Kayınvalide problemi

Sabırla, kendini ezdirmek farklı şeyler. Eğer gerçekten sabırlı olsaydınız geçmişte yaptıkları sizi bu kadar sinirlendirmezdi çünkü siz bunları sabırlı olduğunuz için kendi kararınız ve özgür iradeniz ile kabullenmiş olurdunuz. Ama siz açıkça size geçmişte yapılanlara sinir olup , kadından nefret ediyorsunuz, sizin evliliğinizi bozmaya çalışmakla suçluyorsunuz. O zaman siz kaynananın geçmişte yaptıklarını sabırlı olmanızdan değil , kendinizi ezdirdiğinizden ses çıkarmadınız . Ama şu an hepsini biriktirdiğiniz için , kadının ölmesi konusunu bile konuşabiliyorsunuz.
Ben olsam sizin ezilmenize göz yuman kocanızın yorumlarına güvenmezdim.
Evliliğim bozulmasın diyorsunuz ama bozulmamasını istediğiniz evliliğin temel dayanak noktası sizin kayınvalide tarafından ezilmeniz, kötü muameleye maruz kalmanız ve buna karşılık ve tepki koyamadığınız gibi, kocanızın çok açık ve net bir şekilde karısına , çocuklarının annesine yapılan bu davranışlara sessiz kalması ve çanak tutması .
Bu temel noktayı bozarsanız evet evliliğiniz büyük olasılıkla bozulur.

Henüz çirkinleşecek fırsatı bulamamıştır. Tam manasıyla benimseyemiyor ne gelin kvyi ne kv gelini

Ya bu kk çok tuhaf biryer oldu
Eskiden böyle konularda doya doya kv leri gömmerdik
Şimdi hemen koca suçlu ilan ediliyor, sanki adamların annesleri çok normalmiş gibi
Evlilik iki kişilik ise , evlilikteki sorunlar için kayınvalide bile olsa 3. Kişiyi suçlamanın bir faydası yok o yüzden. Kimse kayınvalidelerin davranışlarının normal olduğunu söylemedi ama kadın olarak kocanızın annesinin davranışlarını yönetemezsiniz. Konu sahibinin açıkça söylediği gibi diğer geline farklı davranıyor saygı duyuyor. Çünkü diğer gelinin kocası eşine saygısızlık yapılması halinde tepki vereceğini belli etmiş ve kayınvalide bunun farkında. Neden konu sahibine saygı duymuyor sorusunu cevaplamak lazım. Şimdi kadının oğlu ; gel söv karıma , istediğin gibi aşağıla, laf söyle, hor gör ben anacım sana laf söylemem, söylettirmem demiş resmen. Kadın neden ezmesine açıkça izin verilen birisini ezdi diye mi soru sorarsınız, yoksa koca, eşini , çocuklarının anasını neden ezdiriyor diye mi? Bir de kayınvalideyi gömmek bir işe yaramaz ki , kocanın değişmesi lazım. Konu sahibinin kocası erkek kardeşi gibi davransaydı sorun kalmayacaktı.

Evet şu konuda haklısınız, bana laf söylediği an umursamıyorum, cevap verme gereği duymuyorum ya da o an aklıma bir cevap gelmiyor, ama üzerinden zaman geçince aklıma geliyor, neden böyle cevap vermedim diye kendime kızıyorum. Sonra diyorumki yani o an gerek duymadım cevap vermeye. Eşim konusunda da hak veriyorum zaten, herkes yazdı sorun eşinde diye, evet hepiniz haklısınız, ama ben çözüm de arıyorum. Ve herkesin ortak çözümü kayınvalide ile bi daha görüşmemek, ben de başka çare bulamadım zaten

Evet, keşke kardeşinden biraz örnek alsa

Kayınvalide ile görüşmeme kararının etkili ve uygulanabilir olmasının tek yolu , kocanızın sizin bu tepkinize hak vermesi . Çünkü 3. Görüşmeyeceğim demenizde eşiniz size kızacak ve siz de tıpış tıpış gidecekseniz. Çözüm sizin eşinize ciddi bir rest çekip durumu , hislerinizi , annesinin size yaşattıklarını anlatmanız. Ama burda eşiniz restinizi görüp annesini seçebilir , bence eşinize ciddi tepki koyamamanızın nedeni bu. Ama siz bu riski göze alarak yola çıkmanız gerekir, eğer yola çıkamayacaksanız hiç rest falan çekmeyin, aynı şekilde yaşamaya devam etmeniz en doğrusu.

