2012 Ağustos Annelerinin Doğum Hikayeleri

buda benim hikayem,

37+2 de geldi kuzumm 12 ağustosun ilk saatleriydi

11 ağustos cumartesi günü sahura kalktım eşimle sahur yaptık karnımdada adet sancısı gibi hafif bir ağrı vardı.Hatta dr.a gitsek mi gitmesek mi konuştuk eşimle.geçer nasılsa dedim bebeğimin hareketlerini hissediyordum.o gün eve alışveriş için markete çıktık bayada gezdim, akşamda iftara kayınvaldeme geçicektik akşam saat 18.30 gibi ağrım arttı eşime beni yakınımızdaki kadın doğum hastanesine götürmesini söyledim.kendi dr.uma ulaşamamıştık ve gittiğim hastanede biraz uzaktı.hastaneye gittiğimizde alttan muayne yapacaklarını söylediler başta kabul etmedim ama dr.doğumun yaklaşmış doğumda yapıyo olabilirsin diyince muayne oldum.3 cm açılmam varmış hemen nst ye bağladılar.çantanı hazırladınmı diyede sordular.2-3 saat bekledim acil kısmında en son 5 cm dediler açılma ama ben hala rahatım sadece hafif bir ağrım var.yatış işlemlerim yapıldı.ben hala dr.a bir eve gidip duş alıp gelebilirmiyim diye dil döküyorum.yollamadlar tabi.doğumhaneye çıkardılar beni, suyumu patlattılar,mesaneyi boşalttılar ve nst ye bağladılar.sancıların sıklaşacak dediler.koca doğumhanede ben vardım,aslında bir bakımada şanslıydım devlet hastanesi olmasına rağmen çok ilgilendiler.ilk başlarda sancım çok olmamıştı ama zaman geçtikç dayanılmaz bir hal almaya başladı yatğın başındaki kalorifer borularını sıkmakdan ertesi gün avuçlarım acıyodu. gece 1 i geçiyodu doğum odasına aldılar beni baya bi zorlandım ıkınmada en son yeter sezaryana akın dediğimi biliyorum ve o bağırmayla ıkınmışım ve bebeğimi gördümüzeri bembeyaz kaplıydı erkek dediler,biliyodum zaten oğlum olacağını bütün acım dindi ilk ağlayışını duydum ne ağlayabildim ne gülebildim bebeğim doğmuştu yıkadılar giydirdiler ona bakıyodum kuş gibi hafiftim anne olmuştum kuzumu benim dikişim bitene kadar orda yatırdılar.en sonunda beni sedyeye aldılar kuzumu kollarıma verdiler emzirmemi söylediler annelik içgüdüsylemi bilmem bi çaba emzirmeye uğraştım yaklaşık 45 dakka sonra odaya aldılar.eşimde benden ayrı dokuz doğurmuş dışarda o da çok yoruldu evimiz yakındı ama bizi bırakmadı hastanenin bahçesindeydi hep arabanın içinde

çok güzel çok muhteşem ve hergün yeni birşeyler öğrenerek geçiyo günlerim reabbime binlerce kez şükürler olsun bu duyguyu yaşattığı için isteyen herkesede naip etain inşallah...

Okudukca hem duygulandim hem heveslendim bende yazim diye. Buda bizim hikayemiz...

