2012 Ağustos Annelerinin Doğum Hikayeleri

merhaba teyzoşşşlar biz 24gunluk olduk ancak fırsat bulabıldık hıkayemızı yazmaya.....
13agustos pazartesı gunu catı muaynemı oldum ve 2cm acıklık vardı.nst hıc sancı yoktu dogumum da bayrama denk gelecektı ve doktorum bayramda tatılde olacaktı.benımde rısklı bır gebelıgım vardı daha once 2dusugum olmustu.bu gebelıgım boyunca heeer gun kan sulandırıcı ıgne kullanarak rabbımın de ıznıyle yavru kusuma kavusacaktım.bu sebepten oturu doktorum 17 agıstos cuma gel sunı sancıyla dogurtcam senı dedı.eve geldık ben hergece kendı sancımın gelmesını bekledım sunı sancı nedır nasıldır cok korkuyordum ama nafıle cuma sabah 6 da hastanedeydık.ıslemler yapıldı.rahım agzına ılac yerlestırıldı acılma hala 2cm dı. saat 7de sunısancı verılmeye baslandı.annem kayınannem bırlıkteyız.esımde hastanenın otoparkında arabada beklıyor.bıryandan mesajlasıyoruz agrı sızı varmı yokmu dıye...8.30a kadar hıcbırseyım yoktu hafıf bır bel agrısı dısında.bıryandan nstye baglıyım metrelerce grafıkler cıkyor kımse gelıp bakmıyor.bırden bıre kasıklarıma belıme ve backlarıma cok sıddeetlı sancılar gırmeye basladı.ayrıca cok duzenlıydı.30sn sancı suruyor 30sn dınlenıyordum.''annneeee cok zormus dayanamıyorm anneeeee....allahım kolaylık veeeerrr''dıye bagırıyorum.duvarı yumrukluyorum nevresımı sıkıyorum dızlerıme vuruyorum.....annem hem aglıyor hem duaedıyor bır yandanda bacaklarıma masaj yapıyordu.kayınvalıdem hıc dayanamıyordu dısarı cıkp nefes alıp gelıyordu.Ebe geldi acıklıga baktı 3cm olmus dedı.osırada suyum geldı sıcak sıcak…kaldıgım odada taburcu olmayı bekleyen hasta ve yakını ıle sezaryen olacak hasta ve yakını vardı.ben sancı cekerken bana acıklı bır turk fılmı ızler gozlerle bakıyorlardı.bende o agrılar arasında ınsanlar neden 2. Ve daha fazla cocuk yaparkı allahım dıye felsefe yapıyordum kendımce.agrılarım cok sıddetlenmıstı sancılar arası hıc dınlenemıyordum 2bucuk saat gecmıstı ınleye ınleye.ebe tekrar baktı 8cm olmus dedı.allahım nasıl sukredıyorum o an bılemezsınız.ebe ıkınma hısı gelırse buyuk tuvaletını yapacakmıs gıbı olursan haber ver dedi.odadan cıktı,bende o his uyandı.anne ebeyı cagırın dıye bagırdım ebe gelıp baktı…oooo kalk bakalım bebek gelmıs dedı.naasıl yanı derken koşa koşa dogumhaneye gıttık.ben dogum pozısyonunu aldım.ebeler doktorumu aradılar.doktorum 8.katta sezaryende ben 4.katta dogumhanedeyım.o gun butun sehır doguruyordu heryerden ıkınma seslerı cıglıklar gelıyordu.dogumkatı 15kısılıktı ancak 22kısı doguruyor yada dogurmayı beklıyordu.doktorum geldı uzunca ıkınmamı bagırmamamı soyledı.hızlı hzılı nefes al ver bebegın oksıjensız kalmasın deyıce ben basladım hüüp püüüfff hüüüpp püffff…tam karsımda saat vardı 10.50de gırdım 11.12de kuzucuguma kavutsum.doktor bebegımı kucagıma atıverdı.butun agrılarım gecmıstı yavruma sarıldım kayacak dusecek tutun dıyordum hemsırelere.bıraz hasret gıderdık ve oğlusumu gıydırdıler ben ızledım.doktor benım dıkıslerımı tamamlarken kostur kostır yan odaya gıttı bır bebek daha dogurttu getırdı hemsırelere.dogumhanedekı hersey cok kolaydıve kısa surdu.benıde gıydırdıler ve odamıza gectık…simdi daha zorlu bır sürec bızı beklıyormus onu anladım…Allah herkese hayırlı saglıklı dogumlar evlatlar nasıp etsın hocsa kalın cici anneler
,

ayyy ablam benim ,annem
gözlerim doldu yaaa çok güzell maşşalaah

gözlerim doldu ya Allah ayırmasın sizi .. ya suni sancıdan cok korkuorum ben..

