Kayınvalide problemi

Sesimi çıkarmaya başladım zaten, bu yüzden de eşim benim çok değiştiğimi söylüyor, kayınvalidem de ben seni çok seviyordum falan diyor, eşim hala diyor seni çok seviyorum diye. ikisi de farkında benim değiştiğimin, ama bunlara onlar sebep oldular, ben gerçekten çok sabırlı sakin ve herşeye tamam olur diyen biriydim. İyi olmak da yetmiyor.
Siz iyi falan değilsiniz, sizi ezmelerine izin veren birisiniz. Kendinizi iyi olarak görüp, yaptıklarınıza kılıf uydurmayın. Siz de iyi falan değilsiniz, kocam terkeder, kızar diye katlanmışsınız. Sabırlı, sakin değilsiniz, içinize atıp biriktirmişsiniz, şimdi de daha önce laf etmediğiniz konularda kayınvalidenizi haksız ve kötü olarak değerlendiriyorsunuz, Eğer kötü ve haksız ise o zaman cevap verseydiniz, cevap vermediniz çünkü kocanızın sizi bırakmasından korktunuz, evlilik sizin için çok önemli, o kadar önemli ki size karşı açık be net kötü davranışlara karşılık vermememizi iyiliğinize, sabrınıza ve sakinliğinize bağlıyorsunuz, olmayan sadece basit bir yanılsama olan evdeki huzurum yalanına kendinizi inandırmışsınız.

Ciddi davranış değişiklikleri , öncelikle kendinizi gerçekten olduğu gibi görmekle başlar.

Niye evlendiniz ki?Evlenemeden düğün hazırlığında bile belliymiş.Hangi kadın gelinliğinin kayınvalide tarafından seçilmesine izin verir?

Eltime yapıyor bana yapmiyor cümlesi bir beklenti cümlesi.
Ayrıca görüşmek zorunda değilsiniz ki. İstemeyin beklemeyin gorusmeyin yani zor mu
Benimki de beni sevmez eltimi sever. Eltimi de çok severim. O yumusak huylu olduğu için cici gelin. Yani bunu dert etmedim kendime mesela. Kayınvalide tarafından sevilmeye ihtiyaç duymuyorum. Sevmesin
Evet görüşmeme kararı aldım ben de, evine gitmiyorum artık, o da bana gelmiyor. Sevgiden öte saygı önemli değil mi, bana herkesin içinde laf sokması falan? Herşeyime onun karar vermesi

Siz iyi falan değilsiniz, sizi ezmelerine izin veren birisiniz. Kendinizi iyi olarak görüp, yaptıklarınıza kılıf uydurmayın. Siz de iyi falan değilsiniz, kocam terkeder, kızar diye katlanmışsınız. Sabırlı, sakin değilsiniz, içinize atıp biriktirmişsiniz, şimdi de daha önce laf etmediğiniz konularda kayınvalidenizi haksız ve kötü olarak değerlendiriyorsunuz, Eğer kötü ve haksız ise o zaman cevap verseydiniz, cevap vermediniz çünkü kocanızın sizi bırakmasından korktunuz, evlilik sizin için çok önemli, o kadar önemli ki size karşı açık be net kötü davranışlara karşılık vermememizi iyiliğinize, sabrınıza ve sakinliğinize bağlıyorsunuz, olmayan sadece basit bir yanılsama olan evdeki huzurum yalanına kendinizi inandırmışsınız.

Ciddi davranış değişiklikleri , öncelikle kendinizi gerçekten olduğu gibi görmekle başlar.
İyi değilsiniz derken? Bunu sadece yazılanlardan mı çıkardınız, beni tanımıyorsunuz. Bir de ne yapmışım da kılıf uydurmuşum, hatamı söyler misiniz?

