanaya güvenmi olur? Allah kolaylık versin neyse oğluş nasıl sen nasılsın iyimisin
evet sedoşum tayin çıktı. evimi topluyorum.çok zormuş bu halde vallahi. oğlum iyi çok şükür. benim stresim çocuğun pipisinin düşmesine sebep olacak inan ki :) sen nasılsın? güzel kızın nasıl?
Öncelikle çok sevindim amniyon sıvının normale dönmesine hadi geçmiş olsun. Ama nasıl bi vicdan anlamadım canım senin kayınvalidedeki ayıp yani sınavın olmasada senden bu halinle nasıl hizmet bekler.
çook sağol canım.. inşallah senin sıvında da normale dönme olur en kısa zamanda. maalesef bende şaşkınım kayınvalideme. bana dinlen öyle yaparsın diye akıl veriyo. ben yemek yaparken sandalyeye oturup beni izliyor. onunda kızı var anlaması lazım..
sağol canımsın.. evet tek tesellimiz o oldu çok şükür. inşallah sizlerinde hep iyi haberlerini okurum. yazamasamda takip edicem mutlaka. çünkü hep aklımda oluyosunuz. ne nicklerinizi ne de yazdıklarını unutmuyorum gün içinde de :)

Allahım rezillik yaaaa :))))) genel anesteziyi tercih etmemek lazım o zaman :)) yada bi daha gitme ihtimalinin olmadığı bir hastanede olucan :))))

doğumdan konuşuyorsunuz sanırım. siz araştırıp bilgi ediniyorsunuz ben korkudan araştırmıyorum bile son anda ne olursa ben ona razı gelicem ancak o zaman rahat olurum. önceden bilirsem daha çok stres yapıyorum. normal istiyordum ama oğlumun koca kafası buna müsade etmeyecek sanırım. benim onu çıkarmaya müsait olduğumu sanmıyorum

kızlar bi sitede okudum. Bebek hareketlerini hissettikten 148 gün sonra doğum gerçekleşiyormuş. ben oğlum için baktım oğlum erken doğumla 149. gün doğmuş. şimdiki hamileliğim içinde yaptım bakalım tutacak mı? sizde eğer bebek hareketlerini not aldıysanız bakın isterseniz tutacak mı?

ayy şu an bende genelden vazgeçtim. doğumdan sonra boşanırız eğer ben ailesi hakkında içimdekileri konuşursam

keşke önceden bileydik bunu . hiç hatırlamıyorum ama tahmin yürüteyim bakalım..teşekkürler

Benim korktuğum kadar hiçbiriniz korkmuyosunuzdur canım emin ol:2:her an korkudan düşüp bayılabilirim gün yaklaştıkça daha beter oluyorum.Ne yapacağımı da bilmiyorum.Doğum yöntemlerinin hepsi birbirinden korkunç geliyor bana neyi tercih edeceğimi şaşırdım ya:18::18::18:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…