gözlerim doldu ya Allah ayırmasın sizi .. ya suni sancıdan cok korkuorum ben..
canım bende cok tırsssıyordum ama hıc oyle olmadı sukurler olsun bolbol dua et hayırlı saglıklı kolay bır dogumun olur ınsallah
ayyy ablam benim ,annem
gözlerim doldu yaaa çok güzell maşşalaah

benım de doldu yaaa Rabbim ısteyen herkese nasıp etsinn öptük teyzoş seni oğluşla

merhaba agustos annelerı
bızde 08/08/12 tarıhınde zorunlu sezeryan olduk bebegım makat gelıs pozısyonunda oldugu ıcın 39. haftada bebegımı sezeryan ıle almak zorunda kaldık sukurler olsun hersey yolunda bebegım saglıklı ama asla tahmın edemezdım bır sezeryanın bu kadar acı verıcegını
doktorum 12 saat boyunca bırsey yıyıp ıcme dedı bende geceden bolca suyumu ıcıp yattım ama gece bıle susuzluktan uyanıodum sabah oldu susuzlukdan yanıorum yapıcak bırsey yok mecbur o sekılde kayınvalıdem gorumcem ablam esım annem hastanenın yolunu tuttuk yatısımız yapıldı.ben su ıstıyordum herkes sabret dedı 9-10 gıbı alırız dedı doktor ben su dıyordum baska bırsey demıyordum.klımayı acın yanıyorum zaten hava cok sıcak suda yok herkes amelıyathane cok serın gerı geldıgınde donucakın dıyordu. yan odada yatan bırısı geldı baktım ayakta bebegıyle sezeryanmı dedım evet dedı oooo sen bu kadar ıısen ben gule oynaya gıderım dedım ve oylede oldu o bayanı gorunce gayet rahat gıttım amelıyata.
sedyem geldı sondam takıldı ve ben asansore bındım amelıythaneye gıttım hersey cok guzeldı ama amelıyathane sıcakdı klıması bozulmus ben su ıstıyordum serınlık ıstıyordum ustumu ortmeyın barı ayaklarımı acın dıyordum genel anestezxı olucagım ıcın narkozu aldıkdan sonra hadı gorusuruz dedım ve uyudum.
odamda acmaya calıstım gozumu bır mıgde bulantısı bır sancı aman allahım olamaz boyle bırsey ANNE CANIM YANIYOR dıye bagırıyordum gozumu her acmaya calısıtıgmda mıdem bulanıodu cıkarmak ıstıyordum. o kadar ısteyıp bekleyıpde ulastıgım bebegımı gozumu acıp goremıyordum boyle bır acı boyle bır sancı olamazdı ANNE CANIM YANIYOR ANNE dıye ınlıyordum sadece bebegım nerde neden goremıyorum dıyordum. makat gelıs oldugu ıcın bırde suratıda arkaya donuk oldugu ıcın son aylrda ultrasonda sadece sırtını gorebılmısdım,kndıme gelmeye baslarken bebegımın bası yamukmu ayaakları duzmu kolu bası tamm mı herseyı yerındemı demısım cok konusuyorlardı ama ben duyamıyordum sadece canım yanıyor dıye bagırıyordum. annem arkasını donup aglayıp tekrr tesellı etmeye calısıyormus, bır yandan ablam bebegı gogsume tuttrmaya calısıyormus, dıger ablam dayanamamıs aglamakla cıkmıs esım ıse bır an bıle basımdan ayrılamamıs. zamnla narkozun etkısı gecmeye basladı ama agrılarım asla gecmedı agrıdan duramıyordum anne kestıler benı anne ıcımde bı yerımı unuttular anne ben nasıl ayaga kalkıp bebegıme bakıcam anne ben tekrr ınsan olabılıcekmıyım dıye dıye ertesı gun sabahı yaptık. sabah kontrlume doktorum geldı gazın cıktımı dedı hayır dedım nası cıkmaz senı kımse yurutmedımı dedı yok dedım. bendekı butun agrıların tek sebebı ICIMDEKI GAZ mıs butun gun ben yatktan kalkmak ıstedıkce yat bıse olur sana dedıler kaldırmadılar kalksaydım bu kadar cekmıcekdım demekkı
allahım kımseye oyle acılar yasatmasın o gun bıraz ılac destegıyle gaz cıkararak eve geldık herlde arabanın hız gostergesı 30 u gecmemısdır gaz sacım hala devam edıyordu tabıkı ama sancımın neden oldugunu bıldıgım ıcın ıcım rahttı bı ıkı form cayıyla baya rahatladım ve ıkı gune o sancılarımda gectı geldıgımız gıbı bebegımı yıkadık sancının nedenını bıldgım ıcın bebegımle daha rahat ılgılenebılıodum artık
ben hıcbır sezeryanın bu kadar acı verıcı agrılı gectıgını duymamısdım cok korktum ve korkuttum cok sukur evladım ıyı hersey yolunda ve saglıklı rabbım herkese dogumun en kolayını nasıp eder ınsallah.
sımdı bebegım 1 ayını doldurdu zaman cabuk gecıyor oysakı o acılar dun gıbı ama bebegım her halıyle o gunlerı unutturuyor.