38+2 de 2 agustos 14:59 da dogdu EMİR HAMZA miz.
Son haftalarda dr um her hafta nst ye ve iki haftada birde kontrole cagiriyordu. Nst arti kontrol icin gitmistik hastaneye once nst ye baglandim herzmanki gibi makinada sorun oldu ve tekrar cekindim. Her girisimde bi terslik oluyodu makinalarda.her seferinde esin merak ediyodu giren cikiyor giren cikiyor diye. Yine aynisi olmustu 2. Nst bitmek uzereydiki birden farkli ses gelmeye basladi makinadan ben olagan bisi die dusundum yine. Hemsire geldi kagida bakti sakince beni kaldirdi. Dr unuz kimdi due sordu ve bisimi var dedigimde dr bilgi verir dedi.cikarken telefona sarildi. Tahmin ettim bukez dr ariyor dedim esime. Dr ilk cikan hastanin pesine beni cagirinca yine saf saf esime be guzel bugun sira beklemedik dedim. Cati muayenesi zamani gelmisti artik once cati muayensi yapalim dedi. Amanninnn en korktugum seydi. Kendimi cok kastim cok canim yandi. Boyle doguranazsin sen dedi sagolsun dr um biraz rahat ol diyordu ama nasil olim gayet zor bi durum. Sonra ultrasona gectik esim geldi iceri nst de kalp atislari yuksek ama ultrasonda normal suan gelismi guzel vs.... Nst de yuksek oldugu icin bi yatisini yapalim 6 saat kontrol edelim diyince bi sikinti mi var dedim yok ama takip edelim dedi. ( sanirim muayene boyuncadr beni korkutup strese sokmamak icin ahat konustu hep sim boyle dusunuyorum tabi). Yatis islemleri kata cikis oda vs derken beklemeye basladik. Serum takildi 1 saatten faZla surdu bitmesi o sirada yemek geldi yedik esimle. Esim isten izin almisti sen git diyorum ben cikinca ararim seni. Evden ulasamayinca annem aradi bikac saat yatip cikicam merak etme dedim. Oglen arkadasima gitcektim onada rahat rahat bikac saate cikicam diyorum. Olucaklari hic tahmin bile edemiyorum esim farkindaymis biraz. Serum biterbitmez cikarin kolumdakini die yalvardim hemsirelere okadar rahatsiz oluyorum ki hastane ortamindan hemen ece gitmek istiyodum. Serumdan sonrada yarimsaat nst gelcek die bekledik. Neyse nst geldi baglandi yine sorun var bozuk bu diyorum esime hep boyle buraki makinalar die sinirleniyorum bide. Baska hemsire geliyor tekrar bagliyo olmadi sagina don olmadi soluna don derken baska bi nst geldi yine bikac hemsire ugrasti enson birini cagirdilar o kontrol etti ve 5 dk sonra hersey benim icin alt ust olmaya basladi. Her gelen hemsire yaZmiyor bu die dusunuyor biz ole bakiyoruz arada bir nokta kalp atislarinda. Benim sancilar60 falan. Son gelen hemsire elimize kagitlari verdi bekleyin sandalye gelicek hayir ben yururum desiysemde olmadi. Doplere soktu baska bi dr beni. Bi suru sorular sordu bebegin kalp atislari cok yuksek seZeryana alicaz seni diyince ben yine saf saf biz kontrole gelmistik 1 saatligine eve gidip bebegin esyalarini alalim burda kimsemiz yok getircek diyince dr benegin kalp atislari cok yuksen buna buyuk insan bile 1 saat dayanamaz diyince ben neye ugradigimi sasirdim basladim aglamaya. Artik herseyin farkina vardim susturamiyordum kendimi hingur hungur agliyordun. Dr korkma doktoruna bilgi vericem dedi ve odama cikardilar beni bi onluk getirdiler giydim bu sirada arkadasima haber verdim. Sedye geldi yattim esimde geldi yanimda asansore bindik tam inerken siz gelemeSiniz artik dediler bogurerek aglamaya basladim artik. Biyere gorurduler baska bi sedyeye yatirdilar etrafta 6 7 kisi hizli hizlu hareket ediyor bisiler konusuyorlar ben bögürmekten anlamadim kim napiyor. Sadece dedigim genel yapin genel yapin oldu. Biri geldi