Kayınvalide problemi

Sizi anlıyordur, olanları görüyor zaten, önemli olan sizin kararınıza saygı duyması ve bu konuda sizi desteklemesi ama boşver diye konuşması aslında sizde oluşan duyguları önemsememesi ve ciddiye almaması. Siz neden aşağılanmayı , kötü muameleyi boşveresiniz? Hani kayınvalide deli olsa , akıl sağlığı yerinde olmasa herkese böyle davranıyor hastalık işte der boşverir geçersiniz. Ama diğer eltiye saygılı, mesafesini koruyarak davranmasını biliyor , çünkü eğer o geline kötü davranırsa oğlu karısına seni anlıyorum anam boşver demez, kimse benim karıma, annem olsa bile saygısızlık yapamaz , sen haklısın ve ben senin arkandayım , annemle bu konuda konuşup onun aklına başına almasını sağlayacağım, eğer sana saygılı olmazsa gerekli tepkiyi ikimiz beraber veririz der.
Rest çekecek bir surum yaşanmayacağını söylüyorsunuz ama kayınvalide bu tepkinize misli ile karşılık verecek bence.

Bu güne kadar, bu olayları net bir şekilde gördü. Seçim falan yok demişsiniz ama asıl demeniz gereken beni seçiyor olmalıydı . Çünkü bir süre sonra o seçim yapılacak.
Yok ben buna katılmıyorum, sonuçta o da bir anne, ben bunu yoksayamam, ben sadece saygı ve denge istiyorum, anasını unutsun benimle kalsın gibi bi düşüncem olamaz, buna hakkım yok, ben de bir anneyim.

Çok Teşekkür ederim, evet haklısınız

Yok ben buna katılmıyorum, sonuçta o da bir anne, ben bunu yoksayamam, ben sadece saygı ve denge istiyorum, anasını unutsun benimle kalsın gibi bi düşüncem olamaz, buna hakkım yok, ben de bir anneyim.
İşte kayınvalide size saygı duymuyor zaten ve bence saygı da duymayacak işte o zaman eğer resti çeker ve seçim yapmasını isterseniz ne olacak? Kocanızın kimi seçeceğini düşünüyorsunuz ? En önemli soru bu

Bakin bu kv eltiye iyi konu sahibine kötü davraniyorsa bu kv denin tamamen iki yüzlü olmasindandir. Saygı duymuyorsa öğretilir. Koca arkasında durmuyorsa duracağı yere kendi karar versin. Onun lafıyla gelinine iyi davranacaksa gerek yok ikiside cehennem olsun zaten
Konu sahibide kocam beni savunur diye beklerse çok bekler
Küçük çocuklara bile biri seni iterse sende onu itikle diyoruz, beni çağır ben onu itiklerim demiyoruz. Konu sahibi yapamiyorsa ozaman oturup kendi ezikliğine üzülsün.

Evet eşim benim hissettiğim duyguyu benim kadar önemsemiyor, geçiştiriveriyor ve unutabiliyor, erkeklerin geneli mi böyle sanki? Diğer anlattığınız örnek eş aynı kaynım. Ama o da psikolog, bunun çok etkisi var, yanlış yapmaz zaten

Çok Teşekkür ederim, evet haklısınız
Birde şunu da söylemek isterim. Bir kayınvalide ve iki gelin. İkisi de farklı muamele görüyor. Kayınvalide aynı kayınvalide. Ama eşler değişiyor. Yani yine kusur eşinizde. Anlatabilmişimdir umarım :)

Ben hala seçim yapmaya varacak bir durum olmayacağını düşünüyor ve ümit ediyorum. Kimi seçeceğini kestiremiyorum şuan.