butun agustos annelerının cennetı kutlu olsun

allah bagıslasın canım hayırlı saglıklı uzun omurler versın

gulsunoguz cok tesekkur ederım rabbım hepımızın kını bagıslasın ısteyen herkese ıstedıgı zamnda nasıp eylesın

slm kızlar bebeişim 2 aylık oldu ama anca yazıyorum doğum hikayemi..

25 temmuz 2012 çarş günü sezeryan tarihimizdi.ve tabi ben gün ve saat sayıyordum.hem korku hem heyecan hem de sevinç vardı içimde.ve o gün geldi çattı.sbah 5.30 6.00 gibi uyandım banyomu yaptım.saçımı fönledim,hafif makyajımı yaptım.bir yandan da yükses ses radyo açtım hatta bi ara yüzüme kil maskesi yaptığımı hatırlıyorum.annemler de kafayı yicemi düşünmüştür büyük ihtimalle:) tabi ben bunları yapıyorum ama her dk ka gözlerim doluyor.belki de ağlamamk için bu kadar şeyle uğraştım.

neyse hastaneye gittik.önce odamıza çıkardılar.ameliyat kıyafetini giydim.serum takıldı ve biraz sonra da sedyeyle alıp ameliyathaneyeee....

o aşamalar hep gözümün önğnde şu anda,ameliyathaneye giriş,belimden atılan iğne,uyuşmam,bebeğimin doğması...

dünyada duyduğum en güzel sesti belki de onun ağlaması..

onu odama çıkardıktan sonra bende can atıyordum bi an önce bitsinde bende çıkıyım diye..

canım kızım Yaren'im böyle dünyaya geldi işte.

fazla ayrıntıya girmedim sıkmıyım diye

Canım Allah analı babalı büyütsün... Darısı bizim başımıza inşallah bizde gün sayıyoruz

canım allah analı babalı büyütsün... Darısı bizim başımıza inşallah bizde gün sayıyoruz

amin canım hepimizin.37 haftalıksın sanırım çok güzel zamanların tadını çıkar.ben 38+4 de doğum yaptım o zamana kadar her anımın tadını çıkartmaya baktım.bebeğinin bi an önce doğmasını bekliyorsun ama hamileliğin de yeri aynı.herkese hayırlı doğumlar olsun

mrb bende aranıza yeni katıldım bebişim 44 günlük oldu eylül annesi olucakken aceleci kızım beni ağustos annesi yapıverdi

bende eylül annesi olucakken ağustos annesi oldum ilk fırsatta yazıcam doğum hikayemi

kızlar çok geç oldu biliyorum ama evde net yoktu işe başlayalı 1 hafta oldu ancak fırsat bulabildim benim sabri urasım da 22 ağustos sezeryan la 3300 gr doğdu ...ilk fırsatta doğum hikayemi de anlatıcam hepinizi çok özledim ...Çok ara verdim biliyorum aranıza tekrar katılıp size yetişmeye çalışacağım fırsat buldukça hepinizi öptüm:)

