2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ayy şu an bende genelden vazgeçtim. doğumdan sonra boşanırız eğer ben ailesi hakkında içimdekileri konuşursam :KK52::KK52:

kızz bencede sen genel olma sakın hemşoo:KK9::KK9::KK9:sen ayıkken bukadar saydırıyosun kayınvalidene narkozluyken naparsın tahmin bile etmek istemiyorum:KK52::KK52::KK53::KK53::KK53::KK52::KK52:

kızlar bi sitede okudum. Bebek hareketlerini hissettikten 148 gün sonra doğum gerçekleşiyormuş. ben oğlum için baktım oğlum erken doğumla 149. gün doğmuş. şimdiki hamileliğim içinde yaptım bakalım tutacak mı? sizde eğer bebek hareketlerini not aldıysanız bakın isterseniz tutacak mı?

Bu hesaba göre baktım 26 ağustos görünüyor :)

canım bu spinalde serumdan ağrı kesici falan vermemişler işte oyüzden çok sancısı vardı dün öyle söyledi yani bilmiyorum oyüzden ben epidural olmayı düşünüyorum

genel sezeryanda da
spinalde olduğu gibi ağrı kesici verilmiyor zaten.
serumla koldan veriliyor
spinalde öyle
ayrıca epiduralle o katater midir nedir o yüzden sırt üstü yatamıyormuşsun galiba

Benim korktuğum kadar hiçbiriniz korkmuyosunuzdur canım emin ol:2::KK5:her an korkudan düşüp bayılabilirim gün yaklaştıkça daha beter oluyorum.Ne yapacağımı da bilmiyorum.Doğum yöntemlerinin hepsi birbirinden korkunç geliyor bana neyi tercih edeceğimi şaşırdım ya:18::18::18:

aslında normal doğum normal olan

ama sezeryanların içinde de en temizi genel sanırım
gözünü kapatıon açıon bebiş yanında
ama onun kötü yanı
kalkıp gezinsen bile kafa yerine gelmio
bende öyle olmuştu
genel oldum 1. de.
3 saat sonra ayağa kalktım
bahçeye indim vs.. falan ama
sor şimdi bana
kim geldi kim gitti
hayal gibi hepsi
net hiçbirşey yok
3 gün ağzımı kapayamamışım uyurken:KK53:
ağzımın suyundan yatak yorgan göl oldu:KK52:
o yüzden şimdi korka korka spinal sezeryan sitiyorum
nette birsürü doğum hikayesi okudum en iyisi spinal gibi
doktorum da öyle dedi
bakalım

Benim korktuğum kadar hiçbiriniz korkmuyosunuzdur canım emin ol:2::KK5:her an korkudan düşüp bayılabilirim gün yaklaştıkça daha beter oluyorum.Ne yapacağımı da bilmiyorum.Doğum yöntemlerinin hepsi birbirinden korkunç geliyor bana neyi tercih edeceğimi şaşırdım ya:18::18::18:
akışına bırak canım :KK53: nasıl çıkarsa ya Allah ya Bismillah haydee deyip :KK9: evet hepsi korkunç.. o bele narkoz için takılan şeyi bile düşünmek korkunç
kızz bencede sen genel olma sakın hemşoo:KK9::KK9::KK9:sen ayıkken bukadar saydırıyosun kayınvalidene narkozluyken naparsın tahmin bile etmek istemiyorum:KK52::KK52::KK53::KK53::KK53::KK52::KK52:
hayır hemşom o değilde kendi ailem hakkında da atıp tutarım ben.:KK53: ortada kalırım bu gidişle :KK30: oğluşuma güvenirim artık aslanım şehzadem :KK12:

akışına bırak canım :KK53: nasıl çıkarsa ya Allah ya Bismillah haydee deyip :KK9: evet hepsi korkunç.. o bele narkoz için takılan şeyi bile düşünmek korkunç

hayır hemşom o değilde kendi ailem hakkında da atıp tutarım ben.:KK53: ortada kalırım bu gidişle :KK30: oğluşuma güvenirim artık aslanım şehzadem :KK12:

ay herşeyi bırak
halin içler acısı oluyor:KK52:
beni videoya aalmışlar ameliyathaneden çıkarken
ağzım burnum bi tarafta
ne dediğim anlaşılmıyor
böyle bi perişanlık yani genel anestezi
benim ilk ssöylediğim şey
sağlıklı mı olmuş

kızlar slmlar ..
dün kontrolüm vardı 31+3 haftalık gebeliğim , bebişim 1900 gr olmuş...suyu ,plasentası herşeyi güzelmiş...
kafası aşağıda imiş ,bende göğsüme doğru bi sertlikler hissediyordum meğer ayaklarıyla dürtüyomuş kuzum benimmm...
bide raporumu alacaktım 32den 37 ye çalışabilir diye 32+0olmadan kabul etmediler alamadım yani.,salı günü tekrardan gidecem almak için..
he bide doğumum sezaryan olacağı için 38+5 te falan alırız dedi çok bekletmiyorlarmış oyüzdende 35.haftada ayrılmaya karar verdim ..

