Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    141
Kızlar ayrıntılı usg çektirenler usg de yazanları atabilirmisiniz bugün benim doktorum 20 dk usg de baktı ayrıntısıyla ama yine de ayrıntılı usg ye de randevu aldım gerek varmı kararsız kaldım

Kızlar ayrıntılı usg çektirenler usg de yazanları atabilirmisiniz bugün benim doktorum 20 dk usg de baktı ayrıntısıyla ama yine de ayrıntılı usg ye de randevu aldım gerek varmı kararsız kaldım
FETAL BAŞ: Görünümü normal, serebellum izlendi normal, serebellar vermis izledi, sisterna manga normal, Kavum septum pellucidum izlendi, midline falx izlendi, lateral ventrikül genişlikleri normal, thalamus izlendi. Nuchal fold: 3 mm.
FETAL YÜZ: Üst dudak izlendi, orta hat yapıları normal, burun ve burun delikleri normal. Orbitalar, bilateral kornea normal.
BOYUN: normal,
THORAX: görünümü normal, kitle yok. diyafragma izlendi normal.
KALP: Aorta vertebranın solunda, vena kava inferior vertebranın sağında izlendi. Aktivitesi ritmik, boyutları, pozisyon ve aks normal. Dört kadran görünümü mevcut. Foramen ovale flebi sağdan sola doğru açılıyor, sol-sağ ventrikül çıkışları izlendi. Ventrikül ve atriyum genişlikleri eşit. Üç damar trakea görünümü izlendi, crux izlendi.
BATIN : Batın ön duvarı normal, Kord insersiyosu normal umblikal arter sayısı 2, mide, mesane, bağırsaklar ve böbrekler normal izlendi. OMURGA: Kolumna vertebralis düzgün
EKSTREMİTELER: Sağ-sol kol, önkol ve el normal. Sağ-sol bacak, ayak normal.
Sağ uterin arter PS: 98 cm/sn, sağ uterin arter PI: 0.7 , diyastolik çentiklenme izlenmedi.
Sol uterin arter PS: 198 cm/sn ,sol uterin arter PI: 0.8 , diyastolik çentiklenme izlenmedi.

Puset örtüsü olarak, 4 kat müslin kumaş ve önü fermuarlı modeller var da öyle mi alsam? Alan var mı acaba, nasıl modeller aldınız? Kış bebeği ya kalın olmalı gibi işte nasıl olmalı karar veremiyorum.

Puset örtüsü olarak, 4 kat müslin kumaş ve önü fermuarlı modeller var da öyle mi alsam? Alan var mı acaba, nasıl modeller aldınız? Kış bebeği ya kalın olmalı gibi işte nasıl olmalı karar veremiyorum.
Ben puset örtüsü almayı düşünmüyorum, doktorların Instagram hesabında videolar görmüştüm pusetin üstünü örtünce ısı çok fazla yükseliyor, önermiyorlar. Ben soğuktan ziyade sıcaktan korkuyorum, insan mikroba daha açık oluyor sıcakta. Dış kundak vs alıp o şekilde korurum diyorum yüzünü kapatmayı da sevmiyorum zaten, en fazla müslin örterim. Kesin alacağım diyorsanız kalınlardan ziyade nefes alan ince müslin almak daha sağlıklı bence.

Ben birşey sormak istiyorum. Riskli gebelik bölümüne randevu aldım üniversite hastanesinde. Bu perinatoloji mi oluyor ?

Hanımlaar Çin takvimi tutan var mıı 😅
2 bebegim de de tuttu 🤣
Bnde de var hep bi gerginlik. Herseye kafam atiyo:KK66: esime sinir oluyorum cogu zaman 😆 etrafimdakilere de cok tahammulsuzum. Esime ailesine vs herkese. Normalde boyle biri değilim
Ay ben ben ben barut gibiyim herkesi fayliyorum sürekli🤣 herkesi boğasım geliyor 🤣 ben normalde de gergib tahammülsüz bir tipim ama bu hamileligimde daha cok ogluma hamileyken kuzu gibiydim bence bebek bakip yoruldugumdan gerginim🤣
Ben banndu almistim ilginde penye o kadar kalin biseye gerek yok bence ki bence puset örtüsüne bile gerek yok pandemi dönemi digurdugundan almistim ben🤣🤣 ama emzirme örtüsü oluyor direk tepeden geciriyorsun esnek cok kullanisli

detaylı için değil de doğum için medikal park pendikte bir dala görüştüm. abdominal serklajim var. serklaj olduğu için çok da sorumluluğumuz almıyorlar. Zeynep kamilde yapıldı ama doğumu orda yapmak istemiyorum.
Merhabalar abdominal serklajınızı kim yaptı acaba Zeynep Kamilde doktor ismi paylaşabilir misiniz bide süreçiniz nasıl ilerliyor . Bu arada sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin rabbim 🌸

Kızlar selam, bugün 20+4 olduk. Bebeği hissetmeye 18+2 de başlamıştım hep minik minik. geçen hafta doktor kontrolüne gittik herşey yolunda dedi. 22. Hafta detaylı ultrasonu bekliyorduk ama iki gündür hiç hissedemedim tam olarak, bir iki hareketten şüphelendim ama tam emin olamadım bağırsak hareketi mi bebek mi. Aşırı tedirgin oldum yarın doktor randevusu aldım. Böyle bişey yaşayan var mı acaba bazı günler hissedilmemesi normal mi. Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim ♥️

Kızlar selam, bugün 20+4 olduk. Bebeği hissetmeye 18+2 de başlamıştım hep minik minik. geçen hafta doktor kontrolüne gittik herşey yolunda dedi. 22. Hafta detaylı ultrasonu bekliyorduk ama iki gündür hiç hissedemedim tam olarak, bir iki hareketten şüphelendim ama tam emin olamadım bağırsak hareketi mi bebek mi. Aşırı tedirgin oldum yarın doktor randevusu aldım. Böyle bişey yaşayan var mı acaba bazı günler hissedilmemesi normal mi. Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim ♥️
Gecen hafta gittigimde doktor 22 haftaya kadar düzenli hissedemezsin bir gün hissetmedigin bile olur korkma demişti

Normal tabi. Ben 20+6'dayim ve bir gün gündüz hiç hissetmedim. Gece üçte hala uyuyamamistim bebek tekmelerini fark ettim. Gündüze oranla gece daha çok tekmeliyordu ve bence hatta kafa yumruk ne varsa daldı o gün canım bile acımıştı

Merhabalar abdominal serklajınızı kim yaptı acaba Zeynep Kamilde doktor ismi paylaşabilir misiniz bide süreçiniz nasıl ilerliyor . Bu arada sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin rabbim 🌸
Amin teşekkür ederim. sizin için mi gerekli oradaki başhekim yaptı. sürecimiz iyi ama bizim durumda her sey anlıktır.

X