Evet, keşke kardeşinden biraz örnek alsa
Bu insanlar, özellikle de kocanız çocuk değil. Örnek alma zamanını çoktan geçti. Eşiniz bu konuda ki tavrını kararını ve kimi desteklediğini üstü kapalı da olsa belli ediyor zaten . Şimdi asıl sorun sizin bu seçime tepkiniz ne olacak.?

Eşime geçen dedim, yurtdışına gitsek ne güzel olurdu, nasıl olsa ben ailemdem uzağım, senede 5 kere zar zor görüyorum

Bu kafadan çıkacaksın. O seni görmüyorsa sen hiç görme. Anlayış gösterenin iyi huylu olanın başını eziyorlar. Maalesef hayatın gerçeği bu
Eltim nişanlandığından beri beni görmezden geliyor. Allah merhametli insanlarla karşılaştırsın

Bütün iş koca da bitiyor. Bende benzer sorunlar yaşıdım kaynanam ve görümcemle onlar da bir olup bana saygısızlık etti ama eşim yanımda oldu onlara gereken cevabı verdi şuan görüşmüyoruz ve huzurumuz var

Evlilik iki kişilik olabilir ama insanlar tek başına bireydir. Kocam hayatıma girene kadar nasıl onun savunmasına ihtiyacım yoktusa şimdide yok.
Bana saygısızlık kim yaparsa ona haddini bildiririm
Kaynanam yapiyorsa derdimi onla çözerim kocam annesine izin vermiş veya vermemiş değil mesele, mesele ben bana nasıl davranılmasına müsade etmem.
Bana sövecek birinin doğduğu güne pişman ederim ister kocamın annesi olsun ister kocamın kendi olsun
Bir imzayla hayatıma girip bir imzayla hayatımdan çıkabilcek birisinin annesinin yaptıklarına tahammül etmem, beni korusun dengeyi kursun diye beklemem, kendi işimi kendim hallederim işine gelmiyorsa annesinin evine dönebilir

En sonki tartışmamızın dönüşü olmayacağını düşünüyorum ve kayınvalidem kendisi gelip yumuşak bir dille herkes hata yapar, gel anlaşalım gibi bir konuşma yapmadığı sürece aramı düzeltmeyi düşünmüyorum. Aksi halde ben yanına gitmeyecem, ölüm kalım, afet savaş olmadığı sürece. Ben eşimle çok net bir dille konuştum, daha ne anlatmalıyım bilmiyorum, en son beni anladığını söyledi ve boşvermemi söyledi. Yani rest çekilecek veya birini seçecek bir durum yaşanacağını sanmıyorum, o kadar da değil, hee o kadar olur da illa anam da anam derse güle güle napalım

Seçim falan yok, yani durum bu raddeye gelmedi.

ben konu sahibi tepki vermesin demiyorum, ama tepki veremiyor çünkü kocası arkasında değil. Evliliğimde ki huzur bozulmasın diyor konu sahibi , iyi de kadının ezildiği tepki veremedi , kocası tarafından desteklenmediği bir ilişki de huzur diye bişey yoktur. İşte benim dediğim sizinkiyle aynı yola çıkıyor, kocam işine gelmiyorsa annesinin evine döner demişsiniz, çok da iyi dediniz. Ama konu sahibi böyle bir rest çekerse ya da kayınvalidesine karşı bir tepki verirse kocası anama yapılanı kabul etmiyorum , senden ayrılırım demesinden korkuyor.

Seçim falan yok, yani durum bu raddeye gelmedi.
Bu güne kadar, bu olayları net bir şekilde gördü. Seçim falan yok demişsiniz ama asıl demeniz gereken beni seçiyor olmalıydı . Çünkü bir süre sonra o seçim yapılacak.

Öncelikle kendinizi çok iyi ifade etmişsiniz, tebrik ederim. Ben bunu bilir bunu söylerim, her şey eşte bitiyor. Eş sana Saygı duyarsa aile de duyuyor. Ama baktılar ki oğlumuz gelinimizin başını tabiri caizse eziyor. Onlar da yüz bulup daha fazlasını yapıyorlar. Küsur eşinizde inanın..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…