ayy çok konuştum galiba ...:KK17::KK3:

genel sezeryanda da
spinalde olduğu gibi ağrı kesici verilmiyor zaten.
serumla koldan veriliyor
spinalde öyle
ayrıca epiduralle o katater midir nedir o yüzden sırt üstü yatamıyormuşsun galiba

canım geneli demiyorum ben epidural de serumdan ağrı kesici veriyorlarmış.o katater mi nedir bende tam bilmiyorum da o uzun süre kalmıyormuş zaten çıkarıyorlarmış dayanıcaz yapıcak bişey yok.

aslında normal doğum normal olan

ama sezeryanların içinde de en temizi genel sanırım
gözünü kapatıon açıon bebiş yanında
ama onun kötü yanı
kalkıp gezinsen bile kafa yerine gelmio
bende öyle olmuştu
genel oldum 1. de.
3 saat sonra ayağa kalktım
bahçeye indim vs.. falan ama
sor şimdi bana
kim geldi kim gitti
hayal gibi hepsi
net hiçbirşey yok
3 gün ağzımı kapayamamışım uyurken:KK53:
ağzımın suyundan yatak yorgan göl oldu:KK52:
o yüzden şimdi korka korka spinal sezeryan sitiyorum
nette birsürü doğum hikayesi okudum en iyisi spinal gibi
doktorum da öyle dedi
bakalım
Bende sırf o narkozun etkisi yüzünden genel istemiyorum zaten.yoksa dediğin gibi en temizi genel anestezi.Ben mecburen epidural olucam sanırım:KK43:

Deliiii:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Bende sırf o narkozun etkisi yüzünden genel istemiyorum zaten.yoksa dediğin gibi en temizi genel anestezi.Ben mecburen epidural olucam sanırım:KK43:

ben hiç araştırmadım ne nasıldır diye :) sen maşallah hatmetmişsin hepsini:KK9::KK9: hatta doğumdan sonra seni anestezi bölümünde işe almak istiyceklerdir:KK9::KK9::KK9: banada anlatsana yaaa :)) epiduralle spinal aynı değilmi ikiside bel aşağı uyuşturma.. belden iğne yapıyorlar dimi

Canim ben ebe oldugum icin hastanede hep normal dogum sezeryan goruyordum korkmam falan diyorum amaaaaa sadece diyorum sanirim:KK53:aklima bir suru sey geliyo sonra durup hayir diyorum yok canim ne olacak falan:KK53:ameliyathane de gercekten usunuluyo.genel olduktan sonra ayilana kadar ailenin tum sirlari ortaya cikabiliyo:KK53:sayiklamalar kocasına neler neler demeler ve tum bu soylenenler karsisinda saskin kocalar:KK53:haaaa tabi guzel seyler de söyleyenler varrrr'askimmmm seni cook seviyorum'diyenler, ameliyat lambalari icin beyaz isik gordumm diyenler yesil ameliyat ortuleri icin bi yesillik vardi ustumde diyenler sanirim gittim geldim deyip eslerini telaslandiranlar daha neler neler tabi ki hepsi genel aneztesinin etkisinden:KK53:

Merhaba bende ebeyim meslektaşız:). ben de normal doğum istiyorum ama ikisinden de korkuyorum. bana da korkam gibi geliyordu öyle olmuyormuş:S

ben 4 te çıktım hastaneden bakalım beni ne zaman çağırcak aynı güne verirse görüşürüz.. noldu sende bişey çıkmamıştır umarım herşey yolundadır..

Çıkmadı canım kendim değerlendirdim gerçi masamın üzerine bırak sonucu yarn ara konuşalım dedi ama aramama gerek yok ağrı çıkmadı

ben hiç araştırmadım ne nasıldır diye :) sen maşallah hatmetmişsin hepsini:KK9::KK9: hatta doğumdan sonra seni anestezi bölümünde işe almak istiyceklerdir:KK9::KK9::KK9: banada anlatsana yaaa :)) epiduralle spinal aynı değilmi ikiside bel aşağı uyuşturma.. belden iğne yapıyorlar dimi
canım ben çok korktuğum için bu doğumdan kendim için en iyisini bulmaya çalışıyorum.Epidural li sezeryanla spinal arasındaki farkı dün yeni doğum yapan komşumdan öğrendim tesadüfen.Yoksa spinal isteyecektim doktorumdan.Komşum dedi ki ben ilk doğumumu epiduralle yaptım hiç ağrım sızım olmadı olduğu zamanda serumun düğmesine basıyordum belimde takılı olan o serum ucundan ağrı kesici geliyordu ağrım kesiliyordu diyo.Spinalde ağrı kesici almadım serumla falan vermediler dedi.Yani takılı değilmiş ağrı kesici anladın mı?Oyüzden çok sancım var dedi.Bide spinal baş ağrısı çok yapıyormuş öyle dedi.Vallaha ben komşumun yalancısıyım o ne dediyse size onu anlatıyorum ben iyice heyecanlanmaya başladım yaa off :KK5:sen nasıl doğurmayı düşünüyorsun?

Ya dogumlari dusunmeyelim kizlar boşuna stres olmaya gerek yok nasil olsa elbet cikacaklar içeriden zamani geldiğinde tik tik diye vurmaya baslicak anne ben geliyorum diye bizde onu sabirla ve güçle kucaklarimiza almak için emin olun bütün korkulardan kurtulup hepsinin üstesinden gelicez ben normal doğum dan korkmuyorum hey heyttttt catir catir dogurum Allahin izni ile :KK66:

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

X