Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    168
Bende pek inanmam ama genede kestiremedom.normalde kendimde keserim evde uçlarından sürekli onu yapmadım doğumdan sonra komple bakıma girmek lazım 😂
Ay evet senin gibiyim bende 😂inanmıyorum ama yapamıyorum da 🙈
Dun kestirdim 🙈 uçları çok yıpranmışti doğuma kadar daha da kuruyacakti zaten doğumdan sonra da bebisi birakip kuaföre gidemem iyice gözüme batardi kestirdim gitti 😅
Canım ben kestirdim ferahlık geldi rahatladım😄
İyi yaptınız kızlar. Acayip uzadı benim de saçlarım kestiresim var ama kestiremiyorum 😂 bi cesaret gelirse kestiririm belki 😅

Kızlar benim sağ tarafım bazen sertleşiyor bebeğin kafası mi geliyor oraya acaba anlamadım kasılma değildir demi
Canım aynı şey bende de oluyor. Mesela sol tarafım yumuşacık ama sağım semsert oluyor ya kafası ya poposu denk geliyor muhtemelen 🤭 benim sol alt karnımda çok oluyordu doktor şans eseri muayenede tam orada poposu olduğunu söyledi muhtemelen popişi elleyip durdum ben 🤭
Kızlar 2 gündür çok hastayım şifayı kapmışım burnum boğazım çok fena kemiklerim dökülüyor resmen🥺 ıhlamur çorba c vitamini takviye hepsini aldım ama hafiflemedi hiç, eşim acile gidelim diyor ama bişey yapmazlar diye gitmek istemedim bu durumda serum falan bişey yapılır mı ki boşu boşunada gitmek istemiyorum🥺
Çok geçmiş olsun canım. Ben bu söylediklerine ek boğaz ağrım vardı pastil kullandım. Bol tavuk çorbası ekşi meyveler ıhlamur takviyesiyle 1 haftada anca iyileşmiştim. Sonradan doktoruma sorduğumda parol içebilitsin başka bişey alamazsın demişti. Dikkat et 🌸
Kızlar hamilelikte saç kestirilmez diyenler var biliyorsunuz. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ? Evet bu bir batıl inanç ama bebekle ilgili bir şey olunca korkuyorum her şeye 🙈😅
3 aylık falan hamileydim kestirdiğimde. Hemde kalçamdan omuz üstüne kadar kestirdim 😂 o anki o rahatlık o ferahlık.. Arkadaşımın kuzeni kadın doğumcu ona sormuştu sakın yıl olmuş 2024 batıl demeyin bana dedi konuşturmadı bile arkadaşımı 🤭

Kızlar hamilelikte saç kestirilmez diyenler var biliyorsunuz. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ? Evet bu bir batıl inanç ama bebekle ilgili bir şey olunca korkuyorum her şeye 🙈😅
Ufff çok saçma biliyorum ama ben de kızımda kestirmemiştim şimdi de kestiremiyorum🤣 başkası dese gülerdim ama muhtemelen hamilelik hormonlarının da etkisi var bu batıl inancımda 😅 böyle hurafelere hep karşı çıkmışimdir ama ya olursa 🤣🤣🤣

Canım kızlar ben bugün 26+2 ydim ve tetanoz aşısı oldum. Kolum şuan fena ağrıyor özellikle kaldırmakta güçlük çekiyorum var mı tavsiyeniz şunu yaptım iyi geldi diye?

Birde 2018 de 2 doz tetanoz olmuştum doktorum şimdi 1 doz olsan yeter demişti ama sağlıkocağo 2 doza ısrar ediyor net bilgisi olan var mı ne yapmak lazım?

Canım aynı şey bende de oluyor. Mesela sol tarafım yumuşacık ama sağım semsert oluyor ya kafası ya poposu denk geliyor muhtemelen 🤭 benim sol alt karnımda çok oluyordu doktor şans eseri muayenede tam orada poposu olduğunu söyledi muhtemelen popişi elleyip durdum ben 🤭

Çok geçmiş olsun canım. Ben bu söylediklerine ek boğaz ağrım vardı pastil kullandım. Bol tavuk çorbası ekşi meyveler ıhlamur takviyesiyle 1 haftada anca iyileşmiştim. Sonradan doktoruma sorduğumda parol içebilitsin başka bişey alamazsın demişti. Dikkat et 🌸

3 aylık falan hamileydim kestirdiğimde. Hemde kalçamdan omuz üstüne kadar kestirdim 😂 o anki o rahatlık o ferahlık.. Arkadaşımın kuzeni kadın doğumcu ona sormuştu sakın yıl olmuş 2024 batıl demeyin bana dedi konuşturmadı bile arkadaşımı 🤭
Ayy bende kasılmami acaba dedim emin olamadım teşekkürler 😂😂

Birde ben 6 yıl önce kızımda deneyimlemiş olmama rağmen şuan deneyimsiz gibiyim. Yenidoğan alışverişinde neyi ne kadar almak lazım. Mesela alt üst takımları kaç adet tulum kaç adet gibi gibi. Sizler neyden ne kadar aldınız? Azıcık fikir verirseniz sevinirim 🥰

Ayy bende kasılmami acaba dedim emin olamadım teşekkürler 😂😂
Ağrı acı eşlik etmiyorsa kasılma değildir canım korkma. Birde burda düzenli kasılmalar yoksa korkulacak birşey yok gibi bişey demişti bir arkadaşımızın doktoru. Yalancı kasılmalar olabilir magnezyumla azaltılabilir benim önceden günde 2 3 net kasılmam oluyordu magnezyum başladıktan sonra ara sıra kasılma oluyor okadar. Korkma hepimiz aynı şeyleri yaşıyorsak sorun yok demektir 🥰

Canım kızlar ben bugün 26+2 ydim ve tetanoz aşısı oldum. Kolum şuan fena ağrıyor özellikle kaldırmakta güçlük çekiyorum var mı tavsiyeniz şunu yaptım iyi geldi diye?

Birde 2018 de 2 doz tetanoz olmuştum doktorum şimdi 1 doz olsan yeter demişti ama sağlıkocağo 2 doza ısrar ediyor net bilgisi olan var mı ne yapmak lazım?
Kol ağrısı yapıyor üstüne yatmamaya çalış benim 2 3 gün hafif ağrım oldu kendiliğinden geçti.
İlk doz aşıyı oldum ikincisi için sağlık ocağını aradım aşı gelmedi istersen başka bir hastaneye sorabilirsin ama tek dozun koruyuculuğu olur dedi.Sonra doktoruma sordum o da tek doz yeterli dedi.Ama tek doz yeterliyse neden 2 doz diyorlar başta bilemiyorum 🤔

Kol ağrısı yapıyor üstüne yatmamaya çalış benim 2 3 gün hafif ağrım oldu kendiliğinden geçti.
İlk doz aşıyı oldum ikincisi için sağlık ocağını aradım aşı gelmedi istersen başka bir hastaneye sorabilirsin ama tek dozun koruyuculuğu olur dedi.Sonra doktoruma sordum o da tek doz yeterli dedi.Ama tek doz yeterliyse neden 2 doz diyorlar başta bilemiyorum 🤔
Evet işte bak mantık hatası yapıyorlar. Madem tek doz yetiyor ozaman neden 2. Dozu yaptırıyorsunuz? Bide ısrar ediyor mesela bizim sağlıkocağı 2. İçin. Doktorum tek doz yaptır dedi diyince ıkıdı bıkıdı söylendide söylendi ebe ablam 🤭

X