İlk doğuranlardan biriyim ama galiba doğum hikayesini en son yazan ben olacağım. Ama olsun geç olsun güç olmasın . başlayayım . 24 temmuz Salı günü öğleden sonra topikte tamda nişan konusu varken lavaboya bir gittim baktım nişanım gelmiş. Tabi ilk buraya yazdımm nişanım geldi diye , tamda konunun üstüne Hemen doktoru aradım. Gel kontrol edelim dedi. Eşimi aradım . Eşimi beklerken komşum geldi pazara gidiyorum bir şey istiyor musun dedi. Ben de yok benim doğum başladı hastaneye gidecem dedim. Kız şok oldu ne bu sakinlik diye . Yarım saat sonra eşim evdeydi. Kızım eşim ve ben hastaneye gittik. 3 cm açılmam vardı. Doktorum eve git iyice dinlen kanaman olursa suyun gelirse hemen gel dedi. Eğerki bunlardan biri olmazsa yarın sabah 9 da hastanede ol suni sancı ile doğumu başlatacağız diyede ilave etti . Tamda benim istediğim gibi :) Çünkü ilk doğumumda da nişanla gitmiştik hemen yatırmışlardı. 24 saat doğumhanede kalmıştım o yüzden hastaneye çok kalmak istemiyordum .Eve döndük. Hemen evi toparlamaya başladım. Dedim hazır başladım ütüleride yapayım. Nasıl bir enerji geldiyse bana ütüyüde yaptım . Ama bir terlemişim resmen kafamdan aşağı su dökülmüş gibi. O sırada eşim geldi. Halimi görünce kızdı. Doktor sana dinlen diyor sen iş yapıyorsun dedi. Akşam saat 8 gibi lavaboda nişanımın hala gelmeye devam ettiğini görünce doktorumu aradım . Normal bir durum dedi ama için rahat etmiyorsa hastaneye git bir kontrol etsinler ben haber veriyorum dedi. Ben bir duş aldım. Tekrardan gittik hastaneye. Kontroller yapıldı herşey normal dendi. Biz saat 11 de eve döndük. Yemek yedik. Kızımı yatırdım. Bende kanepeye uzandım televizyon seyretmeye başladım. Eşim de diğer kanepede . Bu arada sancılarım iyice kendini belli etmeye başladı. Biz bu şekilde saati 3 yaptık. Eşim kalk yatağa yat biraz dinlen dedi. Bende sen git yat ben uyuyamam sancım var dedim. Bu ısrarla yat diyor bende git sen yat diyorum bu sırada pıttt diye bir ses duydum. Sonra ılık bir ıslaklık. Beni bir gülme aldı. Eşime koş bana havlu getir suyum geldi benim dedim. Havluyu getirdi ben hala gülüyorum ama eşim panik halde . ben banyoya geçtim eşim doktoru aradı. Doktor hastaneye gidin demiş. Kızımı kaldırdık düştük yola. Yolda telefondan girdim kk ya . Hemen yazayım yeni havadisleri diye. Eşimde direksiyonda yaz yaz geri kalma diyor 10 dk sonra hastanedeydik. Danışmaya gittik. Doğumhaneye çıkacağım suyum geldi dedim. Kız tekerlekli sandalye getirtelim dedi ben yok ben çıkarım dedim. Sanki doğuma değilde gezmeye gitmişim gibi. Doğumhaneye girdim ebe yine mi geldin dedi. Bende çok özledim sizi dedim. Bu sırada eşim kızımı annemlere götürdü. Kızımı bırakıp annemi alıp geri geldi. Bu sırada beni nst ye bağlamışlardı. Annem geldi . Eşimde doğumhane kapısında bekliyordu. Bu arada ben anneme seni doğumda çağırmam doğurduktan sonra ararım gelirsin hastaneye diyordum. Hastaneye gelmesini istemiyordum ama anne yüreği dinler mi kadın duramamış gelmiş nitekim iyiki de gelmiş. Sabaha kadar annemle konuştuk sohbet ettik. Arada doğumhane kapısına çıkıp eşime ben iyiyim merak etme diyordum. Tabi sancılar her saat daha da şiddetlendi. Sabah 7 de açılmam 8cm olmuştu. Ama bebeğim doğum kanalına girmemişti. Doğumhanede bebek kanala girsin diye sürekli ayaktaydım desem yeridir. Saat 7:30 gibi doktorum geldi. Oda aynı şeyi söyledi. Beklemeye devam… 8:30 gibi tekrardan geldi doktorum. Biraz daha bekleyelim olmadı sezeryana alacağım dedi. Yarım saat sonra tekrardan geldi . tekrardan çatala çıktım. Birkaç defa ıkın dedi. Ama bir türlü kanala girmiyordu bebeğim. En son bebeğimin başında ödem oluşmaya başladığını söyledi ve sezeryana hazırlamaya başladılar beni. O saate kadar dirayetli durmayı başaran beni aldı bir ağlama. O kadar hazırlamışım ki kendimi normal doğuma. Beni ağlarken gören annemde ağlamaya başladı. Doktorum beni sakinleştirmeye çalışıyor ama ne kadar sakin olmaya çalışsam da olmuyordu. Sedye ile doğumhaneden çıkardılar. Eşim kapıdaydı. Üzülsün istemiyordum. Merak etme iyiyim ben dedim. Ameliyathaneye götürdüler . Çok güzel bir müzik çalıyordu. Doktorum bak ağlama senin için çok güzel bir müzik açtım dedi .Ameliyat masasında doğum sancısı çekmeye devam ediyordum. Sonra ilaç verildi ve ben uyudum. Gözümü açtığımda bittimi dedim. Bitti dediler bebeğim nerde iyi mi dedim. Gayet iyi denince rahatladım. Odaya çıkarttılar beni. Annemle eşim odada beni bekliyordu ama bebeğim yoktu. Eşime sordum nerde diye bebek bakım odasında dedi. İyi mi dedim iyi dedi peki güzel mi dedim . Çok güzel dedi . sonra bebeğimi getirdiler . Annem kucağıma verdi ama hala ilacın etkisindeydim. Bakıyorum bakıyorum ama buğulu buğulu . Net göremiyorumki :26: Velhasıl 25 temmuz 2012 Çarşamba günü rabbime şükürler olsun sağlıkla sıhhatle kucağıma aldım 2. Kuzumu . Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah……