acti ustumu cirilciplaktim bacaklarimi kaldirip sonda taktilar drum seslendi esra esra sakin ol aglama yemek yedin mi yedim genel istiyorum dedim sakin ol diyorlardi surekli. Nasil olabilirdimki yavrum nasil yasicak mi sezaryen olucam ameliyat..!!!!! Olamadimda. Kollarimi bacaklarimi bagladilar serum taktilar agzimada bisi taktilar sanki nefes alamiyordum cunku. Karnima bisi surduklerini hatirliyorum gerisi yok. Biyerde ayilmaya calisirken buldum kendimi yine bögürüyordum nefes alamiyordum biri geldi basima seslendi sakin ol dedi sakin sakin diye bagirdi hafif gozlerimi araladim bebek diyebildim sadece cok iyi masallah seni bekliyo dediler. Biraz daha orda kaldim sonra asansor oda yataga yatirdilar. Agliyordum agliuordum sadece. Esim geldi bi zaman sonra oglumu sordum iyi dedi. Bi ara arkadasim kayinvalidem geldi oralari cok hatirlamiyorum.agrilarim coktu ama kalbim daha cok agriyordu. Birazda esimden dinlediklerimi anlatim. Ameliyata girince annemleri aramis onlar samsunda annesini aramis cabuk gelin yetisin esra dogumda bebege kiyafet alin ewden gelin onlarda iki saat uzaktalar. Disarda dokuz dogurmus. Dopplere giris ve bebek dogdu demeleri esime 15 dk.bebek bakim odasina alip esimden bebege kiyafet istemisler ama yoktu ciplak kaldi yavrum. Sonra yogun bakima tabi. Cocuk dr gelmis ambulans kapida bebegi baska hastaneye goturecegiz dusmuyor kalp atislari demis. Esim panik tabi. Ben daha ameliyattan cikmamisim ayilmam cok uzun surmus. Cocuklami gitsem senle mi kalsam napicagimi bilemedim diyor. (Yalnizlik cok zor) arkadasimi aramis hemen gelin ben cocukla gidicem diye. Sonra ben ciktigimda geldiler iste. Bi makina getirdiler 3 saatte bir sag cikani yogun bakima goturun dediler. Sag sag hic bi damla yok tabiki.gece 12 de annem ve 2 halam geldi. Aglama krizi yine ama acidan aglayamiyosun tabi. Ayaga kaldirdilar cok zordu 2. Daha da zordu. İste neyse kalktik gezdik agri sızı konus gul agla sag saaggg derken uc gun gecti hastanede yavrumsuz. Esim ilk yogun bakimda gordu resim getirdi. Cok degisik bi duygu kanadin kirik gibi yarimsin sanki.2. Gun beni aldilar yalvar yakar. Minigim yatiyordu orda herseyden habersiz. Annesini bekliyordu belkide. Ben yavrumu gorunce tabi bir bosaldin hadtaneyi inlettim aglamaktan. Ertesi gun yalvardim bidaha gordum yavrumu dokunamadim bile.koklayamadim. Son gun iki cay kasigi sari bi sivi geldi onu yolladim yavruma insallah vermislerdir azicik kanda vardi sagmaktan goguslerim patlamisti cunku. O gun yavrum bizimle ciksbilcek mi die haber beklerken beni cagirdilar gittim yavrum hemsirenin elinde tut dedi tutamadim ellerim titriyordu heycan sevinc huzun hepsi bi arada. Alamadim kucagima bi zaman. Ben sana bisiler gostericem dedi hemsire dinlemiyordum onu yavruma bakiyordum sadece dokunmaya korkuyordum. En son emzir dedi kucagima verdi. O ani unutamam..... Neyse cok uzattim orda yavrumu kucagima verdiler eve gidebilirsiniz dediler kapiya ciktigimda annem esim bekliyordu once kuzumu gorduler ve arabaya binip eve geldik. İlk zamanlar korktum yavruma baglanmaya ya bisi olursa die.sutum gelmedi 1 ayin sonunda biraz geldi. İlk kalp dr u kontrolunden sonra gelmeye basladi. İste bizim kisa hikayemiz boyle. Daha coookkk yazmak isterdim ama uzatmiyim dedim:26: benim canim oglum kocaman oldu simdi. Heycanli pasam kalp ilaci kullaniyor ama iyi masallah. Annesinin yasadiklarini atlatmasi cok uzun surdu ama oglumun kokusuyla kendime geldim artik. İste bizim hikayemiz.....