Evet görüşmeme kararı aldım ben de, evine gitmiyorum artık, o da bana gelmiyor. Sevgiden öte saygı önemli değil mi, bana herkesin içinde laf sokması falan? Herşeyime onun karar vermesi
Birisi sizin sınırlarınızı ihlal ettiğinde müdahale etmezseniz ikinci kez yaptığı zaman suçlusu sizsiniz.
Sesinizi çıkartın merak etmeyin en fazla küser ağlar. Kafanız rahat olur en azından

Niye evlendiniz ki?Evlenemeden düğün hazırlığında bile belliymiş.Hangi kadın gelinliğinin kayınvalide tarafından seçilmesine izin verir?
Kendi annem de yanımdaydı, kayınvalidem ona da ısrar etti bu olsun diye, annem de zaten herşeye tamam diyen biri, kayınvalidemi onayladı. Ben istemiyorum dedim ama nedense kabul ettiremedim, yani şimdiki aklım olsa herşey başka olurdu, büyük ihtimalle kayınvalidem evlenmemizi istemezdi zaten

Kocanız cadı annesine toz kondurmuyor, tüm suçu size yıkıyor. Boşanmak istemiyorsunuz. 2 de çocuk var. O zaman tek bi yol var o da kayınvalideniz ile bir daha görüşmemek. Eşiniz ne zaman istiyorsa gitsin annesini görsün. Ama siz bu konuda net tavrınızı koyun ve kayınvalidenizle muhabbetinizi kesin. Bunu da yapamam diyorsanız saç saça baş başa devam ne diyim.

Kocanız cadı annesine toz kondurmuyor, tüm suçu size yıkıyor. Boşanmak istemiyorsunuz. 2 de çocuk var. O zaman tek bi yol var o da kayınvalideniz ile bir daha görüşmemek. Eşiniz ne zaman istiyorsa gitsin annesini görsün. Ama siz bu konuda net tavrınızı koyun ve kayınvalidenizle muhabbetinizi kesin. Bunu da yapamam diyorsanız saç saça baş başa devam ne diyim.
Evet görüşmeyecem artık, 1 aydır görüşmüyoruz, ama geçen doğumgünü vardı mecbur gittim, nasılsın anne dedim, aslında hiç demeyecektim ama gene vicdanım el vermedi, görmezden gelmek istemedim. Tersleyerek cevapladı tabiki, sonra da hiç konuşmadım yanına oturmadım, giderken yanına uğramadım

İyi değilsiniz derken? Bunu sadece yazılanlardan mı çıkardınız, beni tanımıyorsunuz. Bir de ne yapmışım da kılıf uydurmuşum, hatamı söyler misiniz?
Siz iyi, sakin ve sessiz bir insan olduğunuz için bu davranışlara katlandığınızı söylüyorsunuz ama insan kendisine saygı duymayan, aşağılayan, kötü davranan insanlara bu yüzden katlanmaz. Bunun adı kendini ezdirmektir, bu ezilmeye izin veren de sizsiniz. Ama bunu kendinizin yaptığını kabul edip , bu konuda sorumluluk almak istemediğiniz için katlanma nedeninizi iyi ve sakin olmanıza bağlıyorsunuz ve kayınvalidenizi suçlayıp kötülüyorsunuz. İyi de kaynananızın bu kötülükleri yapmasına izin veren kişi sizsiniz. Siz davranışlarınızla ve bunların nedenleri ile açıkça ve dürüstçe yüzleşirseniz kendinizi neden bu sarmalın içinden çıkamadığınızın gerçek nedenini bulursunuz. Siz kayınvalideyi falan boşverin , siz kendinize bakın. İç huzura ancak böyle ulaşabilirsiniz. Şimdi neden izin verdiğiniz sorusu var. Evdeki huzurum lafından anladığım , evinizde huzurun olduğu yalanına kendinizi inandırdığınızdır. Siz söyleyin size böyle davranılmasına izin veren bir eşle yaşarken nasıl bir huzurunuz olabilir ki? Huzur denen şey gerçekten yoksa, siz beyin bozulmasından korkuyorsunuz?

iş hayayım,çocuklarım derken eş ailesi ne yapmış ne etmiş umrum olmuyor.
Görüşünce anlattıklarını dikkate bile alacak kafam olmuyor inan.
Eşimle çocuklarımla kurduğum bi dünyam var.
Yani siz çok önemsiyorsunuz kayınvalide ve eltiyi.
Tek dünyanız bumu?
Kim kime ne yemek yaparsa yapsın.
Zamanında sınır koymamışsınoz bundan sonra daha dikkatli davranın.
Siz eşinize annesini kötüledikçe ters tepiyor.
Konuşmayın sormayın.
Başka şeylerden konu açın.
Siz önemsediğiniz için hep gündeminizde

