Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    141
Bana 20 de gel diğeri de 24 de olacak dediler bu cuma gidicem ilk doz için .
Ama ikinciyi yaptırmakta kararsızın zaten son 10 yıl içinde bir kere yaptırmıştım 5 yıl önceydi sanırım
Ben hiç yaptırmadım galiba belli sürede tekrar yapıldığında koruması uzun oluyormuş

Bana saglik ocagi pzt yapicak. 18+3 olmus olucam. Of inşallah fena yapmaz o da hic sevmiyorum aşı😏
Benim kolumda azıcık şişme gibi bir şey olmuştu. Doktor dedi ki kolonyayi dolaba koy ve şişme yanma vs hissedersen normal, kolonyayı peçeteye dök uygula aşının olduğu bölgeye.

Bugün rüyamda bebek gördüm çok sevimliydi. Doğmadan oğlumu özledim. Oturdum bebek ninnileri dinleyerek ağlıyorum. Aslıhan Erkişi'nin ninnileri çok güzel. Sürekli sevgiyle karışık ya yetemezsem stresi yaşıyorum. Ya iyi bir anne olamazsam diye cok korkuyorum. Anne olmak en başından beri çok zor. Hayatını bile isteye birine veriyorsun ve galiba bu içgüdüsel. Anneme çok kızardım bu kadar fedakar olmasının onun hatası olduğunu düşünürdüm. Şimdi onun gibi bir anne olamam diye ödüm patlıyor. Ay arada kafanızı sisiriyorum. Ama ben beni tanıyan insanlarla duygularımı hele gözyaşlarımı paylaşamam. O yüzden sizlerle paylaşıyorum. İnşallah bebeklerimiz sağlıklı olurlar, sağlıkla doğar, sağlıkla, huzurla büyürler. Şimdiden düşecek de bir yerini kıracak da ya ameliyat olması gerekirse diye korkuyorum. Neyse.
Bende çok korkuyorum canım seni okadar iyi anlıyorum ki hatta bende nasıl yatiricam nasıl yemek yediricem ya yanlış bişey yapsrsamm gibi şeyler geliyor bazen aklıma. Okadar çok sevdiklerimi kaybettimki içimde okadar büyük boşluklar var ki .hep evladimla doldurmak istemiştim ona sımsıkı tutunarak şimdi hayallerim gerçek oluyor çok şükür ama annelik iç güdüsü işte korkular şimdiden başlıyormuş 🥲

Bende çok korkuyorum canım seni okadar iyi anlıyorum ki hatta bende nasıl yatiricam nasıl yemek yediricem ya yanlış bişey yapsrsamm gibi şeyler geliyor bazen aklıma. Okadar çok sevdiklerimi kaybettimki içimde okadar büyük boşluklar var ki .hep evladimla doldurmak istemiştim ona sımsıkı tutunarak şimdi hayallerim gerçek oluyor çok şükür ama annelik iç güdüsü işte korkular şimdiden başlıyormuş 🥲
Benim de benzer travmalarım var. Ailemde genetik anestezi alınca ortaya çıkan ve ölümcül olabilen bir hastalık var bahsetmiştim zaten ve olup olmadığı kesin olarak tespit edilemiyor. Sezaryen olursam bebek anesteziden etkilenir mi diye aklım çıkıyor. Kendim aklıma bile gelmiyorum. Bebeğin ömrü boyunca ameliyat olması gereken bir şey olur diye aklım çıkıyor galiba tepemde gezdirebilecek olsam gezdiririm. Oğlum olacak, sünnet olmasından bile korkuyorum. Belki biraz abartıyorum gibi gelebilir ama böyle bir insan oldum işte. Oysa ben bebeğim ya sanatçı ya sporcu olsun, yani öyle büyüsün, ihtimali olsun isterdim. Şimdi dışarıda top koşturmasindan bile korkacak bir psikolojideyim, üstelik daha doğmadı. Eşim de benim gibi aksi gibi. Birbirimizi sakinleştiremiyoruz.

Kızlar bir an önce bebeğin hareketlerni hissetsemde rahatlasam perşembe günü kontrolümüz var her kontrol öncesi stres korku basıyor beni. Galiba fetal doopler alsam rahatlıycam artık.

Kızlar bir an önce bebeğin hareketlerni hissetsemde rahatlasam perşembe günü kontrolümüz var her kontrol öncesi stres korku basıyor beni. Galiba fetal doopler alsam rahatlıycam artık.
Beni de detaylı ultrason öncesi stres bastı. Bebek hareketlerini hissediyorum üstelik. Bence gerilmeyin belki tekme atıyordur siz hareket halinde olduğunuz için anlamiyorsunuzdur. Belki de benimki gibi geceleri daha hareketli olan bir bebektir. Fetal Doppler alıp kalbini bulamazsaniz ya da atıyorum cihaz çok iyi değilse vs daha çok canınız sıkılır.