Eşiniz duygunuzu önemsememekle kalmıyor, sizin duygularınızın önemsenmemesinin sizde ve evliliğinizde yaratacağı tahribatı da önemsemiyor. Hayır erkeklerin geneli böyle değil, eşini önemseyen , onun duygularını da önemser bu kadar basit. Korkar eşi üzülüyor, evliliği, ilişkileri zarar görecek diye. Bunun kadın veya erkek olmakla ilgisi yok, karşıdakine bir birey ve insan olarak olarak saygı duyması ile ilgisi var.
Siz psikolog olmayı matah bişey sanmayın, 3 tane avukat meslektaşım açık öğretimden kolayca bitirdi.
Kaynınızın ve eşinin psikolog olması ile ilgili değil kayınvalideden saygı görmeleri. Bunun nedeni kaynınızın eşine insan ve birey olarak saygı duyması, onun hislerini önemsemesi ve bunu bütün aileye , özellikle de annesine göstermesi.

Ben hala seçim yapmaya varacak bir durum olmayacağını düşünüyor ve ümit ediyorum. Kimi seçeceğini kestiremiyorum şuan.
Sizi seçmemesini kaldırabilir misiniz ya da bu sonuca katlanmaya hazır mısınız?

Evet zaten eşim bişey yapamadığı için artık ben kendimi savunmaya geçtim, bu yüzden de büyük tartışma çıktı. Kayınvalidem eltim ve eltimin ailesi hakkında gıybet edip yüzlerine gülen bir insan, ikiyüzlü dediğiniz gibi. Bunu da içim almıyor. Ve evet kocamın lafına gerek kalmadan kendisi bana normal davranacak. Eltim ve kayınvalidemin arasını bozmam iki lafıma bakar, hakkında konuştuğu şeyleri söylesem yeter. Ama öyle bir insan değilim

Ya bu kk çok tuhaf biryer oldu
Eskiden böyle konularda doya doya kv leri gömmerdik
Şimdi hemen koca suçlu ilan ediliyor, sanki adamların annesleri çok normalmiş gibi
Bana da çok tuhaf geliyor kadın zaten konuyu açarken bin kere kocasını suçlamış kocasının sıkıntılı olduğunun zaten farkında. Ama koca sıkıntılı diye etrafımızdaki insanların kötü mü olması gerekiyor onların bireysel kötülükleri bizi etkilemiyor mu sanki?

Birde şunu da söylemek isterim. Bir kayınvalide ve iki gelin. İkisi de farklı muamele görüyor. Kayınvalide aynı kayınvalide. Ama eşler değişiyor. Yani yine kusur eşinizde. Anlatabilmişimdir umarım :)
Kayınvalide gelinleri karşılaştırıyor, bir de oğulları karşılaştırıp bi görse tüm mesele çözülecek

Henüz çirkinleşecek fırsatı bulamamıştır. Tam manasıyla benimseyemiyor ne gelin kvyi ne kv gelini
Ben de benimseme beklemiyorum zaten. Ne o benim annem ne ben onun kızıyım, hiç böyle bir beklentim de yok. O bana saygılı olsun ben ona saygılı, yeter. Şu anda da öyle güzel bir ilişkimiz var. Hep iyi niyetli yaklaşıyor bana. Ben de bunu gördüğümden ona iyi niyet besliyorum.

Yalnız düğün günü beni azarladığında ben epey tepki verdim 2.5-3 ay hiç konuşmadım bile. O çok bekledi ararım ederim diye ama epey bir süre bayağı da soğuk davrandım ona karşı. Bence benim bu tavrımı gördüğü için de laf yerindeyde bi tık ayağını denk alma durumu var. Laf etse kabul etmeyeceğimi biliyor çünkü

İşte bunu yapabilmesinin altında psikolog olmasının da büyük payı olduğunu düşünüyorum, karşıdakini anlayabiliyor.

Kk da kalıplaşmış yorumlar var
-kocan suçlu, annesiyle işin yok
-niye çocuk yaptın
-bu adamı niye baba yaptın
-evlenmeden önce/ nişanlıykende böylemiydi, farketmedinmi, öyle değildi evlendikten sonra böyle oldu diyene de asla inanmam sen anlamamasındır diye yorumlar
gibi gibi kalıp cümlelerden geçilmez oldu ortalık

Evet ya, ona kötü olma hakkını mı veriyor, teşekkür ederim tespitiniz için

Siz baştan çok iyi yapmışsınız zaten, ben onu yapamadım

Çok doğru

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…