Kayınvalide problemi

İlk 2-3 satırı okudum gerisini okumadım ama konunun ne olduğunu özetliyorum

Ailesiyle göbek bağını kesememiş kocanın , karısı ve annesi ile dengeyi kuramama beceriksizliği nokta net.

Sağolun. Benim de güçlü olmamı kaldıramadı

Anca Kayınvalidem ölürse tüm problemler çözülür gibi

İlk 2-3 satırı okudum gerisini okumadım ama konunun ne olduğunu özetliyorum

Ailesiyle göbek bağını kesememiş kocanın , karısı ve annesi ile dengeyi kuramama beceriksizliği nokta net.
Aynen öyle

Tüm sorun eşinizde. Kayınvalideniz eltinize bayılmıyodur ona ters davransa oğluyla kötü olacak bunu bildiğine onu nazlıyo size köpek çekiyo. Siz boşanmayacaksanız ki öyle duruyor kocanızı silkeleyeceksiniz.
Gelip sana eltini mi övdü sen sinir olma sende öv evet yemeği çok iyi evet bencede diye onayla onu istediğini alamazsa çenesi kapanır. Senin sinir olduğunu bildiği için yapıyor. Mesela yemeği şöyle yapardı dediğinde ay evet anne arada sen yaptır ben beceremiyorum de tatlı tatlı sen sinir olacağına o olsun böyle teyzeleri çok iyi bilirim kaostan beslenir istediğini alamazsa sıkılır bırakır. Tatlı tatlı laf sokun asla sinir olmayın suratınızda gülümseme ile konuşun

Kendisinin narsist olduğunu düşünüyorum artık. Ve artık kesinlikle görüşmemeye karar verdim, yani laf sokacak fırsatı vermiyorum 1 aydır. Ne cevap versem üstüne cevap verebiliyor, çok akıllı, kendimi sinir edeceğime hiç muhattap almayacam, görüşmeyecem, konuşmayacam. Narsiste en iyi cevap susmak. Ama geçmişte yaptıklarını unutamıyorum o beni zorluyor, ve de beni dışlayıp eşimi de çağırıp kendi aralarında görüşmelerine tahammülüm yok, o konuda ne yapacağım?

Azmettim hepsini okudum. Metnin %80inde kayınvalidenizi kötülemişiniz. Sadece 1 cümlede eşinde sorun olduğunu söylemişin. İyi bir eş, iyi bir baba demişin. İyi bir baba olabilir bilemem ama iyi bir eş gözgöre göre eşinin üzülmesine izin vermez. Bir kez olur, iki kez olur üstüne de "Annemi üzmeyecen." demez. Eltin hürmet görüyor çünkü kocası onu annesine ezdirmiyor, kendi karısına değer veriyor, anasına o şekilde davrandırtıyor. Sizin sorununuz EŞİNİZ. Boşuna kadını kötülemenin manası yok.

Anca Kayınvalidem ölürse tüm problemler çözülür gibi
O zaman da "Annemle iyi geçinmedin,hasta oldu bakmadın, bak öldü gitti." diye 40 yıl dinlersiniz bozuk plak gibi. Eltiniz de kalan mirasla arabasını değiştirir.

Hepsini okuyamadın, benim kv de karışan tipten. Ben sanıyordum ki herkese rahat karışır. Bir tek oğluma karşılamıyor. Ona neden karışamadığını da gördüm. Çocuk karıştırmıyor. Sınır ihlalini anlıyor ve bir şekilde engel oluyor.

Evet sorun eşim, ama normal bir insan gelinine bunları yapmaz.

O zaman da "Annemle iyi geçinmedin,hasta oldu bakmadın, bak öldü gitti." diye 40 yıl dinlersiniz bozuk plak gibi. Eltiniz de kalan mirasla arabasını değiştirir.
Zaten şuan kayınvalidem hasta, ölsün diye dua edemiyorum benden bilecekler. Bu arada miras yok maalesef, olanı da eşimin dayısı hepsinin üstüne konmuş, davalar sürüyor. Eltimin kendi ailesi zengin, ihtiyacı yok mirasa :)

Ben sınır koyunca kafası attı çok sinirli

Aman bırakın görüşsün başına çalsın sizde keyfinize bakın, kocanıza bile bu şekilde hissettirin bırakın o rahatsız olsun, bu kadın ben yokkende keyifli ne oluyo desin.

Bir şey soracağım
Neden beklenti içindesiniz? Ne annemden ne de o deccal kayinvalidemden birsey beklemedim 32 yaşındayım.
Çocuk benim çocuğum niye 60 yaşında kadina cocuk baksın diye beklentiye gireyim mesela
Yani herkes evinde sınırlı bir iletişim ile gayet mutlu mesut yasayabilir

Lafın gelişi miras dedim. Hani kadın ölse sizin eşiniz başınızın etini yerken o hayatına bir şey olmamış gibi devam eder manasında. Ona eşi "Annemi hoş tutmadın, öldü gitti." yapmaz yani.

Dedikodu da keyıflı ama Sımdı. Onu bence eleyin Cok kötü özellik sayılmaz

Evet sorun eşim, ama normal bir insan gelinine bunları yapmaz.
Oğlu izin verdiği sürece ve sizde ki gibi destek olduğu sürece normal bir insan da gelinine yapar çünkü neden yapmasın. Kızan, söylenen yok. Eşimiz açıkça annesinden yana tavır sergilediği ve siz aman evliliğim bozulur korkusundan rest çekmediğimiz sürece böyle devam eder.

Aynısını yazacaktım.

İyi eş kısmına kadar okudum. Çünkü değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…