Aynı gün doğum yapmışız, senin bebişin doğduğu saatlerde banada suni sancı verildi 22:00 da da normal doğum gerçekleşmişti :)

Bütün sıkıntılar geçti şimdi bebeklerimizle mutluyuz hamdolsun Allah sıkıntılarını göstermesin... (amin)

Çok duygulandım pepik ama mutlu son işte, Allah bir daha böyle acılar göstermesin hele evlatla imtihan hiç etmesin...

Slm kizlar buda benim dogum hikayem bende eylul annesi olcakken oglusum agustosun 31 inde dogdu...
31 agustos sabahi lavaboya kalkmistim nisanimin geldigini gordum bira korktum ama onemsemedim cunku sanci filan yokt u(ben ilk dogumdaki gibi sanci bekliyorum) neyse dokuz gibi annemler kalkti ben "kahvalti yapalim da hastaneye godelim dedim hafif kanama var" diyince annem dogum baslamis dedi..Kahvakti yaptik dusumu aldim ama hala sanci yok:) komsu bizi hastaneye goturdu saat 12 gibi vardik kontrol ettiler 5-6cm aciklik var dediler hrmen yatis yaptilar ama bende hala sanci yok daha sinra sanci odasina aldilar aradan bes dk gecti benim sanci tavan yapti o sirada suyum da geldi annem kapida bekliyordu kapiya gittim iyiyim dedim tam gaei odaya geciyordum yolda ebe sen cok terlemissin dogum baslamis hemen dogumhaneye gec neyse gectim uc ikinmadan sonra saat tam 12.25 te oglum dunyaya gozlerini acti...kusra bakmayin biraz uzun oldu galiba:):)

Artık doğum hikayemi yazma zamanım geldi sanırımBen burdan çok okudum doğum hikayeleri o yüzden bende kesin yazıcam diyordum hep kendime.Hamileleiğim son 2 haftaya kadar o kadar güzel geçmiştiki maşallah. Oğlum demirim beni hiç üzmedi.Kontrollerimiz hep iyi gidiyordu.son 2 hafta hep midemi üşüttüm hem ishal oldum acillere kaldırıldım 1 gün boyunca hastanede yattım bol bol serum yedim .Bebekte bi sorun olmadığını söylediler.Nese iyileştim çıktım hastaneden.1 hafta sonra kontrolüm vardı hem kaşıntılarım artmıştı tahlil yapılacaktı hemde nst ve ultrasona gircektimçNese tahlil iyi çıkmıştı ama ultrson hiçte iyi değildi suyum çok azalmıştı doktor yatışını yapalım hemen sezeryana girceksşn dedi.Aklım gönlüm hep normal doğumdan yanaydı.Ben sezeryanı duydum başladım hastanenin ortasında ağlamaya şimdi ne kadar saçmaladığımın farkındayım ama ozman buna hiç alştırmamıştım kendimi.Hemen yatışım yapıldı.Odama çıktım ve doktorum geldi ve bana müjdeli haberi verdi.Eger istersen bi gece daha bekleyelim bol bol su iç ve serum takalım gece boyunca bekleyelim suyun artarsa normal doğumu bekleriz dedi ve dediği gibide oldu 1 gecede suyum 2 katına çıktıbütün gece uyumadım su içtim Allah doktorumdan razı olsun çok ilgilendi.O gün çıktık hastanden ve sancımı beklemeye başladık.14 ağustos benim 40.haftamdı yani doğum yapacağım gündü ve o gün kontrole gitcekti. Suyumun azalması falan derken buarada doktorum çatı muayenesinide unutmuştu O gece saat 1.30 gibi adet sancısı gibi sancılarım başladı 10 dk bir geliodu.saat 3e kadar bekledim aynı şekilde olunca kalktım banyoya girdim abdestii aldım ve dedimki bugün gelicek benim oğluşum hemde bu mübarek günde kadir gecesinde.Sabah annem babam ben gittik hastaneye eşim gelmedi çünkü kesin değildi gelme sen dedim.Doktorum çatı muayenesi yaptı azcık bağırdım 2. Santimdi açıklık.hemen yatışımı yapıldı odama çıktık babam son kez geldi sarıldık o ağladı ben ağladım ve dayanamadı daha fazla gitti.Annemle ben kaldım.Saat 14.00 gibi kvler geldi saat 16.30 4 cm oldu ve ben dayanamıyordum ağrı eşiğim çok düşükmü gerçekten ve epüdral istedim 5 gibi epüdral yapıldı ve benden iisi yok resmen uyudum ta ki saat 7 ye kadar ondan sonrasını ne siz sorum ne ben anlatayım:)Resmen annemin yakasını yırttım diyebilirim sezeryan istedim doktor başı görünüyor yapamam diyo ben vazgeçtim doğurmıcam dşyorumeşim odaya bi giriyor bi çıkıyor ebe eşin çok ağladı senden daha kötü görünüyor dedi.Zaten sancı sırasında onada bayağa bağırdımnese saat 22:15 gibi doğumhaneye girdim ve 22.30 gibi demirim doğdu oğlumun göbek adıda KADİR oldu böylece.Epüdral hem güzel hem zor çünkü ıkınma hissi azalıyor ve ben ıkınamadığım için karnıma bastırmak zorunda kaldılar ve sesi çok attılar.ama ne dikişi nede sonraki aşamalrı hissettim bebeğimin sesini dinleyerek geçti o vakitler.Allah herkese nasip etsin.