Siz iyi, sakin ve sessiz bir insan olduğunuz için bu davranışlara katlandığınızı söylüyorsunuz ama insan kendisine saygı duymayan, aşağılayan, kötü davranan insanlara bu yüzden katlanmaz. Bunun adı kendini ezdirmektir, bu ezilmeye izin veren de sizsiniz. Ama bunu kendinizin yaptığını kabul edip , bu konuda sorumluluk almak istemediğiniz için katlanma nedeninizi iyi ve sakin olmanıza bağlıyorsunuz ve kayınvalidenizi suçlayıp kötülüyorsunuz. İyi de kaynananızın bu kötülükleri yapmasına izin veren kişi sizsiniz. Siz davranışlarınızla ve bunların nedenleri ile açıkça ve dürüstçe yüzleşirseniz kendinizi neden bu sarmalın içinden çıkamadığınızın gerçek nedenini bulursunuz. Siz kayınvalideyi falan boşverin , siz kendinize bakın. İç huzura ancak böyle ulaşabilirsiniz. Şimdi neden izin verdiğiniz sorusu var. Evdeki huzurum lafından anladığım , evinizde huzurun olduğu yalanına kendinizi inandırdığınızdır. Siz söyleyin size böyle davranılmasına izin veren bir eşle yaşarken nasıl bir huzurunuz olabilir ki? Huzur denen şey gerçekten yoksa, siz beyin bozulmasından korkuyorsunuz?
Çok sabırlı olduğumu eşim hep der, sakin ve uysal olduğumu da arkadaşlarım söyler hep. İyi bir insan olduğumu düşünüyorum, öyle olmasa bile çalışıyorum. Kayımvalidemin iyi biri olmadığını, en azından bana karşı öyle olmadığını düşünüyorum. Her ne olursa olsun bir insan o lafları söylemez, ki ben herşeyi de yazmadım buraya. Bir anne oğlunun yuvası bozulmaması için çaba göstermeli bence. Ben de bunun için tabiki çaba gösteriyorum, tabiki evliliğim bozulsun istemem, neden istiyim.

iş hayayım,çocuklarım derken eş ailesi ne yapmış ne etmiş umrum olmuyor.
Görüşünce anlattıklarını dikkate bile alacak kafam olmuyor inan.
Eşimle çocuklarımla kurduğum bi dünyam var.
Yani siz çok önemsiyorsunuz kayınvalide ve eltiyi.
Tek dünyanız bumu?
Kim kime ne yemek yaparsa yapsın.
Zamanında sınır koymamışsınoz bundan sonra daha dikkatli davranın.
Siz eşinize annesini kötüledikçe ters tepiyor.
Konuşmayın sormayın.
Başka şeylerden konu açın.
Siz önemsediğiniz için hep gündeminizde
Haklısınız teşekkür ederim, ben de oyalanacak bir uğraş ya da iş istiyorum, ama çocuklarım küçük, imkanım yok maalesef, yemek bile zor yapıyorum, bişeye yetişemiyorum

Ben yaşamıyorum 2 yıldır evliyim. Düğün günümde tatsızlık yaşadık onun dışında başka hiçbir şey yaşamadık. Gerçekten iyi olanlar da var ama çok nadir maalesef
Allah ağzınızın tadını bozmasın ne diyeyim 😊

Allah ağzınızın tadını bozmasın ne diyeyim 😊
Amin, ama bizim aynı şehirde yaşamamamız da bence etkili. Tabii kötü olan insan dünyanın öbür ucunda olsan da tadını kaçırıyor ama iyi olanla da çok görüştün mü pürüzler çıkar ister istemez

nasılsın anne dedim, aslında hiç demeyecektim ama gene vicdanım el vermedi, görmezden gelmek istemedim.
Bu kafadan çıkacaksın. O seni görmüyorsa sen hiç görme. Anlayış gösterenin iyi huylu olanın başını eziyorlar. Maalesef hayatın gerçeği bu

X