Sonuna kadar güldüm özellikle 'yaz yaz geri kalma' kısmına O günü hatırladım gercekten ilkten sonra normal beklerken bende şaşırmıştım sende ama o şaşkınlıklarımız unutuldu gitti :)

Nede güzel oldu 4aydan sonra bu hikaye o duyguları tekrar hatırladık Darısı tüm hamilelerin başına

39+0 da düzenli gittiğimiz doktorumuz bu doğum normal olamaz bu bebek devasa bişey gözüküyor 40+0 da gel sezeryan yapıcaz dedi ve tüm dünya başıma yıkıldı. iki gün sonra bir devlet hastanesine gittim doktor dediki eğer bebek gerçekten iriyse hiç düşünme doktorun senin için en doğru olan doğum şeklini seçecektir dedi. tabiki de normal doğum diye diretirsen o da senin kararın ama çok iş çıkar başına dedi. bir sonraki gün başka bir özel hastaneye gittik o da 4 kilo civarı bi bebiş dedi çok büyük ihtimal sezeryan olursun dedi. sonra başka bir devlet hastanesine daha gittim bu arada 40+0 olduk. daha eliyle karnımı bir yokladı bu bebek baya iri dedi. ultrasonla baktı ve bu sezeryanlık bir doğum dedi. yok sende yırtık çok olur yok bebeğin omzu takılır çıkar vs vs ilerde tuvaletini kaçırırsın rahmin sarkar vajinan genişler vs vs saydılar durdular. sen haftasonuna kalma hemen git şişli etfale sezeryanla alsınlar dedi. 40+2 de şişliye gittik böyleyken böyle dedik doktor muayene etti 1 cm açıklık var ama bebek iri 4200 falan dedi sezeryan dedi tahlilleri de yaptırttı ama beklicez dedi. neyi beklicez dedim normal olmaz diyorsunuz dedim. hastanemiz öncelikli olarak normal doğumun başlamasını bekler dedi. peki ben bunu neden doğuramıyorum dedim ya daha fazlaysa dedi....