Her bebegin oykusu gibi benimde kizimin hayatimiza digusunun bir oykusu var her bebek kadar degerli benim icin cok ozel ve mucize bir bebek benim yawrum uzun suren tedaviler ve mutlu son hic kipirdamadan sadece tuvalet serbest olan ve hergunu igne ile gecen 14 hafta endisem takii dogum icin girdigim ameliyathanede dahi devam etti

Kizim icin butun hazirliklar haftalar once bitmisti odasi dolabi kiyafetleri dogumda dagitilicak hediyeleri hergordugumu deli gibi aliyordun seker agaci seker kovasi ve seker arabasi her yer pespembe olmustu evimizde surekli odasina girip enzirme koltuguna oturup kizimi sevip tek eksigimiz sensin diyirdum buyukbulusmaya gunler kalmisti ce biz hic uyumuyorduk 29 agustos gunu butun hazirliklar bitmisti yatagimiz hazirlanmis evimiz misss gibi olmustu o gece anneme gectik hic birimiz o gece uyumasik esim surekli hadi hayatim uyuartik diyordu ama ben gozlerimi kapatamiyirdum heyecandan o hic gecmeyen 38 hafta bitmisti saatler kalmisti yawrumu kucagima almaya tek dusuncem yaaa bana birsey olursa kizim hayata tek devam ederse esime sarildim bana birsey olursa kizimi hic aglatma ve sakin evlenme ona cok guzel bak diyordum sevgili kocam kocaman sardi beni soz verdi icim birazcik rahatti artik sabah olmustu hemen sacima fon cektirdim makyajimi yaptim herkes kostyruyirdu 10 da evden ciktik kendi evimize geldik butun hazirliklar arabaya tasindi ben kizimla bulusucagim gun icin ozel elbise diktirmistim annem babam esim abim hepimiz dugune gidiyorduk sanki ve heranimizi forografcimiz olumsuzlestiriyordu gulerek ciktik evden ben heyecandan titriyordum sin kez evimin kapisina baktim nasipse donuste uc kisi olucaktik bu mutlu yuvada hastaneye girmustuk odamiz hazirdi dugun odasi gibi abim balon sisiriyor bizde esimle poz veriyorduk sonkez kizimizla zaman geldi hemsirenuz nts yi getirdi ve iste o minik mucizemin son kez icimdeki ikinci kalbin atisini dinliyordum mutlulukla dr aradi esimi yolu jacirmisti ve onu bekliyorduk odada 20 dkgecmisti ve dr mun sesi nasilsin hersey harika olmus hadi bakalim prensesi bekletmeyelim ve esim bende girucem dedi ok aliyorum dedi kizimizin o ilk aglamasini beraber duyucaktik harikaydi ben sedyede ailem etrafimda gidiyordum bulusmaya yaprak gibi titriyordum epiduralum takildi basimin ucunda esim surekli beni opuyordu ve ben kizimiz digunca onu yanliz