Seni çok iyi anlıyorum arkadaşım :KK43: o sedyeye yatınca kalbini duyana kadar korkudan ölüyordum .
Ben aldım fetal doppler. 12. Haftada almıştım o zaman kolay bulamıyordum atışı . Ama artık büyüdü karnıma koyunca bir dk bile sürmüyor hemen buluyorum duyunca da hemen kapatıyorum dinlemiyorum uzun süre.

Haftada bir dinlemek gerekiyormuş fazlası zararlı olabilir diyor benim uygulamada ben dikkat etmeye çalışıyorum ama bazen haftada iki olduğu da oluyor .
Kalp sesini duyar duymaz çekiyorum uzun süre tutmamak lazımmış

Kizlar gecen birisi pentide hamile pantolonu indirim var demisti. Ben internetten almistim biraz once geldi. Cok begendim kumasi durusu Hatta disari bile giyerim ben bunu. Cok teşekkür ederim cok ihtiyacim vardi böyle birşeye. Kiloluyum zaten bir de hamilelik kilosu eklenince her istedigini bulamıyor insan. Cok makbule geçti 😍😍🥰🥰
Bende aldım benimki de geldi bugün gerçekten çok kullanışlı bi pantolon kim haber verdiyse çok teşekkürler

Beni de detaylı ultrason öncesi stres bastı. Bebek hareketlerini hissediyorum üstelik. Bence gerilmeyin belki tekme atıyordur siz hareket halinde olduğunuz için anlamiyorsunuzdur. Belki de benimki gibi geceleri daha hareketli olan bir bebektir. Fetal Doppler alıp kalbini bulamazsaniz ya da atıyorum cihaz çok iyi değilse vs daha çok canınız sıkılır.
Öyle ama sürekli korku yaşıyorum geceleri yatamıyorum. Normalde de yatıyorum zaten kanama alanım vardı doktor yatış dedi. Hiç hissetmiyorum tabi kilomda var göbek vardı hamile kalmadan öncede. Bi de ilk febelik ondanda olabilir. Ama alsam rahatlıycam gibi
Seni çok iyi anlıyorum arkadaşım :KK43: o sedyeye yatınca kalbini duyana kadar korkudan ölüyordum .
Ben aldım fetal doppler. 12. Haftada almıştım o zaman kolay bulamıyordum atışı . Ama artık büyüdü karnıma koyunca bir dk bile sürmüyor hemen buluyorum duyunca da hemen kapatıyorum dinlemiyorum uzun süre.

Haftada bir dinlemek gerekiyormuş fazlası zararlı olabilir diyor benim uygulamada ben dikkat etmeye çalışıyorum ama bazen haftada iki olduğu da oluyor .
Kalp sesini duyar duymaz çekiyorum uzun süre tutmamak lazımmış
Evet canım alırsam zaten çok sık dinlemeyeceğim böyle içim rahat etmediğinde dinliycem. Sen hangisinden aldın canım

Öyle ama sürekli korku yaşıyorum geceleri yatamıyorum. Normalde de yatıyorum zaten kanama alanım vardı doktor yatış dedi. Hiç hissetmiyorum tabi kilomda var göbek vardı hamile kalmadan öncede. Bi de ilk febelik ondanda olabilir. Ama alsam rahatlıycam gibi
Kaçıncı haftadasınız? Kanama alanı geçti mi? Eğer iyi hissedecekseniz alin yorum yapan diğer arkadaşa da iyi gelmiş

17+3 haftalık canım. Kanama alanı en son gittiğimde kese etrafında vardı. Tabi kanamam olmuyor ama yine de endişeleniyorum sürekli
Ben de yaşadım bunu, çok tedirgin edici olduğunu biliyorum, inşallah geçer. Şu an erken ama hissetmek için 20. hafta itibariyle hissedersin demişti doktor kitabi olarak.