iki gün sonra tekrar gel dedi. 40+4 cumartesi sabah kalktık erkenden kontrole gittik başka bir doktor ultrasonla baktı ve nst istedi. sonuçları beğenmedim öğleden sonra yine gel dedi hem bişeyler ye karnını doyur dedi. eve geldik eşim diyor orda yeseydin olmuyor muydu dedim sen o doktoru anlamadın kesin bişey gördü emin olmak istiyor dedim. nitekim öyle de oldu öğle vakti nişanım geldi. ben 39+0 da çatı muayenesinden sonra az bir kan gelmişti onu nişan sanmıştım ama asıl nişanı şimdi görmüştüm. acemi hamile ne anlasın nişandan öğleden sonra tekrar gittik başka bir doktor vardı ona tembihlemiş beni gelince alttan muayene yap açıklığını kontrol et diye. benim arkadaşım çok iyidir 1 bakışta anlar herşeyi dedi. ama açılma yoktu. bugün git yarın gellere devam pazar günü yine hastanedeyiz ama yine bişey yok:18: ulan diyom bu bebiş ya içerde dışkısını yutarsa ödüm kopuyor ara sıra karnımı dürtüyorum sallıyorum bakıyorum cvp var içim rahatlıyor. doktora da anlattım böyle böyle yapıyorum cvp veriyor bende herşey yolunda diyorum dedim aferin iyi yapıyorsun dedi. ve pazartesi sabahı 40+6 dayız artık. nişan gelince iki gün sonra doğum başlar derler ya aynen öyle işte sabah 5 de namaza kalktım. eşim ve kayınvalidemler sahuru yapıyor ama beni uyandırmıyorlardı sağolsunlar. neyse işte abdesti aldım geldim odama giyiniyorum hooppppp bir şey kaçtı bir miktar su... ahanda kaçırmış olamam hapşırmadım öksürmedim durup dururken ne şimdi bu:18: hemen çamaşırımı değiştim yeniden abdest aldım ve namazı kıldım soyundum yatıcam ama bir sancı başladı.ilk önce önemsemedim daha yeni başlıyoruz dedim kim bilir ne zaman sıklaşcak saate de bakmıyorum. yattım ama dakika tutmasamda baya bir sık geliyor belli. bense nasılsa sabah erkenden hastaneye gitcem 2 saat daha uyuyayım nasıl olsa bu sabahtan sonra hiç bir sabah böyle olmayacak uyu uyu ne kadar uyusan kardır diyorum. sancılar başlayınca okunacak dualarım vardı bir kağıtta onu okurken uyumuşum. 7de uyandım sancılar gayet düzenli 5 dk da bir. bir güzel kahvaltı yaptım. banyoya girsemmi girmesemmi düşünüyorum. bu arada eşim hala uyuyor. Ya banyo yaparken kalakalırsam diye düşünüyorum. Eşim uyandı. Hiç birşey demedim belli etmemeye çalışıyorum. Ben duşa giriyorum kulağın bende olsun dedim.sonra hazırlandım çıkıcaz ama eşim anlamış bir haller var sende diyor sancı mı ne dedi? Hafiften ağrı var dedim bilmiyorum. otobüsle gitmicez dimi dedim babamdan arabanın anahtarı istesek dedim tmm dedi . Bindik arabaya gidiyoruz ama sancıdan oturamıyorum 3 dk da bir vuruyor. Eşimde artık iyice anladı. Hastaneye vardık. Acilde volta atıyorum. Kadının biri başın dönmedimi otursana hamilesinde yorulma dedi. Abla oturamıyorum ki sancım var
doktor nst ye bağladı çok tatlı bir hemşire vardı baktı ben yattığım yerde nefes nefeseyim geldi baktı doktora seslendi “doktor bey bu hastaya baktınız mı sancıları çok düzenli ve şiddetli” doktor geldi “ hemen yatış yapıyoruz dedi bastım kahkahayı manyadım mı ne hemşire de başladı gülmeye gülerek doğuma giden bir hasta diye türkü yakmaya başladı. Oda dan çıktım eşim yüzüme bakıyor ne oldu diye. Hopppp bu seferde ağlamaya başladım bebiş geliyor dedim. Ulen ne dengesizim ben yahu hala gülüyorum aklıma geldikçe. Aradan 5 dk geçmedi hem gül hem ağla olayı idrak etmeye çalışıyorum.
