Kayınvalide problemi

sorun kayınvalde değil denge sağlayamayan kocada

Beklenti içinde değilim, her işimi kendim görüyorum, ama ağzını tutmuyor bir türlü, kendi diyor yapmayacam etmeyecem, sonra gidip eltime yapıyor, o zaman neden bana öyle diyorsun, ben ondan bişey isteyecem diye ödü patlıyor, ağzını biraz tutsa benlik problem yok

Lafın gelişi miras dedim. Hani kadın ölse sizin eşiniz başınızın etini yerken o hayatına bir şey olmamış gibi devam eder manasında. Ona eşi "Annemi hoş tutmadın, öldü gitti." yapmaz yani.
Ben de eşime derim sen de beni hoş tutsaydın, benim de psikolojimi bozdu öldü gitti derim

Dedikodu da keyıflı ama Sımdı. Onu bence eleyin Cok kötü özellik sayılmaz
Günah olduğunu yok sayamam. Ayrıca dedikoduyu eltim ve onun ailesi hakkında yapıp, yüz yüze geldiklerinde hiç bişey olmamış gibi gülüp eğlenmelerine ne demeliyiz. Onun dedikodusunu yapıyorsa benim de yapıyordur kesin. Ama artık geçtim bunları, yaparsa yapsın, alsın günahlarımı

Eşimi bu konuda nasıl değiştirebilirim, asla annesi hakkında konuşturmaz, asla annesine gidip de eşimi üzme demez. Ben şimdi boşanacam diyip tehdit etsem benim evimin huzuru bozulacak, olan gene bana olacak, çocuklarıma olacak.

Şu yaşadıklarınızı herkese duyurmak anlatmak lazım insan cici gelin olunca değil eşi arkasında durunca kıymete biniyor.
Size istediği gibi davranabiliyor ezikliyor çünkü kocanız sizi değil onu seçecek. Eltinizin üstüne düşüyor onu kırmamaya ona hizmet etmeye çalışıyor çünkü onunla kötü olması demek oğlunu kaybetmek demek.
Eşiniz keşke bu durumu anlasa da mesafe koymanıza hiçbir şey yapmamanıza müsamaha gösterse.

Genel de hep böyle olur ilk gelinlerden çıkarırlar kaynanalık heveslerini ikinciye gelince hepsi akıllanır uslanır.
Belli bir zamandan sonra hayır demeye vs başlayınca değişti oluyosun sonra ne kıskançlığın kalıyo ne fesatlığın ne kötülüğün.
Halbuki görüyosun canının istediklerine çiçek gibi davrandıklarını aynı şekilde davransınlar istiyosun yok,bazı şeyler nasıl başlarsa öyle ilerliyor malesef.

Niye kendinizi bu elti kayınvalide açısına hapsettinizki annesine düşkün eşiniz belli.Uzak otursaniz ve çalışsanız bahaneniz olurdu .Şimdi bişey yapamazsınız eşiniz iki kadının arasına bu kadar karıştıkça adil olmadikca kayınvalidenin işi gücü yok saracak yeri yok eşinizin düşünce tarzı belli.Susacaksınız . Bu tarz evliliklerde haklı olmak işe yaramaz aksi taktirde eşiniz sizi atar bu denklemden gibi.Eltiniz psikologmu gerçekten ? Kayinvalideniz evet ona diş geçiremez iki lafla depresyona sokabilir onu Şaka bir yana eşinizin çok sizden yana olmasına güvenip atıp tutmayın ona sonra ibre size döner.Akilli tepkisiz hissiz olmak gerek gerçekten umusamamak beddua bile asla bence.Zaten sinir edemediğini anlayan kendi sinir oluyor sizin değer verdiğiniz ve o laflarla şekil aldığınız o kadar barizki.Takmayinda izleyin

Siz diyorsunuz ki ben boşanacağım dersem, evimin huzuru bozulur. İyi de sizin evinizin huzuru zaten yok. Bu var zannettiğiniz huzur sizin ezilmeniz üzerine kurulu bir düzen, Huzur evdeki tüm bireylere sağlanmadığı sürece , gerçek değildir. Siz karar verecekseniz, gerekirse ses kaydı alacaksınız, gerekirse annen böyle dedi bana diye ağlayacaksınız. Ama sonuçta kayınvalideniz diğer geline saygılı davranabiliyor çünkü oğlu izin vermiyor, size kötü davranabiliyor çünkü kocanız izin veriyor. Kocanız iyi koca ve baba değil , sizin kocanız çocuklarının annesinin , eşinin ezilmesine izin veren bir adam.
Kavganızı edersiniz, resti çekersiniz, ağlarsınız, kayınvalideye cevap verip lafı sokarsınız olmayan huzurunuz bozuluversin. Ama siz o çok iyi koca , çok iyi baba dediğiniz adamın bu yüzden sizinle boşanmasından korkuyorsunuz. Kararınızı verin, ya sonuna kadar gitmeye kararlı olun, ya da sesinizi kesip , boynunuzu büküp bu duruma katlanmaya devam edin. Siz boşuna kayınvalideye bilenmeyin , şizi bu duruma sokan o değil , kocanız.

Çok güzel özetlemişsiniz teşekkür ederim beni anladığınız için. Eşim şuanlık tepki vermiyor, neden görüşmüyorsun demiyor zorlamıyor, çünkü gene tartışma çıkacağından korkuyor annesi üzülecek diye.

Kayınvalide sorunu olmayan var mı ya cidden?

Sesimi çıkarmaya başladım zaten, bu yüzden de eşim benim çok değiştiğimi söylüyor, kayınvalidem de ben seni çok seviyordum falan diyor, eşim hala diyor seni çok seviyorum diye. ikisi de farkında benim değiştiğimin, ama bunlara onlar sebep oldular, ben gerçekten çok sabırlı sakin ve herşeye tamam olur diyen biriydim. İyi olmak da yetmiyor.

Keşke takmasam, ama evde çocuklara bakıyorum, çalışmıyorum, takmayacak kadar meşgul olsam ya da bi işte çalışsam olabilirdi belki. Evet gerçekten psikolog, sadece bi bakış atmasıyla bi kere küsüştüler o kadar diyim sana, bi laf söylese dediğin gibi intihar eder heralde

Evet ilk gelin olduğum için şansızım maalesef, halbuki kaynımın nişanında nikahında çocuğun doğumunda herşeylerinde maddi manevi yanlarındaydım, ama maalesef yaranamazsın

Gunah olması Allahı ılgılendırır szi degıl
Sizi ilgilendiren kısmı ayıp kırıcı olması filan

Eltime yapıyor bana yapmiyor cümlesi bir beklenti cümlesi.
Ayrıca görüşmek zorunda değilsiniz ki. İstemeyin beklemeyin gorusmeyin yani zor mu
Benimki de beni sevmez eltimi sever. Eltimi de çok severim. O yumusak huylu olduğu için cici gelin. Yani bunu dert etmedim kendime mesela. Kayınvalide tarafından sevilmeye ihtiyaç duymuyorum. Sevmesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…