Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    139
Kızlar isimlere karar verdiniz mi kız bebişler için seçenek çok sanki aralarından seçmek zor😂Benim bebiş erkek asla seçemiyorum bayadır düşünüyorum eşimle ortak beğenemedik😂

Merhaba kızlar, benim bugün şeker yüklemesi vardı ama yapamadın malesef
O içeceği asla içemedim hep geri çıkardım iptal oldu
Dr bunu içmeden anlayamam şekerin olduğunu dedi ama ben evde bir poğaça yesembile fena oluyorum şekerim 150 lere çıkıyor, uyku basıyor, el ayak titremesi okuyor ve şekerim düşene kadar kendime gelemiyorum
Bunu anlattım o zaman evde açlık, kahvaltıdan 1 saat ve 2 saat sonra ölç dedi ama buna güvenemem mutlaka şeker yüklemesi yapılması gerekiyor dedi 😬
Evdeki ölçümle anlaşılmaz mı, neden şart koşuyorlar yüklemeyi, yapamıyorum 🤷🏻‍♀️
Ben evde takiple gittim doktor da hastanede açlık tokluk ölçümü yaptı tokluk yüksek çıktı diyet verdi hiç de gerek görmedi yüklemeyi yükseliyor zaten dedi şu an diyetle devam ediyorum iyi çıkıyor şekerlerim bence doktor değişin

Mesajlarınızdan gebelik şekerinin yemekle yememekle alakası olmadığını ve gebeliğe özel bir durum olduğunu anladım. O zaman ne yapayım galiba en son direnmem yaptırırım.
Herhangi bir belirtisi öyküsü olmayan yaptırmalı sonradan bi süprizle karşılaşmamak için ama zaten yüksek şekeri olana gerek yok onun diyetle takiple devam etmesi gerek

Ben evde takiple gittim doktor da hastanede açlık tokluk ölçümü yaptı tokluk yüksek çıktı diyet verdi hiç de gerek görmedi yüklemeyi yükseliyor zaten dedi şu an diyetle devam ediyorum iyi çıkıyor şekerlerim bence doktor değişin
Kendi doktorumun kliniği olduğu için kiimikte tahlil vs yapamıyor, bana tahlilleri ve yüklemeyi yaptır gel dedi, ben de devlet hastanesinde herhangi bir doktora gittim yapamayınca o illaki yaptırmamı istedi
Yarın kendi doktoruma yazacağım bakalım ne önerecek
Yarın her ihtimale karşın sağlık ocağında açlık tokluk baktıracağım sizin gibi, teşekkürler cevabınız için 😊

Merhaba kızlar🌸 Bugün detaylı günümüz vardı 21+4tük 25 cm 430 gr çıktık her şey yolunda bir sorun görünmedi çok şükür. 1 saat sürdü Ankarada olanlar için prof. Nuri danışman hocayı öneriyorum. Her şeyi didik didik inceledi bize CD ve resim verdi utangaç oğlusum sürekli yüzünü kapattı ama ucundan bir poz yakaladık 😅 Allah herkesin yüzünü güldürsün güzel haberler aldırsın🙏🌸

Eklentiler

• IMG-20240909-WA0001.jpg
    IMG-20240909-WA0001.jpg
    90,4 KB · Görüntüleme: 51
Merhaba kızlar🌸 Bugün detaylı günümüz vardı 21+4tük 25 cm 430 gr çıktık her şey yolunda bir sorun görünmedi çok şükür. 1 saat sürdü Ankarada olanlar için prof. Nuri danışman hocayı öneriyorum. Her şeyi didik didik inceledi bize CD ve resim verdi utangaç oğlusum sürekli yüzünü kapattı ama ucundan bir poz yakaladık 😅 Allah herkesin yüzünü güldürsün güzel haberler aldırsın🙏🌸
Maşallah canım rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin ❣️

Mesajlarınızdan gebelik şekerinin yemekle yememekle alakası olmadığını ve gebeliğe özel bir durum olduğunu anladım. O zaman ne yapayım galiba en son direnmem yaptırırım.
Gebelik şekerine yemenin de etkisi var ama vücudun yatkın da olması gerek. Örneğin, beyaz ekmek yememle tam buğday ekmek yemem arasında fark var. Yada paketli gıdalar ve şekerli ürünler tükettiğimde fiziksel olarak da etkisini hissediyorum. Bu yüzden gebeliğin başından beri diyetle ilerliyorum. Ben şeker yüklemesini 12. Haftada yaptırdım. Aile hekimimin uyarısıyla fark ettik olabileceğini. Bence şeker yüklemesinden çekinilecek tek taraf içeceğin tadı 😅😅

Kızlar bende perşembeye randevu aldım detaylı usg için. 20+4 olucaz. Bugün oğlanın hareketlerini hiç hissedemeyince eşimle korkup doktorumuza gittik. Çok şükür gayet iyi görünüyor dedi gelişimi haftasına uyumlu dedi. Hastaneden çıktık direk oynamaya başladı sanırım para harcatmak istedi bize esas oğlan :) Yalnız doktor 390 gram 400 e yaklaşmış dedi ama kağıtta 288 gram yazıyor hangisini baz alıcam anlamadım.

Birde hastane tartısında 71 evdeki tartımda 68 çıkıyorum hangisi doğruki 🙄

Kızlar isimlere karar verdiniz mi kız bebişler için seçenek çok sanki aralarından seçmek zor😂Benim bebiş erkek asla seçemiyorum bayadır düşünüyorum eşimle ortak beğenemedik😂
Biz kıza hüma düşündük, diğeri de kız olursa sare, erkek olursa Ömer 🥰 ben yeni nesil isimlere pek ısınamıyorum. Eski isimleri beğeniyorum. Bir de anlamları bakımından hoşuma gidiyor. Eğer iki erkek olsalardı biri Ahlas olacaktı 🥰

Biz kıza hüma düşündük, diğeri de kız olursa sare, erkek olursa Ömer 🥰 ben yeni nesil isimlere pek ısınamıyorum. Eski isimleri beğeniyorum. Bir de anlamları bakımından hoşuma gidiyor. Eğer iki erkek olsalardı biri Ahlas olacaktı 🥰
Sare diye arkadaşım vardı ismini de kendini de çok severim🥰Ömer çevremde çok var sevilen bir isim.Sağlıcakla gelsin bebişler

X