Benım valla hem koyuldu hem daha büyüdü kahverengi alanı ben de şaşırıyorum her gördükçe
Benim büyüdü ama rengi koyulaşmadı. Çok açıktı zaten rengi hala da öyle 🤷🏼‍♀️
Bugün rüyamda bebek gördüm çok sevimliydi. Doğmadan oğlumu özledim. Oturdum bebek ninnileri dinleyerek ağlıyorum. Aslıhan Erkişi'nin ninnileri çok güzel. Sürekli sevgiyle karışık ya yetemezsem stresi yaşıyorum. Ya iyi bir anne olamazsam diye cok korkuyorum. Anne olmak en başından beri çok zor. Hayatını bile isteye birine veriyorsun ve galiba bu içgüdüsel. Anneme çok kızardım bu kadar fedakar olmasının onun hatası olduğunu düşünürdüm. Şimdi onun gibi bir anne olamam diye ödüm patlıyor. Ay arada kafanızı sisiriyorum. Ama ben beni tanıyan insanlarla duygularımı hele gözyaşlarımı paylaşamam. O yüzden sizlerle paylaşıyorum. İnşallah bebeklerimiz sağlıklı olurlar, sağlıkla doğar, sağlıkla, huzurla büyürler. Şimdiden düşecek de bir yerini kıracak da ya ameliyat olması gerekirse diye korkuyorum. Neyse.
Canım benim sen çok iyi bir anne olacaksın , bebeğini çok güzel yetiştireceksin. Hiç böyle korkulara girme 🙏🙏 💕💕
Yaa hassas olman çok doğal şimdi biraz ağrımız olsa telaş yapıyoruz.Ben de normalde çok evhamlı biriyimdir .Hatta eşimle dün evlendikten sonra fark ettiğimiz olumsuz özellikleri konuştuk ve o bunu söyledi😕Geçenlerde takip ettiğim biri yazısında şöyle diyordu ben her şeye yetmeye çalışmıyorum çünkü istesem de bunu başaramam.Sonra ben de kendimce şöyle düşündüm mükemmel anne olmaya çalışmayacağım kendimi bir şeylere yetemiyorum diye suçlamayacağım.Çünkü ben zaten elimden geleni yapacağım her şeyi en doğru şekilde yapamayabilirim ve bu çok normal bir şey.İlla telaş yaptığımız şeyler olacak belki hastalanacak belki sütümüz gelmeyecek ama kim yaşamıyor ki bunları sadece o süreci kendime eziyet haline getirmemeye çalışacağım konuşmalarıyla beni düşüren insanlardan da uzak duracağım.Umarım hepimiz için iyisiyle kötüsüyle keyfini çıkardığımız ve kendimize çok yüklenmediğimiz bir süreç olur🙏🏻🙏🏻
Çok güzel yazmışsın arkadaşım 🩵
Kızlar selam. Biraz baktım ama göremedim hiç AFP Mom testi yaptıran var mı? 17. Haftadayım dün kontrolüm vardı. 10 eylülde ayrıntılı ultrasona giricem. Dün doktorum bu testi istedi, ben rutin sandım ama çoğu kişiden istenmemiş. Ultrasonda kalpte 2 parlak nokta gördü ama calsiyum birikmesi yapabilir başka bir bulgu yoksa endişe etmeyiz, giderek kaybolur dedi. Biraz gerildim açıkçası. aslında rahat konuştu ama ister istemez insan kafasına takıyor. Sonucun ne çıkması lazım ya da özellikle mi istendi bilgisi olan yaptıran varsa yazabilir mi?
Canım bana da yaptı doktor sağlık bakanlığı istediği için yapıyorum dedi. Sonucu ben görmedim ama bir sorun yok dedi 🤷🏼‍♀️
Kızlar ben 2018 nisan ayında kızımı kucağıma aldım. Hamilelik sırasında tetanoz aşımıda oldum. Şimdi internette yazana göre son 10 yıl içinde olduysanız tekrar olmanıza gerek yok diyor. Ben ne yapayım bilemedim? Fikri olan doktoruna soran vs var mı acaba?
Ben tetenoz aşısının ilk dozunu 2020 yılında 2. Dozunu da geçen sene hamileyken vurulmuştum. Sağlık ocağı bu sene de yapmak istedi ben istemedim doktoruma sordum o da gerek yok yaptırma demişti.

Ben bundan aldım canım 12,13,14. Haftalarda biraz zor buluyordu sesi . Ama şimdi şükürler olsun kasıktan biraz üstte gezdirince hemen buluyor . Bazen koyar koymaz bazen gezdirince buluyor tedirgin olma bulamazsan hemen . Ben 520 e almıştım 600 olmuş .

Evet canım alırsam zaten çok sık dinlemeyeceğim böyle içim rahat etmediğinde dinliycem. Sen hangisinden aldın canım

Ben bundan aldım canım 12,13,14. Haftalarda biraz zor buluyordu sesi . Ama şimdi şükürler olsun kasıktan biraz üstte gezdirince hemen buluyor . Bazen koyar koymaz bazen gezdirince buluyor tedirgin olma bulamazsan hemen . Ben 520 e almıştım 600 olmuş .
Teşekkürler canım sipariş ettim bende şimdi

Benim büyüdü ama rengi koyulaşmadı. Çok açıktı zaten rengi hala da öyle 🤷🏼‍♀️

Canım benim sen çok iyi bir anne olacaksın , bebeğini çok güzel yetiştireceksin. Hiç böyle korkulara girme 🙏🙏 💕💕

Çok güzel yazmışsın arkadaşım 🩵

Canım bana da yaptı doktor sağlık bakanlığı istediği için yapıyorum dedi. Sonucu ben görmedim ama bir sorun yok dedi 🤷🏼‍♀️

Ben tetenoz aşısının ilk dozunu 2020 yılında 2. Dozunu da geçen sene hamileyken vurulmuştum. Sağlık ocağı bu sene de yapmak istedi ben istemedim doktoruma sordum o da gerek yok yaptırma demişti.
Teşekkür ederim canım bende gidince sorayım doktoruma o ne derse onu yaparım. 🙏🌸

X