Ben doğumhaneyi arayacağım sana haber vereceğim dedi. Doğumhaneden 12ye kadar beklesin cvbı gelmiş. Saat 11.15 falan ama artık sancım iyice yokluyor koridorda volta atıyorum. Eşim kafamı dağıtmak için espriler yapıp beni güldürüyor. Bizim bu halimize de diğer hastalar gülüyor. Ulen diyom karşımda sancıdan bir hamile dönüp durcak da ben gülücem bunlar ne anlayışsız hasta. İnsan biraz empati kurar. Neyse doktor geldi tmm seni çağırıyorlar yukarı çık hemen doğumhaneye dedi. Eşime dedim kimseye haber etme ben girince ara. Doktor muayene etti. Açıklığıma baktı asistanına ultrasonla ölç bi dedi. Adam soruyor eşinde uzun mu? annen seni kaç kilo doğurmuş? bu genetik mi? vs vs . kaç ölçtünüz dedim 4350 civarı bişey dedi. Ben giyinip yanlarına gidene kadar karar verilmiş “sezeryan”. Dedim ben normali denicem. Dedi ben denetmem. Bu doğum sezeryanlık eğer istemiyorsan başka yere git. Çıktım eşimin yanına gittim yine ağlıyom bu bana sezeryan diyo yaaaa diye. Tmm aşkım zaten hepsi sezeryan demedi mi ki bize dedi git işlemlere başlasınlar dedi. Bir çırpıda evrakları imzaladım ama o dosyalarda ne yazıyordu allah bilir. 2 de sezeryan olucam 6 nolu doğum odasında bekliyorum. Tam ameliyathane yanı.camdan içerisi görünüyor.başka bir sezeryan doğum. İşler ters gidiyor kan istediler dışardan 2ünite acil. Sonra 4 oldu sonra 6. Ahanda dedim kadını öldürüyorlar. Ben vazgecicem hele bir doktor çıksın vazgeçtim diyeceğim. Bir yandan dua ediyorum Allahım hakkımda hangisi hayırlı bilemiyorum ne olur yardım et diye. Sancılar çok sık şiddetli ama dayanılmayacak gibi değil çömeliyorum domalıyorum bir şekilde dayanıyorum. Birden suyum boşalmaya başladı ama yavaş yavaş. Hasta bezim sırılsıklam oldu bir baktım su yemyeşil bebişim dötünü tutamamış yapmış yapacağını. Bezimi değişmek istedim başhemşire ne gerek var yine gelicek dedi bende rahatsız oluyorum değişmek istiyorum işte dedim sonra diğer hemşireye çaktırmadan bu su yeşil dedim o da hemen asistana haber verdi.bir panik oldu ortalık, hemen sedyeye yatış nst bağladılar serum taktılar bebiş tehlikede mi bakıcaz. Ahanda dedim kaçış yok artık mecbur sezeryan bunlar beni keser. Allahtan bebişte sorun yok oksijen ve serum işe yarıyor.Allahım sonda takılacak ama o nasıl bir acı yırttılar resmen yaa iğrenç bir duygu. Bende ortalığı yıktım tabi ne yapıyorsun sen yırttın resmen diye. O da beni tersliyor sen buna baırıyorsun nasıl doğurcaktın acaba diye. Neyse 2 de gireceğim sezaryene 3.30 da girdim. Ameliyathaneye girince tüm korkular silindi gitti. başladım başımdaki ameliyathane sorumlusuyla sohbete. maşallah dedi bu ne cesaret hiç korkmuyormusun? yok dedim burası çok iyiymiş buz gibi ohhhh dışarda terden ölüyordum. basladık gülmeye. Bir an kararsızlık yaşadıktan sonra genel anestezi tercih edip operasyona başlattım. Bir baktım ki yatağımdayım. Bir baktım bebeğim geldi. Ama getiren hemen para koparmak için dedesine yapıştı yüzgörümlüğü istiyor. Hoooop dedim önce ben görücem ne oluyor. Getirdi gösterdi ve dedesine gitti. Ziyaret saati çoktan bitmişti saat 6.30 falandı bebeği gördüler ve gittiler annemle kaldım. Eşim beni öptümü bilmiyorum bile hiç hatırlamıyorum.ve kaç gün geçti hala kafasına vuruyorum bi gelip öpmedin beni tebrik etmedin diye sitem ediyorum. O da diyor sen bir doğurdun ben 9 doğurdum. Ayakta durduğuma şükret hele önceki kadın öyle olunca ne yapacağımı şaşırdım dışarda diyor. O da haklı tabi. Bebeğim içini dışını yıkamışlar bir de iri olduğu için solunumda bir sorun olmuş.ondan geç gelmiş odaya. Sonra yatıyordum bebeğimin şapkası başından azcık kaymış gözüme takıldı yattığım yerden uzanıp sepeti çektim yanıma şapkayı çıkardım ki ne göreyim bebişimin simsiyah saçları var. Bu bebek benim olamaz dedim anneme annemde güldü. Öyle şey olur mu hiç kızım senin tabiki diyor. Hala diyorum bebişime “oğluşum sen cidden benimmiisin” diye.