birakma sende cik diyordum dr um dur baslamiyorum sadece uyustunmu diye bakicam dedi ve Ardindan bacaklarimdan sicacik bir su arkadan kivircik sacli cok guzel bir kiz geliyir masallh diyordu o an ikinci kez dogdugum yasama sarildigim mutis bir ses ve ben hickira hickira agliyordum yawrumla beraber esim seni seviyorum cok t ederim sana cektiklerin icin diyordu dr kafani saga cevir bak kizina dedi oani yazarken bile agliyorum simdi sonra o gul dudaklar yanagima dokundu optum yawrumu ve esimle askimiz kizini gorene kadarmis herkes beni unutmustu prensesimi gorunce dr a diyirdum cabuk dik kizima gidicem kameradan izliyordum sadece annem beni sorup duruyordu kizim kizim nasil diye esra mi gorunce butun aile aglamis odama geldim ve kizimi aldim kucagima hamdolsun rabbime sonunda cekilen acilar geride kalmisti ve yawrum kollarimda banada nasip olmustu anne olmak
Buda esra min dogum oykusu arkadaslar rabbim her kadina yasatsin bu duyguyu insallah
Saglikla buyutun bebeklerinizi

Merhaba bayanlar, bende anlatayım doğum hikayemi..
Minik kelebeğime kavuşma anım aklıma geldikçe ürküyor ama çokda mutlu oluyorum..
Benim kızım 40+3 günlükken dünyaya geldi.17 Ağustos Cuma sabahı 4080 Gram doğdu..Deprem gibi oldu gerçekten..
16 Ağustosta sancılarım adet sancısı gibi ufak ufak başladı ama gitmek istemedim sabahtı eşimde yanımdaydı rahmetli annemde vardı..Eşim panikledi zaten dr. kontrolüm vardı ama bizim dr. gitmiş eşimde kızdı başka hastaneye götürdü beni 9 ay takibimi yapan dr. ulaşamadık ne zaman gelcek bilinmiyor bilgi verilmiyor..Neyse saatte bir geliyor böle adet sancısı gibi..Başka hastaneye gittik herşeyimiz hazır..Dr. 3 cm açılma var doğu başlamış dedi yatırdı..Neyse bütün günüm hastanede öle saatte bir gelen sancılarla geçti..Sonunda 17 Ağustos gecesi 3te bir başladıysa o sancılar allaahııııııımmmm hastaneyi yıktım resmen rahmetli annem kıyılıyordu beni öyle gördükçe Gece 3ten sabah 7ye kadar sancı çektim açılma olması için..Sonunda 17 Ağustos 2013 Saat: 07:15'de doğuma aldılar..7:20'de 3 kişi geldi başıma doğumhanede tam 7:30'du kızım dünyaya geldi..Minik bebeğim benim 4,080 gr. dünyaya geldi.Normal doğum yaptım,doğuma alırken kilosuna falan hiç bakmamışlardı canım çıktı resmen ama yiki doğurmuşum dünya tatlısı yavrumu rabbim herkese nasip etsin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…