Hay maşallah keyifle okudum hikayelerinizi 4 ay sonra nostalji yaptık resmen, dogum olayı tam bir mucize ne demişler pişman değilim bı daha olsa yine yaparım :))

Bu ' da benim canım kızımın dünyaya gelişi

muhtemelen doğum tarihim olan 17 ağustos 2012 cuma günü doktora gittik. Ramazan arifesinden 1 gün önce doktorum muayene etti bir sıkıntı olmadığını 1 cm açılmam olduğunu acil bir durum olmazsa bayramdan sonra görüşmemiz gerektiğini soyledi. Bayramımızı ufak tefek sıkıntılarla geçiyorduk ki bayrmamın 3 günü eşim işten beri telefon açtı (arkadaşının hanımıda geç doğum yapmıştı kaka yeme durumu olmuştu ) hazırlan doktora gidiyoruz dedi.hazırlandım eşimi bekledim neyse hastahaneye ulaştık 40+4 olmuştum o gün nöbetçi doktor muayene etti ve bana dedi ki yatışını yapalım senin durumun normal doğuma musait deil geceden alalım sezeryana dedim kendi doktorum normal olur dedi ben onu beklicem dr tamam dedi o zaman bu gece yat hastahaneye dedi dışarda gezinme eşime dedim götür beni burdan diye bişeyler imzaladık çıktık. Eşimle annemi ziyaret ettik bize gelmesi gerektiğini soyledik evimize geldik bende bir heyecan kalbim duracak. Annem geldi yemek felan derken saat 9 oldu benim yatağımı ve bebeğin yatağını hazırladık odanın kapısını kapattık eşim annemi bırakacağını soyledi dedim bende gelicem beraber gitttik anne mi bıraktık birazcık daha gezdik saat 12 de evimize geri döndük eşim yatmaya gitmişti ki bende meyve atıştırıyordum mıdeme bir ağrı girdi ama oyle boyle değil sırtlarım felan ağrıyor
saat 2:00 suları hastahanedeyiz gene o nöbetçi doktor dedi sen mi geldin bekliyordum zaten diye gene kontrol etti dedim benim sancım doğum sancısı deil başka bişey beni duyan kım mide yanması agrı kesici verelim sabah doktorun sancı takıcakmış dedi serumu taktı gitti benim agrım bitti 1 saat sonra hastahaneye duyan geldi ben hala gülüyorum boşuna geldiniz doğurmuyorum dıye
sabah oldu dr hanım geldi sabah 9 da suni sancı taktılar 2 saate bir kontrol ediyorlar ama açılmayaa yok dr eşime 16 ya kadar beklicez olmazsa sezeryan sancıları duymuyorum agrı eşiğim yuksek ama kontrollerde inliyorum resmen ögle böyle derken saat 15 30 doktor geldi alttan kontrol oldum.açılma ilerlemiyor hala bir cm dedi karar vericez bu aarada ağrıdan inliyorum dr eşinle karar verin bana haber verin dedi gitti
eşim geldi dedim bu byle olmaz yok bir ilerleme ikide bir konrolde rahmimi aşagı çekmeye çalışıor canım çok yanıyor hiç istemiyorum ama ferim kalmadı sezryana alsın yada desin ki bir saat daha bekleyelim dr dediği kelime :ben allah değilim ne zaman doğacak bilemem 2 günde verebilirim suni sancı isterlerse sezeryana alayım ama istege bağlı sezeryan olur demiş eşim benim ağlamalarıma dayanamadı oda annemde ablamda herkes ağlıyor odada ablam yarım yaparsın kendini diyor istemiyor sezeryann korkuyorum ama yapıcak bişey yok ağrılarım çok fazla eşim sedye ile geldi sonda takıldı yattım sedyeye ağlıyorum eşim elime yapıştım bırakma beni diye başhekimden izin alındı doğuma girecek benimle ama ikimzde ağlıyoruz ameliyathaneye geldik doktor eşin giremez burda ayrılın dedi ben tek girdim çok soğuktu ağlamam devam ediyordu sonrasını hatırlamaıyorum .asansorde açtım gözümü başımdaki hemşire uyan artık güzel anne kızında senin ki gibi çok güzel ve çok iyi görüceksin dedi odama geldik. Yatağıma yatar yatmaz meleğim geldi sıcacık verdiler kucağıma işte boyle kavuştum kızıma 22 ağustos 2012 saat 17:09 3160 gr ve 49,5 cm

çok uzun oldu ama inşallah sıkılmazsınız okurken

doğum sancısı diye gittiğim o sancı safra kesemdeki taşlardan birini kanala düşürmüşüm cigerime zarar vermeye başlamış taki doüumdan sonra 25 gün agrı kesiciyi bırakınca anlaşıldı agrının sebebi....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…